PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מערכת אזעקת אבטחה לבית

maozasaf
02-09-2011, 10:16:44
מה עדיף מערכת אלחוטית או חוטית?
יש המלצה לדגם מסוים?

ZvikaF
02-09-2011, 11:41:56
אתה צריך להגדיר מה הדרישות והצרכים שלך.
יש היום מערכות ששולחות SMS ומתחברות לאינטרנט ומגוון שלם של סנסורים.
כנס לאתר של פימה PIMA, אחד היצרנים הגדולים בארץ של מערכות אזעקה.

Boogle
02-09-2011, 11:58:57
יש לי VISONIC כבר כ3 שנים עם אפס תקלות ואזעקות שווא.
יש לה שני חיישנים חוטיים וכמות לא קטנה של חיישנים אלחוטיים, ההתקנה וההגדרות פשוטות מאוד וניתן בהשקעה של כמה שעות של RTFM והתקנה לסיים לרשת בית.
שווה לתכנן מראש אזורי כיסוי נכונים למניעת אזעקות שווא ושווה להשקיע בחיישנים שלא רגישים לחיות מחמד (אם מסתובבים בבית כלבים /חתולים....)
לטעמי האלחוטיים נוחים יותר כי ניתן להתקינם בכל מקום שרוצים ללא צורך בתשתית כלשהיא. הסוללה מחזיקה שם לפחות שנתיים (אני עוד לא החלפתי סוללות ויש אתראה על סוללות חלשות).

איזי
02-09-2011, 12:06:15
בנוסף לפימה יש גם את את עורב הישראלית שזולה יותר (בפורום בנושא הזעקות שקראתי יש מלחמה בין היצרנים ממש כאילו מדובר בספקטרום מול XYZ :) ) ואת Visonic.
אתה יכול לחפש מידע נוסף בקישור: http://alarms4u.co.il.preview18.livedns.co.il/index.php?/forum/7.html

עונים שם לאט אבל יש חברה מיקצוענים.
בקשר לשאלה שלך, לדעתי כמו בכל מערכת שדורשת התקנה פיזית של מספר רב של רכיבים, האמינות הכללית תלויה יותר במתקין מאשר ביצרן הרכיבים. מערכת אלחוטית דורשת התקנה פשוטה יותר אבל דורשת תוספת לרכזת שתדע בנוסף לקליטת הגלאים גם להתריע על סוללות חלשות. אם אתה מתכוון להתקין לבד, כדאי להשקיע את הזמן הדרוש ללמוד כיצד פועלת מערכת הזעקה ורק אז לתכנן את ההתקנה. גם אם אתה מזמין מתקין כדאי להבין מראש מה הוא מתכוון לבצע, יצא לי לראות מתקינים מעולים וכאלו שאני לא מבין כיצד עדיין עובדים במקצוע.

maozasaf
02-09-2011, 12:17:57
תודה על התגובות חברים...
המערכת מיועדת לבית 60מ"ר , 5 או 6 גלאי נפח.
קיבלתי הצעת מחיר למערכת CROW. עד 8 גלאים חוטית
ב2500₪. כולל התקנה ושירות מעולה שעובר מפה לאוזן..
השאלה היא האם המחיר ראלי..

