PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! לא מצליח להתקדם...ולעשות הקפות...אוףףף

rtf22
27-08-2011, 12:35:16
כבר הרבה זמן אני מתאמן בסימולטור וגם במציאות יש לי הוריקאן שעלה לאוויר כולה פעמיים ועקב בעיה של האלקטרוניקה הוא בתיקון עכשיו ומחכה לחלקים
הענין הוא שכבר חודש אני מצליח לרחף בלי בעיה שולט במסוק ממש בקלות מה שאני לא מצליח זה לעשות הקפות כמו שצריך המסוק תמיד בורח לי או נזרק לצדדים ולא עושה הקפות או משהו דומה לזה??
מישהו יכול לתת לי מידע שיעזור לי כי אני מתחיל להרגיש ממש ממש דיסלקט ואני בן אדם שקולט מאוד מהר דברים מה אני עושה לא בסדר??איך אני מתקדם?!:(

wind556
27-08-2011, 12:37:54
ידידי היקר, כשהמסוק שלך יהיה פרפקט, ותטיס יותר מפעמיים אתה תתקדם כמו טיל
הסר דאגה מליבך

HeliDraco
27-08-2011, 12:53:32
הבעיה שאתה מתאר כאן מוכרת, אבל קצת קשה (יותר בכיוון הבלתי אפשרי :)) לפתור אותה בדפי הפורום.
כל העוד המסוק שלך מושבת אני ממליץ לך לחרוש כמה שיותר על הסימולטור.
תתרגל פניות, שים לב שבמסוק, בניגוד לטיסן, פנייה בסגנון - "גלגל - משוך" (הטייה במאזנות ומשיכה בהגה גובה) - לא עובדת. מסוק חייב לפנות תוך שימוש בזנב ומעט (דגש על מעט) סייקליק. נכנסת לפנייה - תקן סייקליק ישר, כדי ליישר את המסוק ולמנוע אובדן גובה.
בלינק הזה (http://www.helituning.com/index.php/flight-training/basic/515-lazy-8.html) יש הדגמה לביצוע של שמינייה (די קרוב טכנית להקפה). עקוב אחרי מה שהמדריך עושה עם השלט.
והכי חשוב - תתאמן הרבה בסימולטור ותיעזר בחברים בשטח. אנחנו פה יכולים לתת רק קצת תיאוריה :)
בכ"מ, מקווה שעזרתי.

rtf22
27-08-2011, 13:02:47
השאלה אם תיקון הסייקליק צריך להיות רק ימינה/שמאלה או גם למעלה/למטה?
אני צריך להיכנס לפניה כשהאף למטה?

HeliDraco
27-08-2011, 13:26:49
השאלה אם תיקון הסייקליק צריך להיות רק ימינה/שמאלה או גם למעלה/למטה?
אני צריך להיכנס לפניה כשהאף למטה?

אתה אכן צריך להכנס לפנייה עם האף למטה, אחרת המסוק יאבד מהירות.
בערך ככה:
קצת סייקליק בכיוון הפנייה (ימינה/שמאלה) וסבסוב עם הזנב. אם אתה רואה שהמסוק משנה מצב אף (אם המסוק שלך עם פלייבר, הגיוני שהוא דווקא ירים אף בפניה) - ביציאה מהפניה תדחף קצת סטיק, כדי לא לאבד מהירות. אם אתה רואה שאתה מאבד שליטה על המהירות - תמשוך סטיק קצת לפני כניסה לפנייה, כדי להאט קצת.
תרגל את זה הרבה בסימולטור, מהר מאד תמצא את השיטה הנכונה. הרבה מזה זה נעשה אינטואיטיבית, קצת קשה לשחזר את זה לכתיבה :)

edoman
27-08-2011, 13:33:38
לירון למה אתה לא מדבר איתי שאתה הולך להטיס?
תרים טלפון ואני אבוא אל תתביש אני אסביר לך בשטח ואעזור לך

rtf22
27-08-2011, 13:37:52
עוד שבוע וחצי אחי שאני יקבל את ההוריקאן אני ידבר איתך בכייף

aviran-z
27-08-2011, 15:36:52
לא אחי אל תתיאש זה לא בא בקלות וגם הפחד מריסוק
לאט לאט ואין לאן למהר
זה יבוא בסוף אני עד היום עובד על זה ואני כבר 8 שנים בתחום
אני יכול לנסות לתת לך טיפ
מאזנות וזנב יחד באותו תנועה ותנועה קלה

