PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! תחקור התרסקות

מתן ב
20-08-2011, 20:54:24
היום במהלך הטסה בכנרת, באחת ההקפות הטיסן פשוט צלל בזוית של 90 מעלות ישר לצלילה קרירה במים.
מדובר בטיסן חשמלי, בנייה עצמית, שלט ספקטרום 6 ערוצים ומקלט ornge שנקנה אצל הסיני.
בערב שחזרתי הביתה, אחרי שכל הציוד התייבש, חיברתי את הכל חזרה והפלא ופלא- הכל עובד ללא שום בעיות.
אני מנסה ועדיין לא הצלחתי להבין מה גרם לצלילה הפתאומית של הטיסן.
אשמח לתגובות

adibenbasat
20-08-2011, 21:07:10
רוצה תשובה: ספקטרום

wind556
20-08-2011, 21:39:35
אם כבר, התשובה היא "אורנג'" ולא ספקטרום
את השימוש באורנג' אני ממש לא מבין, הוא עולה יותר ממקלט 6100 שעובד מושלם וכמעט לא מוגבל בטווחים.

adibenbasat
20-08-2011, 21:56:44
גם זו אפשרות מאוד הגיונית..
אישית אני נכוויתי מספקטרום (עם מקלטים 6100) בדיוק בצורה המתוארת- ניתוק שידור וצלילה לחשכה, שלושה פעמים ביומיים ראיתי את הטיסנים שלי מאבדים קשר כשהיו בטיסה גבוהה ולמול עיניי צללו ולא יכולתי לעשות מאום,
המערכת הזו שנוייה במחלוקת, אותי שירתה מצויין כחצי שנה ושמרתי עלייה מעולה, יום אחד טיסן אחר טיסן הם פשוט נפלו כמו דומינו ונפתרתי ממנה בהקדם האפשרי.

Baki12311
20-08-2011, 22:02:19
לי גם כן היו בעיות של ניתוקים עם ספקטרום (לי הייתה את המערכת הכי פשוטה שלהם שהגיע עם הטיסן)
לאחר המעבר לפוטאבה הבעיות נפסקו

wind556
20-08-2011, 22:49:28
אני מכיר עשרות, אם לא מאות בעלי ספקטרום בלי שום בעייה
אני מכיר בעלי פוטאבות, אורורות סנוות וכו', עם בעיות
באין סוף תחקירים של "תקלות רדיו" התברר שכמעט אף פעם ובשום מכשיר אין נתק תקשורת והבעייה נעוצה במקום אחר.
כמו כן דבר נוסף שאינני בקיא בו לגמרי ויש להתייעץ במומחים ממני , ישנה איזו בעייה עם 2.4 בסביבת ובנוכחות מים (לחות גבוהה,גשם, אגם, ים וכו')

guyst
20-08-2011, 23:04:49
גם לי בעבר הייתה בעייה עם המקלט החיקוי של הסיני...

ebay007
20-08-2011, 23:06:16
גם לי היתה היום איזו שהיא בעיה ולא היו לי הגאים ולא מנוע.
עודד, עברתי בינתיים על החוטים ולא נראתה בעיה.
מחר אני אעשה בדיקת טווח.

adibenbasat
20-08-2011, 23:23:30
עודד, את מערכות ספקטרום מכרו כמו לחמניות בארץ וכול כך הרבה ניסו ומנסים להיפטר מהן היום, שווי השוק שלהן ברצפה וחנויות שמכרו אתם מודות בעצמן שיש בעיות והפסיקו לשווק אותן-
עצם העובדה שמערכות אלו בקושי נמכרות היום (מי מוכר אותן היום בארץ???), כשמדובר על ניתוקי שידור המונח "ספקטרום" קופץ כי יש כול כך הרבה שכן סבלו מהן,
זה ישנה בכלל מחלוקת בנושא "מערכות ספקטרום"- אלו צריכים להעיד על משהו:rolleyes:
אז אולי אתה מכיר מאות לקוחות שלא היו להם בעיות.. אני מכיר אחדים אולי עשרות מקרים שכן היו בעיות כולל הניסיון האישי שלי עם מערכת כזו (וגם עשרות מקרים בארץ- אולי אפילו בשרשור הנוכחי- זה אחוז מאוד גבוה),
אני לא במבין למה אתה יוצא להגנת המוצר הזה שלא אחד או שתיים נכוו ממנו.
אז אולי במקרה הזה- זה ה"אורנג'" הסיני או המים בכינרת או עוד 1000 סיבות אחרות, אולי אחת מאותן 1000 זו המשדר? אולי..
כמו שציינתי, לי המקרה מוכר והבעיה הייתה במשדר בוודאות- בוא לא נפסול את האפשרות הזו..:)

