PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! תיקון של מנוע חשמלי

krmatan
30-07-2011, 13:56:41
יש לי מנוע Kontronik kira 480-33 עם גיר KPG25. היו שני מפגשים לא רצויים עם הקרקע וכעת המנוע רועד. לדעתי הציר של המנוע או של הגיר התעקם. משהו מכיר אדם שיכול לתקן תקלה כזאת?

בוואז
30-07-2011, 15:38:55
קנה ציר חדש וזהו

eitan-ro
30-07-2011, 15:56:49
בואז - מדובר במנוע INRUNNER עם גיר פלנטרי איכותיים מאד ולא מהסוג שאפשר להחליף ציר כמו המנועים הסינים!

krmatan - הדרך היחידה לתקן את זה היא ע"י החלפת כל הגיר... יתכן ותהיה לך בעיה קטנה להשיג גיר כזה לקניה כי לא קורה בד"כ שהצירים האלה מתעקמים (5מ"מ!!), אבל אני בטוח שאם תחפש טוב אתה תמצא (לא בארץ), רוב הסיכויים שהמחיר יהיה יחסית קרוב למחיר של המנוע.

איתן.

בוואז
30-07-2011, 16:46:26
אה לא ידעתי..

טוב, אז אולי אפשר ליישר אותו? :D

haimgil
30-07-2011, 18:35:27
לך לכל חרט בארץ ותייצר לך ציר בגרושים.הרבה פעמים יצא שלא מצאתי ציר באורך המתאים והלכתי לחרט.בדרך כלל הם עושים בחינם.אבל אתה צריך להראות להם וקצת לדבר איתם על טיסנים או מכוניות הם מתלהבים מהמכניקה.אם לא זה יעלה לך כ20 שח

krmatan
30-07-2011, 18:40:02
כרגע אני אפילו לא מצליח להפריד בין הגיר למנוע, מה גם שאני שוקל לשלוח אותו לגרמניה לשיפוץ.
אם מישהו יודע כיצד מפרידים בין הגיר למנוע אשמח לשמוע.
זה אכן מנוע איכותי ונחשב אחד הטובים בשוק וגם יקר לכן ההשקעה שווה.

haimgil
30-07-2011, 18:42:13
תביא לי אותו אולי נוכל לעזור לך.תשאיר לי אותו עם עם טלפון שלך ואנסה לעזור לך.

krmatan
30-07-2011, 18:47:09
שלח לי את הפרטים שלך למייל ואצור איתך קשר.
kreidler03@gmail.com

haimgil
30-07-2011, 18:50:20
שלחתי לך בפרטי

eitan-ro
30-07-2011, 21:35:22
לך לכל חרט בארץ ותייצר לך ציר בגרושים.הרבה פעמים יצא שלא מצאתי ציר באורך המתאים והלכתי לחרט.בדרך כלל הם עושים בחינם.אבל אתה צריך להראות להם וקצת לדבר איתם על טיסנים או מכוניות הם מתלהבים מהמכניקה.אם לא זה יעלה לך כ20 שח

זה ממש לא עבד ככה - בקצה הציר יש גלג"ש שהוא חלק מהיציקה של הציר! אי אפשר סתם ככה לייצר ציר.

כרגע אני אפילו לא מצליח להפריד בין הגיר למנוע, מה גם שאני שוקל לשלוח אותו לגרמניה לשיפוץ.
אם מישהו יודע כיצד מפרידים בין הגיר למנוע אשמח לשמוע.
זה אכן מנוע איכותי ונחשב אחד הטובים בשוק וגם יקר לכן ההשקעה שווה.

הוא בד"כ סגור עם לוקטייט, תנסה לחמם את האיזור ובזהירות אך נחישות לנסות לפרק אותו (סיבוב נגד כיוון השעון).

MDreamer
30-07-2011, 22:24:16
אני בחום.. מאוד בחום.. ממליץ לך לשלוח אותו לגרמניה. אל תקמבן חבל על מנועה כזה יקר

b1yossi
31-07-2011, 06:19:45
ההאקר המתוקן שלך לא עובד ?

haimgil
31-07-2011, 19:26:32
אכן חיפשתי חלקים ולא מצאתי.אולי חרט יוכל להוריד ממנו איזה מילמטר ולהפוך את הציר ל4 ממ.ולהשאיר רק את הבסיס ב5 ממ בשביל להשאיר את המייסב.למרות שקל להשיג היום את כל הסוגים והמינים של המייסבים.

