PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מתחיל

ori7770
15-07-2011, 14:30:35
שלוום אני מעוניין להתחיל בתחום הטיסנים
חיפשתי הרבה בפורום וקראתי
אני רוצה להתקדם לטיסן 3D
מהקים האלה (סליחה שאני לא יודע את השם שלהם)
ואני לא יודע אם מה יותר טוב להתחיל עם טריינר כו האפרנטיס וכאלה
או עם האיזי סטאר
אני רוצה טיסן שממנו אני אוכל להתקדם כמה שיותר מהר לטיסן כמו שציינתי
נ.ב.
אני יודע שאני צריך מדריך
תודה על העזרה

7YOAV7
15-07-2011, 15:06:24
אני אישית הייתי ממליץ לך להתחיל בטיסני דלק. לדעתי זו הדרך הטובה ביותר להתחיל. בנוסף אם בעתיד תרצה להתקדם לטיסנים גדולים שמונעים רק בדלק תהייה לך בעיה כי יהיה לך חוסר רציני בידע על טיסני דלק.
בקשר לשאלה שלך: איזי סטאר הוא טיסן מבית מולטיפלקס שהוא כאמור יצרן מכובד מאוד עם טיסנים באיכות גבוהה. אבל הם עולים יחסית הרבה כסף לתמורה שלהם.
כדי להתחיל בתחביב באמת אתה זקוק לטריינר אמיתי גם אם הוא חשמלי. טריינר הוא טיסן שילמד אותך את הבסיס וממנו תוכל להמשיך לטיסן שלב שני ורק אחר כך לטיסן 3D שמצריך הרבה יותר מיומנות.
אני הייתי ממליץ לך(אם אין לך בעיה עם טיסן ניטרו) לקנות את הAVISTAR של HOBBICO. טיסן מעולה מנסיון שלי, חברה טובה ואיכותי, קל וכיפי ללימוד.
אם בכל זאת אתה רוצה חשמלי לאותה חברה יש גם טיסן NEXTSTAR עם גרסה חשמלית

בהצלחה

wind556
15-07-2011, 15:29:07
אני אישית הייתי ממליץ לך להתחיל בטיסני דלק. לדעתי זו הדרך הטובה ביותר להתחיל. בנוסף אם בעתיד תרצה להתקדם לטיסנים גדולים שמונעים רק בדלק תהייה לך בעיה כי יהיה לך חוסר רציני בידע על טיסני דלק.
בקשר לשאלה שלך: איזי סטאר הוא טיסן מבית מולטיפלקס שהוא כאמור יצרן מכובד מאוד עם טיסנים באיכות גבוהה. אבל הם עולים יחסית הרבה כסף לתמורה שלהם.
כדי להתחיל בתחביב באמת אתה זקוק לטריינר אמיתי גם אם הוא חשמלי. טריינר הוא טיסן שילמד אותך את הבסיס וממנו תוכל להמשיך לטיסן שלב שני ורק אחר כך לטיסן 3D שמצריך הרבה יותר מיומנות.
אני הייתי ממליץ לך(אם אין לך בעיה עם טיסן ניטרו) לקנות את הAVISTAR של HOBBICO. טיסן מעולה מנסיון שלי, חברה טובה ואיכותי, קל וכיפי ללימוד.
אם בכל זאת אתה רוצה חשמלי לאותה חברה יש גם טיסן NEXTSTAR עם גרסה חשמלית

בהצלחה

סליחה שאני אומר את זה, אבל זה גיבוב מילים שאין להן כל קשר למציאות:

אין יותר מסורבל מהתחלה (וגם המשך) עם טיסן דלק, זה כל כך מסורבל שלא הגיוני בתקופת השפע הזאת להציע את זה למתחיל

איזיסטאר אכן יקר, אבל יש את הביקסלר , שהוא אחד לאחד איזיסטאר רק עולה פרוטות, וחיסל את הצורך לקנות איזיסטאר

המעבר ל3D יהיה קל וחלק אם תתחיל עם הביקסלר, והמזן מרגע ההתחלה עד שתגיע ליעד שלך יתקצר מאד
שלא לדבר על הפרשי העלויות

omribensamon
15-07-2011, 15:52:58
1. תתחיל בטיסן טרינר!! ולא משנה עם זה דלק או חשמלי ( אני התחלתי בחשמלי והיום אני מטיס דלק של שני ).
2. עם אתה רוצה טיסן טרינר מבלזה חשמלי דבר איתי יש לי נסיון בחישמול טיסנים כאלו ויש לי אחד כזה פעיל .
3. עם אתה רוצה טיסן ראשון מקלקר למינהם תתחיל עם AXN (זול ) או מנטור (יקר יותר) של מולטיפלקס.
4. במידה ואתה רוצה רשימה מדיוקת של מה לקנות ואיפה תכתוב בפרטי.
5.וחשוב ביותר מדריך עם בתשלום ואם לא (יש כאלו), חבל על הכסף שלך ועל האנשים שסביבך .

ori7770
15-07-2011, 16:52:22
אתה יכול אולי להגיד לי מה מגיע עם הטיסן ביקסלר
ומה אני צריך לקנות כדי שאני אוכל להרים אותו לאוויר??

