PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוצר חדש פתח אוורור ל TDR

wonderd
14-08-2011, 15:05:48
אני מניח שרוב אם לא כל בעלי ה TDR מודעים לכך שמכיוון שהמנוע והבקר נמצאים בקדמת המסוק והחופה סוגרת עליהם יפה, צריך לפתוח בחופה פתח אוורור.

בחור מארה"ב צר תבנית שבעזרתה הוא מייצר פתח אוורור מקרבון עם זרימת אויר פנימה לכיוון המנוע/בקר.
אפשר להתקין את הפתח בתחתית החופה או בחלק העליון או בשניהם. לדעתי זה עדיף על פתיחת חור סתם משתי סיבות: 1. הובלת האויר בדרך טובה יותר. 2. שמירה על חוזק מבנה החופה...

http://helifreak.com/showthread.php?t=311027&page=21

אני מזמין 4 יחידות כאלה, אם מישהו רוצה שיודיע לי ואני אזמין גם בשבילו.

Yoav Lahav
14-08-2011, 16:25:21
WONDERED,
אתה קונה מסוק גרמני שנחשב כפי שהבנתי לרולס רויס של המסוקים.
לפי מה שאתה אומר יש במסוק הזה כשל תכנוני?
לא נראה לי הגיוני שלא חשבו על כזה דבר.
אני מציע שתיצור קשר עם המהנדס שתכנן תמסוק לפני שאתה עושה שינוי בכזה מסוק יקר ואיכותי.
תהיה בטוח שתהיה לו תשובה רצינית בשבילך.
אולי נוצרת זרימת אויר שאינך מודע לה?
תן כבוד להנדסה הגרמנית ותהיה בטוח שלקחו הכל בחשבון.
הרי אם הייתה בעיה של התחממות כזו המתכנן של המסוק היה עולה עלייה בטיסות הניסוי שלו.

tkolber
14-08-2011, 16:28:46
אני מניח שרוב אם לא כל בעלי ה TDR מודעים לכך שמכיוון שהמנוע והבקר נמצאים בקדמת המסוק והחופה סוגרת עליהם יפה, צריך לפתוח בחופה פתח אוורור.

בחור מארה"ב צר תבנית שבעזרתה הוא מייצר פתח אוורור מקרבון עם זרימת אויר פנימה לכיוון המנוע/בקר.
אפשר להתקין את הפתח בתחתית החופה או בחלק העליון או בשניהם. לדעתי זה עדיף על פתיחת חור סתם משתי סיבות: 1. הובלת האויר בדרך טובה יותר. 2. שמירה על חוזק מבנה החופה...

http://helifreak.com/showthread.php?t=311027&page=21

אני מזמין 4 יחידות כאלה, אם מישהו רוצה שיודיע לי ואני אזמין גם בשבילו.

ציקי? שיסל? :D

ziki
14-08-2011, 22:03:54
אלעד
בחוברת ההרכבה של המסוק מומלץ לבצע חריץ בתחתית החופה שאמור להספיק לאוורור.
עם זאת צריך לזכור שהחוברת נכתבה בהמלצה לסטאפ מלא של קונטרוניק מה שהוכח כעובד טוב ללא חירורים או כונסים למינהם.
בהחלט ייתכן שבשימוש עם מנועים אחרים דוגמאת סקורפיון מתפתח חום רב יותר בתוך החופה הסגורה ומכאן שנוצר הצורך בלבצע כונס כזה או אחר לצרכי קירור.
הכל כאמור לפי הצורך ואגב בשימוש במנוע סקורפיון יש גם צלעות קירור יעודיות שניתן להוסיף על תושבת המנוע.
שים לב לדבר אחד חשוב, הריגיד הינו מסוק שנועד לטוס מהר, מהר מאד ולכן לצורת החופה ושלמותה חשיבות מכרעת לאיכות הטיסה שתקבל, כונס שלא ימוקם בצורה מדוייקת או בזוית לא נכונה עלול להפריע ולא להועיל.
כל שינוי בחופה צריך להתבצע בזהירות ומחשבה תחילה.

wonderd
14-08-2011, 23:04:18
נכון מאוד ולכן אני לא בונה כונס כזה בעצמי אלא קונה ממישהו שעשה את זה בצורה מקצועית וכפי הנראה יודע על מה הוא מדבר, הוא וכל אלה שקנו ממנו את הרכיב הזה.
יחד עם זאת, קונטרוניק טוענים שעם קירור מתאים הבקר שלהם יכול להגיע להספק כפול מהמוצהר עליו ולכן כדאי להוסיף את האוורור הזה ביחד עם צלעות קירור על הבקר.
אני לא מתכוון להשתמש במנוע סקורפיון (למרות שלא הייתי מתנגד ללימיטד אדישן..) אלא כרגע במנוע אליין שבד"כ לא מתחמם יתר על המידה, בטח שלא כמו סקורפיון.