MDreamer
31-07-2011, 19:27:28
ההאקר המתוקן שלך לא עובד ?

לא. יש מצב שיש נתק בתוך הסלילים

eitan-ro
31-07-2011, 20:12:16
אכן חיפשתי חלקים ולא מצאתי.אולי חרט יוכל להוריד ממנו איזה מילמטר ולהפוך את הציר ל4 ממ.ולהשאיר רק את הבסיס ב5 ממ בשביל להשאיר את המייסב.למרות שקל להשיג היום את כל הסוגים והמינים של המייסבים.

אי אפשר - מדובר בפלדה שעברה טיפול תרמי וכל ניסיון חריטה שלה יגמר באחד מתוך שתי האופציות הבאות:
1. סכין החריטה תישבר.
2. הציר יעבור נזק בלתי הפיך (כמו שקורה לכל פלדה שעברה טיפול תרמי ומנסים לחרוט\לכרסם אותה).
איתן.

haimgil
31-07-2011, 20:24:26
אני חושב שאולי כדאי לבחור להתכתב עם החברה בגרמניה ולשאול כמה עולה כל התענוג כולל מישלוחים.אולי עדיף ליקנות אחד חדש.או לנסות לעשות עם זה משהו בארץ.כך או כך זה לא יכול לעבוד ככה על טיסן .הוא יפרק את התושבת.

haimgil
31-07-2011, 20:29:16
כל דבר אפשר לחרוט .אצלנו בבית מלאכה אנחנו חורטים וגם עושים ציפוי כרום לגלי ארכובה של מדחסים במשכלים מאוד כבדים ועומדים בלחצים גבוהים מאוד וגם הם עברו טיפול תרמי.שזה בעצם חימום והרפיה עד שצפיפות החומר נהיית צפופה מאוד וכך בעצם נוצר לנו חומר חזק במיוחד.למעשה עם הבחור טוען לעיוות בציר משמע שעדיין ישנה גמישות מסויימת בציר ואין שום בעיה לחרוט אותה.אחרת הציר מזמן היה נישבר.כמו שקורה בגלי ארכובה כולל במנועים של רכבים.

eitan-ro
31-07-2011, 20:54:50
יש היגיון במה שאתה אומר...
אני תמיד ידעתי שעושים טיפולים תרמיים רק אחרי שהחומר מובא למצב הסופי שלו, וכל ניסיון לחרטיה\כירסום אחרי הטיפול פוגע משמעותית בפני שטח שלו.
זה שהציר טיפה התעוות לא בהכרח מעיד על זה שהוא לא עבר טיפול תרמי, הרי גם לפלדה שעברה טיפול כלשהו יש עדיין פלסטיות מסויימת (אומנם קטנה, אבל עדיין משהו שמורגש על ציר מסתובב).
איתן.

alexk
31-07-2011, 21:26:51
תסלחו לי כאן על ההצעה הפשוטה :

מנוע שעולה למעלה מ120$, גיר פלנטרי תואם שעולה למעלה מ50$ , לא עדיף לקנות איזה מנוע סיני פשוט ב ~20$ שיתן כמעט אותו הדבר...

אז נכון שהמנוע התחליפי לא עולה יקר ואולי לא תהיה נצילות של 90% אלא של 70% בערך, אבל אפשר לחיות עם זה בשקט ולא להטיס בפחד...

זה מזכיר לי מישהו שמטיס איתנו בשטח עם מנוע של Emax וכל "מפגש לא רצוי" של הכלי שלו עם האדמה גורם לציר במנוע שלו להתעקם,הוא מטיס 10 דקות ומתקן שעתיים, אז הוא ועוד 2 שיש להם בדיוק את אותו מנוע מלינים בקול, "זה חרא של מנוע", "כל נגיעה הכי קטנה שלו בקרקע הציר מתעקם", "הציר עשוי מחמאה" ועוד ברכות למנוע...

מה לעשות שום מנוע לא תוכנן למפגשים לא רצויים עם הקרקע...

ומן הסתם המנוע המטורף הזה, היקר הזה והאיכותי שלך לא תוכנן למפגשים עם הקרקע...

המלצתי אליך הוא לקנות מנוע תואם, סיני שיעלה גג 20$ ותוכל לקנות אפילו 2 או 3 כאלה ותוכל להטיס ברוגע ולא בפחד ולהחליף שוב וככה בפעם הבאה לא תחכה לחרט, לתשובה מגרמניה ושאר ירקות, תוכל גם להחליף ציר בקלות...

