PDA

צפייה בגרסה מלאה : חברים יקרים, פקיחת עיניים

garfield
16-12-2008, 23:07:43
שלום לכולם,
לפני מס' ימים הבטחתי פרסום שיסביר אחת ולתמיד את נושא החברות בקה"ל, להלן ההסבר:

חברים יקרים כל מה שנכתב כאן יוצא מתשובתו של מיקי פורמן, מנכ"ל קלוב התעופה לישראל, ומגובה בעובדות כתובות.

דבר ראשון נפנה לנושא הביטוח, פוליסת הביטוח של קה"ל אינה קשורה למקום ההטסה אופן ההטסה או הגובה של הטיסה.
הביטוח הוא ביטוח ספורטאים ואינה מתעסקת בנושאים אלו. את הפוליסה ניתן למצוא באתר הקלוב.
לראייה מקרה שקרה בשטח ההטסה בעומר לפני שנתיים, כאשר טיסן התנגש ברכב בשטח, הביטוח שילם ללא בדיקה של אף אחד מהנתונים.
מעבר לנושא הביטוח, טיסן מנוע נהוג רדיו מוגדר בחוק הטייס (תקנות טיס) של מדינת ישראל וככזה חלים עליו חוקי הטיס- ללא קשר אם המטיס חבר בקלוב התעופה או לא, ממש כשם שעל כלי רכב חלים חוקי התחבורה תעבורה וכו'.
בחוק הטיס מפורטים הכללים להפעלה של כלי טיס עם התייחסות לטיסן (שוב, טיסן ממנוע נהוג אלחוט- על דאונים כללים אלו כלל לא קיימים כי דאון איננו נחשב כלי טיס).

תקנה 163 מדברת על העובדה שאסור להפעיל (להטיס) טיסן נהוג רדיו אלא במסגרת רשיון הפעלה מבצעית- כלומר אסור להטיס טיסני רדיו מנוע אם זה לא נעשה במסגרת רישיון הפעלה מבצעית.
לקלוב התעופה יש רישיון כזה ופעיליו מטיסים במסגרתו- למי שאין רישיון ומטיס, הנו עבריין- העובדה שאין אכיפה זה סיפור אחר לגמרי.

תקנה 180 ז על כל סעיפיה מדברת על איפה מותר ואיפה אסור להטיס טיסנים נהוגי רדיו.
תת סעיף ג' 3 אכן מציין שאסור להטיס בגובה של למעלה מ- 50 מטר אבל בהסתייגות שנקבע אחרת בפמ"ת (פרסום מידע תעופתי)- מרבית המקומות שמטיסים טיסנים מותרים (אסור להטיס בגבהים גבוהים בעיקר סמוך לנתיבי אויר).

חברים, אלו העובדות חשבתי שכדאי שתדעו.

קישור לתקנות הטיס:
http://www.ultralight.co.il/download/takanot2.htm

MDreamer
16-12-2008, 23:38:34
תקנה 180 ז על כל סעיפיה מדברת על איפה מותר ואיפה אסור להטיס טיסנים נהוגי רדיו.
תת סעיף ג' 3 אכן מציין שאסור להטיס בגובה של למעלה מ- 50 מטר אבל בהסתייגות שנקבע אחרת בפמ"ת (פרסום מידע תעופתי)- מרבית המקומות שמטיסים טיסנים מותרים (אסור להטיס בגבהים גבוהים בעיקר סמוך לנתיבי אויר).

ומה הם המקומות הללו? באלה שעות/ימים? מול מי מתאמים?
כיצד אני יכול לדעת בשטח הטסה מוסיים עד איזה גובה מותר לי לעלות.. האם חוות רונית (מול הר הזבל) מקיים את התנאי הזה בשבתות כאשר אולטלייטים וססנות עוברות מעל הראש בזמן שקלוב התעופה מקיים שם תחרויות?
ומה עם ארסוף? האם המקום מבוטח? האם יש שם 250מ' מרחק ממקום ישוב/התקהלות אנשים?

דרשני!

אני מתנצל על ההתחסדות/התקרצצות ואני יודע שאני מעיר דובים מאוד גדולים אבל זה משהו שמטריד את כולנו, לפי דעתי הכל נוח עד שיקרה משהו. נכון שעד עכשיו הכל בסדר אבל זה עניין של זמן עד לשמישהו יקפוץ הפיוז אז יחפשו את כל הסיבות שבעולם לא לשלם או לכסות את המבוטח למען יראו ויראו. אני לא אוהב להיות תלוי בטוב ליבם/מצב רוח של אנשים ובעיקר חברות ביטוח, עם כאלה תנאים "רכים" אני לא מרגיש בטוח.

אני במיליס.

igalr
17-12-2008, 06:40:19
ביטוח הספורט של מדינת ישראל לא קשור לתקנות הטיס וכו...
או לכללי הבטיחות שמתווה קלוב התעופה
הביטוח זה אותו הביטוח כמו שמובטחים כדורגלנים או ג'ודאים וכו..

היה מקרה בחסידים שבו בן פגע באביו כתוצאה מהפגיע האב נזקק למספר לא מועט של תפרים ביד פיזיוטרפיה והעדרות מעבודה של חודשים ארוכים מכיוון שהיה נהג אוטובוס .
ביטוח הספורט חיסה את הכל.

זה עדיין לא אומר שתמיד הביטוח יחסה נזקים ואולי בעתיד יקשיח קריטריונים וינסה להצמד לספר הפעלה מבצעי וכו... אבל באופן עקרוני הביטוח הוא ביטוח הספורט ואינו מקביל לסוג הספורט.

garfield
17-12-2008, 08:23:04
נכון מאוד, אבל הדבר הקריטי יותר בחברות בקלוב הוא הרשיון, כרגע כל מי שמטיס רדיו-מנוע ואינו חבר בקלוב התעופה עובר על החוק שזה חמור יותר לדעתי. הביטוח של מילס והביטוח של הקלוב זהה אבל חברות בקלוב מאפשרת לך חוקית להטיס. אני רואה יותר סיכוי שמישהו יתעורר ויחליט לעשות אכיפה של החוק ומאשר שינוי בתנאי הפוליסה שבה מבוטחים ספורטאים שעוסקים בסוגים אחרים של ספורט.

