PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון Blixer vs. Axn

DanielJoseph20
22-08-2011, 10:59:26
בעקבות כניסה של חבר לתחום הטיסנים אני מחפש למצוא לו טיסן למתחילים, באופן מובן ישר הלכתי על הaxn , עד שנאמר לי שעדיף הבליקסר...לא מצאתי ברבה חומר באינטרנט על הבליקסר ורציתי לדעת את דעתכם...
מה היתרונת / חסרונות של כל אחד מהם...

תודה

guyst
22-08-2011, 11:03:40
הביקסלר הוא העתק של האיזי סטאר.
די דומים, לדעתי לביקסלר יש תכונות דאיה טובים יותר בזמן שה-AXN מהיר יותר.

אייל שפירא
22-08-2011, 11:31:24
דניאל אולי לא מצאת על הBlixer אבל בטוח היית מוצא על הBixler...

wind556
22-08-2011, 12:01:17
קצת הסטוריה:
בזמנו האיזיסטאר נחשב לטריינר המוביל, עם איכויות טיסה מדהימות, אבל גם יקר, גם ללא מאזנות, ולמתחיל היה קשה להסתדר עם בניית מאזנות.
ולמרות זאת הוא היה הטיסן המומלץ ביותר למתחילים.
אז נכנס הAXN לשוק, קטן יותר, איכויות טיסה שנופלות בהרבה (ממש בהרבה) מהאיזיסטאר, אבל גם זול, ולא צריך לבנות מאזנות.
בעקבות כך שיצא לי להטיס את הראשון שנחת בארץ, ונוכחתי שהוא טס סביר, המלצתי למתחילים לרכוש אותו, וכך הוא רכש את מעמדו כטיסן מתאים למתחילים.

לאחרונה נכנס לשוק הBIXLER, שהוא העתק של האיזיסטאר, ויש לו מאזנות מובנות
זה מחזיר מיד את הגלגל אחורה, והופך את הAXN לרכישה מיותרת לחלוטין עבור מתחילים. נגמרו הסיבות שבגללם היתה הצדקה לקנות אותו.
אין בכלל מקום להשוואה בין שני הטיסנים, ומחירם מאד דומה.

לביקסלר יש מהירות טובה ביותר עם המנוע שהם מספקים (להפתעתי הרבה, כי מהנתונים זה היה אמור להיות מנוע חלש), ומי שישים מנוע אחר, יקבל מהירויות שיהיו גבוהות מהAXN עם מנוע ערסי (ויש מבחר רב של מנועים מתאימים לחובבי מהירות)

אין לAXN שום נקודת יתרון בשום תחום על פני הביקסלר , רק חסרונות לעומתו

כמו כן מי שירצה להטיס הטסת דאיה, גם שם אין מה להשוות, הביקסלר ישב בצורה סבירה בטרמיקות (רק סבירה, בכל זאת זה לא F5J) בעוד שהAXN בקושי שורד טרמיקה חזקה.

היציבות, השליטה וקלות הניהוג של הביקסלר עולות בסדרי גודל על הAXN.

בקיצור, אין אפילו נקודה אחת שבגללה מתחיל נבון יעדיף את הAXN
היחידים שירכשו את הAXN היום זה החברה שמנסים בכוח להפוך אותו לפיילון :cool: (מהיום ייקרא שמם בישראל: "מנסרי הכנפיים")

(מי רוצה להשתתף איתי בתיכנון ובניית הוטליינר? :cool: )

DanielJoseph20
22-08-2011, 12:35:08
שמע אייל אתה חד מתמיד בזמן האחרון...
מה אני יכול לעשות האייפון על דעת עצמו שינה לי... תהיה בטוח שאני יודע מה לחפש

אייל שפירא
22-08-2011, 13:39:32
שמע אייל אתה חד מתמיד בזמן האחרון...
מה אני יכול לעשות האייפון על דעת עצמו שינה לי... תהיה בטוח שאני יודע מה לחפש

לא התכוונתי לזה בציניות (וגם כתבת בליקסר בעברית)

b1yossi
22-08-2011, 17:17:36
וחשוב גם להדגיש בפעם המי יודע כמה, שהאיזי סטאר אינו "זקוק" למאזנות, וטס מצויין בלעדיהן כך הוא תוכנן ע"י אנשים שמבינים באוירודינמיקה קצת יותר ממלומדנו.
שחלילה לא יווצר הרושם שמי שחפצה נפשו באיזיסטאר "חייב" לקחת בחשבון שיהיה עליו לבנות מאזנות.

