PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלט

orenw78
04-09-2011, 17:19:59
שבוע טוב לכולם,
אני מעוניין לרכוש שלט אשר ישרת אותי לאורך זמן ובצורה אמינה.
כעת מטיס טיסנים (חשמל,ניטרו) בעבר גם מסוקים (מתכוון לחזור בעתיד הקרוב)
אשמח לקבל עזרה והכוונה לדגם שכזה,
תקציב מוערך +-2000 ש"ח
כעת מטיס עם השלט של טורניגי ב - 50$ מ-HK
תודה מראש
אורן

.omer biton
04-09-2011, 17:39:14
sd10g תקנה ולא תתחרט
או הפוטאבה 8fg.

בוואז
04-09-2011, 18:29:01
פוטאבה 8FG :)

השלט הכי משתלם לדעתי

Hagay
04-09-2011, 18:38:09
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?27527-%F9%EC%E8-Hitec-Aurora-9-Channel-2.4GHz
ב2000 זה כולל כמה מקלטים עם טלמטריה גם!
אתה מוזמן ליצור קשר להתרשמות אחרי נסיון ארוך.

אייל שפירא
04-09-2011, 18:59:13
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?27527-%F9%EC%E8-Hitec-Aurora-9-Channel-2.4GHz
ב2000 זה כולל כמה מקלטים עם טלמטריה גם!
אתה מוזמן ליצור קשר להתרשמות אחרי נסיון ארוך.

מצטרף להמלצה על האורורה 9, בעיקר עכשיו כשהמחיר שלו צנח פלאים ואתה חוסך קרוב ל1000 שקל ממה שהוא עלה לפני חצי שנה.

orenw78
04-09-2011, 19:21:44
היכן ניתן להשיג אאת האורורה בארץ ובחו"ל
תודה

מני2000
04-09-2011, 19:30:17
אין ספק שנכון להיום האורורה (http://www.citysound.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=1139&catId=4)נותנת את התמורה הטובה ביותר למחיר היחסית מגוחך שלה.
אישית אני מטיס עם הSD10 (http://www.myhobby.co.il/121466/SANWA-SD-10G)ונהנה מכל רגע.

ziv pro tisanim
04-09-2011, 20:22:10
פוטאבה 8fg שלט מצויין.

גבי א
04-09-2011, 20:50:30
AORURA 9 - HITEC
תוכל להשיג אותו בשלט רחוק הרצליה, או אצל רונן דיקר במנחת בית שיקמה ליד אשקלון.

satrianip
04-09-2011, 20:59:14
futaba t8fg
השלט ללא עוררין

הויכוח הזה לא יסתיים לעולם
לך לחנויות תחזיק אותם בידיים
תראה את התפריטים שלהם ואז תחליט מה מתאים לך
אם אתה צריך עזרה תפנה אליי בפרטי אעזור לך

guyst
04-09-2011, 21:15:11
אורורה 9, נהנה ממנו כבר שנה.
טלמטריה לדעתי אחד הדברים היותר חשובים, לדעת כל הזמן מה מצב הסוללה (ללא הצורך לזכור להפעיל טיימרים שהם לא מדוייקים) לנחיתה בזמן וגם אינדיקציה לפעילות תקינה של הסוללה (שאחד התאים לא נפל לדוגמה).
כל מקלט הוא טווח ארוך ומכיל טלמטריה - אין צורך להעביר מודולים בין הטיסנים.
מסך המגע מאוד נוח לתפעול והמעבר בין הפונקציות השונות פשוט וטרויאלי (אחרי שהתנסתי ב-DX7 במשך שנה שגם הוא נוח לתפעול).
ישנם עדכונים לתוכנת השלט מידי כמה חודשים שמתבסס על שירשור חי ב-RCG בו משתמשים מבקשים פונקציות והחברה מטמיעה אותם בגרסאות השונות.
היום המחיר פשוט בדיחה למה שאתה מקבל (סביב ה-1500 ש"ח כולל מקלט).
המקלטים יחסית זולים בהנחה שהם גם טווח ארוך וגם כוללים בתוכם מודול טלמטריה בסיסי. ($40 למקלט 6 ערוצים).
תעבור על הסקירה לפרטים נוספים (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?27527-%F9%EC%E8-Hitec-Aurora-9-Channel-2.4GHz).

