PDA

צפייה בגרסה מלאה : דילול אפוקסי

s.mario
28-06-2011, 22:40:26
האם קיימת דרך ל"דלל" אפוקסי (בעזרת תוסף כלשהו) למטרת ליווח בדים?
אני מעוניין לדלל אפוקסי מבני 20 דק'.
איתי.

roydor
28-06-2011, 23:47:22
אפוקסי "מבני" 20 דקות הוא אפוקסי צוקומוק!
על תשתמש בו לליווח בדים.
אפוקסי "אמיתי" לא מעורבב בכמויות נפחיות שוות אלא מעורבב משקלית באופן מדויק.
אני גם לא מכיר הרבה אפוקסים מהירים ששווים משהו לאורך זמן, הם נשארים רכים יותר וגמישים יותר מאפוקסי טוב.
קנה אפוקסי איכותי והתוצרים שתקבל יהיו בסדר גודל יותר טובים.

wind556
28-06-2011, 23:58:58
יש דרכים לדלל אפוקסי, אחת מהן זה דילול במטאנול
אבל העסק לא עובד עם אפוקסי "לעקרת הבית" , שזה כל אפוקסי שאתה קונה בטמבוריות או בהום סנטר.במיוחד לא אפרי עם אפוקסים מהירים שאחד מהמרכיבים שלהם זה המאיץ (ניתן אגב להאיץ כל אפוקסי על ידי רכישת המאיץ בנפרד, זה נקרא דטה או טטה)
ומצד שני, אין כל צורך לדלל למטרה שלך, יש בדיוק את האפוקסי המתאים לשיכוב (אומרים בעברית שיכוב ולא ליווח :cool: ובלועזית זה נקרא למינציה)

כאן תמצא את מבוקשך, רק חק בחשבון שיש להם מינימום 1 ק"ג שזה למיטב זכרוני בסביבות 150 ש"ח
http://www.elgad.co.il/Default.asp

יושבת שם בעלת הבית שנקראת אילנה, ואתה לגמרי יכול לסמוך על המקצועיות שלה. היא מבינה היטב את הנושא

danile80
29-06-2011, 00:06:58
מצטרף לקודמיי, הכי טוב תקנה אפוקסי ייעודי לליווח.
הנה עוד אופציה בשבילך: Biresin CR80 Resin + CH80-2 Hardener. ניתן להשיג ב: www.cermat.co.il
החומר מצוין, מנסיון אישי. לגבי סרמט, החברה מקצועיים והשירות מעולה.

דני

Liav
29-06-2011, 01:27:54
+1 לכולם
רק איפוקסי יעודי יעשה את העבודה כמו שצריך ויהיה דליל מאוד ויספג בקלות

eitan-ro
29-06-2011, 08:38:27
דרך אגב - יש אופציה לדלל אפוקסי (לא כזה של 20 דקות, אלא אפוקסי יעודי לבדים) עם מטאנול, אבל אז קורים 2 דברים רעים:
1. התכונות של האפוקסי יורדות בצורה די קיצונית ומאד מורגשת.
2. בד"כ הדילול הזה מאיץ את ההתפלמרות שלו מ-24 שעות לשעה-שעתיים וזה כנראה מה שפוגע לו בתכונות.
בקיצור - אני מצטרף לחבריי כאן ואומר שעדיף שתשקיע קצת באפוקסי יעודי ולא תצטער על זה.
איתן.

s.mario
29-06-2011, 10:10:58
תודה על התגובות חברים,
אני מכיר אישית את אילנה מאלגד, לצערי כמות המינימום לרכישה היא 1 קילוגרם.
מכירים מקום בו אוכל לרכוש חצי או רבע כמות?

גיא חנוך
29-06-2011, 11:05:15
אם אתה מעוניין להתחלק בקנייה יש לי חבר שגם מעוניין לקנות כמות קטנה
שלחתי לך מסר

גבי א
29-06-2011, 11:58:24
אני מדלל אפוקסי עם ניטרו, (לא עם מטאנול) ורוב התופעות השליליות שקודמי כתבו לא קורות, תנסה על חלק נסיוני ותבדוק את התוצאות לפני שאתה מבצע על אמת.

DarZeelon
29-06-2011, 12:49:18
אפוקסי המתקשה אינו מתייבש. הוא מתפלמר ושומר על הנפח הקודם שהיה לו, בקִירוּב.

כאשר מדללים את אותו אפוקסי במתנול (שים לב לניקוד, איתן), אותו מתנול צריך לצאת מהתמיסה בעת ייבוש האפוקסי, תוך אובדן של הנפח המקורי.

