PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מעצורי אוויר בדאון עם מאזנות בלבד!!!

capusta
22-06-2011, 08:05:08
טוב אז אחרי שגם החברה בפורום רדיו תמכו... הצלחתי להגיע באורורה לתפריט שממקסס את המאזנות לצורך נחיתה.....עכשיו נשאלת השאלה ....לצורך האטה ונחיתה רכה מה אני אמור לכוון, מאזנות יורדות או מאזונות עולות? מקורות שונים נותנים תשובה שונה !!! גם המאמר של רועי לגבי הכיוונים מזכיר את שתי האופציות ומקשר את השוני שלהם ליחס אורך המאזנת לאורך הכולל של הכנף. אם התשובה באמת תלויה ביחס, אז מצורף שירטוט של הדאון.

אז....
1. לעלות או להוריד? ומה בדיוק יהיה ההבדל בהיתנהגות בזמן הנחיתה ?
2. בכל אחת מין האופציות מה אמור "לעשות" ההגה גובה? ובאיזו יחסיות? (אחוזים)??
3. באורורה יש לי את היכולת להשפיע על הזמן שהמיקס הזה מתרחש. מה עדיף פעולה איטית או פעולה מהירה ???

תודה.

roydor
22-06-2011, 09:24:34
אחד הדברים שצריך להבין זה שהמונח "מעצורי אוויר" הוא מונח מטעה!
המעצורים לא מאטים את הדאון אלא מקלקלים את האווירודינמיקה ולכן גורמים לזוית גלישה תלולה יותר מה שמאפשר לשלות בזווית הגלישה של הדאון.
בדאון כמו שמוצג בשרטוט הייתי מנסה קודם להרים את המאזנות דבר שיאפשר לך שליטה טובה יותר בדאון לעומת הורדת מאזנות.
שים לב לשמור על המהירות ועל מנת להאט לנגיעה, החזר את המאזנות ל-0 לבצע FLARE (שבירת גלישה)

במידה ואתה מחליט להוריד את המדפים שים לב שאתה מוסיף מיקס מתאים להגה הגובה (DOWN) ושומר על המהירות כדי לא לקבל הזדקרות קצה כנף שעלולה לגרום לספין.
תוסיף גם מיקס בין המאזנות להגה כיוון על מנת להחזיר קצת מיכולת הניהוג שאתה הולך לאבד (נכון לשתי השיטות)

כמובן שאתה מוזמן להצטרף אלינו להטסה ונעזור לך לכוון את הכל.

רועי

gillb
22-06-2011, 09:37:07
בדאוני "פול האוס" הפעולה נקראת "בטרפליי" כלומר פרפר. המדפים (מעצורי אוויר) יורדים והמאזנות עולות. בנוסף, בדאונים תחרותיים (גם F3J וגם F5J), השליטה על מעצורי אוויר (או מדפים) הינה בסטיק מצערת ולא באמצעות מפסק. הדבר מאפשר שליטה, על מהירות וטווח הפעלת המעצורים (כל זה כמובן בנוסף וללא קשר למיקס "בטרפליי"). דרך אגב, לראות דאון F3J או F5J מגיח לנחיתה בתום סיבוב תחרות ונעצר בבת אחת באוויר לקראת נחיתה זה בהחלט מראה מרשים. אבל, כאמור, זו לא שאלתך.

בדאון שלי, מעצורי אוויר יוצאים מתוך הכנף (לא מדפים) ועולים. בדאונים עם מאזנות בלבד זה לפעמים קצת יותר בעייתי כי לא תמיד אתה יכול להעלות (או להוריד) את המאזנות בתנועה של 90 מעלות בשל הגבלות במבנה הדאון (המאזנות) עצמו. ישנם דאונים שדיפרציאל המאזנות מובנה במבנה הדאון עצמו.

בדאון שלי מה שקורה, בעת פתיחת מעצורי אויר, הוא הקטנה דרסטית של המהירות, והאף יורד. תחילה, בדקתי, בגובה רב, מה קורה עם פתיחת המעצורים וכיוונתי בהתאם מיקס עם הגה גובה כך, שבעת פתיחת מעצורים הדאון מקטין מהירות, לא מוריד אף וגם לא מזדקר.

לסיכום אין טוב מניסוי ותהייה. אני הייתי ממליץ לך בשלב ראשון לכוון את מעצורי האוויר כך שהם יורדים (כמו מדפים ולא כמו מעצורי אוויר). לבדוק באוויר, בגובה רב, את התופעות, ולכוון מיקס הגה גובה עד, שתקבל את התוצאה הטובה ביותר לדאון שלך.