זו דעתי האישית, ומצטרף להמלצה של קודמי ללכת לשטח או לחנות ולהרגיש בידיים את השלטים השונים.

wind556
04-09-2011, 22:28:00
ההמלצה הכי מצחיקה שמאד רווחת כאן זה "להחזיק את השלט בידיים"
לא רוצה להתבטא בגסות, אבל זו המלצה לא חכמה בלשון המעטה.
כל שלט בעולם, אחרי שיהיה שלך תרגיש איתו הכי נוח שאפשר , זה בכלל לא מדד. מהנדסי אנוש יושבים על זה וההבדלים בתחום הזה למעט יוצאי דופן הם מינוריים ביותר.
אני מטיס עםכמעט כל שלט שקיים בארץ, אני מאד רגיש לניואנסים בנוחיות, ולא מצאתי שום הבדל משמעותי (בקטגורית הנוחיות) שבגללו הייתי מעדיף שלט זה או אחר
הדבר היחיד שחשוב בשלט זה הממשק משתמש , שום דבר אחר לא עולה על זה בחשיבותו.
לא תפיק שום תועלת משלט שלא תהיה בקיא בתפריט שלו עד הפרט האחרון ושתטייל בתוכו בצורה ברורה ובוטחת.
נכון להיום מבחינה זו אין תחרות לספקטרום או JR. אפילו האורורה היחסית שפוי במימשק לא מתקרב לזה.
שלא לדבר על פוטאבה ששם המימשק משתמש לא ממש ידידותי בלשון המעטה.

בוואז
04-09-2011, 22:42:49
ההמלצה הכי מצחיקה שמאד רווחת כאן זה "להחזיק את השלט בידיים"
לא רוצה להתבטא בגסות, אבל זו המלצה לא חכמה בלשון המעטה.
כל שלט בעולם, אחרי שיהיה שלך תרגיש איתו הכי נוח שאפשר , זה בכלל לא מדד. מהנדסי אנוש יושבים על זה וההבדלים בתחום הזה למעט יוצאי דופן הם מינוריים ביותר.
אני מטיס עםכמעט כל שלט שקיים בארץ, אני מאד רגיש לניואנסים בנוחיות, ולא מצאתי שום הבדל משמעותי (בקטגורית הנוחיות) שבגללו הייתי מעדיף שלט זה או אחר
הדבר היחיד שחשוב בשלט זה הממשק משתמש , שום דבר אחר לא עולה על זה בחשיבותו.
לא תפיק שום תועלת משלט שלא תהיה בקיא בתפריט שלו עד הפרט האחרון ושתטייל בתוכו בצורה ברורה ובוטחת.
נכון להיום מבחינה זו אין תחרות לספקטרום או JR. אפילו האורורה היחסית שפוי במימשק לא מתקרב לזה.
שלא לדבר על פוטאבה ששם המימשק משתמש לא ממש ידידותי בלשון המעטה.

אי פעם נגעת בפוטאבה 8FG שאתה מצהיר הצהרות מכלילות כאלו?

Boogle
04-09-2011, 23:51:49
אני ממליץ לך להשקיע 40$ בלוח התכנות ולהשאר עם הטורינג'י.
אולי להזמין לך שלט לחלקי חילוף ב40$ מלידרס.

תשקיע את יתר התקציב כך:

1. 50$ מודול טלמטריה של FRSKY
2. עוד כמה עשרות דולרים במקלטי FRSKY
3. את כל היתר תשקיע בעוד טיסן/מסוק.

הכי משתלם לדעתי!