אייל שפירא
15-07-2011, 20:19:27
1. מצא לך מדריך.
2. קנה לך טריינר ולמד להטיס. זה יכול להיות ביקסלר וזה יכול להיות "טריינר" ניטרו עם גלגלי באגי 1/8.
3. הסיבה שכתבתי לך למצוא מדריך לפני שכתבתי לך לקנות טיסן היא שהמדריך יוכל לעזור לך גם לבחור את הטיסן המתאים.
4. קנה לך שלט טוב. אם הוא עולה לך פחות מ500 שקל זה זבל. אם הוא עולה לך יותר מ2000 אתה מגזים.
5. קנה לך סימולטור. זה יכול להיות גם שלט זול מאי-ביי ותוכנה שתקנה לחוד. אל תשתמש בשלט הראשי שלך לסימולטור.
6. בזמן שאתה לומד להטיס עם המדריך, התאמן בסימולטור על דברים שאתה מפחד לעשות בשטח כמו להטיס הפוך או לנסות לעשות ריחופים ו3D.
7. אחרי כמה שבועות לכשתשתעמם מהטריינר ותהיה משוכנע שאתה מספיק מבין מה האצבעות שלך גורמות לטיסן לעשות חזור לפה ותתייעץ עם הפורום שוב לגבי טיסן 3D
8. כשתיכנס לז'אנר ה3D כדאי שתיקח מדריך שמבין בתחום ויוכל ללמד אותך תרגילים וטריקים.

אין טעם לרכוש כבר עכשיו טיסן 3D כי אולי יהיו שינויים משמעותיים בשוק במהלך החודש-חודשיים הקרובים.
תלמד להתאפק (זה אחד הדברים החסכוניים ביותר בתחום הזה).

wind556
15-07-2011, 20:53:20
1. תתחיל בטיסן טרינר!! ולא משנה עם זה דלק או חשמלי ( אני התחלתי בחשמלי והיום אני מטיס דלק של שני ).
2. עם אתה רוצה טיסן טרינר מבלזה חשמלי דבר איתי יש לי נסיון בחישמול טיסנים כאלו ויש לי אחד כזה פעיל .
3. עם אתה רוצה טיסן ראשון מקלקר למינהם תתחיל עם AXN (זול ) או מנטור (יקר יותר) של מולטיפלקס.
4. במידה ואתה רוצה רשימה מדיוקת של מה לקנות ואיפה תכתוב בפרטי.
5.וחשוב ביותר מדריך עם בתשלום ואם לא (יש כאלו), חבל על הכסף שלך ועל האנשים שסביבך .

צר לי לאמר את זה שוב, אבל שוב ערמת מילים לא אחראיות (לפחות חלקן)
כבר אין טעם לתקן ולהסביר מעל דפי הפורום

יש מליון דרכים להתחיל ללמוד להטיס, אבל רק דרך אחת יעילה גם כלכלית וגם תעופתית

בוואז
16-07-2011, 01:32:11
צר לי לאמר את זה שוב, אבל שוב ערמת מילים לא אחראיות (לפחות חלקן)
כבר אין טעם לתקן ולהסביר מעל דפי הפורום

יש מליון דרכים להתחיל ללמוד להטיס, אבל רק דרך אחת יעילה גם כלכלית וגם תעופתית

מה שהוא אמר זה נכון מאוד ולצערי אתה פה זה שמטעה!

עד לא מזמן הצעת לכולם על הAXN לפי מה שזכור לי, יצא לי לאחרונה ללמד מישהו להטיס על AXN (שקיבל המלצה לטיסן הזה מפה)
זה הטיסן הכי גרוע למתחילים שהטסתי... התגובות שלו איטיות מידי! (לוקח לו בערך 10 שניות לפנות!) וההגאים קטנים מידי ובעלי טווח קטן מידי (כנראה הגורם לתופעה...)

עכשיו למה אתה מתכוון? לבאז? לפוגי? לעוגי?
כנף מעופפת מפוליגל לא תתאים למתחילים גם אם תשים לה גלגלים ומצנח! (ופרופיל)

לדעתי טיסן ראשון צריך להיות אם כבר אז טריינר...
עם הטריינר לומדים להמריא ולהנחית (השלב הכי מסובך וחשוב בהטסה)
עם הטריינר אפשר לעשות גישות איטיות ויציבות מאוד בזכות המוטת כנף הגדולה שלו והדיהדרל
עם הטריינר אפשר לנחות על גלגלים ובכך גם להתכונן לקראת טיסנים עתידיים (שמן הסתם, יהיו להם גלגלים...)

ואני לא מדבר על טריינר דלק, למרות שאני חושב שזה יכול רק להוסיף ידע, טריינר חשמלי זה מעולה ואפילו יותר טוב!
לי יש מעל לחצי שעה של טיסה על הטריינר שאני מלמד עליו, מספיקות לי שתי סוללות בשביל זמן טיסה בלתי מוגבל (אחת בטיסה ואחת בטעינה)
וכוח? עם הסטאפ שלי יש לו כוח שתואם מנוע 70

עודד, אני מאוד מכבד אותך, אני קורא את התגובות שלך הרבה מאוד ובאמת שאני מנסה להימנע מלהגיב להן אבל זה פשוט מעצבן אותי שאתה כותב פה קביעות, כאילו מה שאתה אומר זה הדבר היחיד שנכון וכל צורת התחלה אחרת לא טובה\כלכלית\יעילה\חכמה\תעופתית...

מני2000
16-07-2011, 01:53:24
עודד, אני מאוד מכבד אותך, אני קורא את התגובות שלך הרבה מאוד ובאמת שאני מנסה להימנע מלהגיב להן אבל זה פשוט מעצבן אותי שאתה כותב פה קביעות, כאילו מה שאתה אומר זה הדבר היחיד שנכון וכל צורת התחלה אחרת לא טובה\כלכלית\יעילה\חכמה\תעופתית...

