PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה EDF ברוורס??

asafkainan
31-07-2011, 15:37:27
האם מישהו חיבר פעם EDF לבקר מהירות עם יכולת לסובב את המניפה ברוורס?

הכוונה היא ליצור מניפה שפועלת לשני הכיוונים -
גם אתגר מבחינת הכוחות (הלהבים במניפה רגילה מכוונים בפרופיל לכיוון מסויים), אני רוצה דחף סטטי גבוה לשני הכיוונים.
וגם אתגר חשמלי - איך הופכים כיוון סיבוב כלי לנתק את המנוע (brushless)? האם גשר H? האם ממסרים?

אשמח לדעת אם מישהו עשה זאת פעם.
אני יודע שיש ESC של מכוניות שנותנים בדיוק את היכולת הזאת, אבל בעלות כספית גבוה ומשקל לא קטן.
מחפש פתרונות...

תודה

אסף

Shay
31-07-2011, 16:02:24
סתם מתוך סקרנות, למה לך מניפה שפועלת לשני הכיוונים?

מושיק
31-07-2011, 16:52:17
סתם מתוך סקרנות, למה לך מניפה שפועלת לשני הכיוונים?

אני מנחש, אולי בשביל לבולם את הטיסן בהסעה.

asafkainan
31-07-2011, 19:07:53
למעשה אני מתכנן רחפן חדש, אני משתמש במניפות ודרושה לי היכולת לשלוט בכיוון הדחף.
אני פונה לפורום הזה בשביל המומחיות שלכם במנועי מניפה.

יש משהו? למישהו?
ואם כבר אנחנו מדברים, איפה אתם קונים את המניפות? דרושה לי מניפה רחבה יחסית (100-120 מ"מ), לדחף סטטי גבוה בינתיים גם יד שנייה ממישהו.

מושיק
31-07-2011, 21:18:11
נראה לי שכאן אתה יכול למצוא את כל מבוקשך:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?idCategory=153
קישור לבקרים של מכוניות במחירים סבירים:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__418__182__ESC_UBEC_VR-Car_ESC.html

haimgil
31-07-2011, 21:29:39
תעשה מה שאני עשיתי במכונית שלט שלי.קח מפסק עם 6 פינים משהוא קצת רציני וחבר 2 פאזות של בקר רגיל אל הפינים בצד אחד של המפסק ותעשה גשרים לצד השני בקוטביות הפוכה ועוד שני חוטים ממרכז המפסק למנוע .ואז חבר סרוו פשוט למפסק ובכל תזוזה של המפסק הוא יחליף צד.אבל תצטרך להוריד את המצערת בכל פעם שאתה מחליף כיוון אחרת תפחלץ את המנוע והמניפה.דרך אגב עדיף להרכיב מניפות מנוגדות אחת לשניה ולתכנת בכל פעם מצב הולד למניפה שאתה לא רוצה שהיא תעבוד.למעשה כל זה סתם כי זה לא אפקטיבי .רד מהרעיון.או תעשה תמיד יש קונים ביד 2.מה כבר יכול להיות.

Boogle
31-07-2011, 22:47:05
לא ישים. נקודה.גם לא אוירודינמית וגם לא חשמלית.שאלתך באה מבורות בהבנת אופן עבודת מניפה ואופן עבודת מנוע בראשלס. אני ממליץ לך לקרוא חומר בנושא.חיים תרגיע!

גיא חנוך
02-08-2011, 12:27:31
מסכים עם בוגל , אולי עדיף שתשנה גישה ותחשוה על מערכת פיץ' משתנה לטיסנים (VPP)
תוכל לראות וידאו של מערכת גרמנית שיחסית עמידה לריסוקים ועוקפת את כולם באמינות בגלל המכניקה הייחודית שלה:

http://www.youtube.com/watch?v=8h0lAfvxnZQ

קח בחשבון שהדחף של פיץ משתנה לא יהיה כמו ממדחף "רגיל"

asafkainan
02-08-2011, 13:57:42
קודם כל תודה, התשובות תורמות הרבה.

גיא חנוך -
1. למעשה VPP כמו של טיסני 4D זה בדיוק מה שאני צריך לפיתוח שלי, ואפילו הגעתי לTHREADים שלך ואיתי דברים שבנית, יפים מאד!. אני מחפש כזה VPP לניסויי, היכן אתה קונה אותם?
ב ebay אין הרבה מבחר ובhobbyKing כרגע אין, רק backorders.
היבואנים בארץ של eflite (שלט רחוק בהרצליה) אמרו לי שאין להם. אם יש לך כמה אשמח לקנות ממך.
2. אני מניח כפי שרשמת שבגלל הפרופיל הסימטרי אני מקבל פחות הספק. לי חשוב דחף סטטי, האם יש לך מדידה של דחף סטטי של VPP עם נניח סוללת 11 וולט, (בקר 50AMP) ? אם כן - איזה קוטר מדחף?