Boogle
02-09-2011, 15:07:55
אתה נמצא בדרך הטובה לסבול מאזעקות שווא.
ל60 מטר אתה לא צריך יותר מ2 , אולי שלושה גלאי נפח. אם כבר, היות וזו דירה, הייתי משקיע בגלאי וילון בחלונות מועדים לפריצה וגלאי נפח יחיד בחלל הראשי של הבית.
בוא נסכם כמה עובדות:
1. ברגע שהאזעקה תופעל הגנב המזדמן יברח ( אחרי שיאסוף את כל מה שעל הדרך) או, אם הוא מקצוען, ילך לטפל באזעקה.
2. היות ואין להניח שהגנב יגביל את עצמו לפינה ספציפית בבית , שאין בה כיסוי גלאים, הרי שאחד הגלאים יזהה אותו במוקדם או במאוחר (גג דקה :))
3. אתה בד"כ תהיה רחוק מספיק בכדי לא להגיע בזמן לטפל בעניין.
4. אף שכן , נחמד ככל שיהיה , לא יבוא לבדוק למה האזעקה זועקת.
5. הוא כן יבוא במועד מאוחר יותר להתלונן שהאזעקה שלך הפריעה לו לישון ואם אפשר אזעקות שקטות אז עדיף.
6. אזעקה ביסודה היא עלה תאנה בכדי להפעיל ביטוח דירה זול, וגם הם לא ידרשו יותר מגלאי אחד לדירה כזו.
7. פורץ ששם לעצמו את דירתך ליעד ידע לנטרל אותה תוך 30 שניות גג
8. פורץ מזדמן, לא ינסה להכנס כשיראה את הצופר בחוץ, או לחלופין כשיתעסק עם הדלת (גלאי דלת תמיד כלול) האזעקה תופעל ותבריח אותו.
9. האזעקה הכי טובה , שעובדת , עולה אפס בקניה, אך עולה כמה עשרות שקלים בחודש נקראת כלב :)

בהצלחה.

maozasaf
02-09-2011, 15:23:11
למה יותר מידי...
1 לסלון שזה האזור המרכזי כולל הכניסה לבית + חלון .
1 למטבח בגלל שיש שם חלון קטן (שאפשר להיכנס דרכו).
1 לחדר הורים
1 לחדר השני שיש בו שתי חלונות .
1 לחדר כביסה שבו יש דלת לחצר.(שגם לחדר כביסה יד דלת שמפרידה בין המקלחת לחדר עצמו)..

דרך אגב לגבי העצה התשיעית.. תמיד חשבתי על זה ..אבל אישתי אומרת שזאת התעללות להשאיר כלב שמירה בגינה כל הזמן....לך תבין...

מה לגבי ההצעה שנתנו לי ....מחיר טוב? חברה טובה?

תודה !!

איזי
02-09-2011, 16:03:19
המחיר סביר מאד. חברות הביטוח ידרשו גם גלאי ניפוץ בחדרים עם חלונות. תתעקש לקבל את קוד המפעיל למרות שלא בעיה גדולה לאפס את המערכת, פשוט צריך לתכנת הכל מחדש.
אני מנחש שאתה מקבל מערכת 4 אזורים ומבצעים הכפלת איזורים. במידה ואני צודק, כדאי לך להוסיף כמה עשרות שקלים (אם אני לא טועה במחיר) ולרכוש מערכת 8 איזורים.

maozasaf
02-09-2011, 16:13:40
תודה איזי ...המערכת היא של CROW ,עד 8 אזורים קווית.

paylot
02-09-2011, 17:14:22
זה לא המקום :) בכל מקרה זה המקצוע ותעסוקתי אתה מוזמן לדבר איתי 0543071601:cool:

maozasaf
02-09-2011, 21:08:18
יש לי VISONIC כבר כ3 שנים עם אפס תקלות ואזעקות שווא.
יש לה שני חיישנים חוטיים וכמות לא קטנה של חיישנים אלחוטיים, ההתקנה וההגדרות פשוטות מאוד וניתן בהשקעה של כמה שעות של RTFM והתקנה לסיים לרשת בית.
שווה לתכנן מראש אזורי כיסוי נכונים למניעת אזעקות שווא ושווה להשקיע בחיישנים שלא רגישים לחיות מחמד (אם מסתובבים בבית כלבים /חתולים....)
לטעמי האלחוטיים נוחים יותר כי ניתן להתקינם בכל מקום שרוצים ללא צורך בתשתית כלשהיא. הסוללה מחזיקה שם לפחות שנתיים (אני עוד לא החלפתי סוללות ויש אתראה על סוללות חלשות).