IttaiP
17-12-2008, 08:46:13
שלום,

הבאת לי את הסעיף :mad:
העניין הוא שקלוב התעופה הינו אגודה של ספורטאים.
אני לא ספורטאי אני חובב טיסנאות ומטיס כל מיני טיסנים.
אם קלוב התעופה היה לוקח חסות על כל מי שמטיס טיסנים בלי לדרוש שיהיה ספורטאי דייני.
גם אדוני יש לך טעות כי קלוב התעופה אינו מפרסם את פוליסת הביטוח. זה לא פוליסה ולא ציפורים. זה משהו מלפני כמה שנים ועוסק אך ורק בספורטאים.
בחוק הטיס טיסנים מוגדרים גם ל"שעשוע" וקלוב התעופה אינו לוקח חסות להגדרה זו. אם הקלוב היה לוקח על עצמו את מה שמקובל בעולם הוא היה מאחד את כולם, ספורטאים ושאינם ספורטאים שאינם צריכים בדיקות רפואיות תקופתיות כדי לבדוק את כושרם בטיפוס לצוק בת ים ואי רעידת אצבע הניהוג על סטיק השלט.

אין בארץ עדיין אגודה שעיסוקה בטיסנאות לשם "שעשוע" ואולי כדאי לקלוב התעופה לדאוג מיוזמתו גם למשתעשים לפני שימצא את עצמו עם 500 מטיסי טיסנים ספורטאים ו 3000 חובבים שנמצאים במקום אחר. קלוב התעופה תוקע את הראש שלו עמוק בחול. אני הייתי פריק של הקלוב מספיק שנים עד שרצו ממני בדיקות רפואיות כל שנה ולהיות ספורטאי עאלק...
יותר מדי אנשים מבוגרים רציניים חולי טיסנים חוזרים לעסק, לתחביב ולא לספורט, ומספר הילדים בוני ד2 הולך ומצטמצם. האנשים האלו יום אחד יקומו ויתארגנו בלי תמיכה כספית מהממסד ואז נראה איפה הקלוב.
וחוץ מזה הקלוב מתפצל לעמותות עירוניות שמשוועות לתמיכה ולאחריות בוגרת וזו בעייה בפני עצמה שלא מספרים לך כנראה.

גארפילד היקר, כנראה גם אינך יודע שבדיון רציני כל אחד רושם לפחות את שמו האמיתי ולא מסתתר מאחרי כינוי מהסרטים.

איתי

MDreamer
17-12-2008, 08:53:31
אתה בעצם אומר שיש גוף שאינו ממשלתי שהוא המחליט האם הוא נותן רשיון להטיס או לא? עפ"י מה זה נבחן? הרי אפשר לעשות ביטוח דרך הטלפפון. איך הם יודעים ללמי "לתת רשיון להטיס" ולמי לא? זה לא רציני.

רק לשם הבהרה אין לי דבר וחצי דבר נגד הקלוב, אני מדריך בקלוב בראשון לציון ללא שכר. מקוממת אותי התופעה שיש לי ביטוח מלא ואני לא יכול להטיס במנחתים שרוב החברים שלהם עושים ביטוח בקלוב בגלל שדורשים ממני לעשות ביטוח של הקלוב כאשר הוא אינו משרת את המטרות שלי (אין תחרויות במחלקות שמעניינות אותי כרגע) למרות שיש לי אותו ביטוח. זאת כפיה.

garfield
17-12-2008, 10:57:46
איתי שלום,
דבר ראשון אני חושב שרוב חברי הפורום מכירים את שמי, ולמי שלא, שמי תם דגן, אני מדריך בסניף ב"ש עומר של קלוב התעופה ומתחרה במחלקת F3J.
קלוב התעופה לא מחייב אותך להתחרות, אף חבר בקלוב לא חייב להיות מתחרה בשום מחלקה.
ולמעיין, מנהל התעופה האזרחי מנפיק את הרשיונות, כל פעיל בקלוב מקבל רישיון. ואם תבדוק תראה שפעילים נדרשים לספק לקלוב אישור רפואי.
ושוב אני מדגיש שאין קשר בין הביטוח לבין הרישיון.
אדם אשר מטיס ללא רישיון טיסני רדיו-מנוע מטיס שלא במסגרת החוק.

ודבר נוסף, קלוב התעופה מונה ע"י הממשלה לעסוק בתחום זה...

(ועכשיו עבור איתי)
על החתום,
תם דגן

gillb
17-12-2008, 11:37:50
קלוב התעופה לא "מונה" על ידי הממשלה הוא בעל "רשיון מפעיל" כהגדתו בחוק.

כל אדם או גוף יכול לפנות בבקשה לקבל "רשיון מפעיל" כהגדרתו בחוק (אם ינתן הרשיון או לא, זה כבר סיפור אחר).

בברכה

גיל ברקאי

wind556
17-12-2008, 11:44:33
קדימה !!!
להקים עמותת E FLY
;)

vinay
17-12-2008, 19:42:25
דבר ראשון נפנה לנושא הביטוח, פוליסת הביטוח של קה"ל אינה קשורה למקום ההטסה אופן ההטסה או הגובה של הטיסה.

לראייה מקרה שקרה בשטח ההטסה בעומר לפני שנתיים, כאשר טיסן התנגש ברכב בשטח, הביטוח שילם ללא בדיקה של אף אחד מהנתונים.

נראה לי שעובד טיפוסי בחברת ביטוח שהיה מקבל תביעה על טיסן שהתנגש ברכב בשטח ההטסה בעומר לא היה בודק אם זה בגובה מעל 50 מטר (בכל זאת, הסבירות שהרכב במקרה מטייל מעל 50 מטר...) או בשטח הטסה לא חוקי. הוא היה מנסה לדפוק תובעים אחרים שהסיכוי לא לשלם להם גבוה יותר :D

המרסק
17-12-2008, 21:14:53
מהיכרות עם אחראי תביעה בסוכנויות ביטוח הם היו מוצאים עילה לביטול התביעה כי ביצוע בדיקת המאזנות היה בזוית אפקטיבית של 32.5 מעלות במאזנות בהתקנה עצמית ולא כמו בסעיף 3.45 מקף 7 המאפשר רק טיסה אחרי בדיקה של מומחה תעופה אזורי בעל רשיון גירבוץ מסוג ד'

garfield
18-12-2008, 08:05:18
העתקתי ממייל שקיבלתי ממיקי פורמן,

תם בוקר טוב,

הפנו את תשומת לבי לשרשור בנושא בפורום.

