PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! מוגי

orenw78
24-07-2011, 11:00:12
שלום לכולם,
ביום שבת האחרון ניסיתי לבצע טסט פלייט למוגי שלי אך ללא הצלחה
בכל פעם שהמוגי הושלח מהיד בפול מנוע המוגי הסתחרר וסיים את הנסיון בקרקע
כל נסיון לתקן את הסחרור עם הסטיק יצר תגובה הפוכה חריפה מאד.

יש לציין כי המוגי נבנה בקנה מידה ומידות כפי שהוצג בתוכניות שמופיעות באתר של מוגי.
SETUP:
1)מנוע 2700
2)בקר 40 AMP
3)פרופ 5X5
4)סוללה 3S 2200

1)האם מישהו יכול לשער את סיבת התופעה
האם הטסת המוגי קשה באופן יוצא דופן ובאה לידי ביטוי ברגישות בכל נגיעה קטנה בסטיק המאזנות
על עזרתכם אודה
אורן

wind556
24-07-2011, 11:29:14
אני בטוח שלא יצרת זוית התקפה במוגי שלך
על המאזנות להיות בנקודת האפס בכמה מעלות חיוביות
כמו כן בהמראה צריך לפתוח פול מנוע ולהחזיק את הסטיק בפול UP
אם אתה מתקשה בזה, קבע איתי בשטח ותראה איך הוא ממריא כמו טיל , בהתחייבות

valaza
24-07-2011, 12:30:20
נתחיל מהסוף- המוגי באמת לא פשוט להטסה, בנוסף, כאשר נבנה בדיוק ע"פ התוכנית וללא חיזוקים נדרשים נוספים התנהגותו במהירות גבוהה לא תהיה טובה במיוחד מכיוון שלא יהיה קשיח מספיק.

ההגאים צריכים להיות מ2 שכבות פוליגל, ולא שכבה אחת, או לחילופין מבלזה, קאפה (לא מקולפת) או חומרים קשיחים אחרים.

חוץ מזה כמות התנועה בהגאים צריכה להיות קטנה מאוד במקסימום, משהו כמו 10 מעלות לכל צד (זו הסיבה לחריפות שלו אצלך), כדאי להוסיף רגישות גבוהה למהירויות נמוכות (נחיתה), אך הנ"ל לא מחייב.

אני לא יודע באיזו שיטה שיגרת אותו, אני אישית משליך טיסני כנף בשיטת הדיסקוס (כי מתאפשרת השלכה ביד אחת ואני מעדיף לזרוק בעצמי), אך יש צורך בתירגול רב ע"מ להגיע לשלמות בשיטת זריקה זו, שכן הטיסן ינטה מאוד להסתחרר בשיגור, זה טבעי לכנף מעופפת בעלת חתך צידי קטן מאוד.

בכל מקרה הנה מספר טיפים להטלה נכונה-
* לא לזרוק בכוח (טעות מס' 1), אלא "להניח" את הטיסן באויר תוך כדי תנועה קדימה.
*שיגור בזוית קטנה למעלה, משהו בין שטוח לגמרי ל5 מעלות, ולעלות אחרי שהטיסן צבר מהירות, ולא למשוך UP יישר.
*במידה והטיסן מקבל נטית גילגול הצידה (זה כבר הסיחרור), להוריד מנוע ולתת לו להתרסק בשקט, בתור התחלה אין טעם להילחם איתו, המהירות נמוכה מכדי שההגעים ישפיעו במידה המספקת.

אה ולכוון את הבקר למצב BRAKE ON, בשביל לשמור על הפרופ לאורך זמן.