ציין איזה כלי יש לך ויציעו לך כאן בכיף מנועים תואמים תחליפיים שיעשו את העבודה בקלות.

לא צריך תותח בשביל להרוג זבוב...

my 2 cents

haimgil
31-07-2011, 21:42:24
אלכס אם יישב אצלך מנוע שעולה 100 דולר ואיכותי וטיסן שאתה מאוד אוהב וגם יקר מאוד,וגם היה לך מנוע של 10 דולר במה היית משתמש?נראה לי שהתשובה דיי ברורה.אבל אחרי שלא יצלח לבחור אם לא יצלח הרעיון שלך מצוין ואף הבעתי את השאלה הזאת לאותו בחור בטלפון.אחד שרגיל לאיכות קשה לו לרדת לפשוט.ויש הרבה כאלה.כך אותי לדוגמא:פעם הייתי משתמש במנועים למניפות שהם ממש לא מספיק טובים לצרכים שלי ולכן היום אני קונה ציוד קצת יותר איכותי וגם קצת יותר יקר אבל גם נהנה מאוד מהתוצאות.בכל זאת אני עדיין לא משתולל יותר מידי כי אין לזה סוף.תמיד יש יותר טוב ואחרי כמה זמן זה גם לא מספיק ורוצים עוד.

MDreamer
31-07-2011, 22:27:49
תסלחו לי כאן על ההצעה הפשוטה :

מנוע שעולה למעלה מ120$, גיר פלנטרי תואם שעולה למעלה מ50$ , לא עדיף לקנות איזה מנוע סיני פשוט ב ~20$ שיתן כמעט אותו הדבר...

אז נכון שהמנוע התחליפי לא עולה יקר ואולי לא תהיה נצילות של 90% אלא של 70% בערך, אבל אפשר לחיות עם זה בשקט ולא להטיס בפחד...

זה מזכיר לי מישהו שמטיס איתנו בשטח עם מנוע של Emax וכל "מפגש לא רצוי" של הכלי שלו עם האדמה גורם לציר במנוע שלו להתעקם,הוא מטיס 10 דקות ומתקן שעתיים, אז הוא ועוד 2 שיש להם בדיוק את אותו מנוע מלינים בקול, "זה חרא של מנוע", "כל נגיעה הכי קטנה שלו בקרקע הציר מתעקם", "הציר עשוי מחמאה" ועוד ברכות למנוע...

מה לעשות שום מנוע לא תוכנן למפגשים לא רצויים עם הקרקע...

ומן הסתם המנוע המטורף הזה, היקר הזה והאיכותי שלך לא תוכנן למפגשים עם הקרקע...

המלצתי אליך הוא לקנות מנוע תואם, סיני שיעלה גג 20$ ותוכל לקנות אפילו 2 או 3 כאלה ותוכל להטיס ברוגע ולא בפחד ולהחליף שוב וככה בפעם הבאה לא תחכה לחרט, לתשובה מגרמניה ושאר ירקות, תוכל גם להחליף ציר בקלות...

ציין איזה כלי יש לך ויציעו לך כאן בכיף מנועים תואמים תחליפיים שיעשו את העבודה בקלות.

לא צריך תותח בשביל להרוג זבוב...

my 2 cents

יש לך הסתכלות מעניינת על החיים. עשית השווה ביא בקבוק קוקל קולה 1 וחצי ליטר עם חצץ לצוללת גרעינית.

alexk
31-07-2011, 22:39:46
חיים ומעיין , אם הייתי מקבל את המנוע של - 100$ במתנה הייתי משתמש בו (זה עדיין לא כזה יקר, זה עניין עקרוני).

ההבדל בין פרופ רגיל לפרופ של APC הוא משמעותי למשל, שם אי אפשר לחזור אחורה.

לא מצאתי עדיין הבדלים של שמיים וארץ בין מנוע סיני פשוט למנוע של היפריון או סקורפיון חוץ מהבדל המחיר שעומד בערך על פי 10 ויותר.

בסרט ארמגדון השחקן בושמי אומר, חללית של 2 מיליארד דולר שנבנתה על ידי למעלה ממיליון חלקים שנרכשו על ידיד מכרזים שהספק הכי זול זכה בהם...