wind556
20-08-2011, 23:35:21
שונה לגמרי לאמר "בוא לא נפסול את האפשרות הזאת" לעומת "ספקטרום"
אין לי שום עניין או אינטרס, אבל באמת שלא ראיתי במהלך מאות מכשירי ספקטרום שנתקלתי בהם אפילו כשל אחד שהוכח שמקורו בשלט.
לעומת זאת ראיתי הרבה פחות פוטאבות, וכן ראיתי כשלים, ועוד הרבה פחות מזה אורורה, ושם ראיתי כשלים ברורים ביותר.
איך היית מבטא את זה לו היית במקומי?
(סביר להניח שלו הייתי במקומך ועובר חוויית ניתוק בספקטרום הייתי אומר דברים דומים לשלך- אבל לא ראיתי דברים חד משמעיים כאלה אפילו פעם אחת בספקטרום, לעומת מכשירים אחרים שכן ראיתי כשלים ברורים)

ואגב, איפה כל אותם מאות שרוצים למכור DX7 יד שניה? ובמחירי רצפה?

guyst
20-08-2011, 23:58:01
בואו לא נחזור לויכוחי ספקטרום מול פוטאבה או אחרים....
היה לי DX7 במשך שנה והייתי מאוד מרוצה ממנו. ה"גליץ'" היחידי שהיה לי זה עם מקלט חיקוי ב-$6 וגם אז זה היה לרגע ואולי תחושה שלי.
נכון שהיום אני מאוד מרוצה עם האורורה 9 אבל זה בגלל סיבות אחרות של נוחות, פשטות, טלמטריה ומחיר.

adibenbasat
21-08-2011, 00:03:54
איזה חנות מוכרת היום מערכות ספקטרום? עם אחריות?
בכול מקרה, עדיין לא ראיתי אף מערכת ש"מכסה" הרמטית תקלות כאלו ואחרות מכול החברות- אני לא מאמין שקיימת כזו.. במנחתים שאני מטיס- מטיסים אולי 100 איש בכולל ועד כמה שזכור לי כבר אין לאף אחד ספקטרום,
אולי מטיס או שניים.. מערכות כאלו היו ללא מעט מהמטיסים שאני מכיר במנחתים האלו, בגדול המגמה שהמערכות האלו מוחלפות יותר ויותר ויש תנועה כזו כנראה שיש סיבה, זה לא רק ההרגשה האישית או הניסיון הכואב שלי.
אבל, אם למישהו יש ספקטרום או כול מערכת אחרת והוא מבסוט ממנה- אז מה טוב:)

Liordgani
21-08-2011, 00:05:01
רציתי להוסיף בעניין של ה- WIFI 2.4
שידוע תאורטית וגם מניסיוני בבתים שעשיתי התקנות של נתבים אלחוטיים ושאר ציוד אלחוטי
שחדרי אמבטיה לפעמים משבשים את האות , גורמים למעין מסך חוסם בין החדרים בבית...

Baki12311
21-08-2011, 08:14:24
אני יודע שגלים בתדרים גבוהים מוחזרים ממשטחים שהיו בולעים גלים בתדרים נמוכים.
אולי הסיבה היא שגלי הרדיו מוחזרים מגשם או ערפל.

ofir181
21-08-2011, 09:33:09
חברים, שאתם אומרים ספקטרום אתם מתכוונים למערכת שלמה של חברת ספקטרום ? או רק למקלטים ללא גביש כגון-

Corona Synthesized Receiver 6Ch 35Mhz (v2)

?

guyst
21-08-2011, 11:46:09
חברת ספקטרום \ JR בעלת שיטת שידור DSM2