orenw78
05-09-2011, 07:42:29
ועכשיו אני שואל,כיצד ניתן להחליט
כאשר לא קיימת דעה אחידה ,כל אחד מאשר ומצדיק את המערכת שקיימת אצלו ובצדק.
כך שהאם נכון לומר שממשק המשתמש אולי לא החלק הכי חשוב משום שכל ממשק שלא יהיה ,אני אלמד אותו בסופו של דבר (השאלה לאורך כמה זמ אבל מה שבטוח פעם אחת למדתי הפתעות לא צפויות)
ומכאן אני מגיע לפרמטרים נוספים ברכישת מערכת רדיו,
ביטוח - איזו חברה מגבה בצורה הטובה ביותר את המוצרים היוצאים מפס היצור שלה ומעבר ,,מאמין שלא קיימות מעבדות תיקון בארץ,אך ההתנהלות אל מול החנות ממנה הוא נקנה היא נוחה וקלה
איכות המוצרים - איזו חברה צברה את הרקורד הטוב ביותר בהנפקת מוצרים תקינים וללא פגמים (כולל תופעות רדיו ואלקטרוניקה לא ברורות בשלט הטורניגי לדוגמה)
שירות-איזו חברה מחזיקה מעין מרכז תמיכה למשתמשים בכל העולם ומגיבה בהתאם (הרגשת הקיום של אבא ואמא למוצר)
אשמח לשמוע את דעתכם על גישה זו,והמלצות נלוות

כמו כן, מה מומלץ יותר
SPECTRUM DX7
FUTABA C7
תודה

orenw78
05-09-2011, 15:30:55
כמו כן, מה מומלץ יותר
SPECTRUM DX7
FUTABA C7
תודה

בוואז
05-09-2011, 15:36:18
משהו אחד בטוח ואין עליו וויכוח

פוטאבה הוכיחה את עצמה בתור החברה הכי אמינה עד היום והיא עדיין החברה הכי אמינה שיש

אורורה זה שלט יחסית חדש שלדעת רבים עוד לא הוכיח את עצמו, למרות שאין הרבה דיווחים על בעיות איתו

גבי א
05-09-2011, 16:58:12
נדב, אני מעט חולק על הקביעה של שלט חדש/ישן ה AORURA נמצא בארץ כבר יותר משנה ובחו"ל קצת יותר, אבל לא זה הענין - HITEC זו חברה מאד ותיקה, לפני כ35 שנים כשהטסתי עם מערכות של KRAFT ו MRC היו את המערכות של HITEC ששלטו בשטח ההטסות עם מערכות מתקדמות ואמינות ביותר. זו לא עוד חברה סינית שקמה היום ומחר תעלם שמוציאה לשוק שלטים ב 50$ זו חברה עם עבר מפואר שנרדמה קצת בשמירה וחזרה בגדול עם מערכת מצוינת ואתה רק מחזק את דברי בזה שאתה משבח את FUTABA הרי שיטת השידור של HITEC זהה ל FUTABA , הם לא עשו את הטעות של SPECTRUM שיצאו עם שיטת שידור חדשה שלא הוכיחה את עצמה, והם שינו/שידרגו אותה לפחות פעם אחת.

flyinglizard
05-09-2011, 17:13:52
הפוטאבה 8FG נמצא בליגה משל עצמו. הLATENCY הכי נמוך, אמינות שידור גבוהה מאוד, אפשרות לשדרוג, תמיכה ב14 ערוצים, כל אפשרות שאפשר להעלות על הדעת ותמיכה בSBUS אם יום אחד זה יהיה יותר רלוונטי. אני הטסתי עם DX7, JR9303 ו8FG (יש לי גם DX8 חדש לגמרי) ואם הייתי צריך להשאר עם שלט אחד זה היה ה8FG. היה לי את האורורה למשך פרק זמן מסויים והוא היה נחמד אבל לא אהבתי את הטאץ', לדעתי זה מיותר ומסבך.

כמו כן, מה מומלץ יותר
SPECTRUM DX7
FUTABA C7
תודה

אני מקווה שאתה לא שואל את זה כי איזה סוחר ממולח מנסה לדחוף לך את השלטים האלה ב2000 שקל. הייתי משלם 1100 ש"ח לכל היותר. בין שניהם, מבחינת יכולות הפוטבה עדיף משמעותית, מבחינת קלות התכנות הייתי לוקח את הספקטרום. אם אתה בטוח שאתה הולך להשאר בתחביב קח את ה8FG, שווה את התוספת על שני אלו.

לספקרום יש גם Model Match שלא מאפשר לך להטיס עם המודל הלא נכון בשלט. זה פיצ'ר חשוב, אני מוכן לוותר עליו בשביל יתר היתרונות של פוטבה אבל תעשה את השיקול שלך. ספקטרום גם עובד עם כלמיני צעצועי BNF של eflite (לא רלוונטי מבחינתי).