ישנם דבקי אפוקסי דלילים יותר (ושאינם מדוללים בכלום).
אם נדרש אפוקסי דליל, יש להשיג ממנו ולא לדלל אפוקסי 'סמיך' קיים.

wind556
29-06-2011, 13:34:30
אם כבר דנים בנושא, יש דבקי אפוקסי שהם מאד דלילים ומכילים מדלל מתנדף במקור
דבקים אלה נועדו להדבקות בשכבות של 3 מקרון ומטה, ומשיגים את העובי הנ"ל על ידי נידוף המדלל מבסיס הדבק, וזה בלי לשנות לרעה את תכונות הדבק.
אחד השימושים הכי נפוצים לדבקים האלה זה הדבקת סנסורים לבדיקות מאמצי שטח:
http://www.hbm.com/en/menu/products/strain-gages-accessories/

wind556
29-06-2011, 13:37:04
אני מדלל אפוקסי עם ניטרו, (לא עם מטאנול) ורוב התופעות השליליות שקודמי כתבו לא קורות, תנסה על חלק נסיוני ותבדוק את התוצאות לפני שאתה מבצע על אמת.

כשאתה אומר ניטרו אתה מתכוון לטינר ניטרו? (טינר 21)
כי אם כן, זה החומר שהכי מחליש את האפוקסי מכל אפשרויות הדילול, וזה מנסיון מעבדתי רב שנים ולא מתחושות בטן

valaza
29-06-2011, 14:13:02
אף אחד לא הזכיר כאן את האופציה לחמם את האפוקסי.

חימום קצר עם פן (או כל שיטה אחרת) לטמפ' באיזור ה50-70 מעלות תהפוך אותו לנוזלי מאוד.
החסרונות-
זמן העבודה די קצר- עד שהוא מתקרר חזרה, במיוחד אחרי הספגה בבד (שטח הפנים גדל- ההתקררות מהירה יותר)
מתייבש מהר יותר (מהנסיון שלי לפחות)

אני לא יכול לעמוד על החוזק לאחר ייבוש של אפוקסי שעבר "טיפול" כזה, אבל לדעתי התהליך לא אמור לגרוע מחוזקו הסופי, היות ואין שימוש במדללים למיניהם, כך שנפח החומר נשאר זהה פחות או יותר.

זו שיטה שתתאים לחלקים קטנים, ולא למשטחים גדולים יחסית.

wind556
29-06-2011, 17:20:30
אף אחד לא הזכיר כאן את האופציה לחמם את האפוקסי.

חימום קצר עם פן (או כל שיטה אחרת) לטמפ' באיזור ה50-70 מעלות תהפוך אותו לנוזלי מאוד.
החסרונות-
זמן העבודה די קצר- עד שהוא מתקרר חזרה, במיוחד אחרי הספגה בבד (שטח הפנים גדל- ההתקררות מהירה יותר)
מתייבש מהר יותר (מהנסיון שלי לפחות)

אני לא יכול לעמוד על החוזק לאחר ייבוש של אפוקסי שעבר "טיפול" כזה, אבל לדעתי התהליך לא אמור לגרוע מחוזקו הסופי, היות ואין שימוש במדללים למיניהם, כך שנפח החומר נשאר זהה פחות או יותר.

זו שיטה שתתאים לחלקים קטנים, ולא למשטחים גדולים יחסית.

האפוקסי אכן הופך להיות דליל בחימום
אבל זה לא תהליך תקין, הסיבה היא שחימום מאיץ את ההתקשות שלו מאד וללא בקרה מדוייקת של גובה ופיזור החום אתה עושה בעיקר באלאגן. חלק מהאפוקסי יתקשה מהר וחלק לאט.

לא נהוג להשתמש בחימום כשיטת דילול

לגבי החוזק, יש אפוקסים שחימום קל לא ישפיע על החוזק, ויש אפוקסים שחימום כזה יחזק אותם.
רק חימום יתר יגרום לאפוקסי לשחרר גזים כלואים וייצור מירקם "אוורירי" ומאד חלש.
יש אפוקסים שלאחר התקשות מלאה אופים אותם בחום כדי להגיע לחוזק מירבי

קורן בן אשר
29-06-2011, 17:43:03
תודה על התגובות חברים,

מבין המוצרים המסחריים שתמצא על המדף בחנות טיסנים סטנדרטית, הכי פחות גרוע למטרה שלך הוא אפוקסי Finishing Resin. זהו אפוקסי דליל למדי עם זמן התפלמרות של כמה שעות ומתאים לבדים. לשימושים פשוטים זה יספיק לך.

yar
29-06-2011, 20:27:53
תודה על התגובות חברים,

אני מוכן להשתתף איתך בחצי כמות.
אם אתה מאזור מרכז ,צור קשר בפרטי ...............ירון