ziki
15-08-2011, 08:24:39
נכון מאוד ולכן אני לא בונה כונס כזה בעצמי אלא קונה ממישהו שעשה את זה בצורה מקצועית וכפי הנראה יודע על מה הוא מדבר, הוא וכל אלה שקנו ממנו את הרכיב הזה.
יחד עם זאת, קונטרוניק טוענים שעם קירור מתאים הבקר שלהם יכול להגיע להספק כפול מהמוצהר עליו ולכן כדאי להוסיף את האוורור הזה ביחד עם צלעות קירור על הבקר.
אני לא מתכוון להשתמש במנוע סקורפיון (למרות שלא הייתי מתנגד ללימיטד אדישן..) אלא כרגע במנוע אליין שבד"כ לא מתחמם יתר על המידה, בטח שלא כמו סקורפיון.

הוספת צלעות קירור כשלעצמה לא תגרום לבקר לעבוד בהספק גדול יותר אם המנוע לא יצרוך זאת !
השאלה מה המנוע צורך והאם הבקר יכול לעמוד בהספק.
אני לא מכיר את המנועים של אליין אבל אם הם לא מתחממים כמו הסקורפיונים אז עניין הכונס נראה לי מיותר, פתח קטן באותו מקום יעשה בדיוק את אותה העבודה.

nirgo
15-08-2011, 10:22:44
למרות ה"כשלים התכנוניים" של הנסליט לשלושת הריג'ידים שטסים עד היום בארץ אין פתחי איורור. למרות זאת בתמונה המצורפת אפשר לראות שלאחד המסוקים של מטיס הבית
של הנסליט (טימו- מימין) יש פתח איוורור פשוט כך שגם הם חשבו על הצורך בזה- שכנראה נובע מזה שטימו מטיס עם מנועי סקורפיון.

בלי קשר לסטאפ בחום של הארץ זה בהחלט יכול להואיל ואני מתכוון לעשות פתח כזה גם.

51236

wonderd
15-08-2011, 12:12:41
אם אתה רוצה את הכונס, דבר איתי, הזמנתי 4 יחידות.

ziki
15-08-2011, 13:54:03
למרות ה"כשלים התכנוניים" של הנסליט לשלושת הריג'ידים שטסים עד היום בארץ אין פתחי איורור. למרות זאת בתמונה המצורפת אפשר לראות שלאחד המסוקים של מטיס הבית
של הנסליט (טימו- מימין) יש פתח איוורור פשוט כך שגם הם חשבו על הצורך בזה- שכנראה נובע מזה שטימו מטיס עם מנועי סקורפיון.

בלי קשר לסטאפ בחום של הארץ זה בהחלט יכול להואיל ואני מתכוון לעשות פתח כזה גם.

51236

תיקון קטן, במסוק של דניאל יש שניים מקדימה (לפחות בחופה המקורית) והוא מטיס עם סקורפיון.

nirgo
15-08-2011, 22:52:37
ציקי אתה צודק, וכפי שכתבתי, אם אצל טימו קיים פתח איורור זה בטח לא יזיק לעשות גם, אף על פי שמנוע קונטרוניק מפתח הרבה פחות חום וכנראה זה נדרש פחות.

wonderd
16-08-2011, 06:57:59
אני חושב שאתם קצת טועים לגבי הצורך רק כשיש סקורפיון - ישנם הרבה חבר'ה שלא עובדים עם סקורפיון ועדיין פתחו פתחי אוורור.
ישנם דיווחים על ירידות טמפ' משמעותיות, בעיקר עם הזרמת האויר דרך הכונס המדובר, ולא עם מנועי סקורפיון.

ziki
16-08-2011, 08:07:38
אני לא נגד הפתח, אני פשוט חושב שעניין הכונס הוא מיותר.

wonderd
16-08-2011, 08:12:28
אתה לא חושב שהזרמת אויר בכיוון מסוים עדיפה על פני הכנסת אויר בלי שום בקרת זרימה?
כשאתה באוטו עם מזגן - לא חשוב לך לאן מופנים התריסים?

ziki
16-08-2011, 08:37:42
אתה לא חושב שהזרמת אויר בכיוון מסוים עדיפה על פני הכנסת אויר בלי שום בקרת זרימה?
כשאתה באוטו עם מזגן - לא חשוב לך לאן מופנים התריסים?

