PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוף סוף הזמנתי מסוק ראשון!!!

Friman
16-07-2011, 01:40:51
בשעה טובה אחרי חודשיים של חקר הנושא וחפירות בפורום, הזמנתי את מסוקי הראשון. בסופו של דבר החלטתי ללכת על T-rex 500E שהיה נראה לי איזון סביר בין עלות לבין צרכיי הראשוניים בשלבי ההתלמדות + עוד מספיק קדימה עד שישעמם לי. הייתה לי התלבטות קשה מול ההוריקן 425 שזול בהרבה, אך בסופו של דבר מה שבאמת הכריע מבחינתי זה חוסר ההבנה שלי בנתונים הטכניים של החלפים הסיניים, או בכלל של אביזרי האלקטרוניקה הנדרשים לסטאפ של מסוק, מה שהופך אותי למאד תלוי באחרים לבחירת חלקים מתאימים לסטאפ. אז החלטתי להעדיף סופר קומבו רגיל וקונפורמי, שאולי ביום מן הימים אחליף לו את הג'יירו או רכיבים אחרים.

הנה כל מה שהזמנתי / מתכנן להזמין. אם שכחתי משהו אנא עדכנו אותי...

מסוק - Trex 500E super combo
http://www.flying-hobby.com/shop/trex-500e-super-combo-discount-version-p-7951.html

קונקטור בין הסוללה לבקר EC5 (האם זוג אחד זה מספיק או שצריך עוד זוג כדי להכין כבלי טעינה? והאם לכבלי הטעינה צריך מחבר נוסף?)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=9194&buddycode=4CD2B425-94D8-4034-9BF5-993EF0D892C8

קונקטורים בין הבקר למנוע bullet Conector
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10255

שרינקים 6 מ"מ (מטר אדום ומטר שחור)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5279

2 מברגי 2.5 מ"מ HEX של טורניג'י
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11105

מברג 2 מ"מ HEX של טורניג'י
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11104

מברג 1.5 מ"מ HEX של טורניג'י
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=11103&buddycode=56E30B69-C590-4B1F-A772-BA088CD1FEB5

חוטים לכבלי טעינה 12AWG (מטר אדום ומטר שחור)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=9673&buddycode=A84E996B-3079-4822-9FE0-8A4A7D8AC2FD

Pitch Gauge של טורניג'י ללהבי 500
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=11448&buddycode=59ED31B2-C9AA-4BF5-B5C3-4D5244AA6C92

Ball Link פלייר
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=9801&buddycode=373E300A-76FA-400E-842E-A39A47A75ECC

סופר גלו
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7173

לוקטייט בחוזק בינוני
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=10959&buddycode=73E19DDB-8DC7-43A3-9B1E-460D4BF468E4

סוללות טורניג'י ננו טק 2650mAh 35-70c
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=11948&buddycode=1D94C62B-6762-46F6-86B9-D55C15579F72

מטען טורניג'י A-6-10 200w
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=11444&buddycode=8A9B65D4-7B3D-4919-B475-B80698A8A05C

לגבי רדיו אני מתלבט בין פוטאבה 8FG לבין אורורה 9 של הייטק... למען האמת שניהם יקרים לי ואני בכל זאת מעדיף חדש ולא יד שנייה (לא מספיק בקיא וחושש לקנות שלט דפוק ולגלות בדיעבד), כך שאולי בסופו של דבר אתפשר על פוטאבה 7c למרות ששמעתי עליו שהוא לא נוח לתכנות והגדרות... אבל זול ב 700 ש"ח ביחס לשני האחרים :-)

חלקי חילוף: ציר ראשי X 2, ספינדל X 2, פלייבר + פדאלים X 1, בום X 1, רצועה לזנב X 1, ערכת ברגים לTrex 500, סט Ball Links לTrex 500, גג"ש ראשי X 1.

אני מתלבט לגבי זוג להבים ספייר 1 או 2. ההתלבטות היא אם לקנות להבים איכותיות של אליין או של חברה איכותית אחרת, או שלשלב הריחופים הראשוני מספיק להצטייד בלהבים בטיחותיות אחרות זולות יותר? אם יש למישהו המלצה ללהבים באיכות מספיק טובה בגודל 500 אשמח לשמוע.