איך אתה מעז לדבר??? ערמה של גיבובי שטויות!!! רק עודד ידע על מה הוא מדבר, כל השאר טועים ומטעים! הם אפילו לא ראויים לתגובה מעל דפי הפורום... אני מציע למנהלי הפורום לסגור את כל הפורומים ולהקים פורום חדש - "פורום סגנו של אלוהים" בפורום זה כולם ישאלו שאלות ורק עודד יוכל לענות, הרי כל השאר רק מדברים שטויות...
בהזדמנות זו נציע לחנויות הטיסנים גם להחזיר את כל המלאי שלהם חזרה לספקים ובמקום להתחיל לקיים קייטנות פוגי שמוגי, בקייטנות אלו ייצרו את הטיסן הכי טוב בעולם - עודד הרי קבע שזה הטיסן הכי מהנה שיש.
כמו כן יש לאסור על חנויות הטיסנים למכור צלבי אימונים כי עודד קבע שעבר זמנם מהעולם...

כחול לבן
16-07-2011, 06:24:01
למתחיל שלום.

מה שאתה צריך זה פשוט להכנס לאחת מחנויות הטיסנים בארץ, לדבר עם המוכר ולהבין מה מתאים למתחיל כמוך. נסה להבין אם יש כימיה בינכם, אתם הולכים לבלות המון זמן ביחד. בכל העולם מתחילים אם טיסן מסוג טריינר ברוב המיקרים וגם הרוב המוחלט של המטיסים בארץ התחילו בדרך זו. ישנן הרבה דרכים להתחיל אבל השיקול של כלכליות לא ניכנס כאן מסיבה פשוטה, מחיר הכניסה עומד על כ-2000 ש"ח אם אפשרות להוריד מעט מאד או להוסיף ולקבל ציוד מתקדם יותר.

או שיש לך את האפשרות להכנס לתחביב או שלא. חשמלי או ניטרו זו החלטה שלך, אוהב את הרעש וההתעסקות קנה טיסן ניטרו ותקבל חוויה מסוג אחד. פוחד מזה כרגע ומעדיף את השקט? הטכנולוגיה של מערכות החשמל תספק לך בדיוק את הכח שצריך לכל גודל של טיסן היום.

רשימת הקניות שלך צריכה לכלול:
טריינר כל שהוא מבלזה עם גלגלים
ניטרו? המנועים של OS מצויינים
חשמלי? הפורום עמוס בסטאפים
ומערכת שלט רחוק שבה לא מתפשרים: הייטק, פוטבה, סנווה וכדומה

אתה נכנס לתחביב שדורש הרבה אבל נותן בחזרה המון. אל תתפשר.

בהצלחה!

אייל שפירא
16-07-2011, 09:42:24
למתחיל שלום.

מה שאתה צריך זה פשוט להכנס לאחת מחנויות הטיסנים בארץ, לדבר עם המוכר ולהבין מה מתאים למתחיל כמוך. נסה להבין אם יש כימיה בינכם, אתם הולכים לבלות המון זמן ביחד. בכל העולם מתחילים אם טיסן מסוג טריינר ברוב המיקרים וגם הרוב המוחלט של המטיסים בארץ התחילו בדרך זו. ישנן הרבה דרכים להתחיל אבל השיקול של כלכליות לא ניכנס כאן מסיבה פשוטה, מחיר הכניסה עומד על כ-2000 ש"ח אם אפשרות להוריד מעט מאד או להוסיף ולקבל ציוד מתקדם יותר.

או שיש לך את האפשרות להכנס לתחביב או שלא. חשמלי או ניטרו זו החלטה שלך, אוהב את הרעש וההתעסקות קנה טיסן ניטרו ותקבל חוויה מסוג אחד. פוחד מזה כרגע ומעדיף את השקט? הטכנולוגיה של מערכות החשמל תספק לך בדיוק את הכח שצריך לכל גודל של טיסן היום.

רשימת הקניות שלך צריכה לכלול:
טריינר כל שהוא מבלזה עם גלגלים
ניטרו? המנועים של OS מצויינים
חשמלי? הפורום עמוס בסטאפים
ומערכת שלט רחוק שבה לא מתפשרים: הייטק, פוטבה, סנווה וכדומה

אתה נכנס לתחביב שדורש הרבה אבל נותן בחזרה המון. אל תתפשר.

בהצלחה!

כשאני התחלתי בתחום, החנות הראשונה שנכנסתי אליה הציעה לי אשפה מעופפת שחיכתה כנראה יותר מדי זמן על המדף.

קשה מאוד לא לבזבז כסף על קניות מיותרות בתחום הזה, בעיקר כמתחיל שלא בטוח מי מנסה לנצל את חוסר הידע שלו ומי באמת רוצה לעזור לו.

הפתרון שלי היה ונותר - בחר לך מדריך. אחד. סמוך עליו, שלם לו על שיעורי ההטסה אבל קבל ממנו עזרה בעל פה בחינם, ותוכל להלוות אליו לשטח ולראות במו עיניך מגוון של טיסנים ולשאול שאלות.