Friman
29-08-2011, 10:49:02
אתה אכן צריך להכנס לפנייה עם האף למטה, אחרת המסוק יאבד מהירות.
בערך ככה:
קצת סייקליק בכיוון הפנייה (ימינה/שמאלה) וסבסוב עם הזנב. אם אתה רואה שהמסוק משנה מצב אף (אם המסוק שלך עם פלייבר, הגיוני שהוא דווקא ירים אף בפניה) - ביציאה מהפניה תדחף קצת סטיק, כדי לא לאבד מהירות. אם אתה רואה שאתה מאבד שליטה על המהירות - תמשוך סטיק קצת לפני כניסה לפנייה, כדי להאט קצת.
תרגל את זה הרבה בסימולטור, מהר מאד תמצא את השיטה הנכונה. הרבה מזה זה נעשה אינטואיטיבית, קצת קשה לשחזר את זה לכתיבה :)
תותח אתה ואדים!
גם אני הייתי תקוע עם השמיניות, ניסיתי את זה כמעט כל יום בשבועיים האחרונים ולא הבנתי למה המסוק (בסימולטור) מייד מתרסק לי...
עכשיו נראה לי שקלטתי את העיקרון... לא מושלם אבל סוף סוף יש שיפור.

עמיתפורת
29-08-2011, 22:41:31
קח מדריך!!

HeliDraco
29-08-2011, 22:44:39
תותח אתה ואדים!
גם אני הייתי תקוע עם השמיניות, ניסיתי את זה כמעט כל יום בשבועיים האחרונים ולא הבנתי למה המסוק (בסימולטור) מייד מתרסק לי...
עכשיו נראה לי שקלטתי את העיקרון... לא מושלם אבל סוף סוף יש שיפור.

שמח שעזרתי.
הכי חשוב - תמשיך להתאמן, זה הופך לטבע שני בשלב מסוים.

Friman
05-09-2011, 23:12:40
ואדים, הטיפ שלך לגבי הפנייה בהקפות ובשמיניות מאד עזר לי. תודה! עכשיו אני עושה הקפות בלי שום בעיה וגם בשמיניות אני לא רע, כל עוד אין רוח. בסימולטור אגב, כי המסוק האמיתי עדיין מקורקע בגלל בעיה זניחה של היעדר להבים.
בכל אופן עד שיגיעו כבר הלהבים, יש במקרה עוד טיפים ככה, לואדים או לאחרים- דברים וטיפים שלמנוסים הם בטח ברורים מאליהם, ויוכלו לתרום לנו המתחילים בהטסה? למשל ראיתי שגיא המליץ על נחיתה באיידל, בעיקר כשיש רוח. ראיתי שאכן בסימולטור זה מאד עוזר. האם כדאי להתרגל מההתחלה להטיס באיידל גם אם אני לא מטיס 3D? ובכלל, אשמח לטיפים נוספים בדברים הקטנים - ריחופים, פניות, בלימת מהירות, טיפוס לגובה והנמכה ועוד מגוון מיומנויות יסוד שנדרשות בהטסה.

guy1a
06-09-2011, 07:15:52
השתגעת ?

אני לא ממליץ על כלום !
אני לא מבין בכלום ובטח לא במסוקים :)

תלמד לרחף הצידה ולשמור שהזנב נישאר באותו כיוון.שמאלה .. ימינה ... הסרטונים של לימוד הטסת מסוק שלט עזרו לי הרבה.
כשאתה מרחף עם הצד אליך .. תנסה מידי פעם להזיז את הזנב עוד קצת הצידה ועוד קצת שהפנים של המסוק יפנו אליך.
בקטנה .. בשביל ללמוד להפוך צדדים לטובת הטסה עם nose out בעתיד.

SEVEN
06-09-2011, 08:17:00
השתגעת ?

אני לא ממליץ על כלום !
אני לא מבין בכלום ובטח לא במסוקים :)

תלמד לרחף הצידה ולשמור שהזנב נישאר באותו כיוון.שמאלה .. ימינה ... הסרטונים של לימוד הטסת מסוק שלט עזרו לי הרבה.
כשאתה מרחף עם הצד אליך .. תנסה מידי פעם להזיז את הזנב עוד קצת הצידה ועוד קצת שהפנים של המסוק יפנו אליך.
בקטנה .. בשביל ללמוד להפוך צדדים לטובת הטסה עם nose out בעתיד.

אתה וודאי מתכוון nose in.