נ.ב - תיקון טעות. כתבתי "ניסוי ותהייה" לאחר בדיקה נוספת עולה כי הנוסח הנכון בעברית הוא "ניסוי וטעייה". אבל בטיסנים אני מעדיף "ניסוי ותהייה" ולו מהסיבה הפשוטה ש"ניסוי וטעייה" זה אומר לחזור הבייתה עם שקית פירורים :D

בהצלחה
גיל ברקאי, צורן

אסף א
22-06-2011, 10:24:27
אם אני לא טועה, בתוכנית של הטיסן שלך מריאים בפרוש עליה של המאזנות עבור spoileron בחתך F-F (נראה כמו 30 מעלות)

eitan-ro
22-06-2011, 10:39:59
מהניסיון שלי בכנף מהסוג הזה, ממש לא מומלץ להוריד את המאזנות.. הדבר גורם לאיבוד שליטה קיצוני על הגילגול ולכן עדיף להעלות אותם (ספויילר).
בכל אופן בטיסן כזה קליל אני לא חושב שבאמת יש צורך במעצורים כלשהם, אבל אם אתה בכל זאת רוצה לנסות, אז תנסה את שתי האופציות כשתהיה גבוה כדי שיהיה מספיק זמן לבחון את זה ולתקן במקרה הצורך.
איתן.

capusta
22-06-2011, 11:35:41
רועי, אני ארים ת'מאזנות כמו שהמלצת. מצטער לשמוע שזה לא באמת מאיט את הדאון, זאת הייתה המטרה....הדאון אמנם קל אבל הכנף עדינה ומשטח הנחיתה ( בת ים ) מלא אבנים....דקירות בחזה בצד ימין בכל נחיתה גרמו לי לגהץ ת'אשראי לשלט....

בכל מקרה כשהמאזנות עולות לא צריך פיצוי של הגה גובה? רק שהם יורדות כמו שהזכרת???

לגבי המיקס של המאזנות והגה גובה, זה השלב הבא...אני מבין שזה מיקס נחוץ גם בשביל "ניקיון" הסיבובים לא רק בשביל לפצות על איבוד השליטה בעת הרמת המאזנות נכון?

לא הזכרת כלום לגבי המהירות של הפעולה של הרמת המאזנות.......מהיר או איטי ?

לגבי הטסות משותפות אשמח להיפגש גם בשביל להגיד תודה כמו שצריך!!! הפורום הזה הוא הצלה בשבילי ופשוט ל הייתי יכול להיכנס לתחום כמו שצריך ללא הפורום (המידע של בעלי הניסיון בצורה כל כך נגישה ומהירה חוסכת הרבה זמן של לימוד וזמן זה משהוא שאין לך שיש "פתאום" ילדים בין הרגליים) בכל מקרה....אני בעייניינים רק מספר חודשים ועד עכשיו יצא לי רק להטיס בבת-ים בד"כ שישי בצהריים ושבת בבוקר ( גונב גם את הצהריים אם כולם בבית נרדמים). את כל הניסיונות בהתחלה וכנראה גם את אלו של השלט החדש והמיקסים אני עושה בגיבעונת מאחורי האגם בפארק הירקון - אידאלי !!!

גיל, נכנסתי לתחום כי לפני חצי שנה בערך כשטיילתי בשדות שמצפון לחוות רונית ושם ראיתי פעם ראשונה את ה- pike ...אכן נפלא !!! בנחיתות... בהמראות... באוויר...נפלא!!! קניתי איזי גליידר נסעתי לצוק בת ים היה שם בחור שם שרון ביקשתי שיעלה לי לאוויר....שינחית לי...לאחר מכן התאמנתי בפארק ובמפגש השני עם הצוק ועד היוםכבר הסתדרתי לבד. היום יש לי את ה- sky של ארט הובי שכבר טס כמה פעמים ( ועכשיו מנסה לשדרג אותו ואותי בעזרת האורורה )...לא מזמן הייתה תחרות של דאונים גדולים ממונעים של הקלוב...באתי ראיתי ושוב נפגעתי...כרגע עושה את דרכו לארץ ה- vortex שוב של ארט הובי הפעם ממונע עם מאזנות +מדפים ( אז נחזור לבטרפליי בקרוב...) ומאז המפגש של ה- DLG הארסוף אני חורש ת'הרשת כדי לבחור את ה"אחד הנכון".... בקיצור אכלתי אותה.:rolleyes:

שלח לי קישור לדאון שלך ...רוצה לקשר את הדברים שתיארת....