אם תרצה אני מעביר לך מספר תגובות:

1. נכון שקלוב התעופה עוסק בספורט אך ממש לא רק. אישור רפואי נדרש להציג רק מי שמשתתף בתחרויות (כך גם כתוב בחוק הספורט), לידיעתך, כמחצית מחברי קלוב התעופה אינם מתחרים כלל ומעולם לא הציגו אישור רפואי- אין בכך צורך אגב למיטב זכרוני גם הבחור שריסק את טיסנו ברכב לא החזיק באישור כזה.

2. קלוב התעופה איננו טומן ראשו בחול- פעילותו נגזרת מתקנון העמותה והספורט הוא רק מרכיב אחד במגוון פעילותיו (חינוך לתעופה וטיסנאות, קידום וכו' גם נמצאים שם). נכון, הספורט הוא חלק מרכזי בין השאר בזכות העובדה שהוא מתקיים לא מעט בזכות תקציבי הספורט של הגופים הציבוריים (טוטו ומנהל הספורט) והוא איננו יכול לקבל תקציבי ספורט ולעסוק בדברים שאינם ספורט.
אגב, תקנון העמותה מופיע גם באתר...

3. בקלוב התעופה לישראל חברים עוד ארגוני תעופה כגון איגודי הצניחה החופשית, תעופה כללית, אולטרלייטים ועוד- אני מבטיח לך שבכל אחד מהאיגודים מרבית החברים אינם "ספורטאים" אלא כאלו שעוסקים בתחום כתחביב.

4. קלוב התעופה בהחלט מעודד פעילות ספורטיבית שכן ככל שהפעילות הספורטיבית תגדל כך גם תקציביו הציבוריים וכך יוכל בעתיד, בתקווה רבה, להוריד את דמי החבר, עלות השתתפות בתחרות וכו'- לצערנו עד היום לא קיימים תקציבים ציבוריים לגופים שעוסקים בתחביבים ובשעשועים.

5. קלוב התעופה משקיע לא מעט מאמצים בניסינות לסייע בכל מני תחומים הקשורים לטיסנאות שאין להן אף קשר לספורט- לא תמיד מאמצים אלו מניבים פרי ולא תמיד שומעים על כל מה שנעשה אבל כל עוד אנו נאמנים לתקנון שלנו והולכים על פיו מצפוננו שקט.

6. רישיון המפעיל שניתן לקלוב התעופה איננו רישיון מפעיל לספורטאים- רישיון המפעיל ניתן לקלוב התעופה כגוף שמשרד התחבורה מכיר בו כגוף המאגד בתוכו את כל אלו אשר רוצים לעסוק בתחום שתחת אחריות המשרד- במקרה זה להטיס טיסנים- אגב בתקנות הטיס טיסן נהוג רדיו הנו כלי טיס המשמש למטרת (ציטוט) "שעשוע או ספורט"- רישיון המפעיל עצמו לא מבדיל בין זה לזה.
אגב, רישיון המפעיל הוא לפעלה (הטסה) של טיסני רדיו ומי שפעיל בקלוב מטיס במסגרתו כמתחייב בחוק- הרישיון הוא לא להדרך טיסנאות או לעסוק בספורט.

7. לגבי נושא המנחתים- מרבית המנחתים אינם בבעלות או בהחזקת קלוב התעופה (לצערי הרב ואני פועל לא מעט בניסינות להקים מנחת) וקלוב התעופה איננו יכול לכפות את רצונו על בעלי מנחת.
בעלי המנחתים עצמם הם אלו שהחליטו לחייב על החברים במנחתים להיות פעילים בקלוב התעופה ולא קלוב התעופה חייב את המנחתים לחייב את המטיסים...

8. לבחור להיות פעיל קלוב התעופה לא הופך אדם פלוני להיות מטיס טוב יותר אבל הופך אותו בהחלט לאחראי יותר. כל אדם (נכון להיום) יכול לגשת לחנות הקרובה לביתו (או לאתר האסייתי הזול) ולהזמין כלי טייס וללכת להטיס כאוות נפשו ללא אכיפה.
אדם שבוחר להצטרף לקלוב התעופה הוא אחד שמבין שהוא פונה לתחום שאיננו מוכר לא (אלא אם גדל באחד הסניפים) ובוחר להצטרף לגוף שהמדינה מכירה בו כמקצועי בתחום. הוא מחוייב לקרוא את נהלי הבטיחות (או בעדיפות את ספר העזר המבצעי) ולנהוג על פיהם.
אין לי ספק שיש מטיסים מאוד מוכשרים שאינם חברי הקלוב וחלקם הגדול גם אחראי ורציני אבל אדם שמבין שהוא לא חי בתוך ואקום ואינו יכול לקום בבוקר ולהטיס איך שהוא רוצה ואיפה שהוא רוצה בוחר לאמץ לעצמו מסגרת מסויימת ולנהוג ע"פ מסגרת זו- אז אדם יכול לבחור לבנות לעצמו את המסגרת או להתחבר למסגרת קיימת- היתרון במסגרת של קלוב התעופה היא שהיא קיבלה את "חותמת" הרשות המבצעת של המדינה.

אני יכול רק להוסיף שמזה מספר שנים מתנהלים דיונים של משרד התחבורה (רשות תעופה אזרחית) מול קלוב התעופה (ולא מול איציק כהן ממנחת זה או אחר) לא רק בנושא אכיפה של תקנות הטייס בנוגע לטיסנאים אלא בנושאים רבים אחרים (למשל כיצד דואגים שציוד טיסנאות מסוכן מגיע לארץ ועומד בדרישות איכות).

רשות תעופה אזרחית עובר כיום (כבר תקופה ארוכה) מהפך ואחד הנושאים שאמורים להסדיר הוא נושא הטיסנים, כתבמ"ים (כלי טיס בלתי מאויישים) שהשמיים שורצים בהם ועוד.- אך כגוף ממשלתי הוא פועל בקצב שלו ולפי לחצי תקשורת אלו ואחרים ובשנתיים האחרונות הלחץ התקשורתי הוא בנושא בטיחות הטיסה (בעיקר המסחרית ושדה"ת בן גוריון).