בהצלחה

orenw78
24-07-2011, 12:48:23
היי עודד,
ראשית כל תודה על המענה
המוגי שבניתי רוסק לגמרי במסגרת הטסט פלייטס שביצתי
לכן אני נאלץ לבנות אחד חדש,אשמח אם תהיה נוכח בכדי להראות לי כיצד ניתן להמריא איתו בבטחה
כמו כן,להלן תמונת המוגי הישן מצורפת ,אשמח אם תוכלו לזהות נקודות תורפה אשר עלולות היו להשפיע על אופי הטסתו במידה ויש

תודה49984

yahalom
24-07-2011, 13:14:30
שלום אורן,
אני בניתי בהמלצת אחרים שכבר ניסו את המוגי הראשון בגודל של 125% מהרגיל כלומר את כל המידות אתה מכפיל ב 1.25 .
ככה השליטה עליו תהיה קלה יותר והמוגי יהיה תזזיתי פחות.
ממליץ גם למתוח מוט קרבון או מוט בלזה מצד לצד של המוגי לחיזוק.
את הסוללה של 2200 3 תאים אתה חייב לשים לרוחב הפתח וכמה שיותר קרוב לקצה.
השליטה במאזנות צריכה להיות עם DR גבוה כלומר התזוזה שלהם צריכה להיות קטנה.
את הסרבואים אתה יכול להזיז אחורנית לכיוון המאזנות הם לא חייבים לשבת רחוק כל כך ואז הפושרודים יהיו קצרים יותר וחזקים יותר וגם תוכל לעשות את החורים
עבורם אחרי הקיפול של המוגי ולא לפני.
אם תרצה לראות תמונות של המוגי 150% (השני שלי) אבל הוא בנוי באותה שיטה תוכל להיכנס לתמונות שמופיעות בפרופיל המשתמש שלי.
ואם תרצה עוד תמונות או תודיע אני יעביר לך.
בכל מקרה את טיסת הניסיון אתה צריך לעשות עם עוד מישהו שיזרוק עבורך את הטיסן לפחות עד שתעשה את ההתאמות הדרושות.

Boogle
24-07-2011, 13:57:06
שלום לכולם,

כל נסיון לתקן את הסחרור עם הסטיק יצר תגובה הפוכה חריפה מאד.

י
אורן

הנ"ל מצביע על הגאים הפוכים. האם בדקת שהגדרת נכון את המיקס בשלט??
רצוי בטיסנים כאלו להגדיר גם 30% אקספו על כל ציר להקטנת הרגישות של הסטיק במרכז המהלך.
טיסן כמו מוגי גם כדאי להגליש קצת לפני לבדיקת מ.כ.
אני מציע לך לחפש את חיים גיל לנושא, הוא גם יסדר לו טורבו ומניפה :)

Shlomi4046
24-07-2011, 19:13:51
orenw78

המוגי באמת לא קל להתאמה
וכל מי שיגיד לך אחרת זה או שהוא מקצוען יתר על המידה או שהוא לא בנה מוגי אף פעם
קח איתך משהו לשטח
או שאתה מוזמן להגיע אלינו לאשדוד נארח אותך וגם נעזור..

haimgil
24-07-2011, 20:37:28
אתה גם מוזמן לבית אריה שם באמת יקבל טורבו.

wind556
24-07-2011, 21:46:43
למרות שבטוח זה יעצבן כמה נשמות טהורות, מזמן עבר זמנו של המוגי
בדיוק באותו כסף, חומר, זמן ומאמץ ניתן לבנות את הבז, שטוב ממנו בשנות אור, ותוכנן לפתור את כל הליקויים שיש במוגי

orenw78
25-07-2011, 07:35:43
ווואווו
כמה רצון טוב ונתינה במקום אחד,בהחלט ראוי להערכה
המון המון תודה לכולם,כעת נשאר רק לבנות מוגי חדש, כנראה 125% ,
אעדכן לאחר סיום,אשמח להצטרף לטסט פלייט עם אנשים מנוסים.
תודה שוב ולהשתמע
:)

pomerus
25-07-2011, 20:30:29
אני לא מכיר את המוגי, ובניתי את הבז לייט לפי התוכנית של עודד בפורום.
הטסה לא פשוטה, לפחות לי ולעוד חבר שניסה גם.