שוב , תודה.

gillb
22-06-2011, 12:43:58
הנה קישור לדאון שלי http://www.espritmodel.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=2847

קישור למעצורי אוויר http://www.espritmodel.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=2308. כך בדיוק הם מורכבים על הדאון שלי.

אני גם התחלתי להתחרות בקטגוריה f5j. זה בהחלט הנאה ואתגר

בהצלחה
גיל ברקאי, צורן

Liav
22-06-2011, 12:44:03
כשהמאזנות עולות, כמובן שצריך פיצוי בהגה גובה. צריך להרים אותו, כי הטיסן יתחיל לצלול.
אבל אל תתאכזב - אתה כן תאט את הדאון אם תרים את המאזנות (בשילוב עם מיקס בהגה גובה כאמור).

אם לא תבצע מיקס, הדאון ירים/יוריד אף בהתאם ותצטרך להחזיק את הסטיק כל הזמן וזה לא נוח לשלוט בו כך.

בקשר למהירות הפעולה - כמו שאמרו לפני, אפשרי להשתמש בסטיק המצערת כדי לכוונן את הזווית של ההרמה/הורדה בצורה מדוייקת.
מהירות התנועה תהיה בהתאם למהירות ההזזה של הסטיק, כלומר, לא צריך להתעסק עם שום הגדרה בשלט שנוגעת למהירות הסרוו.
לרוב, אין בעיה בהזזה פתאומית של המאזנות, אבל רצוי קודם שתבדוק את זה במהירויות שונות בגובה גבוה, כדי שתדע למה לצפות, ולא תהיה מופתע.

capusta
22-06-2011, 15:34:44
liav,

בערב אנסה לקבע את הפעולה על סטיק המצערת נראה לי הגיוני בגלל השליטה. בכל מקרה בפונקציה היעודית הזאת תפריט האורורה, שלא כמו מיקסים אחרים שואל באופן ספציפי מהי המהירות בה אני רוצה שהפעולה תבוצע ( מאחד עד עשר ) שמכוונים על מהירות איטית כל המיקס ( מאזנות + זנב, V במקרה הזה ) עובד לאט משהוא כמו 5-8 שניות מלאות....חוץ מזה שזה נראה מדליק , תארתי לעצמי שהפעולה נועדה לייצר נחיתות רכות יותר ואולי אסור להרים מאזנות לזווית חדה בפתאומיות....אתה אומר שלא ...נזרום עם זה ונבדוק.

עד אז מה היחס שעליי לתת לאפ של ההגה גובה יחסית למאזנות? נגיעה קלה ? שווה בשווה ?
זה תלוי רוח ???

Liav
22-06-2011, 17:38:07
אני לא אמרתי שמומלץ לעשות תנועות חדות ופתאומיות, אבל אני אומר שאתה לא אמור לבצע הגבלה למהירות הסרוו, כדי שתוכל לשלוט בזווית באופן מדוייק ללא השהייה מיותרת.
למשל, אם תיקח טיסן טריינר פשוט, צלול איתו ישירות לקרקע ואז בהפתעה תמשוך הגה גובה עד הסוף למעלה, יש סיכוי שתקפל את הכנף ותרסק. אבל למרות זאת, לא עושים הגבלה למהירות הסרוו של ההגה גובה. למטיס צריך להיות גם שיקול דעת בנוסף לכל.

בדאון ה-DLG שלי אני משנה את זווית המאזנות לפעמים בהדרגה ולפעמים בפתאומיות לחלוטין - תלוי באופן בו אני ניגש לנחיתה, בעוצמת הרוח וכדומה.
אני מכיר את מגבלות הדאון שלי ויודע גם שהסרווים מסוגלים לעמוד בעומס שכזה.

אין לי מושג מה המגבלות של הדאון שלך.

מה שבטוח הוא, שאת כל הבדיקות תבצע תמיד בגובה גבוה.

תעשה נסיון לשינוי פתאומי, ותעשה בדיקה לשינוי הדרגתי.
נסה לגלגל עם המאזנות במהירות גבוהה בזמן שהרמת אותן עד למעלה, ונסה גם לגלגל במהירות נמוכה.
אבל אל תיסחף יותר מדי - למשל, אל תרים את המאזנות בהפתעה בצלילה במהירות מטורפת - המטרה היא לא להתעלל בטיסן, אלא לבחון את ההתנהגויות שלו במצבים שונים שמדמים את הגישה לנחיתה.
אל תעשה שום נסיונות מיותרים בגובה נמוך, כי אתה עלול לרסק.