רק לפני חודש משטרה פינתה טיסנאים שהטיסו בניגוד לחוק ושלא הטיסו במסגרת רישיון הפעלה ממנחת ברחובות.

דבר נוסף, במסגרת הרה ארגון בנושא התעופה, ניסתה רשות התעופה האזרחית להעביר תקנה בועדת הכלכלה של אגרה לכל מי שברשותו כלי טיס. ללא התערבות קלוב התעופה כמעט האגרה הזו היתה חלה על כל מי שקונה טיסן בחנות- כך שקלוב התעופה עושה רבות לכל הטיסנאים ולא רק לאלו שבוחרים להיות פעילים בו.

קלוב התעופה איננו רוצה שאנשים יצטרפו אליו כי הם חייבים ע"פ חוק או בגלל הביטוח אלא כי אנשים מאמינים בו, במטרותיו או בפעולותיו- יתרון הגודל הנו יתרון משמעותי ואם בקלוב היו חברים עוד 1000 אנשים דמי החבר היו זולים יותר (וכך גם הביטוח), והקלוב היה יכול לקיים פעילויות רחבות בהרבה ולא רק ספורטיביות (מנחתים, השתלמויות, אירועים וכו').

ברוב מדינות העולם "קלובי התעופה" מקיפים את כלל הפעילות הטיסנאית והחלק הספורטיבי הוא במרביתם המכריע נדבך קטן (כמה מחברי ה AMA בארה"ב משתתפים בתחרויות או בתחרויות FAI???) מישהו יכול להעלות בדעתו להטיס טיסן ולא להיות חבר בו???

טוב, כתבתי הרבה ועוד יש הרבה לכתוב אבל אלו רק מספר נקודות שחשבתי שכדאי לציין.

אני לא מצפה שאנשים יקראו את זה ויהפכו את עורם ברגע אחד- אלו תהליכים של שנים לשנות הרגלים של ציבור אבל אני מאמין שאם הקלוב יהיה נאמן לעקרונותיו ויעשה את תפקידו (וממש ממש לא רק בספורט) בסופו של דבר אנשים יבחרו להצטרף לקלוב.

מיקי

knfevg
18-12-2008, 08:52:31
לפני 20 שנה, בתור ילד בברית המועצות, הייתי חבר במועדון הטיסנים העירוני. הלכתי לחוגים, בניתי טיסנים, השתתפתי בתחרויות עירוניות. הכל במסגרת המועדון.
נכון לעכשיו, אני מתחיל בתחום הטיסנאות. קניתי טיסן ושלט בחנות. מנוע ושאר השטויות בסין. בניתי והטסתי בעזרת חברים יקרים בפורום זה. למה אני צריך את הקלוב?

ובמילים פשוטות מה הקלוב נותן לי? אני יודע (בקושי) על קיומו אבל לא על הפעילות שלו או על היתרונות של להיות חבר. אני מעריך שכך גם רוב האנשים החדשים..... באים קונים, קוראים בפורום ומטיסים.... מבחינה "עסקית" הקלוב נכשל!!!! עם אני הייתי המנכ"ל של חברה כזאת, מזמן הייתי מפטר את מנהל השיווק והפיתוח העיסקי :)
יש נכון לעכשיו 2.5 פורומים על נושא הטיסנים (שלדעתי מאגדים את רוב המטיסים). רוב המתחילים בתחום משתתפים בפורומים ולומדים משם. מעיין, כמה הקלוב עוזר לך עם הפורום? אני מעריך שבכלום.... אז איך אדון מיקי מצפה ש"בסופו של דבר אנשים יבחרו להצטרף לקלוב."?

mini_guy
18-12-2008, 08:52:52
אם מיקי קורא ויכול לתת את הדעת בנושא הבא:
אני חבר במועדון שחלק מחבריו חברי קלוב וחלק מבוטחים בחברה המקבילה.
בסוף שבוא נפגשנו ונושא החברות בקלוב עלה.
ותמיד מגיע למבוי סתום בבעיה שאצל חלק מהאנשים מטיס יותר מאדם אחד במשפחה(אבא+ילד) , ולהכניס משפחה שלמה לחברות לקלוב זה עסק מאוד יקר ואת האמת לא משתלם.
תנסו למצוא איזה שהיא פשרה בנושא עבור יותר מאדם אחד שמטיס באותו תא משפחתי.