אבל הנקודה של ההטלה בהחלט הכי מאתגרת, במיוחד לבד. הייתי מאוד שמח ללמוד את שיטת ה"דיסקוס", כי כרגע אני מצליח להמריא בערך הטלה אחת מכול שלוש.
השתיים האחרות שולחות את הכנף בסחרור לרצפה. מזל שהכנף חזקה מאוד :)

yahalom
25-07-2011, 22:46:14
לגבי המוגי, אין צורך בהטלה בשיטת דיסקוס אני בניתי בתחתית ידית אחיזה שעוזרת מאוד לזרוק את הטיסן ( לפי דוגמא של מישהו כאן בפורום שכבר עשה את זה מזמן ) וזה עוזר מאוד בזריקה ואין לי שום בעיה לזרוק לבד את המוגי. הידית בנויה מפוליגל בלבד ומחזיקה יפה מאוד גם בנחיתות קשות על קורקר אני ינסה להעלות תמונה מחר. שוב הזריקה לבד יכולה להתבצע רק אחרי שהטיסן קוזז ומאוזן כמו שצריך.וכמו ששלומי כבר הציע אתה יכול להגיע לאשדוד ונשמח לעזור.

wind556
26-07-2011, 06:09:44
יש דרך להמריא כנף מעופפת, בלי ידיות ובלי תוספות מיותרות
אנסה להסביר:
אוחזים ביד שמאל (רק ביד שמאל) את הטיסן בחרטום
את השלט אוחזים ביד ימין כאשר הבוהן על הסטיק הימני
עם הפה מעבירים את הסטיק השמאלי למקסימום מצערת (לא פחות מהמקסימום)
יד ימין מושכת את הסטיק למקסימום UP (גם כאן לא פחות מהמקסימום)
ואז בתנועה קלילה, בזוית קרוב לאנכי משחררים את הטיסן
מי שלמד להטיס כך לעולם לא ירצה לחזור לשיטות של ידיות (שהן תוספת מפריעה) או כל דרך אחרת
אם ההסבר נשמע מסובך, זה רק בגלל שזה בכתב, בשטח זה חצי דקה ללמוד ועד היום כל מי שלימדתי אותו את זה הטיס בקלות מהפעם הראשונה וללא שום צורך בהדגמות.
שיטת הידיות, הדיסקוס והמיניסקוס וכל פטנט אחר לא יעילות

wind556
26-07-2011, 06:13:21
אני לא מכיר את המוגי, ובניתי את הבז לייט לפי התוכנית של עודד בפורום.
הטסה לא פשוטה, לפחות לי ולעוד חבר שניסה גם.

אבל הנקודה של ההטלה בהחלט הכי מאתגרת, במיוחד לבד. הייתי מאוד שמח ללמוד את שיטת ה"דיסקוס", כי כרגע אני מצליח להמריא בערך הטלה אחת מכול שלוש.
השתיים האחרות שולחות את הכנף בסחרור לרצפה. מזל שהכנף חזקה מאוד :)

ראה את ההסבר שלי על המראה
כמו כן הבז לייט אינו הבז, ואכן בגירסה שאתה בנית היו קשיים קלים שתוקנו בגירסת V2
אם מרכז הכובד שלך במקום, ותבין את השיטה הנכונה להמריא, אתה תמריא בכל זריקה בלי אף פיספוס, ואתה תשכח שבכלל היו לך קשיים בזה

