PDA

צפייה בגרסה מלאה : להבים לטיסת 3d

Yogev
10-07-2011, 16:20:36
רק נכנסתי לתחום של טיסת 3d ואיידל אפ וכל זה...
רציתי לדעת אם יש צורות מיוחדות של להבים שמתאימות לטיסה 3d וכמו כן, להבים ש״מפריעים״ לטיסה מסוג זה.
כלומר, האם עדיף שהצורה של הלהבים בקצוות תהיה ישרה (מרובעת) או מעוגלת כזאת?
בנוסף מהם להבים שמכונים symmetrical blades ולמה הם משמשים?
והאם הלהבים צריכים להיות ארוכים/קצרים במיוחד ורחבים/צרים במיוחד (ביחס לגודל המסוק) כדי להשיג תוצאות טובות יותר בטיסה 3d?
בקיצור מהם להבים מומלצים לטיסה אקרובטית כזו???

תודה רבה למי שיוכל לענות על השאלות.

bendisar
10-07-2011, 16:58:52
שאומרים על להבים שהם סימטריים, מתכוונים לכך שהפרופיל שלהם סימטרי- כלאמר שהוא בעל אותו קימור גם בחלק העליון וגם החלק התחתון של הלהב.
צורת קצה הלהב, עובי וצורת הפרופיל, יחד עם רוחב הלהב הם פרמטרים שמשתנים בין חברה לחברה- גם בחברות היקרות והרציניות והם ביחד מהווים מכלול שמאזן בין תכונות הטיסה של הלהב
ליעילותו וזריזותו.
עוד פרמטר מאוד חשוב הוא קשיחות וחוזק הלהב- ככל שהלהב יותר עמיד לכיפוף ופיתול, ככה הוא יהיה יותר יעיל וגם נותן מאפייני טיסה ודיוק טובים יותר.
משקל הלהב גם הוא בעל חשיבות- להב כבד יגרום למסוק להיות עצל, בעוד להב קל יגרום למסוק להיות זריז. גם מרכז הכובד משנה את התנהגות הלהב (במיוחד במסוקי FBL)
להבים ארוכים יותר יתנו יותר דחף, אבל יעמיסו יותר על המנוע ויעשו את המסוק לעצל יותר. להבים קצרים יתנו זריזות, אבל פחות דחף. לכן למסוקים יש טווח להבים
לדוגמא- על טירקס 700 ניתן לשים להבים באורך של 690-710 ממ'.
להבים טובים יהיו עשויים מקארבון (חומר מרוכב, קל מאוד וחזק מאוד) יהיו קלים יחסית, ויהיו בעלי גימור גבוה- בלי שום בועות או עיוותים.
הכל בסופו של דבר מסתכם לכמה אתה מוכן לשלם. לדוגמא להבי אלייו לטירקס 450 פרו יעלו לך 14-16$. להבי ראדיקס יעלו 40$ אבל מדובר באיכות אחרת (למרות שגם להבי אליין הם מצויינים)
קח בחשבון שמכיוון שלהבי קארבון הם קשיחים יותר, הם גן מעבירים יותר זעזוע- ולכן גם יכולים לגרום למסוק יותר נזק בריסוק :p