IttaiP
18-12-2008, 10:05:00
מיקי שלום,

אני לא יודע למה קלוב התעופה התחתן עם כלל בנושא הביטוח?
אני מבוטח אצל מיליס בביטוח צד ג' שכולל את כל העיסוקים שלי שעלולים לפגוע באחרים כמו רכיבה על אופניים ועוד, כולל פעילות של בני משפחתי בתשלום דומה למה שדורש הקלוב.
אם אתה קורא כל כך טוב את הכללים אז בקלוב אתה אמור "להתאמן" ועוד כל מיני הגדרות. הכל מוגדר בהקשר ספורטיבי... תאונות ספורט... מסמך מיושן מלפני שלוש שנים...
זה שהזכרת את AMA זה נחמד. לחלק גדול מהאנשים המבוגרים שעוסקים בתחום הטיסנים יש רקע של קלוב התעופה ואני מניח שהיו שמחים לפעול במסגרתו אם הקלוב היה נפתח לקראת אותם אנשים. אני אישית הייתי נוכח בישיבות מועדון מסויים בזמן האחרון שם אסור לדבר על טיסני הקלקר שאני בונה. אני אלוף בבנייה מ SCRATCH של כל סוג טיסן אבל היום אני בונה קלקרים ופוליגלים שהם איכסה עבור המקצוענים של קלוב התעופה.
אני לא ראיתי עדיין מה זה ציוד טיסנאות מסוכן. למה? לבריאות? סוללות ליפו מתפוצצות?
בחוק הטייס יש כללי התנהגות להטסת עפיפונים. שמעת עליהם?
אני עוד לא ראיתי עפיפון שמטיס אדם או טיסן שמטיס נוסעים בטיסה מסחרית. המסוכנות היא פונקציה של מטיס אנושי מיומן ולא של ציוד. גם ד2 הוציא עין של ילד בלי שהיה בו שום ציוד פציץ או מחליא.
מספיק אנשים אחראיים יש בתחום כמו גם בלתי אחראיים - כמו בכל מקום.
גם לידיעתך הייתי מספיק שנים טייס דאונים ושם הכללים שונים. זה אינו שעשוע ומצריך רשיון. אני לא מכיר את המדינות שדורשות רשיון להטסת ד2 או טיסני רדיו. AMA דואג גם לילדים שרוצים להטיס park flier ואם קצת תסתכל מה קורה בארה"ב - אז שם כל משוגע יכול לבנות מה שהוא רוצה עם איזה ציוד שהוא רוצה.
מה אתה רוצה? להעלות לנו את המחירים של ציוד טיסנאות שאנחנו קונים מהסיני? מי יבדוק את הציוד? מכס ישראל? עבור "כתבמי"ם" זעירים שטסים למרחק ראייה או טווח משדר "מתחת לגובה 50 מטר"? אני נלחם בשביל כולם על כך שלא יקחו מאיתנו סתם כסף על EMS מהיפני, לא הקלוב.
יותר מדי דברים אתה מעלה פה וגם אני טוחן אותם יחד בשתי דקות שאני גונב לכתוב פה.
שהקלוב יבוא לקראתנו. יש מספיק אנשים שהקלוב "היה" חשוב להם ויצאו ממנו. שנקבל הרגשה שאנחנו רצויים. אנחנו הרבה מדי אנשים מכדי שיתעלמו מהקלקרים שלנו.
ועוד דבר מאווווד חשוב. למדינה יש אינטרס להגביל פעילות ולהגדיל את הרווחים. רשיונות והרשאות הם בדיוק הדברים האלו. לפושעים יש המווון נשק בלי שהם משלמים עליו רישיון. למה אני צריך לשלם רישוי עבור הפוליגל שאני מקפל ומטיס בשטח פתוח? גם לעפיפון המשושה אני צריך רשיון? אולי רק לטיסני הרדיו מנוע וכך יוגבלו כל הילדים של דרימר בחוג שהוא מעביר בהתנדבות? זה מעיסוויה לא חיכה לרשיון מהמשטרה בשביל טיסן ה"צעצוע" שהיה אמור להתפוצץ.
היה נחמד אם הקלוב היה משתף את כל האנשים שפעילים בפורומים ומיידע אותם על ההמצאות של השלטונות.

איתי

asafsee
18-12-2008, 10:07:14
אני מעוניין לעשות ביטוח, מהבנתי מיליס מהווה ביטוח צד שלישי בלבד לא כולל בני משפחה.

leetal
18-12-2008, 11:20:35
חברים הדיון מיותר, גם אם זה בא מטוב התוצאה תהיה רעה לכולנו
הדבר היחיד שהדיון הזה נותן הוא להעיר דובים משועממים
עוד מעט יהיו לנו חוקים והגבלות על התחביב בגלל דיונים כאלה
יהי אסור ליבא ציוד מהסיני?!!!!
לא נוכל להטיס בצוק בת ים או טיסן ששוקל 300 גרם בשדה הפתוח?
אם הדיון הזה יעלם וישמיד את עצמו אולי יקטן הנזק שכבר נוצר בגלל פתיחת הדיון.

assafwei
18-12-2008, 14:35:24
חברים הדיון מיותר, גם אם זה בא מטוב התוצאה תהיה רעה לכולנו
הדבר היחיד שהדיון הזה נותן הוא להעיר דובים משועממים
עוד מעט יהיו לנו חוקים והגבלות על התחביב בגלל דיונים כאלה
יהי אסור ליבא ציוד מהסיני?!!!!
לא נוכל להטיס בצוק בת ים או טיסן ששוקל 300 גרם בשדה הפתוח?
אם הדיון הזה יעלם וישמיד את עצמו אולי יקטן הנזק שכבר נוצר בגלל פתיחת הדיון.

יש בזה משהו, אבל זה נכון גם לכיוון ההפוך, ואני צטט מדבריו של מר פורמן:

"אני יכול רק להוסיף שמזה מספר שנים מתנהלים דיונים של משרד התחבורה (רשות תעופה אזרחית) מול קלוב התעופה (ולא מול איציק כהן ממנחת זה או אחר) לא רק בנושא אכיפה של תקנות הטייס בנוגע לטיסנאים אלא בנושאים רבים אחרים (למשל כיצד דואגים שציוד טיסנאות מסוכן מגיע לארץ ועומד בדרישות איכות)."

אני מניח שאתה מתכוון למשפט הזה, וזה דווקא משפט שאמור לגרום לך להתדיין בצורה החלטית עם הקלוב, צריך להילחם בניסיון ניכוס התחביב לידיו של הקלוב ע"י חיקוק חוקים שיתנו לו את האפשרות לקבוע מה מותר ומה אסור בתחביב בתחומי המדינה. הדברים של מר פורמן מדאיגים מאוד וצריך לעשות משהו בשביל לעצור אותו לפני שיהיה מאוחר מדיי והתחביב יעלם!!!

leetal
18-12-2008, 16:19:55
מה שקרה זה שאותו מר פרומן שאמור להיות אחד משלנו ולמעננו הולך למשרד התחבורה ומבקש לאכוף תקנות טיס וכן לבדוק ציוד שמגיע לארץ מהמזרח ועוד ועוד.אם הוא יצליח הוא יגמור את התחביב בארץ ומי שישאר יוכל לקנות בארץ רק ציוד שעבר ביקורת של רשות התעופה האזרחי-מנוע שעולה היום 10$ אצל הסיני יכול לעלות אז 500 שקל בארץ.
לדעתי מי שחבר היום בקלוב צריך מיד ליפרוש ולהשאיר אותו כמלך בלי ממלכה ובלי נתינים וכך להציל את התחביב היקר לכולנו.
ביטוח כמובן חובה לעשות דרך סוכני הביטוח

assafwei
18-12-2008, 17:33:34
אז הנה הצעה, אני מקווה שמישהו ירים את הכפפה,

כל מה שצריך זה עורך דין או סוכן ביטוח מבין חברי הפורום, שישב, יקרא את שתי פוליסות הביטוח ויסביר אחת ולתמיד מי מהן נותנת מה (בתקווה שמיליס נותן מספיק) וכך נוכל לבחור (בתקווה שכולם ילכו למיליס).
כך נשאיר את אדון פורמן לעצמו בתקווה שלא יצליח לקדם את הרעות החולות שהוא מדבר עליהן ונוכל להמשיך להטיס בשקט, ולא לחשוב על להתחיל להזמין מהסיני כבר מעכשיו ולצבור סטוקים לימים גשומים.

