PDA

צפייה בגרסה מלאה : גלגל שיניים נשחק כל התרסקות

Yogev
09-07-2011, 19:30:44
היי,
יש לי blade sr ואני מטיס אותו ברמה די גבוהה.
הבעיה היא שבכל התרסקות כאשר הקולקטיב פועל, לא משנה כמה מהר חתחתי את הרוטור לפני ההתרסקות הגג״ש תמיד אבל תמיד יאבד שיניים.
בנוסף אני מבחין בכך שגם במצב טיסה רגיל כל התנגשות של הרוטור באדמה לאו דווקא בהתרסקות רצינית גורמת לשחיקה על השיניים.
השאלה שלי היא האם יש איזה גלגל שיניים מאלומיניום או מאיזה שהוא חומר חזק שלא נשחק בלחץ כי כמעט כל התרסקות הולך לי גלגל שיניים וזה לא מעט כסף החלקים של המסוק הזה כולל משלוח.
גם העלתי בדעתי איך זה שלא חשבו על גלגל שיניים במסוק שיאפשר לרוטור להמשיך להסתובב גם אחרי שהגלגל שיניים עוצר (כמו באופניים ובמסוקים אמיתיים) וזה היה פותר אתה את הבעיה בקלות (אולי יש מסוק כזה אם מישהו מכיר?)
תודה רבה לעונים,
יוגב

guy1a
09-07-2011, 19:53:59
לא חשבו על זה כי זה בדיוק הפוך

זה לא הגג"ש עוצר והרוטור ממשיך .. זה הרוטור פוגש בקרקע ועוצר והגג"ש ממשיך ...

Yogev
09-07-2011, 20:21:17
לא חשבו על זה כי זה בדיוק הפוך

זה לא הגג"ש עוצר והרוטור ממשיך .. זה הרוטור פוגש בקרקע ועוצר והגג"ש ממשיך ...

צודק..אז יש מסוק על שלט שעושה את זה?..זה היה חוסך לי את רוב הנזק בהתרסקויות

flatspin
09-07-2011, 20:25:39
יש לי רעיון, ממש חדשני ובלתי שגרתי בעליל.
מה דעתך ללמוד לשלוט במסוק ולא לרסק אותו? נראה לי שזה עשוי לפתור את הבעיה עליה אתה מתלונן :) :D

Yogev
09-07-2011, 21:01:48
*** אחי אני לא מרסק אותו אני אומר לך שאני שולט בו, אני מרסק אותו פעם כשאני עושה טיסת 3D מה לעשות זה לא המסוק הכי טוב לטיסה כזו. אין בעיה להתרסק זה לא הבעיה, הבעיה היא שלא משנה איך התרסקתי, כל התרסקות צריך להחליף גלגל שיניים.

guy1a
09-07-2011, 21:09:31
יש לי רעיון, ממש חדשני ובלתי שגרתי בעליל.
מה דעתך ללמוד לשלוט במסוק ולא לרסק אותו? נראה לי שזה עשוי לפתור את הבעיה עליה אתה מתלונן :) :D

אחי !
גם אני ריסקתי היום :)

ראית את הסרטון ?
ואגב, תוקן הקלקר ... מתברר שחוט אחד מהשלושה של המנוע ניתק... :)

*** אחי אני לא מרסק אותו אני אומר לך שאני שולט בו, אני מרסק אותו פעם כשאני עושה טיסת 3D מה לעשות זה לא המסוק הכי טוב לטיסה כזו. אין בעיה להתרסק זה לא הבעיה, הבעיה היא שלא משנה איך התרסקתי, כל התרסקות צריך להחליף גלגל שיניים.

אין פה אחי ואחותי ... ריסוק = חלקים שבורים
או תלמד להטיס או תלמד לתקן ... זה מה יש.

flatspin
09-07-2011, 21:09:47
כנראה איננו מדברים לשון אחת.

עמיתפורת
09-07-2011, 21:40:25
זה בסדר גמור שזה נשחק חבר ככה זה אמור להיות.
אתה מוזמן ליצור קשר שאנסה לעזור לך להפסיק לשחוק את זה על ידי שאנסה ללמד אותך להטיס טוב יותר...

wind556
09-07-2011, 22:01:22
היי,
יש לי blade sr ואני מטיס אותו ברמה די גבוהה.
הבעיה היא שבכל התרסקות כאשר הקולקטיב פועל, לא משנה כמה מהר חתחתי את הרוטור לפני ההתרסקות הגג״ש תמיד אבל תמיד יאבד שיניים.
בנוסף אני מבחין בכך שגם במצב טיסה רגיל כל התנגשות של הרוטור באדמה לאו דווקא בהתרסקות רצינית גורמת לשחיקה על השיניים.
השאלה שלי היא האם יש איזה גלגל שיניים מאלומיניום או מאיזה שהוא חומר חזק שלא נשחק בלחץ כי כמעט כל התרסקות הולך לי גלגל שיניים וזה לא מעט כסף החלקים של המסוק הזה כולל משלוח.
גם העלתי בדעתי איך זה שלא חשבו על גלגל שיניים במסוק שיאפשר לרוטור להמשיך להסתובב גם אחרי שהגלגל שיניים עוצר (כמו באופניים ובמסוקים אמיתיים) וזה היה פותר אתה את הבעיה בקלות (אולי יש מסוק כזה אם מישהו מכיר?)
תודה רבה לעונים,
יוגב