לדעתי לא רצוי להתחיל לתרגל nose in לפני שאתה שולט בטיסה קדימה ממך (זנב אלייך) ואלייך (פנים אלייך).
הרבה יותר קל לתקן איבוד אוריאנטציה בטיסה כשהפנים אליך מאשר בריחוף nose in שגם ככה מפחיד מאוד בהתחלה.
ולסיכום סדר הדברים:
ריחופים עם זנב אלייך
ריחופים על הצד (90 מעלות כל כיוון, אפשר להתחיל עם 45 מעלות ולאט להגדיל זווית)
שלב השוטטות: התרחקות (זנב אלייך) וחזרה בכל הכיוונים
לאחר שאתה שולט בכל אלה, טיסות עם פנים אלייך, ואני מדגיש טיסות ולא ריחופים, ועדיף בגובה גבוה כדי לאפשר מספיק מרחב לעבור לtail in כשתכנס לפאניקה.
זו דעתי האישית ...

guy1a
06-09-2011, 08:18:15
כמובן ... :)

לגמרי צודק.

גיל@ לגבי טיסה באיידל ללא צורך ב 3D, זה דבר שאי אפשר להגיד ל ךכן או לא .. כל אחד והקטע שלו. אני נהנה מהטיסה ה"אמיתית" של מסוק .. ומבחינתי איידל זה התנהגות אמיתית של מסוק.
מצד שני, הסרטון של אתמול כמעט כולו היה ב normal .. אין באמת טיעון לפה או לשם.

אבל כדאי שתדע ותכיר את התנהגות המסוק.
בכל מקרה, נחיתה ברוח עזה אני עושה רק באיידל, שליטה מוגברת במסוק היא מה שיפריד בין נחיתה ובין ריסוק.

היה מקרה, לפני כמה חודשים טובים .. שהמסוק נחת בזוית של כמעט 45 מעלות ימינה מרוב הרוח .. רק אחרי שהמראתי הבנתי שהרוח חזקה מידי בשבילי .. ואז במשך שאר הסוללה ניסיתי לנחות ... היה מפחיד אבל ניגמר בשלום. אך ורק בזכות איידל כשהמסוק בנורמאל ניזרק לך מטר למעלה או למטה בגלל הרוח כל הזמן ...

Friman
06-09-2011, 08:51:58
התחלתי לשקול לשים גוברנור על המסוק. לפחות בסימולטור אני רואה הבדל מהותי בין הטסה עם גוברנור לבין בלי (ההגדרה הראשונית אצלי הייתה עם גוברנור, רק לאחרונה שמתי לב לזה והורדתי את זה והמסוק הרבה פחוץ יציב, בעיקר בנחיתה).
האם זה כדאי? אשמח לרשמים ממי שהתנסה בכך בTrex 500 (אלעד?). האם זה לא מפחית משמעותית את זמן הטיסה במצב Normal?*
לגבי הטיפים בהטסה, אני יודע את סדר התרגולים המומלץ ומסתדר באופן סביר + עם כל התירגולות שצויינו; חוץ מריחוף בnose in שיותר קשה לי אבל אני מצליח בכל זאת באופן סביר למדי. בטיסה nose in אין לי כל כך בעיה, אני גם מצליח (בדרך כלל) להנחית את המסוק ברדיוס דיוק של מטר או שניים בnose in, וזה מספיק לי לנתוני שטח ההטסה המציאותי, לכרגע. ריחוף וטיסה על הצד - גם, אני מסתדר לא רע. שוב כל זה בסימולטור כי רק היום כנראה הגיעו בדואר הלהבים החדשים אז השבוע אחזור לתרגל עם מסוק אמיתי ולא רק וירטואלי. בכל אופן, הבקשה לטיפים היא לא לגבי שלבי התרגול אלא לגבי דברים קטנים שגיליתם מנסיון שעוזרים לכם בהטסה: בזיהוי מצב המסוק, הנמכה / הגבהה, פניות, בלימה, התמודדות עם רוחות, תקלות שמתרחשות בזמן טיסה וכו׳ וכו׳. אלו הרעיונות שעלו לי בראש אבל אשמח כמובן גם לכל טיפ אחר בסגנון הזה.

hagpel
06-09-2011, 10:01:45
@FRIMAN

איזה מנוע יש לך על ה500?
מנוע טוב ישמור סל"ד בסוג הטיסה שאתה עושה,
מנוע גמור לא ישמור והמסוק יתבדר

אחרי ששידרגתי לסקורפיון(3026) גיליתי כמה זה נכון
אגב, הMX500 של אליין מעולה גם

עד שאתה עושה 3D רצחני לא צריך גוברנר

guy1a
06-09-2011, 10:06:59
הבן אדם ריחף 5 דקות ...