אני חושב שגם הסיני צריך להתערב, אולי איזה משברון ביחסים בין המדינות, חבל הוא יפסיד הרבה לקוחות :)

mike_f
18-12-2008, 17:34:50
חברים יקרים,
חוסר הבנה הוא אחת הסיבות שכגוף אנו נמנעים מלפרסם תגובות באופן רשמי בפורומים אלו ואחרים.
אינני מר פורמן ובטח לא יקר ורק בכדי לתקן חוסר הבנה, קלוב התעופה איננו הולך ויוזם רגולציה לציוד או כל רגולציה אחרת, אם הייתם קוראים את מה שכתבתי לתם הייתם מבינים שבזכות קלוב התעופה אין היום אגרה לטיסנים שכולכם הייתם משאירים בחנות.
ציינתי (התכוונתי) שרשות תעופה אזרחית פנתה אלינו בנושא כתוצאה מלחצים שמופעלים עליה מפרקליטות המדינה בנושא זה ובנושאים אחרים (כגון כתבמ"ים למיניהם)- אנו בוודאי מתנגדים לכל החמרה והקשחה של הדרישות וזאת למען הטיסנאות והטיסנאים ולא רק אלו שחברים בקלוב.
באמת שקצרה היריעה לענות לכל אחד שיש לו טענה וטיעון כנגד הקלוב ותמיד קל לכתוב מילים קשות ופופלריות- אני מזמין כל אחד שמרגיש נפגע מקלוב התעופה או שיש לו בעיות/ דרישות / טענות לפנות אלי בטלפון למשרד אני מעולם לא דחיתי אף אחד ועניתי לכל שאלה.
לכל הדברים שהוזכרו לעיל יש מענה והסבר, החל מהביטוח (וכן קלוב התעופה בא לקראת בני משפחה) סוג הפוליסה וכו' ועד למה יש קלוב התעופה ומה הוא עושה.
אני מזמין את איתי, יבגני וכל שאר אלו שבוחרים לקבוע עובדות מבלי לבדוק אותם להרים את הטלפון להתקשר לקלוב התעופה ולשאול את כל השאלות הקשות שיש להם או להציע רעיונות חדשים - קלוב התעופה הוא עמותה ציבורית ומנוהל ע"י הציבור עצמו- בזכות קלוב התעופה יש כיום טיסנאות בארץ ישראל (קלוב התעופה חוגג השנה 75 שנה להיווסדו) ובזכות קלוב התעופה גם אלו שאינם חברים בו מטיסים טיסנים- אנו סובלים (באמת) מבעיית הסברה קשה וחלק ניכר מעבודתנו נעשה "מאחורי הקלעים" ואלו המטיסים טיסנים נהנים מהטסת הטיסנים בזכות קלוב התעופה בד"כ מבלי לדעת זאת.

בכל מקרה, אני בד"כ לא נכנס לפורום זה (אני עוסק בתחום קצת אחר) אבל הפנו את תשומת לבי ובחרתי (שלא כהרגלי) להגיב בפורום רק כדי שלא תחשבו שאני או קלוב התעופה מתחבא.
אני מזמין אתכם לא להתחבא ולהרים את הטלפון אלי ולהעמיד אותי מול הטענות הקשות שיש לכם אך גם להיות קשובים לתשובות.

שיהיה לכולם סוף שבוע נעים ובעיקר הטיסו בבטחה...
מיקי פורמן

vinay
18-12-2008, 18:12:45
אני מעוניין לעשות ביטוח, מהבנתי מיליס מהווה ביטוח צד שלישי בלבד לא כולל בני משפחה.
דוקא נראה שהם כן מבוטחים במידה וגרים באותה כתובת:

מהאתר של מיליס:
פרטי הביטוח:
אופציה 1:
סכום ביטוח (גבול אחריות) 1,000,000 ש"ח
השתתפות עצמית: 500 ש"ח
פרמיה שנתית: 440 ש"ח לשנה (4 תשלומים בכרטיס אשראי).
כל בני הבית מבוטחים (הורים וילדים הגרים באותה הכתובת).

אופציה 2:
סכום ביטוח (גבול אחריות) 2,000,000 ש"ח
השתתפות עצמית: 1,000 ש"ח
פרמיה שנתית: 500 ש"ח לשנה (4 תשלומים בכרטיס אשראי).
כל בני הבית מבוטחים (הורים וילדים הגרים באותה הכתובת).

נלקח מ http://www.millis.co.il/HTMLs/article.aspx?C2004=12574&BSP=12273&BSS110=12574&BSS697=12573

vinay
18-12-2008, 18:16:52
חברים יקרים,
חוסר הבנה הוא אחת הסיבות שכגוף אנו נמנעים מלפרסם תגובות באופן רשמי בפורומים אלו ואחרים.
אינני מר פורמן ובטח לא יקר ורק בכדי לתקן חוסר הבנה, קלוב התעופה איננו הולך ויוזם רגולציה לציוד או כל רגולציה אחרת, אם הייתם קוראים את מה שכתבתי לתם הייתם מבינים שבזכות קלוב התעופה אין היום אגרה לטיסנים שכולכם הייתם משאירים בחנות.
ציינתי (התכוונתי) שרשות תעופה אזרחית פנתה אלינו בנושא כתוצאה מלחצים שמופעלים עליה מפרקליטות המדינה בנושא זה ובנושאים אחרים (כגון כתבמ"ים למיניהם)- אנו בוודאי מתנגדים לכל החמרה והקשחה של הדרישות וזאת למען הטיסנאות והטיסנאים ולא רק אלו שחברים בקלוב.
באמת שקצרה היריעה לענות לכל אחד שיש לו טענה וטיעון כנגד הקלוב ותמיד קל לכתוב מילים קשות ופופלריות- אני מזמין כל אחד שמרגיש נפגע מקלוב התעופה או שיש לו בעיות/ דרישות / טענות לפנות אלי בטלפון למשרד אני מעולם לא דחיתי אף אחד ועניתי לכל שאלה.
לכל הדברים שהוזכרו לעיל יש מענה והסבר, החל מהביטוח (וכן קלוב התעופה בא לקראת בני משפחה) סוג הפוליסה וכו' ועד למה יש קלוב התעופה ומה הוא עושה.
אני מזמין את איתי, יבגני וכל שאר אלו שבוחרים לקבוע עובדות מבלי לבדוק אותם להרים את הטלפון להתקשר לקלוב התעופה ולשאול את כל השאלות הקשות שיש להם או להציע רעיונות חדשים - קלוב התעופה הוא עמותה ציבורית ומנוהל ע"י הציבור עצמו- בזכות קלוב התעופה יש כיום טיסנאות בארץ ישראל (קלוב התעופה חוגג השנה 75 שנה להיווסדו) ובזכות קלוב התעופה גם אלו שאינם חברים בו מטיסים טיסנים- אנו סובלים (באמת) מבעיית הסברה קשה וחלק ניכר מעבודתנו נעשה "מאחורי הקלעים" ואלו המטיסים טיסנים נהנים מהטסת הטיסנים בזכות קלוב התעופה בד"כ מבלי לדעת זאת.

