PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה אלקטרוניקה עבור DLG

אסף א
03-07-2011, 11:44:20
שלום לכולם,

אני מעוניין להצטייד בסרוואים וסוללה עבור טיסן Akcent 2, רציתי לוודא שאני לא עושה סתם טעויות...

סרוואים
ברור לי שלכל אחד גישה קצת אחרת, ואני לא מעוניין להתחיל להזמין מספר סוגי סרוואים (לפחות בשלב זה) ולשחק עם מרכז כובד.
סרוואים למאזנות: Hyperion DS09. אני מניח שכולם כאן בפורום מתכוונים לגיר CarbonPoly (דגם SCD)??? או שאני טועה?
סרווואים להגהים: Dymond D47 (או שאולי כדאי Dymond D60 עבור הגה גובה?)

סוללה
מאתר cheapbatterypacks
4 תאים של KAN 400 2/3AAA בתצורת Viper Pack. חוט: 16AWG וקונטקטור Male JST (חיבור לא ישיר למקלט).מוודא בעיקר את סוג התאים...

תודה
אסף

eitan-ro
03-07-2011, 12:08:34
הבנת הכל מצוין!
הסרוו להגה גובה יכול להישאר D-47, אבל בהגה כיוון זה קצת סיפור שונה - אם אתה מתכוון להשתמש בפושרודים להגה כיוון אז אין שום בעיה עם הD-47, אבל אם אתה הולך לשים כבל וקפיץ (PULL-SPRING) אז היתי כבר ממליץ על סרוו יותר חזק כמו הD-60 או דומים לו מבחינת כוח ודיוק מירכוז (מאד חשוב הדיוק!!)
איתן.

MDreamer
03-07-2011, 13:03:28
למה לא הייפריון להכל?

eitan-ro
03-07-2011, 14:08:55
גם אפשר (אפילו עדיף), אבל זה שותה חשמל בטירוף...

Gil
03-07-2011, 16:15:51
הי אסף

כיוון שאני יודע באיזה דאון מדובר ( Akcent2 )

לגבי המאזנות - בהחלט Hyperion SCD09

לגבי הגה גובה וכיוון, כפי שהמלצתי לך להמתין בעיקר בגלל המיקום הפיזי של הגוף, והאם הוא יתאים לסרוואים שונים מה - D47 אשר בוודאות מתאימים שם.

בכל מקרה D47 נכנסים שם ללא כל בעיה, השאיפה היא להשתמש להגה הכיוון במשהו יותר חזק אם תבחר לעבוד עם פושרוד.

במערכת Pull Spring ה - D47 יכולים להספיק.

eitan-ro
03-07-2011, 17:24:37
הי אסף

כיוון שאני יודע באיזה דאון מדובר ( Akcent2 )

לגבי המאזנות - בהחלט Hyperion SCD09

לגבי הגה גובה וכיוון, כפי שהמלצתי לך להמתין בעיקר בגלל המיקום הפיזי של הגוף, והאם הוא יתאים לסרוואים שונים מה - D47 אשר בוודאות מתאימים שם.

בכל מקרה D47 נכנסים שם ללא כל בעיה, השאיפה היא להשתמש להגה הכיוון במשהו יותר חזק אם תבחר לעבוד עם פושרוד.

במערכת Pull Spring ה - D47 יכולים להספיק.

אני חושב שהתכוונת הפוך - D47 לפושרוד ומשהו חזק יותר לPULLSPRING (בגלל העומס הנוסף על הסרוו)

roydor
04-07-2011, 06:43:23
אני משתמש ב-D47 בשיטת ה- PULL SPRING בלי בעיות בכל הטיסנים שלי.
בגוף של ה-AKCENT קשה להכניס סרוואים גדולים יותר מ- D47 אבל זה אפשרי.
למרות זאת, D60 ו-היפריון לא יכנסו בגוף, גבוהים מדי.
אתה יכול להעיף מבט על סרוואים של היטק או של פוטבה כאלטרנטיבות או להישאר עם ה-D47

רועי

roydor
04-07-2011, 06:45:14
לגבי החוט של הסוללה, לדעתי לא ניתן להזמין 16 גייג' עם מחבר רגיל וגם מיותר (משקל), ניתן להזמין עם 20 או 22 גייג' וזה מעל ומעבר שכן חוט של 22 גייג' יודע לקחת מעל שני אמפר בלי בעייה בכלל.

eitan-ro
04-07-2011, 09:23:23
אני משתמש ב-D47 בשיטת ה- PULL SPRING בלי בעיות בכל הטיסנים שלי.
בגוף של ה-AKCENT קשה להכניס סרוואים גדולים יותר מ- D47 אבל זה אפשרי.
למרות זאת, D60 ו-היפריון לא יכנסו בגוף, גבוהים מדי.
אתה יכול להעיף מבט על סרוואים של היטק או של פוטבה כאלטרנטיבות או להישאר עם ה-D47

רועי
לא אמרת שיש לך בעיה בטיסן החדש בזריקות בגלל שהסרוו חלש מידי?

danile80
04-07-2011, 13:51:53
באותו נושא

כמה אפשר לצפות לזמן סוללה עם 4 סרוואים דיגיטאליים בפנים (2 היפריון ושניים ג'י אר 285)?
סוללה ניקל מטל 400 מאש, 4 תאים.

תודה
דני

Gil
04-07-2011, 14:30:35
אצלי ב TS עם 4 דיגיטליים של הפריון החזיק לי שעתיים פלוס

DarZeelon
04-07-2011, 14:42:46
סוללה
מאתר cheapbatterypacks
4 תאים של KAN 400 2/3AAA בתצורת Viper Pack. חוט: 16AWG וקונטקטור Male JST (חיבור לא ישיר למקלט).מוודא בעיקר את סוג התאים...