Yoav Lahav
10-07-2011, 17:13:21
שאומרים על להבים שהם סימטריים, מתכוונים לכך שהפרופיל שלהם סימטרי- כלאמר שהוא בעל אותו קימור גם בחלק העליון וגם החלק התחתון של הלהב.
צורת קצה הלהב, עובי וצורת הפרופיל, יחד עם רוחב הלהב הם פרמטרים שמשתנים בין חברה לחברה- גם בחברות היקרות והרציניות והם ביחד מהווים מכלול שמאזן בין תכונות הטיסה של הלהב
ליעילותו וזריזותו.
עוד פרמטר מאוד חשוב הוא קשיחות וחוזק הלהב- ככל שהלהב יותר עמיד לכיפוף ופיתול, ככה הוא יהיה יותר יעיל וגם נותן מאפייני טיסה ודיוק טובים יותר.
משקל הלהב גם הוא בעל חשיבות- להב כבד יגרום למסוק להיות עצל, בעוד להב קל יגרום למסוק להיות זריז. גם מרכז הכובד משנה את התנהגות הלהב (במיוחד במסוקי FBL)
להבים ארוכים יותר יתנו יותר דחף, אבל יעמיסו יותר על המנוע ויעשו את המסוק לעצל יותר. להבים קצרים יתנו זריזות, אבל פחות דחף. לכן למסוקים יש טווח להבים
לדוגמא- על טירקס 700 ניתן לשים להבים באורך של 690-710 ממ'.
להבים טובים יהיו עשויים מקארבון (חומר מרוכב, קל מאוד וחזק מאוד) יהיו קלים יחסית, ויהיו בעלי גימור גבוה- בלי שום בועות או עיוותים.
הכל בסופו של דבר מסתכם לכמה אתה מוכן לשלם. לדוגמא להבי אלייו לטירקס 450 פרו יעלו לך 14-16$. להבי ראדיקס יעלו 40$ אבל מדובר באיכות אחרת (למרות שגם להבי אליין הם מצויינים)
קח בחשבון שמכיוון שלהבי קארבון הם קשיחים יותר, הם גן מעבירים יותר זעזוע- ולכן גם יכולים לגרום למסוק יותר נזק בריסוק :p

אני מוסיף על כך עוד נקודה חשובה: כשאתה מתרסק עם להבים של 40$ זה יותר כואב בכיס ולכן אתה גם נזהר יותר בטיסה ולכם אתה גם לא ממצא את מה שאולי יכולת להפיק מהלהבים. לעומת זאת רביעייית להבי קרבון ב-15.4$ כולל משלוח אולי לא יספקו לך את אותן איכויות של ה 40$ אבל אם אתה לא איזה אלן זבו או טארק אני לא ממש חושב שזה ישנה לך. מה שכן תזהר פחות וכך תעיז ותלמד יותר. כשתהפוך לזבו קטן תהנה באמת מלהבים ב 40$.
כל האמור מתייחס ללהבים למסוק 450.

bendisar
10-07-2011, 17:21:43
האמת יואב, זה לפעמים גם עניין של מזל.
על הקופטר איקס 450 שהיה לי פעם היו לי להבי קארבון ב-20$ (אז זה היה עוד נחשב זול) אבל הם היו נוראיים. הם היו מרעישים מאוד, מאוד לא יעילים
היה אפשר לשמוע את זה בקלות ולהרגיש את זה עוד יותר בקלות. הם היו מוצצים את הכוח מהמסוק.
עם הטירקס 450 פרו שלי הגיעו להבי KDS, גם שווים 15-20$ אממה? להבים מדהימים! שקטים מאוד, יעילים מאוד, קשיחים מאוד
ועומדים בכל מה שאני זורק עליהם, אני יכול לתקטק על הצד כמה שבא לי והמסוק אפילו לא חושב על להפסיק (מנוע ובקר מקוריים)
על מסוקים גדולים לעומת זאת זה אופרה אחרת. על הטירקס 500 שלי יושבים להבי ראדיקס גם על הראש וגם על הזנב.
האיכות גימור שלהם זה משהו מדהים, והמאפייני טיסה בהתאם. אפילו בלהבי זנב של ראדיקס הרגשתי הבדל ברור בשמירת הזנב ביחס ללהבי זנב של אליין
ככה שבמסוקים קטנים, להבים זולים זה עוד בסדר, ברגע שעולים בגודל נראה שהמצב משתנה