בכל מקרה, אני בד"כ לא נכנס לפורום זה (אני עוסק בתחום קצת אחר) אבל הפנו את תשומת לבי ובחרתי (שלא כהרגלי) להגיב בפורום רק כדי שלא תחשבו שאני או קלוב התעופה מתחבא.
אני מזמין אתכם לא להתחבא ולהרים את הטלפון אלי ולהעמיד אותי מול הטענות הקשות שיש לכם אך גם להיות קשובים לתשובות.

שיהיה לכולם סוף שבוע נעים ובעיקר הטיסו בבטחה...
מיקי פורמן
מי בעד למנות את MDREAMER לנציג שלפחות ילבן את אי ההבנות עם קלאב תעופה? שנדע מה נכון ומה לא נכון מכל הסיפורים?

eitan-ro
18-12-2008, 18:50:56
אנשים מה נסגר איתכם? למה אתם מתנפלים ומשמיצים את מיקי פורמן ואת הקלוב?? הקלוב באמת עושה הרבה בלי שאף אחד יודע (גם אני לא יודע את הרוב), מקדם עד כמה שניתן את כל הנושאים שקשורים לטיסנאות ואל תשכחו שבלי הקלוב הרבה מהמנחתים בארץ לא היו קיימים בכלל, והרמה המקצועית של המטיסים היתה נגמרת בלהמריא ולנחות!
אני מכיר את מיקי באופן אישי ואני יכול להגיד אליו אך ורק דברים טובים! חלק לא קטן ממה שהוא עושה (כמו רוב רובם של אנשי הקלוב) הוא עושה רק מהרצון שלו לקדם את הטיסנאות.
חבל שאתם לא מבינים שכמה שיהיו יותר אנשים רשומים בקלוב (או בגוף אחר שמייצג טיסנאות) ככה יהיה יותר טוב לכולנו כי אז תהיה רשימה גדולה של אנשים שבעזרתה יוכל הקלוב לדרוש תקציבים לקידום התחום (כמו שהיה עד לפני עשור), והממשלה לא תוכל להתעלם בגלל כמות האנשים (מה שכרגע הממשלה כן עושה כי אין מספיק פעילים רשומים).
אז במקום לבלבל ת'מוח ולבכות כמה הקלוב לא עושה כלום וכמה הוא רע למטיסים, תזיזו את התחת שלכם ותנסו לקדם את הטיסנאות!!
איתן.

MDreamer
18-12-2008, 21:43:05
אני מכיר את מיקי באופן אישי ואני יכול להגיד אליו אך ורק דברים טובים! חלק לא קטן ממה שהוא עושה (כמו רוב רובם של אנשי הקלוב) הוא עושה רק מהרצון שלו לקדם את הטיסנאות.
חבל שאתם לא מבינים שכמה שיהיו יותר אנשים רשומים בקלוב (או בגוף אחר שמייצג טיסנאות) ככה יהיה יותר טוב לכולנו כי אז תהיה רשימה גדולה של אנשים שבעזרתה יוכל הקלוב לדרוש תקציבים לקידום התחום (כמו שהיה עד לפני עשור), והממשלה לא תוכל להתעלם בגלל כמות האנשים (מה שכרגע הממשלה כן עושה כי אין מספיק פעילים רשומים).
איתן.
איתן מהיכרות אישית עם מיקי אני גם יכול להעיד שהוא בן אדם נהדר אבל אנחנו לא באים לשפוט אף אחד ובטח לא בן אדם שמשקיע את מירב זמן ומאמציו לקדם את הטיסנאות בארץ ובעולם - אני רואה אותו כמעט בכל תחרות של חופשיים בין אם בתור בורר או בתור מתחרה משקיע מהלב (טוב כמעט בכל תחרות שלא שופכים על המודדים את המים מהכלי של הכלב של הבורר אבל זה סיפור אחר :D)
ובאופן כללי אני לא חושב שהצטרפות לארגון כזה או אחר תקדם את הטיסנאות בארץ

אז במקום לבלבל ת'מוח ולבכות כמה הקלוב לא עושה כלום וכמה הוא רע למטיסים, תזיזו את התחת שלכם ותנסו לקדם את הטיסנאות!!

בהמשך למשפט הקודם.. אתה רוצה לקדם את הטיסנאות? אתה חשוב שיש לך מה לתרום? תדריך! (עדיף ללא שכר) שום פעולה אחרת לא תעשה את זה טוב יותר, לא הצטרפות לאף אגודה ולא תקיעת האצבע בתחת תוך כדי השמצת הקלוב והסערת הרוחות בפורומים שונים.

וכפי שכתבתי מקודם
כל השרשור הזה יכול להסתיים בצורה טובה אם יענו השאלות הבאות בצורה מוחלטת ולא "רכה" ושהתשובות יגבו במסמכי פוליסה/מסמכים רשמיים אחרים:
1. איפה מותר לי להטיס ובאילו תנאים?
2. האם יש מנחתים ידועים שבהם אני יכול להטיס ללא חשש? (בהמשך לשאלה 1) אשמח לקבל שמות.
כדי שבעקבות השאלות הללו לא ישלחו אותי למדריך טיסה של איזה בוינג 747 או ספר נהלים עב כרס אחר אשאל זאת בצורה פשוטה:
האם מותר והביטוח יכסה הטסה בצוק בת ים?
האם מותר והביטוח יכסה הטסה בגעש?
האם מותר והביטוח יכסה הטסה בנען?
האם מותר והביטוח יכסה הטסה בגלילות?
האם מותר והביטוח יכסה הטסה בחוות רונית?