את היחס בין המאזנות להגה גובה תוכל למצוא בניסוי וטעייה (או ניסוי ותהייה - לפי גיל :) ). אבל מה שבטוח הוא, שלא מדובר בתנועה קטנה.
ועוד דבר - את זווית המאזנות המקסימלית תצטרך להגביל, כי בזווית גבוהה מדי לא תהיה לך כלל שליטה בציר הגלגול, ואולי גם הגה הגובה לא יצליח לפצות על הצלילה של הדאון. אם אני לא טועה, מדובר ב-30 מעלות. תקנו אותי אם אני טועה.

capusta
22-06-2011, 19:19:03
תודה, עכשיו צריך לבדוק.....

capusta
01-07-2011, 22:06:27
חוזרים...ועכשיו אני אחרי נסיונות רבים ובעיקר שונים ..... שורה תחתונה אני לא שלם עם התוצאות ( אין עצירה מהותית של הדאון ולא כזאת שקל לשלוט בה) ואין לי כרגע מספיק נסיון כדי להעריך מה אני לא מבצע נכון או שפשוט זאת התוצאה המקסמלית שאליה ניתן להגיע ?!

לכן קודם אפרט מה מצב הדברים ולאחר מכן מה מפריע לי.....

לפני הכל הערה קטנה- אם מישהוא גם מחזיק אורורה ויכול לשים עין על הכיוונים שביצעתי גם מבחינת התיכנות עצמו....יבורך.

נתחיל , להזכירכם דאון מהיר עם מאזנות בלבד...השירטוט מצורף למעלה....

כרגע יש מיקס דפרנציאל מאזנות שכוון על 65% / 105% לטובת מאזנת עולה.
יש מיקס מאזנות-הגה כיוון, היום בפארק כוון על 30% לפני זה בצוק נתתי רק 15%.....סתם משנה כדי ללמוד על ההבדלים. לעיניין מיקס זה, האורורה נותן להכניס אחוזים בשני סעיפים שנוגעים למיקס זה, בשניהם אני כרגע על אפס כי אני לא יודע למה הם משמשים. אחד נקרא: EXP שני נקרא OST !!! עזרה תתקבל שמחה .

לגבי המאזנות והנסיון להפוך אותן ל- "מדפים" / "מעצורי אוויר"....כרגע השלט מתוכנת לטפל בעניין זה דרך שני מתגים: מתג ראשון, הוא מתג on/off שנבחר אקראית (swa), מתג זה מעלה את המאזנות ומחובר למיקס שנותן אפ בזנב ( זנב V). פעולה זאת מחוברת ל"טיימר", אם כי בערכים הרבה יותר נמוכים מאשר בהתחלה. העך הנוכחי הוא: 0.5 ( כלל הטווח הוא: 0-10)

מתג שני שמטפל בעניין ה- "מדפים" / "מעצורי אוויר".... הוא סליידר השמאלי. מתג זה תוכנת כך שניתן להוריד את שתי מאזנות או לעלות אותן לפי פעולת הסליידר, לפעולת המאזנות במקרה זה לא תוכנת מיקס של הגה גובה.

אלו הנתונים...עכשיו למה שלא פועל כראוי או שלא מסתדר לי טוב...

נתחיל מהמתג האחרון, הסליידר. איתו הכי פחות עבדתי כי פשוט לא הסתדר לי מבחינת הפיסיות של התפעול.....כל פעם שהעלתי את המאזנות ומיד לאחר ניסיתי להחזיר אותן למצב נטראלי רגע לפני הנחיתה, מצאתי את עצמי מחזיר את הסליידר מעבר לנקודת האמצע ולמעשה מוריד מאזנות ולא מחזיר אותן לאפס....יכול ליהות שזאת פרקטיקה / טכניקה פשוטה שצריך להתאמן עליה, אבל כרגע הסליידר " לא בא לי טוב " .....
בכל מקרה דרך הסליידר יכולתי לבחון את עניין העלאת או הורדת המאזנות שהיזכירו כאן קודם...אז לא בטוח שהיה כזה הבדל לעניין " אחוז הבלימה " שהוא-הוא הנתון שמעניין אותי כרגע!!! לעניין יכולת הניהוג כאשר המאזנות למעלה או למטה...לא יודע כרגע להגיד.....לא ניסיתי מספיק. בכל מקרה מכיוון שלא מצאתי הבדלים גדולים בעת הורדה או העלעאה של המאזנות, בחרתי להיצמד " להוראות היצרן" כפי שציין כבר אסף, כלומר העלאה של המאזנות !!! מה שמביא אותנו למתג הראשון עליו דברתי....

