PDA

צפייה בגרסה מלאה : בחירת החומרים המתאימים לבניית הטיסן

Guysh
16-07-2011, 16:27:49
שלום חברים, אני חדש בפורום ובתחום לא התעסקתי כבר שנים. אני מעוניין לבנות טיסן חשמלי ובדקתי ברשת את התהליך, לא מצאתי מידע על חומרים מומלצים מבחינת הלוחות המוקצפים, מה עדיף ואיפה אפשר לרכוש , אשמח לשמוע.

נ.ב.
פורום מצויין, ממש נהנתי לעבור על הנושאים והתגובות, תודה לכולם

flatspin
16-07-2011, 16:48:39
הלוואי והתשובה היתה כל כך פשוטה כמו השאלה.
לשם קביעת החומרים יש צורך לדעת מה הטיסן, מה יהיו ביצועיו, באילו מהירויות הוא אמור לטוס, כמה G הוא אמור לספוג וכן הלאה.
תוכל לקבל רשימה של חומרים, אבל התאמתם, לרבות עוביים, צריכה להיות לפי תכנון מוקדם.

Guysh
16-07-2011, 17:21:23
בהחלט תשובה לעניין, אני מדבר על טיסן למתחילים, ראיתי המלצות רבות בפורום על דגמים כאלו, אני ממש בשוק מהמחירים הנמוכים של הטיסנים מחו"ל אבל בכל זאת אני מעוניין לבנות ולא לקנות מוכן - ( ממש בא לקנות כל דגם שרואים :))

לאיזה חנויות אוכל ללכת לצורך העניין, חנויותיו של חומרי בידוד או חנויותיו טיסנים... אני מבאר שבע

אייל שפירא
16-07-2011, 18:50:06
אתה יכול לבנות טיסן מפוליגל או מקאפה (קלקר מצופה נייר) - שני חומרים שניתן למצוא ברוב חנויות כלי הכתיבה הגדולות ובחנויות ליצירה
אתה יכול לבנות מדפרון (Depron) שהוא יקר יותר וניתן לרכישה בחלק מחנויות הטיסנים
אתה יכול גם לבנות מבלזה אם יש לך את היכולות הסבלנות והחומרים בבית

בכל מקרה אני בטוח ב99% שמה שתבנה לא יהיה ראוי כטיסן למתחילים, משום שהפרטים החשובים ביותר הם אלה שנראים זניחים למתחיל.
דיוק במרכז כובד, קשיחות הפושרודים וההורנים, התאמת הסט אפ, מבנה מחוזק, כנפיים קשיחות, תנועה נכונה של צירי ההגאים ועוד מגוון עצום של דיטיילס שאין למתחילים כמעט שום הבנה בחשיבות שלהם.

קנה לך טיסן ב60-90$ ולמד מחדש להטיס, וכשתרסק אותו תוכל להתאמן על בניה ושיחזור ולשים לב לפרטים האלה כשתשאל את עצמך למה במפעל שייצר אותו עשו דברים דווקא בצורה מסויימת.

זו טעות נפוצה לחשוב שטיסן למתחילים וטיסן זול זה אותו הדבר.

wind556
16-07-2011, 18:57:34
הרצון שלך בבנייה עצמית, מבורך. על פי דעתי זו הדרך הנכונה
אבל זאת לא דרך פשוטה, ובלי הדרכה צמודה (ולא עצות בהתכתבות) התהליך יהיה מסורבל ויקר
אם תרצה, דבר איתי ואציג בפניך את כל האפשרויות לבנייה, על פי כישוריך, צרכיך, מטרותיך ותקציבך