איזה כייף. עכשיו צריך לחכות לחבילות.

oz_adari
16-07-2011, 02:44:42
שמרתי את האשכול הזה, אני התחלתי בדרך למסוקים גם כן, וזה מאוד נחמד מצדך שרמשת את כל מה שצריך ! כולל חוטי טעיני וקונקטורים והכל..
לי יש רדיו 8fg, אני ממליץ עליו, נוח לתכנות ונוח ביד, יש בו את כל הפיצרים שצריך ויותר מזה, 14 ערוצים ועוד.
גם ההיטק מקבלת ביקורות טובות מאוד, לא ניסיתי.
נ"ב מברג hex זה מברג אלן נכון ?

Friman
16-07-2011, 05:15:50
ככה זה נראה...
ולגבי הרדיו- יש שיקולי תקציב. כשאני רואה את עלויות כל הפיצ׳יפקעס מסביב, ה7c של פוטאבה הולך ונראה אופציה יותר ראלית...

guy1a
16-07-2011, 09:12:25
בסופר קומבו לא מגיע עם כל המחברים וחוטים ?
לא מתכוון לחוטים למטען אלא למסוק !

אה ... וכמובן. תתחדש ;)

בהצלחה !!

mosheks
16-07-2011, 10:16:02
בשעה טובה , תתחדש *

ebay007
16-07-2011, 11:02:56
תתחדש ובהצלחה!
אני חושב שכדאי לך לעשות את ההשקעה של העוד 700 שקל, בשביל שלט שלעולם לא תצתרך להחליף.
תחפש בפורום רדיו ואלקטרוניקה, היה דיון ארוך מאוד מאוד לגבי איזה שלט.
באופן אישי, לי יש נטייה לגבי הפוטאבה.
על הדף היא נראת יותר טוב.

בהצלחה!

i_kafri
16-07-2011, 11:15:18
תתחדש אחי!!

גם אני חדש בתחום, אני אם הוריקאן 425. ולגבי שלט היה לי בדיוק אותו התלבטות (שלקנות חדש ולא יד שני) אם כבר נכנסים לתחום אז כמו שצריך, לבסוף קניתי את Spektrum DX8, ואני ממש מרוצה אתו והוא ממש נוח. התלבטות הייתה בינו לבין FG8.

Friman
16-07-2011, 11:59:30
בסופר קומבו לא מגיע עם כל המחברים וחוטים ?
לא מתכוון

בהצלחה !!

לפי הבנתי, אחרי שאלת שאלות ובחינת התשובות, הבנתי שהסוללה מגיעה עם מחבר XT60 אך אין מחבר דומה מהצד השני של הבקר, ובכלל ההמלצות של חלק מהמשיבים היו להחליף את המחבר הזה לEC5, וקיבלתי המלצות אלו. כמו כן הבנתי שנהוג להוסיף בקר של bullet conector בין הבקר למנוע, שאם הבנתי נכון לא מגיע עם המסוק.
לגבי החוטים, אמור להגיע עם כל החיווט הנדרש. קניתי עוד מטר אדום ומטר שחור ליתר ביטחון + לחיבור לטעינה למטען עם הEC5. שרינקים אין לי מושג אם מגיעים עם המסוק אבל זה גרושים אז קניתי בכל מקרה. גאה שאת כל הכלים והחומרים המתכלים קניתי בסווארם! הבנתי את הקטע, אז חסכתי כמה גרושים.
לא ברור לי אם צריך לקנות עוד מחבר EC5 לכבל הטעינה של הסוללות? זה מגיע כזוג אחד אז נשמע לי הגיוני שצריך עוד אחד..?
וכמו כן כפי שכתבתי אשמח להמלצות ללהבים באיכות סבירה לרמת הריחופים של ההתחלה, ורמת בטיחות טובה, במחיר נמוך עד כמה שאפשר. *

MDreamer
16-07-2011, 12:05:28
תתחדש :)