הכי הרבה כסף זרקתי בחודשיים שלקח לי להבין שאני צריך מדריך, ובינתיים ריסקתי מסוק והרסתי לחלוטין טיסן חדש (וקניתי המון המון המון שטויות פעמיים ובלי צורך)

yahalom
16-07-2011, 10:32:16
אהלן ori7770
התחלתי לפני חצי שנה בתחום טיסני החשמל
אייל צודק.
אני קניתי את הכל משניים שלושה אתרים בחו"ל בעזרת חברים שכבר מכירים את כל התהליך, לבד לא כדאי לך להתחיל עם זה סתם תבזבז כסף.
מחיר התחלתי שכולל את כל מה שצריך - טיסן עם כל הציוד שלו, מטען וסוללות ובקיצור הכל תגיע ל 250 דולר
אבל תצטרך מישהו שיעזור לך לעשות את רשימת הקניות הנכונה.
(ובהזדמנות זו אולי כדאי להכין לפוסט של המתחיל בתחביב משהו כזה)
אותו מישהו גם יעזור לך אחר כך (בתשלום או שלא זה תלוי בו) לבדוק את ההרכבה שלך וללמד אותך את עקרונות
ההטסה. בטיסן ללא גלגלים אתה תגיע מהר יותר לעצמאות בשטח (גם זה פקטור חשוב אחרת מתייאשים מהר בגלל התלות במישהו אחר כל הזמן). שווה לך לשלם לאותו מדריך \ מלווה לשניים שלושה שיעורים ומשם כבר תסתדר ואני מאמין שהוא לא ידרוש ממך תשלום יותר על עזרה שתצטרך.
בכל מקרה אחר גם תוציא יותר כסף וגם יעלה הסיכוי שתתייאש מהתחביב ותעזוב אותו.

dudde
16-07-2011, 10:39:04
למתחיל (אורי) היי,
לדעתי יש מספר דברים שאתה צריך להקפיד עליהם בשביל כניסה טובה לתחום, הנקודות לפי סדר חשיבות :
1. מצא לך מדריך , משהו מנוסה שילווה אותך לאורך כל הדרך מהקניה ועד ללימוד ההטסה !
2. לדעתי (ורק לדעתי) - הייתי מתחיל על Trainer עם שלושה גלגלים ולא עם דאון ללא גלגלים, הוא ישמש אותך משלב לימוד הטיסה וגם ללימוד המראות ונחיתות, ראה בסוף השירשור כמה לינקים לדוגמא, אין בלינקים אילו המלצה למשהו ספציפי אלא רק לסוג, תבחר את המתאים לך מבחינת מחיר.
3. אני הייתי הולך על רדיו של שישה ערוצים ולא 4, שישה ערוצים יתן לך להתקדם יפה בתחום ויחזיק מעמד זמן לא מבטול, הקפיצה ל-7 ערוצים יקרה בהרבה. בנוגע לחברה הייתי הולך עם המוכרות שהן Futaba, JR, Spectrum, sanwa משום מה אני עדיין מאמין שהם איכותיות יותר מאילו הסיניות. אני (ורק אני) קניתי את כל השלטים שלי למעט אחד משומשים וכך חסכתי סכום לא מבוטל, מדריך מנוסה ידע לזהות שלט שמור מבית טוב למרות שהוא יד שניה.
4. דלק או חשמלי = חשמלי, אני הסבתי את כל טיסני הדלק הישנים שלי לחשמלי ומדובר לדעתי בעולם אחר, אין ליכלוך, התעסקות כל הזמן על המנוע, ארגז ציוד אימתני שצריך לסחוב, לדעתי למתחיל הרבה יותר טוב חשמלי.

כל הכתוב ב-Post זה הינו דעתי האישית ואינו בגדר קביעה.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10339__Durafly_Cessna_182_1_4meter_5Ch_with_flap s_Plug_n_Fly.html
http://www.multiplex.co.il/ - תחפש טיסן שנקרא מנטור.

המלצתי היא על כנף מעל 1.2 מטר לטובת יציבות וזיהוי מרחוק.

אחלה סופ"ש
עודד

ori7770
16-07-2011, 11:25:23
תודה רבה לכולם

MDreamer
16-07-2011, 12:00:00
איך אתה מעז לדבר??? ערמה של גיבובי שטויות!!! רק עודד ידע על מה הוא מדבר, כל השאר טועים ומטעים! הם אפילו לא ראויים לתגובה מעל דפי הפורום... אני מציע למנהלי הפורום לסגור את כל הפורומים ולהקים פורום חדש - "פורום סגנו של אלוהים" בפורום זה כולם ישאלו שאלות ורק עודד יוכל לענות, הרי כל השאר רק מדברים שטויות...
בהזדמנות זו נציע לחנויות הטיסנים גם להחזיר את כל המלאי שלהם חזרה לספקים ובמקום להתחיל לקיים קייטנות פוגי שמוגי, בקייטנות אלו ייצרו את הטיסן הכי טוב בעולם - עודד הרי קבע שזה הטיסן הכי מהנה שיש.
כמו כן יש לאסור על חנויות הטיסנים למכור צלבי אימונים כי עודד קבע שעבר זמנם מהעולם...

