PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה גלגל שינים עד כמה מדוייק הוא צריך להיות ? פירוט השאלה בהרחבה כנסו :)

Guy-M
06-07-2011, 13:27:50
יש לי טירקס 450 ו 550.
גלגל השיניים שצמוד לגלגל הראשי זה שמריץ את להבי הזנב
כשמסתכלים מהצד מה אתם רואים אצלכם?
כי אצלי בשניהם הוא ממש אבל ממש טיפה לא מדויק זאת אומרת שאם תפעילו מנוע מאוד מאוד לאט(ללא להבים)
ותתבוננו בסיבוב של הגלגל שיניים, נניח ונתבונן בצד אחד שלו אז נראה שהוא עולה ויורד עולה ויורד אבל ממש טיפה.

אבל הוא חופף לגלגל שיניים שמריץ את הזנב ככה שזה לא יוצר בעיה או משהו.. כאילו ממש טיפה חוסר דיוק.

השאלה אם זה ככה זה וזה לא אמור להיות מדוייק ברמות כאלה או שזה לא בסדר כי בשניהם זה ככה.
וזה לא נראה בעיה או משהו הכל עובד מצויין אני שואל רק כדי להיות בטוח שככה זה.

כי עד עכשיו לא שמתי לב לזה בכלל סתם במקרה ראיתי.

תודה :)

bendisar
06-07-2011, 13:55:15
בדרך כלל כל עוד הסטייה לא רצינית אין שום בעייה עם העקמוימיות הזאת.
שמחזקים את ה-,jesus bolt שזהו הבורג שתופס את הציר הראשי לגלגל שיניים התחתון הזה מומלץ לא להפעיל המון כוח סתם על הבורג הזה, מכיוון שהוא יכול ללחוץ על גלגל
השיניים הנ"ל ולעוות אותו בדיוק בצורה הזאת

coolooc
06-07-2011, 14:00:28
היה לי מקרה של רעידות זנב בלתי מוסברות, ניסיתי הכל אך הרעידות המשיכו, לאחר בדיקה מעמיקה גיליתי את העקמומיות המדוברת, אצלי הייתה סטייה די רצינית, החלפת גלגל השיניים (הקטן) פתרה את הבעיה.

ziki
06-07-2011, 14:09:57
התשובה:
חוסר הדיוק אמור להיות עקב העובדה שהגג"שים הללו יוצרו כיציקה ולא בכרסום.
הדיוק שלהם איננו מושלם אך הם יעשו את העבודה ללא כל בעיה על המסוקים הקטנים הללו, צריך לשים לב שמדובר בסטיות קלות שלא חורגות ממגע מלא מול הגג"ש הנגדי לאורך כל ציר התנועה.
במסוקים החשמליים הגדולים הסיפור כבר אחר אז מומלץ להחליף לגג"ש שכורסם ב CNC ולא יוצר ביציקה וזאת בגלל העומסים הכבדים יותר.

Ts7
06-07-2011, 14:20:07
גם אצלי זה ככה ב 550 אבל ממש ממש מעט זה לא מגיע לרמה שזה חורג ממגע מושלם עם הגלגל שיניים שמניע תזנב. סתם לידיעה תוכל לתת דוגמא קישור לגלגש שכורסם בcnc ? תודה.

ziki
06-07-2011, 16:22:29
גם אצלי זה ככה ב 550 אבל ממש ממש מעט זה לא מגיע לרמה שזה חורג ממגע מושלם עם הגלגל שיניים שמניע תזנב. סתם לידיעה תוכל לתת דוגמא קישור לגלגש שכורסם בcnc ? תודה.

חפש באתר של KDE, שם כל הגגש"ים כורסמו ועשויים גם מחומר חזק ועמיד יותר.
גם באתר של Flying Hobby יש שדרוגים לכל מסוק בינהם תמצא גג"שים שיוצרו בכרסום ולא ביציקה.