אם אתה מעוניין להתנסות בסימולטור עם 8FG, 9303 וDX8 יש לי את כל השלושה ואשמח לעזור לך.

ebay007
05-09-2011, 17:32:03
יתרון עצום לספקטרום זה המקלטים הקטנים, והיחסית זולים. (בעיקר כשמדובר בחיקוי)
מה עם הDX8? גם לו יש טלמטרייה.
רק לפרוטוקול, אני לא מאוד אוהב ספקטרום...

flyinglizard
05-09-2011, 17:42:16
לDX8 היו כלמיני בעיות אמינות ויש שמועות על כאלו גם עכשיו. לא הייתי לוקח סיכון איתו (גם שיטת שידור חדשה, DSMX). חיקויים יש גם לפוטבה וגם מקלטים די קטנים.

eli-f
05-09-2011, 18:12:07
קח פוטאבה 8
BEST VALUE FOR PRICE

.omer biton
05-09-2011, 23:47:43
אני חושב שהsanwa sd 10g זה השלט האגדי.. :)

orenw78
06-09-2011, 08:58:10
ועכשיו אני שואל,כיצד ניתן להחליט
כאשר לא קיימת דעה אחידה ,כל אחד מאשר ומצדיק את המערכת שקיימת אצלו ובצדק.
כך שהאם נכון לומר שממשק המשתמש אולי לא החלק הכי חשוב משום שכל ממשק שלא יהיה ,אני אלמד אותו בסופו של דבר (השאלה לאורך כמה זמ אבל מה שבטוח פעם אחת למדתי הפתעות לא צפויות)
ומכאן אני מגיע לפרמטרים נוספים ברכישת מערכת רדיו,
ביטוח - איזו חברה מגבה בצורה הטובה ביותר את המוצרים היוצאים מפס היצור שלה ומעבר ,,מאמין שלא קיימות מעבדות תיקון בארץ,אך ההתנהלות אל מול החנות ממנה הוא נקנה היא נוחה וקלה
איכות המוצרים - איזו חברה צברה את הרקורד הטוב ביותר בהנפקת מוצרים תקינים וללא פגמים (כולל תופעות רדיו ואלקטרוניקה לא ברורות בשלט הטורניגי לדוגמה)
שירות-איזו חברה מחזיקה מעין מרכז תמיכה למשתמשים בכל העולם ומגיבה בהתאם (הרגשת הקיום של אבא ואמא למוצר)
אשמח לשמוע את דעתכם על גישה זו,והמלצות נלוות

guyst
06-09-2011, 09:53:56
שאלות טובות אבל אין ממש תשובות חד משמעיות.

פוטבה זה Brand Name ונחשב אמין וידוע לאורך שנים ולכן גם יקר מאחרים.
הייטק ואורורה 9 בפרט, יחסית חדש בשוק (קצת יותר משנה) אבל מניסיון אישי שלי והכרות של ניסיון אחרים, אין לו בעיות ידועות (שיטת שידור ד"א היא כמו של פוטבה). להם, כפי שציינתי קודם לכן, יש פוסט ב-RCG בו משתמשים מבקשים שיפורים שאכן מתבטאים בגירסאות השידרוג. מחיר מאוד אטראקטיבי היום.
ספקטרום שלטים מאוד פופולרים שיש עליהם המון שמועות (לגבי אמינות שיטת השידור) אבל זה נראה בגלל הכמות הגדולה שנמצאת בידי המשתמשים (מדווחות יותר תקלות...).

לגבי אחריות, יש תלות בשימוש, כיוון שזו לא טלויזיה שיושבת על המזנון שנים והאפשרות היא On / Off ומשחק עם הערוצים.
היום אנשים מחליפים בעצמם לסוללות ליפובשלט, המקלטים חוטפים זרמים גבוהים בגלל חיבור לא נכון או מקלט מפסיק לעבוד אחרי ריסוק.
לעצם העניין, אם מדובר בשימוש סביר, ההנחה היא שהאחריות של כל היצרנים תכובד, אם היה שימוש לא תקין, תהיה לך בעייה.