יש סתירה במילים שלך......
מטיס ברמה די גבוהה לא מרסק בתדירות שבכלל היתה מעלה שאלה כזאת בפורום.
ודבר שני, למד קצת את הפיזיקה של המסוק, זה תמיד עוזר להבין למה תופעות מתרחשות

עמיתפורת
09-07-2011, 22:33:04
עודד אני מטיס לא רע ומרסק זה לא קשור.
מי שלא מרסק לא מטיס ובטח שלא לומד או מעז לעשות דברים מעניינים..

bendisar
09-07-2011, 22:40:20
במסוקים שתוכננו כראוי ישנם חלקים שנועדו להוות נקודת כשל במקרה של ריסוק. חלקים אלה מן הסתם יהיו חלקים זולים ותפקידם יהיה
להציל את החלקים היקרים יותר. אין פה קסמים- אם חלק מסויים לא יהרס, האנרגיה של הריסוק תעבור לחלק אחר.
גלגלי שיניים ראשיים עשויים בכוונה מפלסטיק, כדי שבריסוק המנוע יטחן אותם, במקום שהוא ימשיך להעביר את האנרגיה הלאה.
אם הגלגל שיניים לא היה נטחן לך, אז היו נשברים לך חלקים מהראש של המסוק- דבר שהוא הרבה יותר יקר וקשה להחליף.
אם אתה רוצה להתקדם למסוקים רציניים ויקרים יותר אני ממליץ לך לעבוד על השליטה שלך ולרסק פחות- מכיוון שמסוקים מתקדמים יותר יספגו נזק גדול יותר בריסוק- וכן גם שם יטחן הגלגל שיניים הראשי
במסוקים שמעל המסוקי אולטרה מיקרו (אולטרה מיקרו-כמו הסולו פרו, BLADE MSR, וכו') כל ריסוק גורר נזק כלשהו למסוק. ורק במקרים נדירים ביותר המסוק יוצא בלי נזק (לדוגמא ריסוק בעשב גבוה)

wind556
09-07-2011, 23:06:08
עודד אני מטיס לא רע ומרסק זה לא קשור.
מי שלא מרסק לא מטיס ובטח שלא לומד או מעז לעשות דברים מעניינים..

אתה סותר את עצמך בפוסט הזה...
אבל לא נורא, לא נהפוך את זה לדיון :cool:

עמיתפורת
10-07-2011, 00:10:56
טוב נו באמת שלא נפתח על זה דיון

Yogev
10-07-2011, 07:38:41
טוב אז ממה שאומרים פה זה צריך להיות ככה...פשוט אני שידרגתי את החלקים שנשברים בדרך כלל בהתרסקות לאלומיניום והם לא נשברים יותר אז לא אכפת לי להתרסק חופשי זה חלק מהלמידה :) עם כל השידרוגים כבר הגעתי למצב שבהתרסקות הגג״ש הוא היחיד שניזוק. חשבתי שיש איזה גג״ש מחומר עמיד יותר שפותר גם את החלפת הגג״ש מידי התרסקות אבל כנראה שלא...
טוב בכל מקרה תודה על התגובות

נולד לטוס
10-07-2011, 16:01:52
אין דבר כזה

ספינדל , ציר ראשי להבים והשד יודע מה עוד עקום \סדוק במסוק שלך (מה אתה קוסם וניצחת את הכוחות המופעלים בריסוק על המסוק ) תזכיר לי איפה אתה מטיס שלא נגיע לשם

Friman
10-07-2011, 17:27:11
נראה לי שמה שמנסים לומר לך זה שגלגל שיניים שאיננו נטחן בהתרסקות הוא פשוט איננו שידרוג אלא פוטנציאל לנזק גדול יותר למסוק בכל ריסוק.
מה עדיף, להחליף בכל ריסוק גלגל שיניים בכמה דולרים או מנוע? + כל מכלול הראש, בכמה עשרות דולרים? הטחינה של גלגל השיניים מגינה, אם אני מבין נכון- על מכלולים חשובים ויקרים יותר ולכן גלגל שיניים שאיננו נטחן איננו לטובתך ולטובת מסוקך.

flatspin
10-07-2011, 17:57:04
אתה מוזמן ליצור קשר שאנסה לעזור לך להפסיק לשחוק את זה על ידי שאנסה ללמד אותך להטיס טוב יותר...

מילים כדורבנות