Boogle
22-08-2011, 22:52:18
רק חובה לא להשתמש בפרופ המסופק בחבילה אלא לשים פרופ 5X5 או 6X4 של חברה סבירה.

(או בעברית ביקסלר עם הסט אפ המקורי טס מעולה עם הפרופ המקורי של הAXN :cool: )

אהה כן, חובה !! לקחת ציאנו דליל ולעבור על כל התפר של הגוף מסביב - הדבק המקורי זה דבק מסוסים מתים.

והמלצה (חמה !) לחיזוק כנפיים למי שלא אוהב נפנופים, ביצוע הדבקה סביב הכנף בסרט סיבים טסה. (כרמי אנא העלה תמונות).

alon.chteyn
22-08-2011, 23:28:43

אהה כן, חובה !! לקחת ציאנו דליל ולעבור על כל התפר של הגוף מסביב - הדבק המקורי זה דבק מסוסים מתים.

והמלצה (חמה !) לחיזוק כנפיים למי שלא אוהב נפנופים, ביצוע הדבקה סביב הכנף בסרט סיבים טסה. (כרמי אנא העלה תמונות).

אני יודע שלא התכוונת להצחיק אבל הרסת אותי!
בקיצור מה שאתה אומר זה, חובה לקחת את הטיסן ולבנות מסביבו טיסן טוב :D:p

AmitB
23-08-2011, 00:45:14
:):)

wind556
23-08-2011, 18:27:36

אני חושב ש"חובה" בכל טיסן לקנות את הגירסה הכי פחות מורכבת שיש (ויש) ולהרכיב לבד ובדרך הנכונה והטובה ביותר

OneLink
23-08-2011, 19:35:32

יש פיתרון לזה, והוא לקנות את גירסת הקיט.

eli-f
23-08-2011, 19:36:51
מסכים עם עודד
עדיף BIXLER

Friman
23-08-2011, 20:20:34
האם אפשר לחבר לביקסלר גלגלים? האם במידה ויחוברו לו גלגלים יוכל להמריא בנסיעה על המסלול ולא רק בזריקה?
ראיתי טיסן טריינר שממש דומה לו, עם גלגלים.

אייל שפירא
23-08-2011, 20:31:10
אפשרי אבל מטופש להוסיף לו גלגלים, זה כמו שתשאל אם אפשר לשים לססנה כנף ארוכה מאוד של דאון.
זה לא שזה לא יטוס - זה פשוט יטוס פחות טוב מססנה ופחות טוב מדאון.

Eranh
23-08-2011, 20:58:33
האם אפשר לחבר לביקסלר גלגלים? האם במידה ויחוברו לו גלגלים יוכל להמריא בנסיעה על המסלול ולא רק בזריקה?
ראיתי טיסן טריינר שממש דומה לו, עם גלגלים.
אפשרי בהחלט וגם יטוס לא רע. הערך המוסף שאני רואה בהוספת גלגלים לטיסן שכזה(מתחילים) הינה היכולת ללמוד להמריא ולנחות באמצעותם כהכנה לטיסנים הבאים(אם כי הליך הנחיתה כולל ההצפה דיי זהה למעט העובדה שהטיסנים מהמשפחה הזאת מסרבים לנחות, דואים משהו)
בכל אופן אני בשלבי סיום של פרוייקט ה FPV שלי, ובביקסלר שאני בונה הכנתי אופציית גלגלים(נראה לי יותר נחמד להסיע על המסלול ולהמריא ״מתוך״ הטיסן) אגב, 4 ברגים זה כל מה שנדרש על מנת לחזור לתצורה המקורית, והתשלום לא כל כך גדול במשקל.
אני אפתח שרשור בניה ככל הנראה מחר בערב בפורום FPV.