ידידי, לא תקבל פה תשובות חד משמעיות שיקלו עלייך את ההחלטה, וכל תשובה שתקבל תהיה מוטה לכיוון השלט שכרגע יש לאותו ממליץ (מישהו יגיד לך שהשלט שלט דפוק...|??? :p).

ושוב לדעתי האישית, היה לי DX7 שמאוד נהנתי ממנו ולפני שנה החלפתי לאורורה שאני הרבה יותר מרוצה ממנה בגלל הממשק ןהטלמטריה בעיקר.

orenw78
07-09-2011, 08:25:11
תודה רבה לכל המגיבים,נשארתי עם DX7 VS AURORA

s.mario
07-09-2011, 08:41:08
אגב , בנושא הטלמריה באורורה:
עד כמה נח השימוש בטלמריה תו"כ טיסה? האם זהו לא גאדג'ט בלבד שמספק נתונים לפני\אחרי הטיסה?
אישית , נראה לי לא פשוט להוריד את העיניים מהטיסן ולקרוא נתונים מהשלט.

בוואז
07-09-2011, 09:08:16
תודה רבה לכל המגיבים,נשארתי עם DX7 VS AURORA

DX7 נגד אורורה זאת לא שאלה, ברור שהאורורה

אבל למה הפוטאבה ירד?

orenw78
07-09-2011, 09:13:09
היה לי DX7 יחסוך ממני התעסקות בלמידת הממשק
ומשום מה הוא גם יקר יותר מה-AURORA

guyst
07-09-2011, 09:19:33
אגב , בנושא הטלמריה באורורה:
עד כמה נח השימוש בטלמריה תו"כ טיסה? האם זהו לא גאדג'ט בלבד שמספק נתונים לפני\אחרי הטיסה?
אישית , נראה לי לא פשוט להוריד את העיניים מהטיסן ולקרוא נתונים מהשלט.

השימוש בראש ובראשונה הוא בהתראה הקולית - כאשר המתח בסוללה יורד מתחת למה שהגדרת לו השלט מתריע (בניגוד לכיוון טיימר שנותן אינדיקציה לזמן בלבד ולא לאופי הטיסה לעומת מצב הסוללה).
בנוסף, אני מרים את השלט לכיוון קו הראייה עם הטיסן ומעיף מבט על מצב הסוללה.
בימים אלו יוצא רכיב חדש שנותן גם קריאה קולית של המתח - פרטים (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?27527-שלט-Hitec-Aurora-9-Channel-2.4GHz&p=288591#post288591).

guyst
07-09-2011, 09:21:13
היה לי DX7 יחסוך ממני התעסקות בלמידת הממשק
ומשום מה הוא גם יקר יותר מה-AURORA

לא כוחות... ;)
את האורורה אתה לומד תוך פחות משעה מה שאי אפשר להגיד על ה-DX7.

s.mario
07-09-2011, 11:54:36
השימוש בראש ובראשונה הוא בהתראה הקולית - כאשר המתח בסוללה יורד מתחת למה שהגדרת לו השלט מתריע (בניגוד לכיוון טיימר שנותן אינדיקציה לזמן בלבד ולא לאופי הטיסה לעומת מצב הסוללה).
בנוסף, אני מרים את השלט לכיוון קו הראייה עם הטיסן ומעיף מבט על מצב הסוללה.
בימים אלו יוצא רכיב חדש שנותן גם קריאה קולית של המתח - פרטים (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?27527-שלט-Hitec-Aurora-9-Channel-2.4GHz&p=288591#post288591).
נראה טוב!!
בהחלט הולך להיות מעניין.
האם לכל המקלטים יש את יכולת הטלמריה מובנית?

guyst
07-09-2011, 12:43:56
נראה טוב!!
בהחלט הולך להיות מעניין.
האם לכל המקלטים יש את יכולת הטלמריה מובנית?

ל-6 ערוצים יש טלמטריה בסיסית (סוללה) ול-7 ומעלה טלמטריה מלאה.

orenw78
07-09-2011, 16:05:48
לא התקשרתי עכשיו לשלט רחוק ,אין במלאי AURORA
האם מישהו מכיר חלופות לרכישה?
תודה

Hagay
07-09-2011, 16:21:57
אלון הובי ניטרו 0545978586