במקרה של המתג הראשון...קודם כל - מהר מאד התברר שעניין ההשהייה של פעולת הסרווים מיותר. זה אולי נראה טוב בסלון ערב לפני, אבל במיבחן הצוק זה לא עובד !!! מרגע הפעלת המתג ועד הגעת המאזנות לסוף טווח פעולת האפ....הדאון כבר הספיק לנופף לשלום לנקודת הנחיתה המתוכננת....ולעבור מעליי בדרכו לים בדרכו לעוד נסיון נחיתה פתאטי....כמו שכבר ציינתי ההשהייה הורדה ל 0.5 אז כרגע יש פעולת האטה לא ברוטלית אבל כזאת שלא מתמהמהת ביחס לרגע הפעלת המתג.
אבל בעיה אחרת שהתגלה....יש אפ מטורף בסוף הפעולה !!!! מיקס הגה גובה למתג זה תוכנן ל25% בתחילת הניסיונות ובהדרגה הורדתי אותו ..ושוב הורדתי ושוב....וכרגע אני נמצא ב 5%-7% . ממש בקושי רואים את הההגה גובה זז אבל עדיין יש אפ !!!( להזכירכם V-TAIL, אולי זה קשור???) אומנם כרגע אפ עדין שכן עוזר שרוצים לתפוס את הדאון ביד , אבל כל ערך של המיקס מעל ל-7% נותן היזדקרות לא נעימה....האם זה כך צריך ליהות ???

וענין אחרון שלא הצלחתי לפתור !!! והוא חשוב גם לעניין השליטה ובעיקר כי לא בא לי לתלוש/להרוס סרוו של אחת המאזנות.....אחרי הפעלת המתג, כאמור המאזנות עולות...מאותו רגע, כאשר אני נוהג במאזנות לטובת תיקון בציר הגילגול, יש מצב שהפוש רוד נוגע בכנף והסרוו מתאמץ....אומנם לא בתחילת הזזת הסטיק אלא רק בסוף הטווח של סטיק המאזנות, אבל ברור לי שזה לא מצב תקין !!!! ניסיתי לפתור את העניין על ידי ה- EPA....אבל פגעתי ( קיצרתי) גם במהלך פעולת המאזנות שלעצמו ( בציר הגילגול ). וכל זה קורה שמתחלכילה אין לי מספיק מעלות לטווח מאזנות שעולות לשם האטה. הסירטוט מראה 30 מעלות...לא מדדתי אבל לא נראה לי שהגעתי ל 30 מעלות.

שורה תחתונה הדאון לא מאט מספיק. מה ניתן לעשות ??? איך אפשר לשפר ???

תודה מראש.

Bob Shark
01-07-2011, 23:53:04
אני מבצע את פעולת ההאטה ע"י הורדת המאזנות לזוית מתונה של כ-20 מעלות אשר תורם ב הגברת העילוי ומפצה עם הגה גובה למטה במיקס. יחד עם תיקונים קטנים ידניים בהגה גובה מגיע לנחיתה כשבהתקרבות אל הקרקע אני קצת מזגזג מעלה-מתה ו ממש לפני הנגיע מנתק את הפלפרונים כלליל ועובר למצב טיסה רגיל.
במקרה שלך העלאה של המאזנות גורמת להפחתה בכח העילוי וצבירת מהירות אלא עם כן ואתה מביא את הדאון במצב הזה לגלישה ע"י הרמת אף ואז מציף לקראת הנגיע.

eitan-ro
02-07-2011, 08:26:48
אי אפשר לגרום לדאון כזה לעצור באותה רמה שמדפים "רגילים" גורמים לו לעצור מהסיבה ששטח המאזנות קטן יחסית למיתר, הזויות תנועה שאתה מגיע אליהן נמוכות יחסית ומאזנות שנמצאות בקצות כנפיים שמשמשות כמעצורים הן פחות אפקטיביות כי כל מה שנמצא בקצה כנף (נדמה לי ה-5% של הטיפ) כמעט ולא משפיעים בגלל מערבולות קצה כנף.
אני מציע דבר כזה - תתן לסליידר תנועה כזאת שבמצב הכי עליון המאזנות יהיו ב-0, ובמצב הכי תחתון הן יהיו בפול מעצורים\מדפים, תעשה כמה טיסות בכל מצב ותראה מה נראה לך הכי מתאים...
ועוד הערה קטנה - למעצורי אויר (מאזנות עולות) צריך לתת מיקס של הגה גובה עולה, הכמות משתנה מטיסן לטיסן ולכן תצטרך לכוון את זה על המקום, ולמאזנות יורדות צריך לתת פיצוי הגה גובה למטה (בגלל תוספת משמעותית בעילוי), גם כאן הכמות משתנה מטיסן לטיסן.
איתן.