החלל בתוך החופה הוא מאד קטן וכמות האוויר שתכנס משני חרירים (אחד תחתון ואחד עליון) מספיק גדולה להזרמת האוויר בתוך החופה.
בנוסף, פעולת המנוע יוצרת אף היא זרימה של אוויר בתוך החופה לכן השילוב של השלושה בחלל קטן יתן לטעמי את אותו האפקט.

wonderd
16-08-2011, 10:53:19
נעשה את הבדיקות בפועל ונראה אם יש הבדל בהשפעה..
אתה מהצד שלך לפי ה'חריר' ואחריו, אני אצלי אטיס לפני ההתקנה של הכונס ואחרי ההתקנה, נדווח אם יש הבדל טמפ על הבקר ועל המנוע. מתאים?
את הבדיקה נבצע מיד עם הנחיתה כמו בניטרו?

ziki
16-08-2011, 12:19:57
נעשה את הבדיקות בפועל ונראה אם יש הבדל בהשפעה..
אתה מהצד שלך לפי ה'חריר' ואחריו, אני אצלי אטיס לפני ההתקנה של הכונס ואחרי ההתקנה, נדווח אם יש הבדל טמפ על הבקר ועל המנוע. מתאים?
את הבדיקה נבצע מיד עם הנחיתה כמו בניטרו?

אנחנו לא עם אותו סטאפ לכן אין משמעות לבדיקה כזו.
את הבדיקה צריך לבצע על אותו מסוק עם שתי חופות שונות ועל ידי אותו מטיס.

wonderd
23-08-2011, 20:28:19
בגלל זה לא כתבתי להשוות בינינו אלא אצל כל אחד לפני ואחרי - לגבי ההשפעה שיש לכל סוג של פתח איוורור..

wonderd
23-08-2011, 20:32:04
מי שרוצה תעלת איוורור/כונס אויר שכזה מקרבון בצבע קרבון טבעי, 15$ ואני אדאג להעביר אליו כשיגיע אליי. לדעתי תעלת איוורור שמובילה את האויר ישירות אל הבקר/מנוע יעילים בהרבה מסתם אויר שמסתובב מתחת לחופה, כמו בכל דבר ומקום אחר שמתקינים תעלות ולא סתם מזרימים אויר לחלל..

wonderd
24-09-2011, 04:58:15
מסתבר שאפילו ג'אן הנסליט בעצמו קיבל כמה כונסי אויר כאלה ואפילו התלהב מהם, הנה תגובתו לבחור שייצר אותן, (מי מבין גרמנית? :));

Hallo Michael,

vielen Dank für die schönen NACA Luftkanäle :-) Eine tolle Arbeit, die Du da gemacht hast! Das ist genau der richtige Weg um Kühlluft in die Haube zu bekommen. Solche Dreiecke haben wir bei unseren Hauben auch schon ausgeschnitten, aber mit Deinem NACA Kanal wird die Strömung natürlich noch effizienter und gezielter als ohne. Ausserdem wird die Haube dort auch verstärkt. Bei mir habe ich in den oberen beiden Ecken des Dreieckes noch einen ganz kleinen Radius gelassen, damit sich keine Risse bilden können.

Viele Gruesse Jan

guy1a
24-09-2011, 08:28:27
אני אגיד לך מי לא יודע גרמנית :)

שלום מיכאל,

תודה על NACA צינוריות יפה :-) עבודה רבה שעשיתם את זה שם! זו בדיוק הדרך הנכונה לקרר את האוויר לתוך מכסה המנוע כדי לקבל. משולשים כאלה, יש לנו ברדסים שלנו גם נחתך, אך עם צינור שלך NACA, הזרימה היא כמובן בצורה יעילה ואפקטיבית יותר מאשר בלעדיו. בנוסף, מכסה המנוע שם גדל גם. במקרה שלי יש לי שתי פינות העליון של המשולש עדיין שמאל ברדיוס קטן מאוד, כך סדקים לא יכול להיווצר.

בברכה בינואר
700E F3C

( google translate (http://translate.google.com/) )

michaelgl
24-09-2011, 08:30:20
תרגום בגוגל טרנסלייט:
"
Thanks for the nice NACA ducts :-) A great work that you have made ​​it there! This is exactly the right way to cool air into the hood to get. Such triangles, we have our hoods also been cut, but with your NACA duct, the flow is of course more efficiently and effectively than without. In addition, the hood is there also increased. In my case I have in the top two corners of the triangle still left a very small radius, so that no cracks can form.
"