חיים גיל -
1. מה שאתה מתאר הוא H-Bridge , זה אמנם הפתרון הראשון עליו חשבתי - אין לי התנגדות ""לעבור" דרך מצערת 0 כיוון שאני בכל מקרה מחליף כיוון דחף.
ברם אולם, אני צריך דחף סטטי גבוה ולשם כך דרוש לי זרם גבוה (כ 45-50 אמפר בפיקים), גשר H אלקטרוני, למשל מטרנזיסטורי FET לא יעמוד בזרמים האלו ואני לא רוצה לשלם במשקל heatSink,
לכן צריך מפסקים מכאנים, כך גם אני מניח שבחרת אתה, אבל אלו כבדים (משקל - פקטור משמעותי בשבילי).
אשמח לדעת לאיזה כמה שוקלים המפסקים שלך, ואולי לראות תמונה?

אני יורד מEDF בגלל ההבדל המשמעותי בדחף הסטטי בין קדימה לאחורה. אני מחפש דחפים סטטיים גבוהים עם VPP, אשמח לקנות ממישהו למטרות ניסוי

תודה
אסף

asafkainan
02-08-2011, 14:02:41
בוגל -
אני לי צורך בתגובות קטנות כמו שלך, לא מסייע והשפה לא מוצאת חן בעיני.
ואם תפתח (מעט) את אופקייך אני בטוח שתגלה עולם מלא בדברים חדשים לגלות וליצור.

אני לא מכיר אותך ולא יודע מה כישורייך, לא אנחש מה אתה יודע ומה לא, ובוודאי שלא אקרא לך בור.
בהצלחה

גיא חנוך
02-08-2011, 14:18:14
היי אסף
מה זה דחף סטטי גבוה בשבילך? יש אנשים שיסתפקו ב 200 גרם ויש כאלה שצריכים 3 ק"ג

יש לי מערכת אחת שפרסמתי פה לסט אפים של 3 תאים למכירה , תוכל לדבר איתי או לצפות במודעה לעוד פרטים

מניסיון אישי שלי המנועים של הובי קינג וכל היצרנים הסיניים לא שווים כלום שמדובר ב VPP
אם אתה רוצה ללכת על מערכת VPP אל תלך על המערכת ה"מסורתית" שהיא זנב של מסוק 450 , ציר חלול במנוע ועוד הרבה חלקים נעים . המערכות האלה סובלות מאמינות נמוכה מאוד והרבה תיקונים וכיוונים לאחר כל פגיעה בקרקע.

לפני כמה שנים גרמני בשם מרטין מולר המציא מערכת ייעודית ל VPP שבה המכניקה פשוטה ביותר , ובכל ריסוק מה שקורס הוא ברגי הלהבים ואולי הלהבים עצמן. נקודת הקריסה הזאת חוסכת הרבה כאב ראש ומאפשרת לך לעלות לאוויר לאחר תיקון של מספר דקות.
זולה היא לא - 60 יורו בחו"ל ללא משלוח והיא עובדת בצורה מושלמת רק עם כמה מנועים ספציפיים . לא מזמן עשיתי ניסוי שבו לקחתי מנוע AXI ומנוע סיני בעל אותם נתונים בדיוק . בשילוב עם מערכת VPP הדיף של ה AXI היה גדול בצורה משמעותית ונשאר קר לעומת הסיני שהתחמם יותר מידי.

ניסיתי את החיקוי של MAMO שנמכר בהובי קינג ב 30 $ כולל מנוע ואתה מקבל שם פלסטיק חלש עם הרבה מאוד חופשים ואלומיניום סוג ב'. אל תטרח לקנות אפילו.

מנועים שעובדים טוב עם המערכת :
AXI 2203/VPP עולה 60 יורו ונחשב למוביל ל2 תאים עם פרופ 9"
AXI 2204/54 עולה 70 יורו ומתאים ל 3 תאים עם 9"
AXI 2204/28 עולה 70 יורו ומתאים ל 2 תאים עם 8" , מנוע ניסיוני ל VPP שלא בחנויות עדיין אבל ניתן להשיג אם תרצה
סקורפיון 19 גרם 2000KV בדקתי בעבר עליו , עולה 35$ ואמור לתפקד טוב למרות שלא קניתי יש כאלה שמרוצים ממנו בח"ל
יש דגם להאקר שמתאים ל 3 תאים , לא זוכר מהו ...