מני, הרגת אותי. :D

למתחיל (אורי) היי,
לדעתי יש מספר דברים שאתה צריך להקפיד עליהם בשביל כניסה טובה לתחום, הנקודות לפי סדר חשיבות :
1. מצא לך מדריך , משהו מנוסה שילווה אותך לאורך כל הדרך מהקניה ועד ללימוד ההטסה !
2. לדעתי (ורק לדעתי) - הייתי מתחיל על Trainer עם שלושה גלגלים ולא עם דאון ללא גלגלים, הוא ישמש אותך משלב לימוד הטיסה וגם ללימוד המראות ונחיתות, ראה בסוף השירשור כמה לינקים לדוגמא, אין בלינקים אילו המלצה למשהו ספציפי אלא רק לסוג, תבחר את המתאים לך מבחינת מחיר.
3. אני הייתי הולך על רדיו של שישה ערוצים ולא 4, שישה ערוצים יתן לך להתקדם יפה בתחום ויחזיק מעמד זמן לא מבטול, הקפיצה ל-7 ערוצים יקרה בהרבה. בנוגע לחברה הייתי הולך עם המוכרות שהן Futaba, JR, Spectrum, sanwa משום מה אני עדיין מאמין שהם איכותיות יותר מאילו הסיניות. אני (ורק אני) קניתי את כל השלטים שלי למעט אחד משומשים וכך חסכתי סכום לא מבוטל, מדריך מנוסה ידע לזהות שלט שמור מבית טוב למרות שהוא יד שניה.
4. דלק או חשמלי = חשמלי, אני הסבתי את כל טיסני הדלק הישנים שלי לחשמלי ומדובר לדעתי בעולם אחר, אין ליכלוך, התעסקות כל הזמן על המנוע, ארגז ציוד אימתני שצריך לסחוב, לדעתי למתחיל הרבה יותר טוב חשמלי.

כל הכתוב ב-Post זה הינו דעתי האישית ואינו בגדר קביעה.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10339__Durafly_Cessna_182_1_4meter_5Ch_with_flap s_Plug_n_Fly.html
http://www.multiplex.co.il/ - תחפש טיסן שנקרא מנטור.

המלצתי היא על כנף מעל 1.2 מטר לטובת יציבות וזיהוי מרחוק.

אחלה סופ"ש
עודד
+1

למתחיל הנרגש,

המלצתי היא שתפרסם את מקום מגוריך/תבוא לשטח הטסה, עדיף עם ערכת קפה, עוגה, ואוסובוקו עם אבוקדו. תתחיל להבין מי נגד מי ומצא לך מישהו שיעזור לך להיכנס לתחביב בבטחה. לדעתי יש 2 אפשרויות. הכיוון של הדאונים כלומר לקנות טיסן ללא גלגלים ולהשאיר את שלב הנחיתה על מסלול למועד אחר אם בכלל - הטיסן השני או השלישי או להתחיל מטריינר כמו שהאחרים פה כתבו. אל תיתן לאף קביעה בפוסט הזה משום צד לנ עול אותך או להפחיד אותך. אין דרך רחת או נכונה. יש את הדרך שלך.. אתה תעשה שטויות כמו כל אחד. יש עקומת לימוד - אין מה לעשות.
לאור הרצון שלך להטיס 3D אני היית מאוד מאוד תומך בהמלצותיו של dudde (http://www.efly.co.il/forums/member.php?541-dudde) בפוסט מעלי.
טיפ קטן לי אליך , תשאיר את כל טיסני הפוליגל לטיסן ה 10 או ה 12 שלך או בכלל לא. אל תתפתה לחסוך ולצפות להטסה מהנה כי זה סתם יגרום לך תסכול בטיסני הפוליגל.

Boogle
16-07-2011, 18:59:26
אני בכלל לא מבין, לא סיכמנו שמתחילים יצטרכו לקראו את הפוסט למתחילים לפני ששואלים שאלות של מתחילים שהתשובה עליהם ההיא:

1. תתקשר לעודד ותגיע רחוק בתחום הפוליגל
2. תמצא מדריך ותגיע רחוק בתחום הטיסנאות
3. תנסה להבין מה שכתבו לך ואז תרכוש את השילוב הכי לא מתאים לך ותעזוב את התחביב תוך שלושה ביקורים בשטח , שבכל ביקור תגלה שמשהו אחר הרכבת לא טוב ושברת, ואתה צריך להמתין שלושה שבועות למשלוח של חלקי חילוף....

ההמלצה היחידה שאתן לך - בראש הדף למעלה יש לינק "מנחתים" מצא מנחת קרוב לביתך , בקר שם בשבת בבוקר או בשישי אחה"צ ומצא מדריך !!

wind556
16-07-2011, 19:17:50
תמשיכו להתלהם (בעידודו של מנהל הפורום)ולהוציא כל דבר מהקשרו, זה לא ישנה את העובדות

הAXN יצא לגימלאות, את מקומו תפס הביקסלר שאינו שונה במאומה מהאיזיסטאר מלבד במחיר

ולהזכירך מעיין, אמרת לא פעם ולא פעמיים שזה הטיסן הכי טוב להתחלה. כמובן שצדקת, רק שהיום זה יותר נגיש ויותר בזול

ומעניין שכולכם נטפלים לפוליגל, הרי הפוליגל הומלץ על ידי עקב כך שלרובכם (אם לא לכולכם) אין כישורים/זמן/סבלנות/תקציב, להתמודד עם יותר מזה. עבור עצמי קיימים טיסנים כמו הבולרו למשל....(מעניין למה לא הצעתי אותו למתחילים :cool: )

ואם יש כאן אחד כזה, שיקום ויבנה לעצמו טיסן משובח במקום לקשקש

ובוגל ידידי היקר, ראינו באיזה קצב מסחרר מתקדמים ההולכים בדרכך......

7YOAV7
16-07-2011, 19:29:09
עודד, עם כל הכבוד שאני רוכש לך(ואני רוכש לך הרבה כבוד לאור הפוסטים שלך כאן) אני חושב שיש בדבריך נימה קלה של זילזול. אמנם אני חבר קהילה חדש אבל יש לי כבר ותק בתחום הטיסנאות.