sharonx
03-07-2011, 14:22:31
רועי, אני ארים ת'מאזנות כמו שהמלצת. מצטער לשמוע שזה לא באמת מאיט את הדאון, זאת הייתה המטרה....הדאון אמנם קל אבל הכנף עדינה ומשטח הנחיתה ( בת ים ) מלא אבנים....דקירות בחזה בצד ימין בכל נחיתה גרמו לי לגהץ ת'אשראי לשלט....

בכל מקרה כשהמאזנות עולות לא צריך פיצוי של הגה גובה? רק שהם יורדות כמו שהזכרת???

לגבי המיקס של המאזנות והגה גובה, זה השלב הבא...אני מבין שזה מיקס נחוץ גם בשביל "ניקיון" הסיבובים לא רק בשביל לפצות על איבוד השליטה בעת הרמת המאזנות נכון?

לא הזכרת כלום לגבי המהירות של הפעולה של הרמת המאזנות.......מהיר או איטי ?

לגבי הטסות משותפות אשמח להיפגש גם בשביל להגיד תודה כמו שצריך!!! הפורום הזה הוא הצלה בשבילי ופשוט ל הייתי יכול להיכנס לתחום כמו שצריך ללא הפורום (המידע של בעלי הניסיון בצורה כל כך נגישה ומהירה חוסכת הרבה זמן של לימוד וזמן זה משהוא שאין לך שיש "פתאום" ילדים בין הרגליים) בכל מקרה....אני בעייניינים רק מספר חודשים ועד עכשיו יצא לי רק להטיס בבת-ים בד"כ שישי בצהריים ושבת בבוקר ( גונב גם את הצהריים אם כולם בבית נרדמים). את כל הניסיונות בהתחלה וכנראה גם את אלו של השלט החדש והמיקסים אני עושה בגיבעונת מאחורי האגם בפארק הירקון - אידאלי !!!

גיל, נכנסתי לתחום כי לפני חצי שנה בערך כשטיילתי בשדות שמצפון לחוות רונית ושם ראיתי פעם ראשונה את ה- pike ...אכן נפלא !!! בנחיתות... בהמראות... באוויר...נפלא!!! קניתי איזי גליידר נסעתי לצוק בת ים היה שם בחור שם שרון ביקשתי שיעלה לי לאוויר....שינחית לי...לאחר מכן התאמנתי בפארק ובמפגש השני עם הצוק ועד היוםכבר הסתדרתי לבד. היום יש לי את ה- sky של ארט הובי שכבר טס כמה פעמים ( ועכשיו מנסה לשדרג אותו ואותי בעזרת האורורה )...לא מזמן הייתה תחרות של דאונים גדולים ממונעים של הקלוב...באתי ראיתי ושוב נפגעתי...כרגע עושה את דרכו לארץ ה- vortex שוב של ארט הובי הפעם ממונע עם מאזנות +מדפים ( אז נחזור לבטרפליי בקרוב...) ומאז המפגש של ה- DLG הארסוף אני חורש ת'הרשת כדי לבחור את ה"אחד הנכון".... בקיצור אכלתי אותה.:rolleyes:

שלח לי קישור לדאון שלך ...רוצה לקשר את הדברים שתיארת....

שוב , תודה.
הי. נראה לי שזה הייתי אני שעזרתי לך, נכון ?
אני שמח לראות שאתה מתקדם ובטח נפגש שוב בבת-ים. אני ממש נהנה להטיס שם את ההוטליינר שלי (בנדיט).

capusta
03-07-2011, 17:34:37
שרון....אם אתה היית עם מדים אז כנראה שכן....אני בצוק בד"כ או בשישי מאחת בערך או בשבת בצהריים בד"כ סביב שלש...קצת לפני קצת אחרי...בד"כ בשעות הללו ובעונה זאת הרוחות הן החזקות ביותר ביחס לשאר שעות היום ואיך-שהוא בשבועות האחרונים גם מערבית !!!! אז נתראה....