PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על תצרוכת זרם לטיסן דו-מנועי.

guymeg
26-06-2011, 20:38:18
ברשותי הטיסן הבא:
http://www.pw-rc.com/product_info.php/products_id/2149

כמו שניתן לקרוא במפרט הוא מצוייד ב2 מנועי 1100kv ו2 בקרי 40A.

כמו שניתן בטח להבין החיבור לסוללה היוצא משני הבקרים אוחד לחיבור אחד ע״י כבל y וכנ״ל גם לחיבור למקלט.
הסוללה הדרושה היא 3 תאים 11.1v
השאלה שלי היא כזו:
הייתי רוצה לחבר 2 סוללות 3 תאים- אחד לכל מנוע/בקר.
מה תהייה התוצאה אם אני
1. אפריד את החיבור בין שני הבקרים ואחבר לכל מנוע סוללה בנפרד?
או
2. אחבר 2 סוללות כאלו עם מחבר Y למחבר הY שכבר קיים בין שני הבקרים? כלומר- שלשני הבקרים ״כאילו״ תחובר סוללת 6 תאים?- זה יכול לגרום לסוג של עומס יתר?

מה תהייה התוצאה בכל אחד מהמקרים?
האם הסוללות חייבות להיות זהות (בנתוני ה C שלהן- כלומר האם חייב ששתיהן יהיו 20C או שאפשר תהייה 25C ואחת
20C?)

שאלה נוספת שאני מתלבט בה אך התשובה הגיונית לדעתי- בחיבור סוללה אחת לשני מנועים- זמן הטיסה מתקצר בחצי? - לפי ההיגיון- כן, אך משום מה אני לא בטוח... אשמח אם מישהו יפרט על כך יותר.

הסייגים שיש לי מהתהליך:
1. האם המנועים בנויים כך שהם צורכים רק חצי מהזרם שסוללה אחת יכולה לספק (כלומר- כל מנוע בנוי לצרוך רק חצי מתפוקת הסוללה?) או ששני המנועים יכולים לעבוד עם סוללה כזו בנפרד אך בטיסן הנ״ל הם פשוט מקבלים פחות זרם--- כי זה מה יש?

2. בחיבור 2 סוללות נפרדות- אחת לכל בקר- האם יכול להיווצר עומס על הבקר? האם מנוע כזה ייצר יותר מ 40A?

מסקירות שראיתי באינטרנט- סוללת 3 תאים כזו נותנת די והותר כוח כדי לגרום לטיסן לעלות בזוית אנכית במהירות מטורפת לגובה רב, אך אני מאוד סקרן לגבי חיבור 2 סוללות- אחת לכל בקר/מנוע- מה תהייה התוצאה? (יותר כוח, עומס יתר, סכנת פיצוץ הבקר, המנועים יתלשו מהמקום;) ?)

תודה מראש,
גיא.

shaharg
26-06-2011, 21:39:39
וואו , שאלת המון שאלות ואנסה לענות בקצרה

ברשותי הטיסן הבא:
http://www.pw-rc.com/product_info.php/products_id/2149

כמו שניתן לקרוא במפרט הוא מצוייד ב2 מנועי 1100kv ו2 בקרי 40A.

כמו שניתן בטח להבין החיבור לסוללה היוצא משני הבקרים אוחד לחיבור אחד ע״י כבל y וכנ״ל גם לחיבור למקלט.
הסוללה הדרושה היא 3 תאים 11.1v
השאלה שלי היא כזו:
הייתי רוצה לחבר 2 סוללות 3 תאים- אחד לכל מנוע/בקר עם זה אין בעיה ...
מה תהייה התוצאה אם אני
1. אפריד את החיבור בין שני הבקרים ואחבר לכל מנוע סוללה בנפרד?אל תבלבל בין החיבור עם מפצל ה Y למקלט לבין חיבור הסוללה לבקר , עדיף לך לתת לכל בקר סוללה בנפרד
או
2. אחבר 2 סוללות כאלו עם מחבר Y למחבר הY שכבר קיים בין שני הבקרים? כלומר- שלשני הבקרים ״כאילו״ תחובר סוללת 6 תאים?- זה יכול לגרום לסוג של עומס יתר? - כן - אתה תשרוף את הבקרים ,המנועים והמקלט

מה תהייה התוצאה בכל אחד מהמקרים?
האם הסוללות חייבות להיות זהות (בנתוני ה C שלהן- כלומר האם חייב ששתיהן יהיו 20C או שאפשר תהייה 25C ואחת
20C?) כן- צריכות להיות זהות ובעלות קיבולת זהה

שאלה נוספת שאני מתלבט בה אך התשובה הגיונית לדעתי- בחיבור סוללה אחת לשני מנועים- זמן הטיסה מתקצר בחצי? - לפי ההיגיון- כן, אך משום מה אני לא בטוח... אשמח אם מישהו יפרט על כך יותר. בעקרון אתה צודק - אך במציאות אין שני מנועים זהים ( ובמנועים סיניים על אחת כמה וכמה ) ולכן התצרוכת תהיה קצת שונה

הסייגים שיש לי מהתהליך:
1. האם המנועים בנויים כך שהם צורכים רק חצי מהזרם שסוללה אחת יכולה לספק (כלומר- כל מנוע בנוי לצרוך רק חצי מתפוקת הסוללה?) או ששני המנועים יכולים לעבוד עם סוללה כזו בנפרד אך בטיסן הנ״ל הם פשוט מקבלים פחות זרם--- כי זה מה יש?