למתחיל: קודם כל הדברים שאני אומר כאן הם דעתי האישית בלבד, אתה יכול לקחת אותם לתשומת לבך או שלא. אני אישית הייתי בחוג טיסנאות כמה שנים. שם התחלתי מדאון שני ערוצים ובהמשך עברתי לשחק 3 ערוצים(כמו טריינר אבל קטן מאוד וללא מאזנות). אמנם הדאון היה קל ומהנה להטסה לדעתי גם הוא וגם השחק היו פשוט ביזבוז זמן. למרות שדרכם למדתי כיצד שולטים בטיסן והיה לי יותר קל את ה"הטסה האמתית" התחלתי רק כאשר עברתי לטריינר סטנדרטי. בנוסף לקחתי עליו כמה שיעורים עם מדריך.
אני חושב שזו הדרך הטובה ביותר ללמוד להטיס. מה גם שלדעתי טיסן עם מנוע ניטרו עדיף כי למרות שההשקעה יותר גדולה , וכל העסק קצת יותר מלוכלך ומסובך ככה לומדים הכי טוב. בעתיד אם תרצה להגיע לטיסנים גדולים תהייה חייב לעבור למנועי דלק. ככל שתתחיל יותר מוקדם כך תרכוש יותר ניסיון ויהיה יותר טוב וקל בהמשך.

סתם כדי שתדע כשתגיע לשלב שבו אתה מוכן להטיס 3D יש לחברת GREAT PLANES טיסן 3D מעולה למתחילים בלי גלגלים והוא גמיש כך שהוא לא יכול להישבר. הלהיט הבא בשוק זה בטוח: http://www.electrifly.com/parkflyers/gpma1274.html

בהצלחה

אייל שפירא
16-07-2011, 19:48:48
עודד, עם כל הכבוד שאני רוכש לך(ואני רוכש לך הרבה כבוד לאור הפוסטים שלך כאן) אני חושב שיש בדבריך נימה קלה של זילזול. אמנם אני חבר קהילה חדש אבל יש לי כבר ותק בתחום הטיסנאות.

למתחיל: קודם כל הדברים שאני אומר כאן הם דעתי האישית בלבד, אתה יכול לקחת אותם לתשומת לבך או שלא. אני אישית הייתי בחוג טיסנאות כמה שנים. שם התחלתי מדאון שני ערוצים ובהמשך עברתי לשחק 3 ערוצים(כמו טריינר אבל קטן מאוד וללא מאזנות). אמנם הדאון היה קל ומהנה להטסה לדעתי גם הוא וגם השחק היו פשוט ביזבוז זמן. למרות שדרכם למדתי כיצד שולטים בטיסן והיה לי יותר קל את ה"הטסה האמתית" התחלתי רק כאשר עברתי לטריינר סטנדרטי. בנוסף לקחתי עליו כמה שיעורים עם מדריך.
אני חושב שזו הדרך הטובה ביותר ללמוד להטיס. מה גם שלדעתי טיסן עם מנוע ניטרו עדיף כי למרות שההשקעה יותר גדולה , וכל העסק קצת יותר מלוכלך ומסובך ככה לומדים הכי טוב. בעתיד אם תרצה להגיע לטיסנים גדולים תהייה חייב לעבור למנועי דלק. ככל שתתחיל יותר מוקדם כך תרכוש יותר ניסיון ויהיה יותר טוב וקל בהמשך.

סתם כדי שתדע כשתגיע לשלב שבו אתה מוכן להטיס 3D יש לחברת GREAT PLANES טיסן 3D מעולה למתחילים בלי גלגלים והוא גמיש כך שהוא לא יכול להישבר. הלהיט הבא בשוק זה בטוח: http://www.electrifly.com/parkflyers/gpma1274.html

בהצלחה

קישקוש מוחלט.
לא לומדים מטיסני ניטרו "יותר טוב" מאשר מטיסן חשמלי. לומדים דברים אחרים לגמרי, שלא יעזרו בשום אופן בתחום החשמל וישתו לו את התקציב.
ועוד לא דיברתי בכלל על שטחי ההטסה הנדרשים לטיסני דלק...

הבחור פתח שירשור בפורום טיסנים חשמליים, הוא חוטף מספיק צרורות של תשובות סותרות בתחום החשמלי, אין צורך להוסיף דלק למדורה... (מה גם שהמלצת לו בסוף על טיסן חשמלי)

MDreamer
16-07-2011, 23:57:24
עודד,
אני לא גורם לאף אחד להתלהם. אני רק אומר שיש לפעמים תשובה שהיא שונה משלך והיא גם נכונה. וכמו שאתה יודע לקטול כל דבר שלא מתאים לאג'נדה שלך כל אחד יכול.
יש יותר מדרך אחת למטרה ויכול להיות שכמה מהן נכונות אבל לפסול כל דרך ששונה משלך זה יוצר אנטגוניזם. גם לקרוא לדברים של מישהו קשקוש.