bendisar
16-07-2011, 12:51:45
קודם כל תתחדש על הרכישה. נחמד לראות מתחיל שעושה שיעורי בית ומתיעץ עם חברי הפורום כדי לבצע את כל השיקולים הנכונים לצורך התחלה טובה בתחום
כדי לעשות סדר בנושא החיווט:
הבולט קונקטור בין הבקר למנוע מגיע לך עם המסוק ומגיע מולחם ומוכן לפעולה- אין צורך לרכוש נוספים- אם רכשת לא נורא, שתבנה טיסן אז תצטרך אותם
ההלחמוץ היחידות שצריך היא בכל מה שנוגע לסוללות
כלאמר להלחים קונקטור מתאים עם הבקר- ועל הסוללה לצורך חיבור הסוללה לבקר
בתור מתחיל מומלץ לך להזמין לפחות 2-3 סוללות למסוק כדי שיהיה לך זמן הטסה סביר בשטח ולכן גם 2-3 קונקטורים ועוד 1 אקטרה
השלט הוא אחת הרכישות החשובות ביותר בתחביב- לכן מומלץ להשקיע כמה שיותר, מכיוון שכנראה שהוא ישאר הרבה אחרי המסוק שלך
לוקטייט גם מגיע לך עם המסוק- והלוקטייט של אליין הוא מצויין
לפי הסיקורים שהבאת הלוקטייט שבחרת הוא לוקטייט ירוק- ולא מתאים בשום פנים ואופן לקיבוע ברגים, אלא לקיבוע מיסבים.
מכיוון שחלקי חילוף גם ככה תקנה מחנויות שמוכרות מוצרי אליין- תהיה שם גם את החבילת לוקטייט של אליין, אתה צריך לוקטייט כחול

Friman
16-07-2011, 13:55:26
תודה אלעד, עדכנתי את הרשימה..גם ככה חילקתי את הרכישות לכמה קניות שונות כדי לא להגיע ל50$ (חוץ מהמסוק עצמו מן הסתם) אז לא סיימתי את תהליך ההזמנות...
מה לגבי בלאנסר ללהבים? מגיע עם הקומבו של המסוק מוט כזה עם ההברגות בשביל לאזן את הלהבים או שצריך לקנות בנפרד?

oz_adari
16-07-2011, 14:07:47
לגבי שלט, ב2000 שקל אתה קונה את ה8fg, שישאר איתך לתמיד כנראה, לא תצטרך להחליף אותו אפעם, וגם אפעם לא תרצה,
אני כשהתחלתי המליצו לי ע ה7c , כי זה גם faast של פוטאבה, אז אמינות יש, וקושי לתכנות מתרגלים, אם תקנה אותו לדעתי לא תצטרך ולא תרצה שום דבר אחר במשך השנה וחצי הקרובות,

פעם הוויכוח היה או 7c או dx7 בגלל שהם היו השלטים בטווח מחירים הנורמליים, אבל מאז באותו טווח מחירים יש דגמים חדשים, ככה שלא משנה מה תבחר, אתה מקבל תמורה מלאה לכסף.

נ"ב
כל מה שאני אומר זה מהסקת מסקנות ומדברים שמבינים יותר אמרו לי, אני רואה אבל שכולם פה בדעה שלי, אני רק אומר, זה מה שאני חושב, תעשה מה שאתה רוצה (:

bendisar
16-07-2011, 14:17:44
אני אישית לא משתמש בבלאנסר ללהבים- מכיוון שהוא מספק רק איזון סטאטי- ולא איזון דינאמי:
איזון סטאטי- מושג ע"י השוואת המסה של הלהבים, ככה שהם ישקלו אותו הדבר
איזון דינמי- מושג ע"י השוואת מרכזי הכובד של הלהבים, כלאמר שמרכז הכובד של אותו להב נמצא באותו מרחק משורש הלהב
איזון סטאטי בלבד אינו מספיק
אני קודם כל שוקל את הלהבים, ללהב הכבד ביניהם אני מוצא את מרכז הכובד ע"י איזון הלהב על גליל כלשהו ללהב הקל אני חותך חתיכת איזולירבנד
במשקל המתאים לאזן את משקל הלהבים ואז ממקם את אותה חתיכת איזולירבנד ככה שיושג מרכז כובד זהה
לשקילת הלהבים יש להשתמש במשקל- רצוי דיגיטאלי. שמדייק ברמה של עשירית הגרם