yahalom
26-07-2011, 06:44:13
ראה את ההסבר שלי על המראה
כמו כן הבז לייט אינו הבז, ואכן בגירסה שאתה בנית היו קשיים קלים שתוקנו בגירסת V2
אם מרכז הכובד שלך במקום, ותבין את השיטה הנכונה להמריא, אתה תמריא בכל זריקה בלי אף פיספוס, ואתה תשכח שבכלל היו לך קשיים בזה
עודד אני חולק עליך. בשיטה שלך הסט אפ צריך להיות מספיק חזק כדי להמשיך למשוך את הטיסן כלפי מעלה (אולי זאת הסיבה שהסטאפ שלך בכל הבניות מעל ומעבר למה שנדרש לטיסן פוליגל )
בעוד שאני מטיס מוגי 150% עם מנוע מקורי של AXN שהיה לי.
לוליינות - לפתוח מצערת עם הפה ועם היד השניה לתת פול אפ...
וזה שאתה אומר ששיטת הידיות וכל השאר לא יעיל - פשוט לא נכון כי בפועל ככה אני זורק את המוגי מאז שיש לי אותו וגם את ה AXN שלי באותה שיטה.
זה עניין של העדפה ונוחות של כל אחד. יש מי שירגיש נוח יותר להפעיל מצערת עם הפה ולזרוק את הטיסן מהקודקוד ויש מי שיעדיף לזרוק את הטיסן מידית אחיזה ולכן לא צריך לשלול אף אחת
מהשיטות אין פה משהו נכון או לא נכון. אל תגרום למתחילים לחשוש לעשות מה שנוח להם.

wind556
26-07-2011, 10:55:56
עודד אני חולק עליך. בשיטה שלך הסט אפ צריך להיות מספיק חזק כדי להמשיך למשוך את הטיסן כלפי מעלה (אולי זאת הסיבה שהסטאפ שלך בכל הבניות מעל ומעבר למה שנדרש לטיסן פוליגל )
בעוד שאני מטיס מוגי 150% עם מנוע מקורי של AXN שהיה לי.
לוליינות - לפתוח מצערת עם הפה ועם היד השניה לתת פול אפ...
וזה שאתה אומר ששיטת הידיות וכל השאר לא יעיל - פשוט לא נכון כי בפועל ככה אני זורק את המוגי מאז שיש לי אותו וגם את ה AXN שלי באותה שיטה.
זה עניין של העדפה ונוחות של כל אחד. יש מי שירגיש נוח יותר להפעיל מצערת עם הפה ולזרוק את הטיסן מהקודקוד ויש מי שיעדיף לזרוק את הטיסן מידית אחיזה ולכן לא צריך לשלול אף אחת
מהשיטות אין פה משהו נכון או לא נכון. אל תגרום למתחילים לחשוש לעשות מה שנוח להם.

אתה יכול לחלוק כמה שאתה רוצה, השיטה שלך מקלקלת את הטיסן
ידית כזאת כמוה כמעצור אויר, וזה שהטיסן מתגבר על סרח העודף הנ"ל אומר שהורדת את איכויות הטיסה על חשבון שיטה שהתקבעת אליה.
לפתוח את המצערת עם הפה זו לוליינות?? נו באמת, כנראה שלא ראית איך זה נעשה בפועל.
הידעת שיש שיטה שבה זורקים כנף מעופפת אחורנית מעל הראש? זאת שיטה שאתה יכול לקרוא לה "העדפה" (תשאל את מעיין, הוא מעדיף את זה כך)
ומתחילים צריכים להכיר כל דרך קיימת שאינה מורידה את איכות הטיסה עצמה, ולא להתפשר עם דרך שכן מקלקלת את איכות הטיסה (ובדרך שלך כמה אנשים נפגעו באצבעות מהפרופ, ידעת את זה?)

לגבי סט אפ, אתה בהחלט צודק, בחרת להתפשר עם סט אפ שמחייב אותך לפתרונות המראה כאלה במקום לבחור סט אפ שמתאים לגודל ומשקל הטיסן, ולאופי הטיסה המיועד לו

ומתחילים צריכים לדעת מה נכון לפני שיעשו "מה שנוח להם" כשלומדים דרכים נכונות הן הופכות להיות נוחות, ולא ההיפך.