המלצות שלי:
1. מצא מדריך
2. מצא מדריך
3. קנה טריינר חשמליהיום אין סיבה להיות בניטרו - מחירי הסוללות והציוד זול וזה הרבה יותר נוח ונגיש ולא מכלכך
4. קנה שלך מחברה ידועה ולא 9X או משהו סיני אחר, כלומר קנה FUTABA/JR/SPEKTRUM/HITEC תתפשה בכמות הערוצים ובטכנולוגיה אבל שהשלט היהי אמין
5. מצא מדריך וטיס איתו

אני ממליץ לך טריינר כדי ללמוד נחיתות והמראות וגם בגלל שאתה הולך לכיוון ה 3D. זה בדר"כ מעיד על סוג מסויים של בן-אדם שישתעמם מאוד מהר מדאונים ולא ירצה להיכנס לתחום עם EasyStar

נחיתות מוצלחות :)

Boogle
18-07-2011, 15:16:26
עודד, אנ י במקומך לא הייתי שולח את החניך שלך להטיס לבד....גם איתך הוא מרסק יפה :)

wind556
18-07-2011, 15:32:19
עודד, אנ י במקומך לא הייתי שולח את החניך שלך להטיס לבד....גם איתך הוא מרסק יפה :)

אף חניך שלי לא ריסק אף פעם במהלך שיעור עקב טעויות הטסה , לא עם מסוק ולא עם טיסן.
ריסוק אחד התרחש עקב תקלה בציוד, ואם לזה אתה נתפס, שיערב לך...

wind556
18-07-2011, 15:39:22
עודד,
אני לא גורם לאף אחד להתלהם. אני רק אומר שיש לפעמים תשובה שהיא שונה משלך והיא גם נכונה. וכמו שאתה יודע לקטול כל דבר שלא מתאים לאג'נדה שלך כל אחד יכול.
יש יותר מדרך אחת למטרה ויכול להיות שכמה מהן נכונות אבל לפסול כל דרך ששונה משלך זה יוצר אנטגוניזם. גם לקרוא לדברים של מישהו קשקוש.

המלצות שלי:
1. מצא מדריך
2. מצא מדריך
3. קנה טריינר חשמליהיום אין סיבה להיות בניטרו - מחירי הסוללות והציוד זול וזה הרבה יותר נוח ונגיש ולא מכלכך
4. קנה שלך מחברה ידועה ולא 9X או משהו סיני אחר, כלומר קנה FUTABA/JR/SPEKTRUM/HITEC תתפשה בכמות הערוצים ובטכנולוגיה אבל שהשלט היהי אמין
5. מצא מדריך וטיס איתו

אני ממליץ לך טריינר כדי ללמוד נחיתות והמראות וגם בגלל שאתה הולך לכיוון ה 3D. זה בדר"כ מעיד על סוג מסויים של בן-אדם שישתעמם מאוד מהר מדאונים ולא ירצה להיכנס לתחום עם EasyStar

נחיתות מוצלחות :)

אתה לא גורם לאף אחד להתלהם, אתה רק מוחא כפיים כשעושים את זה.....
אינך שומר על העיקרון של "גופו של עניין " לעומת "גופו של אדם" . וכמנהל הפורום זה טעם לפגם.
באף מקום לא אמרתי "קישקוש" זו פרשנות שלך, הביקורת שלי הינה מקצועית לחלוטין ולא מתייחסת לאופיו של האומר אלא לתוכן המקצועי

ועוד משהו, שהוא אפילו מצחיק: כולם טוענים שיש יותר מדרך אחת, גם אתה, אבל מסרבים לכל דרך שאינה הדרך שלהם. שים לב במיוחד למקובעי "טריינר גלגלים כטיסן ראשון" האם מישהו מהמציעים זאת שמציג את זה כאילו יש עוד אפשרויות? התשובה היא לא. אבל הזילזול בדעה שונה עובר חלק במקרה הזה. מעניין למה

MDreamer
18-07-2011, 16:56:58
אתה לא גורם לאף אחד להתלהם, אתה רק מוחא כפיים כשעושים את זה.....
אינך שומר על העיקרון של "גופו של עניין " לעומת "גופו של אדם" . וכמנהל הפורום זה טעם לפגם.
באף מקום לא אמרתי "קישקוש" זו פרשנות שלך, הביקורת שלי הינה מקצועית לחלוטין ולא מתייחסת לאופיו של האומר אלא לתוכן המקצועי

ועוד משהו, שהוא אפילו מצחיק: כולם טוענים שיש יותר מדרך אחת, גם אתה, אבל מסרבים לכל דרך שאינה הדרך שלהם. שים לב במיוחד למקובעי "טריינר גלגלים כטיסן ראשון" האם מישהו מהמציעים זאת שמציג את זה כאילו יש עוד אפשרויות? התשובה היא לא. אבל הזילזול בדעה שונה עובר חלק במקרה הזה. מעניין למה

אתה בוחר לקור רק את מה שנוח לך:

"אני ממליץ לך טריינר כדי ללמוד נחיתות והמראות וגם בגלל שאתה הולך לכיוון ה 3D. זה בדר"כ מעיד על סוג מסויים של בן-אדם שישתעמם מאוד מהר מדאונים ולא ירצה להיכנס לתחום עם EasyStar"

אני הראשון שימליץ על דאון או EasyStar להתחלה אך לא זה המקרה פה.

כפי שכתבת בפוסט השלישי שלך פה: "ערימה של גיבוב מילים בלי קשר למציאות" = קשקוש. ואם אתה רוצה להיכנס לאיך אני או מישהו אחר מפרש את זה תהנה כי אתה שם לבד ואני לא מתכוון להיכנס לזה.

יום טוב חבר.

wind556
18-07-2011, 19:08:49
מעיין, שלא תחשוב לרגע שאינני מעריך את פועלך ואת דעתך המקצועית
התייחסתי לנקודה ספציפית .