אין מצב שיצרן מנועי X או Y עושה את כל החלקים בעצמו, מיסבים, לאגרים, צירים, רינגים,מעטפת, סלילים, סטטורים ורוטורים, חלקים אלו מן הסתם מגיעים מכמה ספקים שונים ומורכבים במקום אחד, מחיר של מוצר בסופו של דבר נקבע לפי הביקוש אליו, יותר ביקוש יותר זול וככה הלאה.. פחות ביקוש המוצר ישאר יקר לנצח...

ככה זה גם במגברי שמע, אתה יכול לקנות מגבר נורמאלי ב5000 ש"ח ובשביל לשפר את אחוזי העיוות בכמה עשיריות אחוזים אתה כבר יכול לעבור את ה - 100,000 ש"ח

אני אשמח שמישהו ירחיב את אופקיי, מה יש במנוע הזה שמצדיק כזה הפרש מחיר ? עברתי על הנתונים שלו ברפרוף אבל לא ראיתי שום דבר מיוחד, צריכה והספק רגילים, KV רגיל, שום דבר מיוחד או נדיר...

אני חוזר ,זה לא שהמנוע הזה כזה יקר תכלס, הוא יקר יותר יחסית... וסתם ללא הצדקה לדעתי... מעיין אני אשמח אם תסביר לי מה הופך את המנוע המדובר לצוללת גרעינית ?

יסלח לי מראש כותב האשכול על הפניית תשומת הלב למקום אחר, הנה מנוע שאני מחפש למשל שאין לו שום תחליף בשוק :

מנוע Typhoon Motor 2W-30, מדובר במנוע 28 מ"מ , 2200KV ששוקל 110 גרם, שיכול לצרוך עד 80 אמפר ותומך בסוללות של עד 6 תאים, ברגע שלילד הזה אין תחליפים שאפילו מתקרבים לנתונים שלו, 1700W בכזה קוטר מנוע ובכזה משקל, זה מנוע שמצדיק את המחיר שלו שעומד על כ - 88$

http://www.extremerc.com.au/estore/index.php?main_page=product_info&products_id=695

http://www.youtube.com/watch?v=WT1HvXx_fzQ

שימו לב למדידות זרם בסוף הסרטון

eitan-ro
01-08-2011, 07:23:42
ALEXK - במנועי OUTRUNNER ההבדל פחות מורגש, אבל במנועי INRUNNER ההבדל הוא עצום!!
למשל - יש לי מנוע של חברת HACKER (מנוע B20 עם גיר)ששוקל סה"כ 70 ג"ר, אני מוציא ממנו דחף סטטי של 1200 ג"ר! כלומר פי 17 מהמשקל העצמי שלו! אין שום מנוע סיני שאפילו מתקרב לחצי מהיכולות האלה!
אני לא אוכל לשכנע אותך שהמוצרים של הסיני הם זבל אחד גדול, אבל אתה באמת רוצה לראות את ההבדל תקנה מנוע איכותי כלשהו שיהיה יחסית מקביל למנוע סיני כלשהו, תטיס איתו חודש-חודשיים ואז תחזיר את המנוע הסיני. אנ מבטיח לך בלי צל של ספק שאתה מיד תרגיש את ההבדל.
איתן.

krmatan
11-08-2011, 17:23:54
תודה לכולם על הערות וההצעות אבל לאחר בדיקות מעמיקות התגלה שהתותב של הספינר האלומיניום (מהסיני...) עקום, החלפתי אותו והכל תקין. הערה לכל אלה שמציעים לקנות איזה 3 מנועים במחיר הזה, לי יש מוטו עוד שהתחלתי להטיס בגיל 7, תשקיע ברמה גבוהה עוד בהתחלה ולא תצטרך אחר ליהיות מכונאי אלה מטיס!

haimgil
11-08-2011, 20:45:38
תודה לכולם על הערות וההצעות אבל לאחר בדיקות מעמיקות התגלה שהתותב של הספינר האלומיניום (מהסיני...) עקום, החלפתי אותו והכל תקין. הערה לכל אלה שמציעים לקנות איזה 3 מנועים במחיר הזה, לי יש מוטו עוד שהתחלתי להטיס בגיל 7, תשקיע ברמה גבוהה עוד בהתחלה ולא תצטרך אחר ליהיות מכונאי אלה מטיס!
ואם הציר היה עקום אז כן היית רוצה להיות מכונאי?.:eek:

Liordgani
11-08-2011, 23:28:50
אתה צודק , אבל להיות מכונאי זה לפעמים חלק מההובי , חלק מהכיף...