T_A
16-07-2011, 14:20:51
לא ממליץ על אורורה, יש לו שני יתרונות מעוד בולטים שהם טלמטרית סוללה מובנית ומסך מגע גדול
אבל מצד שני יש חסרון גדול בזה שהמקלטים יקרים מאוד, לא ניתן לקנות זולים מבלי להחליף את המודול, מרגיש לי יחסית עדין בידיים.
אבל הכי גרוע זה המחירים השעוריעתיים שדורשים בחברה עבור תיקון ( ולא מנסים לשמר אותך בתור לקוח או ללכת לקראת בכלל) וחלקי חילוף להייטק? לא קיים דבר כזה
הכל דרך החברה ישירות.היבואן הרשמי יודע רק למכור , במקרה של תקלה שלא במסגרת אחריות הוא פשוט שולח במקומך לחברה בעלות גבוהה. הייתי צריך 3 פעמים תיקון לשלט ובכל הפעמים הבנתי שאין מה לסמוך על החברה הזאת
לדוגמא מקלט של 80$ החברה המליצה לי לא לשלוח להם כי עלות תיקון זהה לחדש
סוללה שחיברתי הפוך שרפה לי רכיב מסויים, בחברה זה היה עולה חצי שלט והשבתה של חודש לפחות
תיקנתי בעצמי בעלות של 10₪ ( החנות אלק׳ לא מוכרת חלקים בפחות כי זה מקום שמוכר בסיטונאות )
נשברו לי שני כפתורים בשלט, בחברה לקחו ממני לא פחות מ 6$ לכל כפתור ועוד 16$ (!!!!) לשלוח אותם במעטפה

Friman
16-07-2011, 14:22:35
אכן רק שמשקל דיגיטאלי יקר יותר מבלאנסר שעולה דולר וחצי באיביי..
לפיינלס בוב יש סרטון על איזון להבים, הוא עושה שם איזון דינאמי גם עם בלאנסר, מוט כזה עם הברגות שתופס את הלהבים יחד במרכז.
להבנתי השאלה אם מאזנים עם משקל או בלאנסר לאו דווקא קשורה לשאלה אם עושים איזון סטטי או דינאמי..?

bendisar
16-07-2011, 14:37:57
משקל דיגיטאלי ממוצע עולה 10$
אני משתמש בשיטה שציינתי למעלה, ונהנה ממסוקים שטסים בצורה חלקה ללא שום וויברציות

Friman
16-07-2011, 15:26:33
משקל דיגיטאלי ממוצע עולה 10$
אני משתמש בשיטה שציינתי למעלה, ונהנה ממסוקים שטסים בצורה חלקה ללא שום וויברציות
ראיתי בסרטון של פיינלס בוב שהוא קודם כל מאזן על ציר את שני הלהבים יחד ומשווה ביניהם את מרכז הכובד אם מרכז הכובד לאורך הלהב שונה - את זה הוא עושה על ידי הדבקת סרט לאיזון כזה על קצה הלהב שמרכז הכובד שלו פנימי יותר. לאחר מכן הוא מחבר ביניהם באמצעות ציר עם הברגות לאיזון ובודק מי משניהם כבד יותר, ולשני הוא מוסיף משקל עם סרט לאיזון שבשלב האיזון הזה, מודבק במרכז הכובד של הלהב הקל יותר... כלומר הוא לא רק משווה בין שני הלהבים מבחינת המשקל אלא גם מוודא שנקודת הכובד לאורך הלהב זהה בשניהם.
עריכה בדיעבד - בסדר, הבנתי. בעצם יעיל יותר ממה שמציע פיינלס בוב בסרט (פחות איזולירבנד מיותר על הלהבים)

guy1a
16-07-2011, 17:52:36
לי יש משהו כזה

http://www.dealextreme.com/p/pocket-precision-digital-scale-1000g-max-0-1g-resolution-15766

עד היום עבד נהדר

wind556
16-07-2011, 18:54:13
תתחדש ובהצלחה

לגבי איזון הלהבים, שקילה ומרכז כובד זה התהליך הנכון. אין כל צורך במאזן

Friman
16-07-2011, 19:58:47
לפי דעתי אתה צריך לבחור לך מדריך חכם ומנוסה.

היי,
אכן כך אעשה רק שאני לא בטוח שהמדריך שעליו תוכל להמליץ יהיה רלוונטי לי. אני מאיזור באר שבע..
בכל מקרה אשמח אם תשלח לי את השם והטלפון בהמלצה בהודעה פרטית.. אני לא בטוח אם יש מדריכים בתחום המסוקים בדרום? אם לא, לא תהיה לי בעיה לנסוע למרכז פעם או פעמיים להדרכה ראשונית...
מספר מדריכים ומטיסים מנוסים מהמרכז כבר ייעצו לי ותרמו לי מהידע וההבנה שלהם עד כה, אבל תמיד טוב שיש עוד טלפון עם המלצה ברשימה...:-)

Friman
16-07-2011, 20:30:35
תתחדש ובהצלחה
תודה עודד, וגם תודה אישית לך וגם לאלעד על המון סובלנות כל אחד מצידו ומעמדותיו במתן מענה מקצועי ומקיף לשאלות ששאלתי.
כמובן ענו לי כאן עוד רבים וטובים כמו אוהד וגיא ורבים אחרים, אך איתך ועם אלעד שוחחתי ארוכות גם טלפונית וקיבלתי מכם המון מידע חשוב.