ערן

Eranh
23-08-2011, 21:46:42
טיזר קטן51748

רן שמעיה
24-08-2011, 02:59:50
יואו יצא לך ממש יפה , יש אפשרות לקישורים לקן נסע ולגלגלים , והסבר על איך חיברת , תודה רבה !

royby12
24-08-2011, 06:48:28
מוכרים גלגלים מותאמים במיוחד לתאום שלו האיזיסטאר
קישור (http://shop.airscaperc.com/Easy-Gear-40076-02.htm)

guy1a
24-08-2011, 07:00:21
טיזר קטן51748

בהחלט יפה :)

אייל שפירא
24-08-2011, 07:35:20
נראה כמו שיטה מצויינת לקרוע לגמרי את תחתית הטיסן בכל נחיתה עדינה לתוך שיח.
ערן אנחנו כנראה מתייחסים אחרת ליכולותיו של המתחיל הממוצע.

wind556
24-08-2011, 08:40:39
אין דבר יותר מיותר מגלגלים לטיסן הזה, במיוחד עבור מתחיל
העדר גלגלים זה אחד מהיתרונות הגדולים של הקונספט.
לימוד המראה ונחיתה במסלול זה אחד הדברים הזניחים שיש ללמוד בטיסן הזה, יכולות הטיסה שלו רבות וניתן ללמוד ממנו כל כך הרבה דברים אחרים, וכשתעברו ממנו לטיסן גלגלים תמצאו את עצמכם יודעים לבצע את זה בתוך זמן קצר ביותר

Eranh
24-08-2011, 12:38:11
אין לי כל כוונה להכנס לוויכוחים אינסופיים לגבי האם כדאי או לא להוסיף גלגלים לטיסן הזה(עבור מתחיל)
אני החלטתי שעבורי זה מתאים וכך פעלתי, אגב אני לא מטיס מתחיל ;)
בכל אופן הנה קישורים לחומרים והסבר קצר איך אני הרכבתי אותם בטיסן:
כני נסע -
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3856
גלגלים - (שימו לב להערה כי אין התחייבות בנוגע לצבע הספוג שחור או כחול)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9832

אופן ההכנה:
אצלי בטיסן הכנתי "מגש" מדיקט תעופתי מצופה בוולקרו על מנת למקם את כל האלקטרוניקה הנדרשת עבור FPV ובנוסף חיזוק מבני לרוחבו של הגוף.
עבור כני הנסע יצרתי מדיקט תעופתי(5 מ"מ) תושבת וחיברתי את כני הנסע עם 2 ברגים לכל כן.(אפשר שלושה לכל כן נסע)
המגש הודבק לטיסן ומתחתיו מיקמתי את התושבת של כני הנסע כך שלמעשה הברגים עוברים דרך התושבת ודרך ה"מגש"(כמעט עד הסוף).
את כני הנסע מיקמתי קצת לפני שפת ההתקפה של הטיסן, מרכז הכובד של הטיסן צריך להיות 60 -70 מ"מ משפת ההתקפה(לא ממש בטוח אם זה המקום האידאלי, פשוט נראה לי נכון)
אם הייתי מתחיל בתחום ההטסה הייתי משתמש באומים ננעצים ובברגים יותר מסיביים מאלו שעשיתי בהם שימוש על מנת לספוג נחיתות קשות יותר.
ועכשיו התמונות:
ה"מגש" -
51758

כני הנסע מחוברים לתושבת -
51759

מורכבים -
5176051761

wind556
24-08-2011, 12:45:20
אין לי כל כוונה להכנס לוויכוחים אינסופיים לגבי האם כדאי או לא להוסיף גלגלים לטיסן הזה(עבור מתחיל)
אני החלטתי שעבורי זה מתאים וכך פעלתי, אגב אני לא מטיס מתחיל ;)
בכל אופן הנה קישורים לחומרים והסבר קצר איך אני הרכבתי אותם בטיסן:
כני נסע -
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3856
גלגלים - (שימו לב להערה כי אין התחייבות בנוגע לצבע הספוג שחור או כחול)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9832