אני מקווה שלא אקבל תשובה של "איפ אפשר לדעת כי התנאים יכולים להשתנות בכל יום" מכיוון שאז הדרישה מכל מטיס היא לבוא עם ספר נהלים עב כרס לפני כל המראה ולבדוק שכל התנאים מתקיימים כי זה לא פרטקי ונותן אופציה להפיל את כל האשמה על המטיס...
תשובה של "במבחן התוצאה" זה עובד כי היו מקרים לא יתקבלו.

garfield
20-12-2008, 11:41:03
דרימר, לשאלות ששאלת אני מעדיף לתת למיקי לענות תשובות חד משמעיות.
מעבר לזה, אתה באמת חושב שאם לקלוב התעופה תהיה רשימת פעילים גדולה זה לא יעזור לתחום??
זה מאוד דומה לחתימה על עצומה יותר פעילים יותר משמעות ויכולת גבוהה יותר לבוא בדרישות ובקשות.
בנוסף לזה רמת ההטסה ויכולות המטיס קשורות באופן הדוק לתחרויות שמקיים הקלוב אם זו לא תרומה לתחום....

MDreamer
20-12-2008, 13:50:05
מעבר לזה, אתה באמת חושב שאם לקלוב התעופה תהיה רשימת פעילים גדולה זה לא יעזור לתחום??
זה מאוד דומה לחתימה על עצומה יותר פעילים יותר משמעות ויכולת גבוהה יותר לבוא בדרישות ובקשות.
בנוסף לזה רמת ההטסה ויכולות המטיס קשורות באופן הדוק לתחרויות שמקיים הקלוב אם זו לא תרומה לתחום....
תם, דבר ראשון אני ממש שמח שהדיון נשאר ברמה עניינית ומקצועית ולא יורד לפסים אחרים:) ברוב הדברים אנו רואים עין בעין אחד לאחד.
אני באמת מסכים שלכל ארגון שיהיו לו יותר חברים יהיה לו יותר כח להזיז דברים אך כאשר הארגון ישרת את מטרת החברים, במקרה הזה מטרתי שלי. כרגע כל עוד שאלותי נותרו באויר יש בעיה. השנה לפני שעשיתי ביטוח עצרתי ובדקתי את הנושא לעומק. החלטתי מיליס בגלל ששאלותי הנ"ל נותרו ללא מענה. לא קיבלתי תשובה שכן ולא קיבלתי תשובה שלא :confused: זה ממש "השאיר אותי באויר" ;) העדפתי לצערי ללכת על ביטוח שהוא לא של קלוב התעופה למרות שאני פעיל בו כמדריך וכמודד בתחרויות רק כי אני יודע מה תנאי הפוליסה בוודאות.
מקווה שקושיותי ייענו

vinay
20-12-2008, 16:43:16

למה רשימת פעילים צריכה להיות מלווה בתשלום ביטוח?

יש לא מעט התאגדויות שאינן קשורות לתשלומי ביטוח?

MDreamer
22-12-2008, 12:27:30
תם,
חוסר התשובה המוחלטת, היא בדיוק הסיבה שבחרתי מיליס :cool: ואגב יחסי ציבור ומודעות לקלוב.. הנה עוד דוגמה.

מעיין

garfield
22-12-2008, 15:44:28
אל תדאג התשובות בדרך... (צפה פגיעה רביעי בערב) ואני מסכים איתך שאין לקלוב יחסי ציבור מי יודע מה, ואני מתכוון להעלות את הנושא באסיפה הכללית במאי.

igalr
22-12-2008, 16:16:58
לכל מי שרכש ביטוח אצל מיליס כנראה מבין שמדובר בביטוח צד ג' בלבד
אומנם החיסוי הוא לכל פעילות (ואם אני לא טועה גם לכל המשפחה ) אבל עדיין צד ג בלבד

MDreamer
22-12-2008, 16:37:19
תודה תם. רביעי הזה אין לנו חוג מכיוון שהילדים בחופשה אבל מיקי כבר יצר איתי קשר, נחכה לתשובות.
לצערי אני כבר משער בדיוק איך השיחה תתנהל, נקווה שיהיה שונה הפעם ואצא עם בשורות טובות.
לגבי יחסי ציבור זה כבר נושא כאוב אחר.

יגאל אתה צודק וכדאי גם שכולם יהיו מודעים לזה, לי באופן אישי הביטוח כדאי מאוד בגלל הכיסוי הביטוחי של מקום העבודה שלי בהקשר לתאונות אישיות.

igalr
22-12-2008, 17:13:26
גם תאונות אישיות זה לא ממש כמו הביטוח של הקלוב מכיוון שתאונות אישיות מתחיל לפצות אותך החל מהחודש השלישי ובד"כ מפסיק אחרי שנה (אם כי זה לא רשמי) כשמציעים לך עבודה בתפקיד אלטרנטיבי.

התאונה שאני היתי עד לה בן פגע באביו (לא ברור כלל שזהו נזק צג ג' על פי מיליס כי שניהם מחוכסים באותה הפוליסה) ועד כמה שידוע לי הביטוח חיסה העדרות מעבודה מהיום הראשון.

אופיר נחום
22-12-2008, 17:28:20
אגב, במקרה של האב שנפגע מטיסן שהטיס הבן - מיליס לא היה משלם כי זה לא צד שלישי.
למרות זאת, אני מבוטח במיליס ונשאר "עבריין" המטיס ללא רשיון.

vinay
22-12-2008, 20:34:33
גם תאונות אישיות זה לא ממש כמו הביטוח של הקלוב מכיוון שתאונות אישיות מתחיל לפצות אותך החל מהחודש השלישי ובד"כ מפסיק אחרי שנה (אם כי זה לא רשמי) כשמציעים לך עבודה בתפקיד אלטרנטיבי.

התאונה שאני היתי עד לה בן פגע באביו (לא ברור כלל שזהו נזק צג ג' על פי מיליס כי שניהם מחוכסים באותה הפוליסה) ועד כמה שידוע לי הביטוח חיסה העדרות מעבודה מהיום הראשון.
אתה מתכוון לביטוח תאונות אישיות או ביטוח אובדן כשר עבודה?