לגבי איזון הלהבים, שקילה ומרכז כובד זה התהליך הנכון. אין כל צורך במאזן
קראתי שוב את מה שאלעד כתב ובקריאה שנייה הבנתי למה הכוונה. בסדר, קיבלתי. יש המון משקלי תכשיטים דיגיטליים כאלו באיביי ובאתרים אחרים כך שזו לא בעיה.
שאלה אחרת לגבי עוד אביזר שלא ברור לי עד כמה הוא חשוב - מה זה בדיוק swashplate leveler? למה משמש ועד כמה באמת נחוץ? ואם נחוץ, האם יש כאן חשיבות לאיכות או לחברה מסויימת או שאפשר להסתפק בשכזה בדולר ורבע מאיביי?

לגבי השאלה שלי על הלהבים שנותרה מיותמת, אני מניח שמי שמצדד בלהבים של אליין וצפונה מאס בלחזור על עצמו וכך גם מי שמצדד בלהבים מהסיני. אז נגנוז את השאלה, רק לפני שבוע-שבועיים היה פה הרי דיון סוער בנושא :-)*

HeliDraco
16-07-2011, 22:27:45
הי

קודם כל תתחדש ;)
לשאלה ששאלת על הקונקטור - צריך EC5 זכר לכבל טעינה. ב-HK מוכרים את הקונקטורים האלה בזוגות, כך שאם קנית שם - שני זוגות צריכים להספיק לך.
שלט - ההמלצה הטובה ביותר היא להגיע לחנות ולהרגיש מה נוח לך בידיים. זה לא פחות חשוב ממחיר ופונקציונליות. לי אישית יש את ה-7C. הדבר היחיד שנראה לי קצת מסורבל זה הדפדוף בין הפונקציות. לתפריטים יש RTFM :) והשלט מעולה. אני פוזל לכיוון ה-8FG, בעיקר ליכולת גידול. אבל כרגע חסום בתקציב ולא דחוף לי לשדרג :)

Friman
16-07-2011, 23:28:12
שלט - ההמלצה הטובה ביותר היא להגיע לחנות ולהרגיש מה נוח לך בידיים. זה לא פחות חשוב ממחיר ופונקציונליות.

הבעיה היחידה ואדים זה שאני מאיזור באר שבע, ויש כאן חנות אחת (!) בכל האיזור לציוד שלט רחוק, והמבחר שם לא בשמים.
בכל מקרה, לא ראיתי שם אף אחד מהשלטים שאני מתעניין לגביהם. ולנסוע לת״א במיוחד כדי לראות שלט..? אני מאמין שכשיגיע יום הקנייה כן אסע למרכז. הבעיה היא שרוב החנויות שביררתי איתן לא מחזיקות את כל שלושת הדגמים שלגביהם אני מתעניין (פוטאבה 7c ופוטאבה 8fg, + אורורה 9) ולא מתאים לי לשרוף יום שלם על סבב חנויות והשוואת מחירים. אם יש אגב המלצות על חנויות ספציפיות אשמח לשמוע בהודעות פרטיות.

נולד לטוס
16-07-2011, 23:45:36
אני אישית ממליץ dx7 ויש היוםדגם חדש שלו אולי שווה לך לבדוק ולמה?

תפריטים סופר קלים

קל לתכנות

יושב לרוב המטיסים פיקס ביד

אמין (איש איש באמונתו יחיה)

מקלטים במחיר שפוי

המון בעלים גאים ישמחו לעזור לך כאשר תתחיל בדרכך איתו ותזדקק ללימוד מהיר בפונקציות הדרושות

ואין מה לעשות מסקר מדגמי של נינה צמח כנראה גם השלט הנפוץ ביותר בארץ

בכל מקרה תהיה הבחירה אשר תהיה שיהיה המון בהצלחה

wind556
17-07-2011, 09:25:45
אני אישית ממליץ dx7 ויש היוםדגם חדש שלו אולי שווה לך לבדוק ולמה?