גיל, גוברנור זה מבחינתך כאילו אתה טס באיידל.
כל עוד גוברנור לא מוגדר, יש לך בחירה ... רוצה או לא רוצה תוכל לבחור.
אם זה פועל אז אין לך בחירה. אתה תמיד באיידל :)

** לפחות לפי מה שהבנתי בנושא.

SEVEN
06-09-2011, 10:18:11
הבן אדם ריחף 5 דקות ...

:)
תעשה לעצמך טובה ותתחיל בנורמל, יש הבדל בין סימולטור למציאות כמו ששמת לב.
אחרת תצטרך להתחיל להזמין להבים בחבילות של 5.

Friman
06-09-2011, 12:36:45
סבבה. בקיצור אנסה ואראה עם נטייה להשאר בנורמל.
יש טיפים נוספים?

HeliDraco
08-09-2011, 22:20:27
דעתי בכמה דברים

1. לדעתי גוברנור זה מהלך נכון עם ובלי קשר ל-3D. הוא מייצב את מהירות הראש ומונע התנהגות מסוק מוזרה בגלל הגדרה טיפה לא טובה של גרף מצערת בשלט - שזה משהו שמתחילים עושים לפעמים (נחשו איך אני יודע :)). צריך רק לראות שהגוברנור מכוון נכון.
2. טיסה באיידל - נכון רק אם אתה עברת לטיסה הפוכה או במצב של רוח קיצונית. בטח לא מומלץ להשתמש בו בנחיתה, אם אתה מתחיל. הסיבה פשוטה - תגובות המסוק מוחרפות במצב הזה והמסוק גם ככה לא יציב במיוחד בנחיתות, בגלל אפקט הקרקע. נחיתה באיידל יכולה בכיף להפוך ל"מלחמה עם המסוק" בגובה נמוך - שתוביל לתיקון יתר וריסוק סתמי. חבל. אני אישית מכבה איידל לפני גישה לנחיתה, בגובה.

guy1a
08-09-2011, 23:05:04
אולי במסוק גדול ... אבל במסוק קטן
נחיתה ברוח עם נורמל לא יכולה להפוך למלחמה .. זאת מלחמה אבודה מראש.
כל משב חולף מרים את המסוק עוד מטר באויר ...

בלי איידל הנחיתה הופכת להימור .. וגם אז אני ממליץ לנחות תו"כ התקדמות
המסוק יותר יציב בתנועה קדימה.

נולד לטוס
09-09-2011, 00:58:19
[QUOTE=guy1a;294441]אולי במסוק גדול ... אבל במסוק קטן
נחיתה ברוח עם נורמל לא יכולה להפוך למלחמה .. זאת מלחמה אבודה מראש.
כל משב חולף מרים את המסוק עוד מטר באויר ...

בלי איידל הנחיתה הופכת להימור .. וגם אז אני ממליץ לנחות תו"כ התקדמות
המסוק יותר יציב בתנועה קדימה.[/QU

יש מצב שהגרף פי'ץ שלך בנורמל לא תקין אולי אין לך מספיק שלילי בחלק התחתון בנורמל וגם גרף המצערת מאוד נמוך בנקודה השניה בגרף מצערת בנורמל אם תתקן את שני אלו אני מאמין שזה יסתדר ללא קשר לאידל .

בקשר לגוברנר קודם כל הגוברנר בבקר אליין גרוע ולא יעיל ומצד שני אני לא רואה הצדקה לקצר זמני טיסה בוודאות כאשר מתחיל אשר מטיס ברמת ריחופים פלוס משתמש בגוברנר .
גוברנר נועד לפצות במצב דעיכת מנוע עקב עומס כזה או אחר בתרגילים שונים ב3D ולכן אין טעם להשתמש בפונקציה זו ללא צורך ,מה כבר הבחור הנחמד מעמיס על המסוק בריחופים?