ולסיכום, כל מי שנתקל בקשיי המראה עם הכנף המעופפת שלו מוזמן לבוא לשטח ויראה עד כמה זה פשוט (כבר היו אנשים שתלשו תוך כדי את הידית המפורסמת של המוגי , אחרי שהתנסו )

ללו
26-07-2011, 11:08:16
גם חיים גיל היה זורק את המוגי בשיטה של עודד,יד שמאל זורקת,פה למצערת,ובשיחרור קל לאויר,גם אני הייתי זורק באותה השיטה את המיני סלינגר,סוויפט,וכל מיני כנפיים למיניהם,אבל צריך לדעת לעשות את זה,זה אפשרי רק בטיסנים מסויימים,ניסיתי פעם לזרוק ככה את הפאנג'ט והוא כמעט חתך לי את הפנים(אתה זוכר עודד שהיינו בגעש),בדרך כלל אם ישנם עוד אנשים בשטח רצוי שמישהו יזרוק ואתה עם שתי ידיים על השלט,זה הכי בריא

RonenTal
26-07-2011, 13:09:54
ניסיתי פעם לזרוק ככה את הפאנג'ט והוא כמעט חתך לי את הפנים

זה מה שנקרא "עיצוב פנים" ;)

yahalom
26-07-2011, 14:07:42
עודד,
אחד - יש לך נטייה לסבך דברים ולהגזים בתיאוריות אוירודינמיקה, מדובר על טיסן פוליגל ולא "האיתן" של חיל האוויר.
שתיים - על איזה גרר אתה מדבר? זה טיסן מחתיכות פוליגל מודבקות, לא פנג'ט 6 תאים.
שלוש - אתה יכול לזרוק את הטיסן מעל הראש או בין הרגליים איך שבא לך רק תשאיר את כל האופציות פתוחות ואל תפסול שום אפשרות. בדרך כלל אתה מציג את זה כאילו יש אפשרות אחת בלבד לעשות כל דבר וזה בדרך שלך. תתפלא אבל יש עוד דרכים.
ארבע - כמו שללו אמר כדאי קודם להיעזר במישהו שיזרוק את הטיסן עד ששולטים בו בצורה מלאה ומגיעים לביטחון והרגשה טובה עם המוגי.
חמש - אם תרצה לקדם אי פעם את הטיסנים שלך אז - תוכניות, תוכניות ועוד פעם תוכניות. אנשים לא רוצים להתקשר כדי לשאול למה חסר את המידה הזאת ואיך מחברים את החלק הזה.

Shlomi4046
26-07-2011, 14:30:51
אוףףףףף חם בפוסט הזה היום ..... איפה הדלי מים איפה

חיפשתי בגוגל כמה שרשורים אחורה של מוגי תמיד זה מתחיל במשהו נחמד ששואל \ מנסה לבנות מוגי או כל פוגי או בז אחר
והשרשור תמיד נגמר אותו דבר...

וויכוח בין התאוריות של עודד לשאר הגולשים .. או המשתתפים בפורום..

עובדה מעניינת ,עכשיו תעשו LIKE :)

valaza
26-07-2011, 14:37:38
מה לייק? אנחנו מגניבים עם גוגל פלוס, המקסימום שתקבל זה 1+

wind556
26-07-2011, 15:10:07
עודד,
אחד - יש לך נטייה לסבך דברים ולהגזים בתיאוריות אוירודינמיקה, מדובר על טיסן פוליגל ולא "האיתן" של חיל האוויר.
שתיים - על איזה גרר אתה מדבר? זה טיסן מחתיכות פוליגל מודבקות, לא פנג'ט 6 תאים.
שלוש - אתה יכול לזרוק את הטיסן מעל הראש או בין הרגליים איך שבא לך רק תשאיר את כל האופציות פתוחות ואל תפסול שום אפשרות. בדרך כלל אתה מציג את זה כאילו יש אפשרות אחת בלבד לעשות כל דבר וזה בדרך שלך. תתפלא אבל יש עוד דרכים.
ארבע - כמו שללו אמר כדאי קודם להיעזר במישהו שיזרוק את הטיסן עד ששולטים בו בצורה מלאה ומגיעים לביטחון והרגשה טובה עם המוגי.
חמש - אם תרצה לקדם אי פעם את הטיסנים שלך אז - תוכניות, תוכניות ועוד פעם תוכניות. אנשים לא רוצים להתקשר כדי לשאול למה חסר את המידה הזאת ואיך מחברים את החלק הזה.