תפריטים סופר קלים

קל לתכנות

יושב לרוב המטיסים פיקס ביד

אמין (איש איש באמונתו יחיה)

מקלטים במחיר שפוי

המון בעלים גאים ישמחו לעזור לך כאשר תתחיל בדרכך איתו ותזדקק ללימוד מהיר בפונקציות הדרושות

ואין מה לעשות מסקר מדגמי של נינה צמח כנראה גם השלט הנפוץ ביותר בארץ

בכל מקרה תהיה הבחירה אשר תהיה שיהיה המון בהצלחה

+ אין סוף...

HeliDraco
17-07-2011, 20:59:07
הבעיה היחידה ואדים זה שאני מאיזור באר שבע, ויש כאן חנות אחת (!) בכל האיזור לציוד שלט רחוק, והמבחר שם לא בשמים.
בכל מקרה, לא ראיתי שם אף אחד מהשלטים שאני מתעניין לגביהם. ולנסוע לת״א במיוחד כדי לראות שלט..? אני מאמין שכשיגיע יום הקנייה כן אסע למרכז. הבעיה היא שרוב החנויות שביררתי איתן לא מחזיקות את כל שלושת הדגמים שלגביהם אני מתעניין (פוטאבה 7c ופוטאבה 8fg, + אורורה 9) ולא מתאים לי לשרוף יום שלם על סבב חנויות והשוואת מחירים. אם יש אגב המלצות על חנויות ספציפיות אשמח לשמוע בהודעות פרטיות.

אתה צודק, לא התנסחתי לגמרי נכון...
לדעתי כדאי להרגיש איך השלט יושב בידיים - בלי קשר לאיפה עושים את זה. תמיד אפשר להגיע לשטח הטסה (בטוח שיש כאלה באזור באר שבע) ולהתרשם מהשלטים שיש שם.
כך או אחרת זה מאד חשוב להרגיש איך השלט מרגיש.

wind556
17-07-2011, 22:43:11
אתה צודק, לא התנסחתי לגמרי נכון...
לדעתי כדאי להרגיש איך השלט יושב בידיים - בלי קשר לאיפה עושים את זה. תמיד אפשר להגיע לשטח הטסה (בטוח שיש כאלה באזור באר שבע) ולהתרשם מהשלטים שיש שם.
כך או אחרת זה מאד חשוב להרגיש איך השלט מרגיש.

לדעתי עושים עניין מ"איך זה מרגיש בידיים"
זה פרמטר חסר ערך לחלוטין, כל השלטים נועדו להחזיק בידיים, ישבו עליהם מהנדסי הנדסת אנוש, וההבדלים הללו מזעריים ורגעיים
לתחושת הידיים מתרגלים בשתי דקות, ואחרי זה כל שלט אחר מרגיש שונה, ובכלל לא משנה מה תקנה. השלט "שלך" ירגיש לך שלך מיד ולתמיד
הדבר הכי חשוב בשלט, ושם ההבדלים בין השלטים זה שמיים וארץ, זה המימשק משתמש ונוחות התפריטים, בכל שאר הפרמטרים עומד כל מכשיר איכותי, בנוחות המימשק משתמש חשים בהבדל בצורה ברורה עד מכרעת.

אני אגב מטיס עם כל השלטים שיש בארץ, ומעולם לא חשתי שהנוחות בהחזקה היא בכלל גורם כלשהו. זה אפילו לא זניח, זה לא קיים (ואין כאן עניין של וותק). זה כמו לבחור עם מי להתחתן לפי סוג הטלפון הנייד שלה :cool:

guy1a
18-07-2011, 07:18:59
אתה רוצה להגיד לי שהיית מתחתן עם מישהי שאין לה אייפון ? .. רחמנא ליצלן אנדרואיד @!@

בכל מקרה, אני אמנם לא הטסתי כמו עודד עם כל סוגי השלטים שיש בעולם אבל יצא לי לא מעט ... באמת לא משנה ההבדל שיש ( ויש ) בינהם ...
חשוב,
1. שירות !!
2. הכרה של המשתמשים השונים = מידע ברשת או בשטח ההטסה
3. מקלטים ... ( למרות שפוטאבה יש להם מחיר בשמיים והתחליף הסיני מפחיד עד כדי שאני לא מעיז יותר להשתמש בו )