פרח
18-07-2011, 20:40:25
משהו לשבור את הקרח.....אני הלכתי למדריך עם טיסן נמו של esky ולעוד מדריך ולעוד מדריך וכולם באלגנטיות רמזו לי להתארגן על טיסן חדש כל אחד אמר לי לקנות משהו אחר,ולי לא התאפשר באותה עת להתפנק...אז יצאתי לשטח נכון טיסן קשה לא יציב אך הטיסן עשוי epp מעט ריסוקים שסבל הטיסן אכן קשה להטסה אך כל פעם נוספת שעלה לאויר הרגשתי טוב ונוח איתו ...זה היה הטריינר כנף פחות ממטר ,טיסן 3d היום אני כבר מטיס edf אבל כשמתחילה הרוח אני שולף את הנמו והוא שועט כמו נמר.....האמת מדריך זה חשוב אבל קצת התחלנו להתפנק עם כל ההצעות לטיסן התחלה...יש כלכך הרבה טיסנים שהעיקרון בהם זהה והם להתחלה עם פרופ להתחלה ודעתו של מדריך בעניין טיסן מסויים להתחלה יכולה לעמוד בסתירה לדעתו של מדריך אחר(נשמע מוכר) בגדול ....יש פה אנשים שתורמים רבות לידע ומנסיון ועניין המדריך הוא דבר מאוד חשוב לעקרונות הטיסה אבל זה לא אומר שצריך להינעל על מה שאומר אחד ולא להעיז ולנסות משהו אחר.....

ori7770
20-07-2011, 15:46:52
טוב החלטתי לקנות טריינר עם גלגלים
חשבתי על הfuncub
הוא מתאים??
אם כן מאיפה אפשר לקנות אותו?
ואתם יכולים להמליץ לי על סטאפ שאני יוכל לעבור איתו אחר כך לטיסן 3D כמו הפארק מאסטר??
תודה מראש
אורי

gillb
20-07-2011, 21:52:06
לא יכול להמליץ לך על סט אפ ל"פאןקאב" (יש כאן מספיק חברה שיש להם את הטיסן והם יוכלו להמליץ לך). אבל, מה שבטוח שה"סט אפ" של ה"פאןקאב" לא יתאים ל"פארקמסטר". לדעתי, שים, בשלב זה, את המחשבות על ה"פארקמסטר" (ולצורך זה את המחשבות על כל טיסן 3D אחר) בצד ותתרכז בכניסה לתחום ולימוד הטסה. "סט אפ" מתאים לטיסן זה החלק היותר פשוט בכל הענין, אין צורך להעביר מטיסן לטיסן ובדרך כלל זה לא מתאים.

והנה ה"שני גרוש" שלי

1. חפש לך מלווה (או מדריך או חבר שיסייע לך וימליץ לך)
2. בעזרת המלווה והמדריך תפעל כדלקמן:

א. קנה שלט (אפשר ואפילו רצוי יד שניה - יש היצע גדול בפורום קונים מוכרים)
ב. קנה לך מטען טוב
ג. קנה טיסן מוכן לטיסה (ה"ביקסלר" בהחלט יעשה את העבודה)
ד. קנה עוד שתיים או שלוש סוללות
יאללה לאוויר ........

אחרי שתראה, תלמד, תחליט לאן אתה ממשיך......

בהצלחה וברוכים הבאים לתחביב

גיל ברקאי
צורן

naty
20-07-2011, 22:06:31
ההמלצה שלי:

כלב !

הוא אולי לא יקדם אותך הרבה בטיסנאות אך תפיק ממנו הנאה מרובה :D

וחוץ מזה מרוב ההמלצות התבלבלתי ואני בטוח שאתה גם.....

פה קבור הכלב:

http://www.youtube.com/watch?v=wU_i2dSsWqQ

בוואז
20-07-2011, 22:07:45
לדעתי במחיר של הפאן קאב תוכל להביא כבר טריינר בלזה אמיתי ולהסב אותו לחשמלי

ori7770
20-07-2011, 22:20:22
אני לא כל כך מבין בכל זה
יש לכם אולי המלצה לטיסן טוב??

ebay007
20-07-2011, 22:39:53
אני דווקא לא חושב שטריינר בלזה זה טוב...
היה לי איבוד רדיו עם הפאן קאב, הוא צלל מ70 מטר (נראה לי) ב90 מעלות למטה, לתוך שיח, וחוץ מהבאלנס של הסוללה, ואזה מחיצת אלפור, שום דבר לא קרה.
טריינר בלזה היה מתאדה מנחיתה כזאת, למרות שזה בתוך שיח.

בכל מקרה,
אני ממש ממש ממליץ על הפאן קאב.
הוא עמיד, הוא הוא טס טוב (נראה לי) אפשר לעשות איתו שיגועים כשתתקדם, הוא לא יקר, ויש לו גלגלים גדולים!
ואני חייב להגיד, שגלגלים כל כך גדולים זה יתרון ענק!
אפשר להמריא איתו משדה, כך שעם יש בעיה בהמראה, או בנחיתה (:rolleyes:) אז זה קצת ירכך את המכה.

אייל שפירא
21-07-2011, 05:39:26
פעם מזמן מישהו הציע לך למצוא קודם מדריך ואיתו לבחור את הטיסן.
הוא אמנם לא בטוח יבחר עבורך את הטיסן המושלם ביותר אבל לפחות הוא יעזור לך לבחור, כי את זה עדיין לא עשית ואם תמשיך לקבל עשרות עצות סותרות זה גם לא יקרה בקרוב.