אתה צודק חלקית: המוגי זה חתיכת פוליגל שמחובר אליה מנוע. ונכון, טיסן שכולו גרר אחד גדול ללא כל כושר דאייה באמת לא משנה גם אם תחבר אליו ידית מעופרת...
לא כך הבז, שעומד היטב בכל תחרות מול פאנג'ט. טס מהר ככל שהסט אפ שלך מאפשר, ודואה בצורה יוצאת דופן (הרבה יותר טוב מפאנג'ט) כאשר המנוע סגור

כל האופציות פתוחות, זה לא מונע להבין את המניע לכל אופציה וללמוד את המשמעויות

לגבי הטיסנים שלי, יש תכניות בפורום לכל מי שרוצה, ויש תמיכה טלפונית או פנים אל פנים לכל מי שזקוק לה (חינם). ומי שזה לא מספיק לו, צר לי, זה מה שביכולתי לספק . הטיסנים האלו זה לא ביזנס שאעשה מאמצים בלתי סבירים מבחינתי להפיץ. מי שבאמת רוצה , יכול ומצליח להעזר במה שעומד לרשותו. מי שקשה לו להתקשר, שיבנה מוגי ושיהיה לו לבריאות

yahalom
26-07-2011, 15:28:44
"לא כך הבז, שעומד היטב בכל תחרות מול פאנג'ט "
וואלה, עודד נסחפת בגדול הפעם.

wind556
26-07-2011, 18:05:52
"לא כך הבז, שעומד היטב בכל תחרות מול פאנג'ט "
וואלה, עודד נסחפת בגדול הפעם.

מעניין כמה פעמים ראית בז הבנוי כהלכה טס.....
שלא לדבר על להטיס אותו..

haimgil
26-07-2011, 20:26:32
וואלה אני אישית אוהב מאוד את המוגי ומה שאני עושה לו.למרות שלא בניתי הרבה זמן.אבל מכרתי יותר מ30 מוגים בלי להגזים.כל אחד 350 ש"ח וכולם טסו כמו בונבוניירה.טוב שיש מתחילים.דרך אגב רובם עדיין טסים למייטב ידיעתי.

Boogle
26-07-2011, 20:28:14
י
את השלט אוחזים ביד ימין כאשר הבוהן על הסטיק הימני

אני מטיס עם אגודלים ואצבע מורה , כנראה שהטסה עם הבהונות של הרגליים טובה יותר- מבטיח לנסות בפעם הבאה.

אשמח גם לקבל חישוב המראה את התוספת בגרר לתצורה עם וללא ידית הטלה :D

egrufi
26-07-2011, 20:59:44
לאור התמונה שפרסמת ניתן להבחין שהמייצבי כיוון שלך אינם מותקנים נכון.
הם מכוונים לכיוון השפיץ של המוגי ולא מותקנים בצורה מקבילית. דבר זה יוצר התנגדות מרובה ויכול לגרום לסחרור בלתי נשלט.
את המוגי הבא שלך תתקין את המייצבי כיוון לפי החריצים של הפוליגל.דבר זה יבטיח התקנה מדוייקת ומקבילית.

בהצלחה.

egrufi
26-07-2011, 21:10:45
אתה צודק חלקית: המוגי זה חתיכת פוליגל שמחובר אליה מנוע. ונכון, טיסן שכולו גרר אחד גדול ללא כל כושר דאייה באמת לא משנה גם אם תחבר אליו ידית מעופרת...
לא כך הבז, שעומד היטב בכל תחרות מול פאנג'ט. טס מהר ככל שהסט אפ שלך מאפשר, ודואה בצורה יוצאת דופן (הרבה יותר טוב מפאנג'ט) כאשר המנוע סגור