Friman
09-09-2011, 04:31:32
היי,
קודם כל המסוק שלי די חדש-דנדש ככה שהאופציה שהמנוע שחוק לא ממש סבירה. המנוע הוא 500mx החדש של אליין אגב.
המסוק טס מצויין. השאלה על הגוברנור הייתה בגלל התנסות חיובית יותר בהטסה איתו דווקא בסימולטור - המסוק בסימולטור הרגיש יותר יציב בנחיתות ובכלל בטיסה עם גוברנור, ולכן שאלתי. אני לא הולך מחר לשים גוברנור על מסוק שנכון לכרגע טס מצויין, אל דאגה. רק שוקל אם יש בזה יתרון.
ולעניינינו- יש למישהו עוד טיפים בסגנון מה שואדים היקר (כולכם יקרים, לא להעלב) כתב קודם בנושא פניות והקפות? למשל, מצאתי שנושא הבלימה מטיסה מהירה הוא קצת טריקי.. לא שאני מטיס כל כך מהר, אבל שוב- בסימולטור כשהמסוק מפתח מהירות, ראיתי שאם אני מטה אותו אחורה באותו סל״ד הוא מתרומם מאד למעלה וגם לוקח לפעמים הרבה אחורה (פיצוי יתר שלי כנראה), ואם אני מוריד סל״ד בזמן בלימה הוא פחות עולה למעלה אבל גם הבלימה יותר איטית. אגב לסוגייה הזו שמתי לב גם בריחוף וחצי שעשיתי בשטח. מה המינון הנכון מבחינת הטיה אחורה מול שינוי סל״ד, או אולי משהו אחר או נוסף?

guy1a
09-09-2011, 05:43:49
6 מעלות מינוס ...

זה ניראה לי מספיק... לא ?

HeliDraco
09-09-2011, 20:57:05
היי,
קודם כל המסוק שלי די חדש-דנדש ככה שהאופציה שהמנוע שחוק לא ממש סבירה. המנוע הוא 500mx החדש של אליין אגב.
המסוק טס מצויין. השאלה על הגוברנור הייתה בגלל התנסות חיובית יותר בהטסה איתו דווקא בסימולטור - המסוק בסימולטור הרגיש יותר יציב בנחיתות ובכלל בטיסה עם גוברנור, ולכן שאלתי. אני לא הולך מחר לשים גוברנור על מסוק שנכון לכרגע טס מצויין, אל דאגה. רק שוקל אם יש בזה יתרון.
ולעניינינו- יש למישהו עוד טיפים בסגנון מה שואדים היקר (כולכם יקרים, לא להעלב) כתב קודם בנושא פניות והקפות? למשל, מצאתי שנושא הבלימה מטיסה מהירה הוא קצת טריקי.. לא שאני מטיס כל כך מהר, אבל שוב- בסימולטור כשהמסוק מפתח מהירות, ראיתי שאם אני מטה אותו אחורה באותו סל״ד הוא מתרומם מאד למעלה וגם לוקח לפעמים הרבה אחורה (פיצוי יתר שלי כנראה), ואם אני מוריד סל״ד בזמן בלימה הוא פחות עולה למעלה אבל גם הבלימה יותר איטית. אגב לסוגייה הזו שמתי לב גם בריחוף וחצי שעשיתי בשטח. מה המינון הנכון מבחינת הטיה אחורה מול שינוי סל״ד, או אולי משהו אחר או נוסף?

התופעה שאתה מתאר לגמרי הגיונית, אם לחשוב קצת על הכוחות שפועלים על מסוק :)
נניח שאתה בטיסה קדימה בגובה קבוע. אף המסוק מוטה מטה מן הסתם - כך חלק מעילוי הרוטור מושך את המסוק קדימה ומתגבר על התנגדות האויר. אם תמשוך את הסטיק אחורה מעט (עד שאף המסוק יתיישר), פחות כוח יופנה למשיכת המסוק קדימה והוא יעצור בשלב מסוים. מצד שני, אם לא תעשה דבר עם המצערת, יותר עילוי יופנה כלפי מעלה והמסוק יטפס. אם תמשיך להרים אף, חלק מכוח העילוי יופנה קדימה והמסוק יבלום מהר יותר.
עכשיו, אחרי התיאוריה:
כדי לבלום מסוק, אני אישית עושה את שתי הפעולות במקביל - מושך מעט סטיק ומוריד קולקטיב. הדגש בעניין, כמו בכל תחום אחר בהטסת מסוקים - לאט ובזהירות, תנועות סטיק קטנטנות ותיקונים באותו רגע. כדי לעצור מסוק מספיק מעט מאד הטיית סטיק וממש קצת להוריד פסיעה.
החדשות הרעות הן שאת המידה הנכונה - אין סיכוי ללמוד מפורום. סימולטור, סימולטור וסימולטור :)