2. בחיבור 2 סוללות נפרדות- אחת לכל בקר- האם יכול להיווצר עומס על הבקר? האם מנוע כזה ייצר יותר מ 40A?

מסקירות שראיתי באינטרנט- סוללת 3 תאים כזו נותנת די והותר כוח כדי לגרום לטיסן לעלות בזוית אנכית במהירות מטורפת לגובה רב, אך אני מאוד סקרן לגבי חיבור 2 סוללות- אחת לכל בקר/מנוע- מה תהייה התוצאה? (יותר כוח, עומס יתר, סכנת פיצוץ הבקר, המנועים יתלשו מהמקום;) ?)

תודה מראש,
גיא.

guymeg
27-06-2011, 10:12:32
עוד דעות מישהו?

naty
27-06-2011, 13:52:07
וואו , שאלת המון שאלות ואנסה לענות בקצרה

שחר ענה יפה רק שלמיטב הבנתי מקריאה מעמיקה הפרוייקט עדיין לא יצא לפועל אתה חייב ייצוב לשני מנועים בציר הסיבסוב
קרי גירו!

בפרוייקט הטריקופטר שלושה מנועים משתמשים בארבעה : אחד לכל מנוע + אחד לזנב .

הסיבה אין שני מנועים זהים אין בקרים זהים וכולי.

לא ניסיתי אך הנה ההפניה שאלה למי שניסה האם ניתן להפעיל טיסן דו מנועי ללא ייצוב בציר הסיבסוב ?

אם כן איך?

להמשך השאלות:

הסייגים שיש לי מהתהליך:

לא הם מקבלים אותו זרם שנגזר מההתנגדות ומתח הסוללה החיבור במקביל
אותו זרם חצי מהזמן.

מסקירות שראיתי באינטרנט- סוללת 3 תאים כזו נותנת די והותר כוח כדי לגרום לטיסן לעלות בזוית אנכית במהירות מטורפת לגובה רב, אך אני מאוד סקרן לגבי חיבור 2 סוללות- אחת לכל בקר/מנוע- מה תהייה התוצאה? (יותר כוח, עומס יתר, סכנת פיצוץ הבקר, המנועים יתלשו מהמקום ?)

לא הזרם יהיה זהה זמן הטיסה יתארך אותו כוח החיבור במקביל אין סכנה לבקרים ..

Boogle
27-06-2011, 20:05:34
מניסיון שלי עם הP-38 (בתמונה^)

1. אם שני הבקרים בעלי BEC לינארי, ניתן לחברם עם צמתY - זה עובד . נקודה.
2. אם הטיסן תוכנן נכון (ונבדק - כנראה שכן...)הוא יטוס עם שני המנועים ללא צורך בג'יירו. - עכשיו השאלה כמה היד של המטיס צריכה ג'יירו? - צריכה להענות ע"י כל אחד לעצמו בחדר חשוך ולא מול מראה...
3. אם הטיסן תוכנן לסוללה אחת ותשים שתי סוללות הרי ש:
א. תעלה את משקל הטיסן באופן מיותר
ב. תשפיע על מיקום מרכז הכובד
ג. במקרה של כשל באחת הסוללות - מי מהן תזין את המקלט?
ד. תצטרך שתי סוללות שיכנסו לתא של סוללה אחת.

4. מה שכן חשוב זה:
א. לוודא חיבור טוב של הפרופים לציר המנועים - אלו בד"כ מנועי פעמון הדורשים שימת לב.
ב. לכייל טווח מצערת לכל בקר בנפרד , כל אחד ע"י ניתוק זמני של חוט הבקר מהמקלט וכיול הבקר שנשאר מחובר.

5. לך לטוס - שים לב שיתכן ותצטרך לתת מיקס מצערת הגה גובה .

guymeg
27-06-2011, 20:27:14
מניסיון שלי עם הP-38 (בתמונה^)

4. מה שכן חשוב זה:
א. לוודא חיבור טוב של הפרופים לציר המנועים - אלו בד"כ מנועי פעמון הדורשים שימת לב.
ב. לכייל טווח מצערת לכל בקר בנפרד , כל אחד ע"י ניתוק זמני של חוט הבקר מהמקלט וכיול הבקר שנשאר מחובר- החוטים שמתחברים למקלט מכל בקר מחוברים בינהם בכבל Y, זה עדיין רלוונטי?

5. לך לטוס - שים לב שיתכן ותצטרך לתת מיקס מצערת הגה גובה- במה שונה הטיסן הזה שדורש מיקס מאשר בטיסן עם מנוע אחד? מה המטרה של מיקס בין הגה גובה למצערת? אני מכיר מיקסים בין מאזנות להגה גובה, אבל על מה שאתה מציע אני לא מבין למה, אשמח להסבר... .
.