כל האופציות פתוחות, זה לא מונע להבין את המניע לכל אופציה וללמוד את המשמעויות

לגבי הטיסנים שלי, יש תכניות בפורום לכל מי שרוצה, ויש תמיכה טלפונית או פנים אל פנים לכל מי שזקוק לה (חינם). ומי שזה לא מספיק לו, צר לי, זה מה שביכולתי לספק . הטיסנים האלו זה לא ביזנס שאעשה מאמצים בלתי סבירים מבחינתי להפיץ. מי שבאמת רוצה , יכול ומצליח להעזר במה שעומד לרשותו. מי שקשה לו להתקשר, שיבנה מוגי ושיהיה לו לבריאות

טיסן פוליגל תוצרת בית עם בניה מפוקפקת יותר טוב מפאנגט שעליו עמלו מנהדסים גרמנים עם תוכנות וניסויים......מעניין.
אחיתופל פראייר לידך....

ללו
27-07-2011, 01:00:02
לא ראיתי מוגי אחד כמו שחיים בונה,ישר מדוייק וממריא בקלות אבל זה עדיין מוגי,והוא רחוק מאוד מלהיות פאנג'ט

Flying_student
27-07-2011, 09:01:53
וואאווו! אני לא מבין כמה כאב ראש אפשר לקבל רק מהמראה של קלסר!?!?!? למה לא לבנות טיסן זול (עלות חומר הבנייה בין 7 ל-20 ש"ח ממש כמו המוגי) אבל שממריא בקלות (שמים גז ועוזבים, הוא כבר יעלה למעלה) ונראה מגניב כמו מיג 29 (במקום משולש שווה שוקיים שברח משיעור ציור)?

RonenTal
27-07-2011, 09:43:04
בלי קשר לגרר או לא גרר, כל גרם מיותר משפיע על איכות הטיסה בטיסנים קלים.
לזרוק מוגי מעל הראש בפול מצערת זה לא דבר רצוי ובטח לא למתחילים גם אם זה נוח.
חוץ מזה, מוגי שלא מאוזן כמו שצריך יסתחרר גם בזריקה עם ידית.

wind556
27-07-2011, 18:49:09
טיסן פוליגל תוצרת בית עם בניה מפוקפקת יותר טוב מפאנגט שעליו עמלו מנהדסים גרמנים עם תוכנות וניסויים......מעניין.
אחיתופל פראייר לידך....

ראית אותו?
הטסת אותו?
או שאתה סתם נהנה לזלזל בלי לדעת את העובדות
בניה מפוקפקת? ראית בחיים שלך טיסן שאני בניתי?
אתה מכיר בכלל את היכולות שלי?

wind556
27-07-2011, 18:52:46
לא ראיתי מוגי אחד כמו שחיים בונה,ישר מדוייק וממריא בקלות אבל זה עדיין מוגי,והוא רחוק מאוד מלהיות פאנג'ט

חיים בונה נפלא, אולי בין הבודדים שיודעים לעבוד
אבל מוגי נשאר מוגי, גם בידיים של חיים
כשחיים יבנה בז, תדע בעצמך שהוא עולה על פאנג'ט

wind556
27-07-2011, 18:55:33
וואאווו! אני לא מבין כמה כאב ראש אפשר לקבל רק מהמראה של קלסר!?!?!? למה לא לבנות טיסן זול (עלות חומר הבנייה בין 7 ל-20 ש"ח ממש כמו המוגי) אבל שממריא בקלות (שמים גז ועוזבים, הוא כבר יעלה למעלה) ונראה מגניב כמו מיג 29 (במקום משולש שווה שוקיים שברח משיעור ציור)?

