PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! מישהו יכול להסביר לי פעם אחת ולתמיד - איך?!

Clown
26-06-2011, 23:03:27
אני רוצה פעם אחת ולתמיד להבין איך בונים טיסן, אני לא מדבר על טיסן שמקבלים ARF, אני מדבר על טיסן כמו ה EXTRA 300 מבלזה, מוגי פוגי שמוגי וכאלה למינהם...
יש לי כל כך הרבה חמור כמו פוליגל, בלזה, מכשיר של דבק חם ועוד כמה דברים שקניתי במיוחד בשביל להתחיל לנסות לבנות איזה טיסן, אבל אני פשוט לא מבין, איך?!?!?!

אני אקח לדוגמה את הטיסן שאיתי שאני מאוד מאוד מעוניין להתחיל בנות, באזז. אני מאוד רוצה להתחיל לבנות אותו, אבל לא מבין איך להתחיל.. מה החלק הראשון שעושים? איך מגיעים למצב שחותכים כל כך ישר?

אני יותר מאשמח אם מישהו יסביר לי בחלקים, לאט לאט, איך. אני מתכוון:
1. מורידים מבלבלה את הסי
2. מדפיסים בדף A4 את זה ומדביקים את זה על הפוליגל.
3. מדביקים פוליגל מספר 1 לפוליגל מספר 2 עם דבק חם

וכדומה...
אני יודע שזה יעזור לי ולעוד הרבה אנשים שמתחילים בתחום ובמיוחד מתחילים בבנייה ולא בנו שום טיסן לפני. אני מבטיח שאם מישהו יעשה הסבר כזה מפורט על טיסן כמו הבז הרבה יותר אנשים יצתרפו לתחום בגלל המחיר הזול, הבנייה הכיפית, ההנה של טיסן שאתה בונה וכדומה..

תודה ויום טוב.

valaza
26-06-2011, 23:34:02
יש פה בפורומים הרבה סקירות של בניית טיסני פוליגל למיניהם, כולל שלבי הבניה.

בנוגע לטיסני בלזה, אני לא מאמין שזה משהו שכדאי ללמוד בהתכתבות, כדאי לך להתחבר למישהו בעל נסיון וללמוד בצורה הזו.
יש המון רמות קושי וסגנונות בניה,
לבניה מבלזה הייתי ממליץ לך להתחיל עם קיט, שמכיל גם הוראות הרכבה.

Liav
26-06-2011, 23:53:11
יש פה בפורומים הרבה סקירות של בניית טיסני פוליגל למיניהם, כולל שלבי הבניה.

בנוגע לטיסני בלזה, אני לא מאמין שזה משהו שכדאי ללמוד בהתכתבות, כדאי לך להתחבר למישהו בעל נסיון וללמוד בצורה הזו.
יש המון רמות קושי וסגנונות בניה,
לבניה מבלזה הייתי ממליץ לך להתחיל עם קיט, שמכיל גם הוראות הרכבה.

+1

כדי ללמוד איך לבנות בעצמך, מומלץ שתפגש עם מדריך בעל נסיון.
אני בטוח שבסניף קלוב התעופה הקרוב למקום מגוריך יוכלו ללמד אותך לבנות לבד ברמה גבוהה.

מתן ב
27-06-2011, 00:47:22
בתור מי שבנה טיסן ראשון (וגם שני ושלישי) ודי מוצלח מדפרון הייתי ממליץ לך לנסות לבנות טיסן פרופיל מקאפה/ דפרון.
בחירת הטיסן תלויה במספר גורמים כמו יכולת ההטסה שלך, סוג הטיסן שאתה רוצה והציוד שברשותך.
כמעט כל תוכנית של טיסן קאפה/ דפרון ניתנת להבנה תוך זמן קצר ובניית הטיסן יחסית קצרה.
אם תרצה עזרה בנושא אתה מוזמן ליצור קשר.

אייל שפירא
27-06-2011, 06:50:52
אני רוצה פעם אחת ולתמיד להבין איך בונים טיסן, אני לא מדבר על טיסן שמקבלים ARF, אני מדבר על טיסן כמו ה EXTRA 300 מבלזה, מוגי פוגי שמוגי וכאלה למינהם...
יש לי כל כך הרבה חמור כמו פוליגל, בלזה, מכשיר של דבק חם ועוד כמה דברים שקניתי במיוחד בשביל להתחיל לנסות לבנות איזה טיסן, אבל אני פשוט לא מבין, איך?!?!?!

אני אקח לדוגמה את הטיסן שאיתי שאני מאוד מאוד מעוניין להתחיל בנות, באזז. אני מאוד רוצה להתחיל לבנות אותו, אבל לא מבין איך להתחיל.. מה החלק הראשון שעושים? איך מגיעים למצב שחותכים כל כך ישר?

אני יותר מאשמח אם מישהו יסביר לי בחלקים, לאט לאט, איך. אני מתכוון:
1. מורידים מבלבלה את הסי
2. מדפיסים בדף A4 את זה ומדביקים את זה על הפוליגל.
3. מדביקים פוליגל מספר 1 לפוליגל מספר 2 עם דבק חם

וכדומה...
אני יודע שזה יעזור לי ולעוד הרבה אנשים שמתחילים בתחום ובמיוחד מתחילים בבנייה ולא בנו שום טיסן לפני. אני מבטיח שאם מישהו יעשה הסבר כזה מפורט על טיסן כמו הבז הרבה יותר אנשים יצתרפו לתחום בגלל המחיר הזול, הבנייה הכיפית, ההנה של טיסן שאתה בונה וכדומה..