אסף,

למה מצברי ניקל (קדמיום, או מטל הידריד)?
בעידן זה, לצפיפות אנרגיה מיטבית משתמשים בלי-פו ולזרמים גבוהים ולטעינה מהירה, משתמשים ב-LiFePO4...

אם המצברים שלך הם הקלים מסוגם, הם שוקלים פי חמש לערך, ממצברי ליתיום.

MDreamer
04-07-2011, 15:05:03
אצלי מחזיק עד שעתיים. אני לא עובר שעה וחצי.. גיל כנראה זורק מאוד חלש ונמוך והסרווים שלו לא צורכים הרבה כשהוא מטיס:p אז האו זוכה להטיס חצי שעה נוספת על חשבון איכות ההטסה.. אהה הוא גם אל מזיז הרבה את הסטיקים

בקיצר שעתיים מינוס

אסף א
04-07-2011, 16:39:01
דר,

אין לי ממש ניסיון ב- DLG אבל לפי מה שהבנתי...
הסוללה בכל מקרה נמצאת בחרטום הטיסן ומשמשת כמשקולת עבור מרכז כובד מיטבי. אין סיבה סתם להוסיף משוקלת לסוללת ליפו. אני גם מניח שצורת הסוללה מתאימה הרבה יותר טוב למבנה הגוף ולכן הפכה "לסטנדרט" עבור DLG.

roydor
04-07-2011, 17:02:45
לא,
גם עם סרוו חזק יותר היו בעיות בזריקה.פחות אומנם אבל עדיין בעיות.
מאז החלפתי הגה כיוון לאחד גדול יותר ועכשיו הכל דבש בשילוב עם ה-D47.

roydor
04-07-2011, 17:13:31
כמה סיבות:
א. לא נכנס - הצורה של סוללות ה-LiFe היא ריבוע והגוף עגול ומתחדד בחרטום ולכן אין מקום, סוללות ניקל מטאל ניתן לסדר בצורה שנקראת VIPER, שלוש סוללות בצורת משולש ורביעית קדימה, מתאים יופי לרב הגופים.
ב. סוללות ה-LiFe לא טובות באופן משמעותי יחסית לניקל מטאל והן לרב או קטנות מדי או גדולות מדי מה שמתבטא במשקל נמוך מדי או גבוה מדי (20 או 40 גרם כשהאידיאלי זה לרב סביב 30)
ג. הסרוואים לא אוהבים 6 וולט ומעלה (Life 6.6V Lipo 7.4V) ולרב נשרפים או סובלים מבלאי מוגדל ביותר ולכן נדרש רגולטור שמקטין את הקיבולת האפקטיבית עקב נצילות (90% לרב) ומכניס גם שיקולי אמינות.

ביום שיהיו סרוואים מתאימים ל-7.4 וולט (להערכתי עוד שנה) יהיה שווה לעבור לסוללת ליפו שני תאים עד אז ניקל מטאל זו האופציה המועדפת עלי.

Gil
04-07-2011, 17:18:17
אצלי מחזיק עד שעתיים. אני לא עובר שעה וחצי.. גיל כנראה זורק מאוד חלש ונמוך והסרווים שלו לא צורכים הרבה כשהוא מטיס:p אז האו זוכה להטיס חצי שעה נוספת על חשבון איכות ההטסה.. אהה הוא גם אל מזיז הרבה את הסטיקים

בקיצר שעתיים מינוס

הבנתי מעין....
עם איתן הפסקת להתעסק שהרי לא תירק בבאר ממנה אתה שותה ..... ומתקן.... ובונה....
ועכשיו עברת אלי :mad:

אם לשים דברים על דיוקם כאמור, אני כנראה זורק גבוה ממך, וככל הנראה לכאורה גם יושב הרבה יותר מהר בטרמיקות ממך ולכאורה לסיכום אני לא נדרש להזיז את ההגאים כמוך בנסיון לתפוס טרמיקות... ;)

כל זאת לכאורה מה שטרם הוכח בשטח :rolleyes:

אבל אתה תמיד מוזמן לשטח ההטסה יחד איתנו לקצת שיעורי דאונות...... חח

בלי מטרת פגיעה
eitan-ro
04-07-2011, 18:57:27
אסף,

למה מצברי ניקל (קדמיום, או מטל הידריד)?
בעידן זה, לצפיפות אנרגיה מיטבית משתמשים בלי-פו ולזרמים גבוהים ולטעינה מהירה, משתמשים ב-LiFePO4...

אם המצברים שלך הם הקלים מסוגם, הם שוקלים פי חמש לערך, ממצברי ליתיום.

עוד סיבה בנוסף לסיבה שרועי רשם - כשהתחלתי עם DLG היתי מטיס עם סוללת ליפו 2 תאים ונאלצתי גם להשתמש ברגולטור שיוריד את המתח ל5 וולט, מה שבעצם קרה בסופו של דבר זה שסוללת ליפו + הרגולטור שקלו 2 גרם פחות מסוללת NIMH, הרגולטור גם הוא צרכן זרם אז לא ממש הרווחתי זמן טיסה משמעותי, והכי חשוב זה ששתי הסוללות שהיו לי התנפחו אחרי כחצי שנה (ללא ריסוקים).
נכון להיום אין טעם להשתמש בסוללות ליפו, ואני גם חושב שבעתיד זה לא יהיה הכי מומלץ מהסיבה הבטיחותית.. אבל כשיוציאו סרוואים בגדלים שמתאימים לנו שיוכלו לעמוד ב 6-7 וולט אני אהיה הראשון שיחליף לLIFE.
איתן.

נ.ב - מעיין, אתה כולך רעש וצילצולים! תבוא סוף סוף לתחרות ונראה מה אתה (לא) שווה :D