מה זה RTFM ?
האם לזה התכוון המשורר...Read the Fucking Manual

flyinglizard
03-09-2011, 04:39:45
לדעתי - אל תיקח חוטית. אלחוטית מאוד גמישה וניתנת להעברה בקלות. הויסוניק PowerMax זו מערכת מצויינת, השלטים האלחוטיים שלה סופר נוחים (לא צריך להקיש כלום בפאנל אף פעם ואפשר לדרוך ולנטרל את האזעקה מחוץ לבית). אפס אזעקות שווא כבר כמעט ארבע שנים, רק פעם אחת להחליף סוללות בכל הגלאים (חמש דקות לגלאי) וזהו. ואתה לא צריך מתקין - תתקין לבד. זה מאוד קל וככה גם תדע לקנפג אותה. אגב, הוספתי לשלי גם שני גלאי אש, אחד בחדר עבודה (אלקטרוניקה) ואחד איפה שהמסוקים (ליפו). שוב, חמש דקות לתלות ולקנפג.

גוגל חבר, תזהר עם הקטע של הסוללות החלשות - כשהגלאי יפסיק לשדר, המערכת תחטוף tamper ותתחיל אזעקה. תחליף מבעוד מועד (זה גם יתן לך זמן להזמין עשיריית סוללות כאלו מאיביי באיזה חמישה דולר במקום 20 שקל לאחת בארץ).

maozasaf
03-09-2011, 10:53:45
מה ההבדל בין הויסוניק PowerMax לפלוס?

Boogle
03-09-2011, 12:20:37
גוגל חבר, תזהר עם הקטע של הסוללות החלשות - כשהגלאי יפסיק לשדר, המערכת תחטוף tamper ותתחיל אזעקה. תחליף מבעוד מועד (זה גם יתן לך זמן להזמין עשיריית סוללות כאלו מאיביי באיזה חמישה דולר במקום 20 שקל לאחת בארץ).

אם כבר הזהרת, תן איזה לינק למוכר אמין :)

אגב למי שהעיר את נושא הביטוח למעלה, ממליץ להחליף חברת ביטוח, החברה שלי מסתפקת בגלאי נפח אחד בכל קומה וגלאי דלת ובנוסף חיבור טלפוני של האזעקה.

flyinglizard
03-09-2011, 12:27:36
אני לא מוצא את הליסטינג של המוכר ממנו קניתי, אבל הנה אחד אחר (אותה סוללה):

http://www.ebay.com/itm/12-123A-CR123A-16340-3V-Lithium-Battery-Cell-TrustFire-/250883229565?pt=US_Batteries&hash=item3a69ce477d#ht_1714wt_1016

אני בטוח ב99.9% שזו הסוללה המתאימה, אבל תוודא.

maozasaf
04-09-2011, 20:10:08
איפה אפשר לקנות באזור ת"א ..מחנות ולא ממתקין שעובד מהבית\רכב...????

paylot
04-09-2011, 20:39:29
תבין חמוד ברגע שמערכת אזעקה בין אם זו ויסוניק, פימה , ריסקו,עורב, וכל המודרניות שיודעות לעבוד הן בצורה חוטית או אלחוטית יודעות גם להיות מתוכנתות ע"י המתקין במקרה של תקלה כדוגמת סוללה חלשה או כל תקלה אחרת אם להפעיל סרנה או לא ולעניין בחירה ביו חוטית או אלחוטית ,מנסיוני 15 שנה בתכום אם יש אפשרות להתקין חוטית אז תלכו על זה ולמה אני אומר זאת? מכיוון שבנושא האלחוטי קיימת תקלה מאוד נפוצה הנקראת חסימת אלחוט ע"י אחד הגלאים שהחליט לשדר קבוע ועוד התחזוקה בלתי נסבלת בנשא הסוללות
תודה:cool:

גוגל חבר, תזהר עם הקטע של הסוללות החלשות - כשהגלאי יפסיק לשדר, המערכת תחטוף tamper ותתחיל אזעקה. תחליף מבעוד מועד (זה גם יתן לך זמן להזמין עשיריית סוללות כאלו מאיביי באיזה חמישה דולר במקום 20 שקל לאחת בארץ).[/QUOTE]
לדעתי - אל תיקח חוטית. אלחוטית מאוד גמישה וניתנת להעברה בקלות. הויסוניק PowerMax זו מערכת מצויינת, השלטים האלחוטיים שלה סופר נוחים (לא צריך להקיש כלום בפאנל אף פעם ואפשר לדרוך ולנטרל את האזעקה מחוץ לבית). אפס אזעקות שווא כבר כמעט ארבע שנים, רק פעם אחת להחליף סוללות בכל הגלאים (חמש דקות לגלאי) וזהו. ואתה לא צריך מתקין - תתקין לבד. זה מאוד קל וככה גם תדע לקנפג אותה. אגב, הוספתי לשלי גם שני גלאי אש, אחד בחדר עבודה (אלקטרוניקה) ואחד איפה שהמסוקים (ליפו). שוב, חמש דקות לתלות ולקנפג.

ZvikaF
05-09-2011, 07:56:08
אפי ???

maozasaf
08-09-2011, 16:23:29
אז החלטתי שאני הולך על הפאוור מקס פלוס ..
רק שאלה קטנה ...
מה ההבדל בין שתי אלה ...הם ניראים אותו הדבר, וגם מוגדרים ככה .
רק לאחד יש מכסה אחד למקשים(ולסוללת גיבוי)
ולשני יש שתי מכסים ....אחד למקשים ואחד כניראה לסוללה ...
http://www.yalec.com/upload/PowerMaxPlus.jpg http://www.bsecure.co.il/cms_data/prodimages/M32147253200838501793.jpg

maozasaf
12-09-2011, 16:39:48
אז הזמנתי את הויסוניק פאוור מקס + | הגיע לי הדגם כמו בתמונה השמאלית למעלה ..(עם פנל נפתח אחד למקשים ולסוללה).
תודה לכולם על העצות.
יצא לי 2000 ש"ח כולל משלוח עד הבית +קינפוג כל הגלאים למערכת,אזורים,חייגן וכו' נחת אצלי ב 7:30בבוקר:)...אחלה שירות.
3 גלאי נפח, 2 מגנטים לדלתות, 1 גלאי עשן לאזור הטיסנים(לליפו), סירנה חיצונית. 1 שלט אלחוטי קטן.

ההתקנה הסתיימה בהצלחה, בלי בעיות מיוחדות, רק מדבר אחד התבאסתי.
המערכת לא עובדת עם הקו של אורנג(מודם הסמארט בוקס).

האם יש למישהו ניסיון עם זה ..פיתרון כלשהו?

איזי
12-09-2011, 18:11:22
יכול להיות שמוגדר למערכת חיוג פולסים?

maozasaf
13-09-2011, 07:53:02
לא, בדקתי ומוגדר כ TONE.
אווףףף

maozasaf
13-09-2011, 14:06:07
אז בלית בררה. נאלצתי להוסיף עוד קו בבית שיהיה לאזעקה 'קו-קל' זה נקרא עלות של 25₪ לחודש

תגידו , בזק הם מספקים רק תשתית או שהם גם ספק אינטרנט?

Liav
13-09-2011, 16:06:25
תגידו , בזק הם מספקים רק תשתית או שהם גם ספק אינטרנט?

בזק אחראים רק על התשתית.
יש ספקית עם שם דומה "בזק בינלאומי" (חברת בת של בזק)

maozasaf
18-09-2011, 07:12:00
יש פה משהו שמבין איך מגדירים אזורים בפאוור מקס+
בגדול אני רוצה להוסיף עוד אזור להפעלה חלקית(HOME) ולא יודע איך...

maozasaf
19-09-2011, 17:52:33
טוב ..אז הסתדרתי כבר בכוחות עצמי ...
כמו שבוגל אמר ...בסה"כ מה שהיה צריך לעשות זה RTFM ..:p