Yogev
10-07-2011, 17:41:37
תודה על ההסברים המפורטים אבל הם לא בדיוק ענו לי על השאלה, לא שאלתי על סוג החומר מההתחלה, כי זה ברור לי.
אני רק רוצה לדעת תכלס, איזה להבים יתנו לי את הביצועי 3d הטובים ביותר? קצוות סימטריים או ישרים? להבים ארוכים וצרים או קצרים ורחבים?
אשמח לתשובה יותר ממוקדת.
תודה

bendisar
10-07-2011, 17:46:04
כפי שאמרתי, יש להבים עם קצוות מעוגלים וגם עם קצוות מלבניים שיתנו לך ביצועי 3D מצויינים.
בתאכלס גם למסוק שלך (BLADE SR) אתה יחסית מוגבל מבחינת מבחר, מכיוון שלהבי 245ממ' לא שכיחים במיוחד, לכן אין יותר מייד חברות שמייצרות אותם

Yoav Lahav
10-07-2011, 17:51:02
תשובה למסוק 450:
סימטרי קצה מעוגל
325 מ"מ אורך.
הרוחב והעובי זה סטנדרט ל 450 ואין לך פה בחירה לפי הידוע לי.

תודה על ההסברים המפורטים אבל הם לא בדיוק ענו לי על השאלה, לא שאלתי על סוג החומר מההתחלה, כי זה ברור לי.
אני רק רוצה לדעת תכלס, איזה להבים יתנו לי את הביצועי 3d הטובים ביותר? קצוות סימטריים או ישרים? להבים ארוכים וצרים או קצרים ורחבים?
אשמח לתשובה יותר ממוקדת.
תודה

ofir1987
10-07-2011, 18:26:05
לעומת זאת רביעייית להבי קרבון ב-15.4$ כולל משלוח איפה???

נולד לטוס
10-07-2011, 19:56:04
העיקר שתקנה להבים טובים למען הבטיחות קודם כל ולאחר מכן בטוח ביצועים טובים יותר. ולא זבל בדולר כי הזול עולה יקר

Yogev
10-07-2011, 20:11:45
העיקר שתקנה להבים טובים למען הבטיחות קודם כל ולאחר מכן בטוח ביצועים טובים יותר. ולא זבל בדולר כי הזול עולה יקר

אל תדאג יש לי להבים מעולים מכל הסוגים, להבי עץ לsr מקוריים, להבי קרבון לsr , ומהימים שהblade cp pro 2 שלי עבד- להבי עץ ישרים וגם להבים סימטריים מקוריים, ולהבי קרבון--כל אלה לcp
מכאן נבעה השאלה איזה להבים הכי טובים ל3d*כי אני מתקשה לעשות כל מיני תרגילים.
הלהבים לsr צרים וארוכים ואילו של הcp קצרים ורחבים וגם שוקלים קצת פחות.
אז עם הפירוט הזה מישהו יכול לומר לי מהם הלהבים הטובים ביותר?

bendisar
10-07-2011, 21:01:12
פשוט מאוד- תנסה בעצמך
תבדוק את הלהבים, תראה מי מהם עובד טוב יותר וגם תבדוק איך זה משפיע על המנוע/בקר מבחינת טמפרטורת עבודה

Yoav Lahav
11-07-2011, 11:37:59
איפה???

פה:
http://www.aliexpress.com/product-gs/392456094-450-RC-helicopter-parts-325mm-325-CF-carbon-fiber-Main-Blade-for-Trex-450-series-helicopter-wholesalers.html

wind556
11-07-2011, 16:19:58
תשובה למסוק 450:
סימטרי קצה מעוגל
325 מ"מ אורך.
הרוחב והעובי זה סטנדרט ל 450 ואין לך פה בחירה לפי הידוע לי.

חלק מדבריך זו העדפה אישית ולא עובדה:
סימטרי- חובה בכל מסוק 6 ערוצים. אין כאן אופציה אחרת
קצה מעוגל- צורת קצה הלהב נועדה לטפל במערבולות קצה כנף, ומספר הדעות שיש על הדרך הנכונה היא כמספר הכנפיים / רוטורים בעולם. כך שזו לא עובדה אלא דעה.
325- גודל מקובל (יש גם מידות אחרות)
הרוחב והעובי- יש דעה מקובלת לרוחב, לעובי לא, יש מידות שונות.
השורה התחונה היא שצריך להתאים להב לתקציב ולאופן השימוש