אופן ההכנה:
אצלי בטיסן הכנתי "מגש" מדיקט תעופתי מצופה בוולקרו על מנת למקם את כל האלקטרוניקה הנדרשת עבור FPV ובנוסף חיזוק מבני לרוחבו של הגוף.
עבור כני הנסע יצרתי מדיקט תעופתי(5 מ"מ) תושבת וחיברתי את כני הנסע עם 2 ברגים לכל כן.(אפשר שלושה לכל כן נסע)
המגש הודבק לטיסן ומתחתיו מיקמתי את התושבת של כני הנסע כך שלמעשה הברגים עוברים דרך התושבת ודרך ה"מגש"(כמעט עד הסוף).
את כני הנסע מיקמתי קצת לפני שפת ההתקפה של הטיסן, מרכז הכובד של הטיסן צריך להיות 60 -70 מ"מ משפת ההתקפה(לא ממש בטוח אם זה המקום האידאלי, פשוט נראה לי נכון)
אם הייתי מתחיל בתחום ההטסה הייתי משתמש באומים ננעצים ובברגים יותר מסיביים מאלו שעשיתי בהם שימוש על מנת לספוג נחיתות קשות יותר.
ועכשיו התמונות:
ה"מגש" -
51758

כני הנסע מחוברים לתושבת -
51759

מורכבים -
5176051761

אין ויכוחים על זה בכלל
ההתייחסות היא לשואל השאלה, ולא אליך
הוא לא זקוק לגלגלים,להיפך, הוא זקוק להעדר הגלגלים. אתה כן ולכן עשית זאת.
לא זה נושא הפוסט

guyst
24-08-2011, 12:57:34
טוב, לא ניכנס לויכוחים על טיסן גלגלים שיותר מתאים למתחילים... ;)

Boogle
24-08-2011, 18:37:16
אני הייתי שם גלגל גחון יחיד בקדח במרכז הגוף ושני מגלשים קטנים בקצות כנף. כמו במינימואה

wind556
24-08-2011, 19:27:48
טוב, לא ניכנס לויכוחים על טיסן גלגלים שיותר מתאים למתחילים... ;)

ידידי היקר, מעניין כמה אנשים לימדת להטיס עם גלגלים וכמה בלי גלגלים, בשיעורי הטסה מובנים ומסודרים ומה ההבדל בין שתי השיטות על פי נסיונך בהדרכה מסודרת ולא במתן טיפים פה ושם...:D

אני עשיתי את זה והתשובה היא חד משמעית, אבל לא ניכנס לווכוח על זה :rolleyes:

guyst
24-08-2011, 19:33:14
למדתי בעצמי ועל בשרי... ;)

אייל שפירא
24-08-2011, 20:21:53
הנה הפתרון הנוח ביותר להוספת גלגלים לדאון הנ"ל:
http://static.rcgroups.net/forums/attachments/2/4/9/4/4/3/a3263139-244-CIMG0018.jpg

Eranh
24-08-2011, 22:20:43
אייל!
שכחת את הדלת פתוחה, זה עלול להגדיל את הגרר, ולפגוע במעטפת הביצועים של הטיסן!!!p

wind556
25-08-2011, 08:39:21
למדתי בעצמי ועל בשרי... ;)

בדיוק:cool:
אתה לא סטטיסטיקה
אחת הטעויות הכי נפוצות זה שמישהו חושב שמה שטוב ומתאים עבורו הוא בהכרח טוב ומתאים לכולם.
וגם מה שאתה אומר כאן לא יכול לשמש למאומה, כי למדת כמתחיל מנקודת אפס עם גלגלים או בלי גלגלים. לא יכול להיות שלמדת בשתי הדרכים יחד :D
וחוץ מזה, אתה יודע להטיס???:o:):rolleyes:

guyst
25-08-2011, 10:42:59
דוקא כן למדתי בשתי הדרכים...
היו לי שני טיסנים בהתחלה...:p