שחר ידידי היקר, המיג שלך לא טס באמת, הוא רק נדחף על ידי מנוע כמו כל חתיכת פוליגל או קאפה שתחבר לה מנוע
זה לא נחשב לטיסן איכותי ולא יעמוד בשום מבחן של איכות טיסה . בלי מנוע אתה שוקע כמו מגהץ אדים

כמו כן, קאפה שבירה ביותר, בעוד שפוליגל הוא כמעט בלתי שביר

Flying_student
27-07-2011, 21:21:59
שחר ידידי היקר, המיג שלך לא טס באמת, הוא רק נדחף על ידי מנוע כמו כל חתיכת פוליגל או קאפה שתחבר לה מנוע
זה לא נחשב לטיסן איכותי ולא יעמוד בשום מבחן של איכות טיסה . בלי מנוע אתה שוקע כמו מגהץ אדים

כמו כן, קאפה שבירה ביותר, בעוד שפוליגל הוא כמעט בלתי שביר

ברור שלא מדובר בטיסן בעל יכולות דאייה. אבל קל מאוד לבנות אותו, מתקבל טיסן שיכול לטוס מהר ולכן מהנה מאוד, יכול לטפס אנכית חופשי ומה שבטוח, שקל יותר להמריא איתו מאשר כל מוגי שאי פעם קיים (מכיוון שלא צריך להשליך/לזרוק, צריך רק להחזיק בזווית כלפי מעלה, לתת מנוע ולעזוב - הוא פשוט טס). בנוסף, כל מה שצריך לבנייה קיים ברשת, ולא צריך שום קיפולים או לנחש דיהדרלים דימיוניים למינהם.

ועם עובדות אי אפשר להתווכח. כל מי שבנה אותו הטיס ובקלות (כולל אני, הטיסן שלי כבר בן יותר משנה - ובניתי אותו כשרק נכנסתי לתחביב). אז.... שלא יעבדו עליכם!

valaza
27-07-2011, 21:57:22
די לריב ילדים....

Shlomi4046
28-07-2011, 11:25:31
עודד יש לך פאנג׳ט?
היה לך פאנג׳ט?

wind556
28-07-2011, 11:48:38
עודד יש לך פאנג׳ט?
היה לך פאנג׳ט?

הטסתי פאנג'ט
ראיתי פאנג'ט טס אצל אחרים
הטסתי את הבז בצמוד לפאנג'ט
נתתי את הבז לידיים של בעלי פאנג'ט
והמסקנה שלי היא שהם יכולים לשמש לאותה מטרה, ועם סט אפ מתאים על הבז, תטוס מאד מהר , ועומת זאת הפאנג'ט לעולם לא ידאה כמו הבז גם כשהבז במשקל של יותר מקילו.
כל אחד יעשה כמובן את הבחירה שלו. אני מעדיף את הבז, ובגלל זה תיכננתי אותו (כי אני יודע למה אני מסוגל מבחינת תיכנון ובנייה) ולא הלכתי על פאנג'ט
מקווה שבקרוב תצא גם גירסה משופרת (מאד) של הבז, כרגע מחסור בתקציב מונע ממני את זה (רמז: לא מפוליגל- ועם פרופיל אוירודינאמי מותאם לצרכים)

בזה תמה השתתפותי בדיון הזה

egrufi
28-07-2011, 17:06:39
הטסתי פאנג'ט
ראיתי פאנג'ט טס אצל אחרים
הטסתי את הבז בצמוד לפאנג'ט
נתתי את הבז לידיים של בעלי פאנג'ט
והמסקנה שלי היא שהם יכולים לשמש לאותה מטרה, ועם סט אפ מתאים על הבז, תטוס מאד מהר , ועומת זאת הפאנג'ט לעולם לא ידאה כמו הבז גם כשהבז במשקל של יותר מקילו.
כל אחד יעשה כמובן את הבחירה שלו. אני מעדיף את הבז, ובגלל זה תיכננתי אותו (כי אני יודע למה אני מסוגל מבחינת תיכנון ובנייה) ולא הלכתי על פאנג'ט
מקווה שבקרוב תצא גם גירסה משופרת (מאד) של הבז, כרגע מחסור בתקציב מונע ממני את זה (רמז: לא מפוליגל- ועם פרופיל אוירודינאמי מותאם לצרכים)

בזה תמה השתתפותי בדיון הזה

להשוות טיסן פוליגל תוצרת בית לפאנגט...הללללו....לאן עפת ?
תארים, חופשי אתה מחלק לעצמך....מתכנן טיסנים ? יש לך דיפלומה ?