תודה ויום טוב.

מכיר את המושג "ללמוד שחיה בהתכתבות"?

בכל אופן אנסה לתת לך כמה טיפים:
1. אם אתה מתכוון לחתוך קאפה או קפרון או כל חומר קלקרי שכזה, קנה לך סכין חיתוך איכותית וסרגל מתכת גדול. הסכין הכי טובה שהחזקתי ביד בחיים היא "סקאלפל" (סכין מנתחים) עם להבים מס' 11. אתה יכול לרכוש אותה באי-ביי (http://cgi.ebay.com/D00063-1-Scalpel-Handle-3-Blades-10-11-Crafts-/190443845547?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c575677ab) רק שים לב שהלהבים נמכרים לחוד (http://cgi.ebay.com/D00088-Pack-10-11-Scalpel-Blades-OOAK-Crafts-/190439253052?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c5710643c) או לקפוץ לתל אביב למשל לחנות "לוי לבל בע"מ" (פינת רחוב הרכבת ומנחם בגין) ולקנות אותה וגם את הלהבים שם. סרגל מתכת גדול (60 ס"מ) יש בכל חנות יצירה או "אופיס דיפו".

2. משטח חיתוך טוב יתן לך קונטרה מהצד השני לסכין, שלא כמו השולחן בסלון \ השיש במטבח \ הרצפה בחדר. אם תוכל למצוא לוח עץ כלשהו זה יהיה מצויין.

3. אתה לא חייב לחתוך כל פעם לכל עומק החומר שאתה חותך. זה בסדר גמור ולפעמים אפילו עדיף לחתוך את אותו הקו כמה פעמים ולהעמיק את הסכין בהדרגה.

4. כשאתה מקפל פוליגל הוא "נתקע" על הקפל הראשון ומאוד מעצבן לשנות את הקיפול. אותי לימד גורו המוגים טיסניר שאת קו הקיפול כדאי לעשות רחב ככל הניתן על ידי סכין חמאה שמחזיקים לרוחב ומועכים פס רחב של פוליגל לכל אורך הקו שבו רוצים לקפל, כך תוכל להניע אותו מעט אחרי שקיפלת ולדייק את הזוית המבוקשת.

5. אין לי מושג אין מורידים מבלבלה את הסי. לא יצא לי עדיין לעשות את זה אבל נשמע לי כיף.

אני בניתי לא מעט טיסנים בחיי וכמעט כולם היו אכזבה מוחלטת.
מצד שני עוד לא בניתי באז אז יכול להיות שאני לא מבין כלום.

Clown
27-06-2011, 10:13:03
אבל איך מתחילים? זה הבעיה שלי...
כאילו איך אתם מסרטטים כל כך ישר על הפוליגל?

guy1a
27-06-2011, 10:49:41
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%A8%D7%92%D7%9C

Clown
27-06-2011, 10:53:14
אה לא מדפיסים את המידות ומדביקים את זה על הפוליגל ואז חותכים?

wind556
27-06-2011, 10:53:56
יש דרך להתחיל, מאד פשוטה
היא עוברת דרכי, ולא בהתכתבות.....

valaza
27-06-2011, 12:01:15
מילים גדולות...

guy1a
27-06-2011, 12:15:46
יש דרך להתחיל, מאד פשוטה
היא עוברת דרכי, ולא בהתכתבות.....
עודד ... :cool: נטיות סודיות ?

gillb
27-06-2011, 13:24:08
ליצן נחמד שלום

תעשה כמו שרבים מאתנו עשו. זה ממש לא מסובך (אם אני הצלחתי, עם שתי ידיים שמאליות!!! אז אין לי ספק שגם אתה תצליח)

הוראות ותוכניות למוגי (פוליגל) http://www.mugi.co.uk/index.php תפעל בדיוק לפי ההוראות. הנאה מובטחת. דרך אגב עד לא מזמן ה"מוגי" היה אחד מכוכבי הפורום. לא חסרים פוסטים, שרשורים וכו...

אקסטרא 300 (דפרון או קאפה {מומלץ דפרון}) - http://www.rcpowers.com/forum/showthread.php?625-EX-300-(FREE!)/page75&highlight=extra+300 כנס הירשם וקבל את התוכניות חינם ישירות למייל. שוב, תקרא את ההוראות ותפעל בהתאם, זה פשוט וקל. ההנאה שלך מובטחת. גם האסטרא כיכבה כאן במאות פוסטים.

טיסני בלזה - קנה "קיט" בלזה באחת החנויות ותתחיל. זה קצת יותר מורכב ויותר יקר מטיסני פוליגל או דפרון אבל, עדיין, לא משהו שלא תוכל להתגבר עליו. המלצה שלי היא לרכוש את אחד הקיטים של טיסן חיפה ("בננה", "קונדור" או "ברנש" יעשו את העבודה). מהם תוכל לקבל עזרה מקצועית ברמה גבוהה. הקיטים אומנם קצת יקרים לסוג הטיסנים אך אין בהם פשרות בכל הקשור לתכנון ואיכות.

אלו כמובן רק המלצות על קצה המזלג. יש עוד מליון דרכים להתחיל ו/או להמשיך

בהצלחה
גיל ברקאי, צורן