PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור בניה דאון DLG בשם Helios

Gil
05-09-2011, 04:14:34
שלום,

במהלך התחרות בגרמניה חשקה נפשי בדאון חדש או שניים ;)

הדאון שיוצג כאן מיוצר ע"י בחור בלגי שהתחרה בתחרות גרמניה הפתוחה.

הדאון עשוי בשיטת ייצור שונה ממה שהיה לי עד היום, יפורט בהמשך...

כמו כן לדאון פרופיל כנף מסוג zone 2 שאמור לתת יותר ביצועים יפורט בהמשך..

הדאון מאד קל להרכבה עקב מחשבה מראש של היצרן במהלך הכנתו.

תמונות ראשונות:
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=52362&d=1315188798

eitan-ro
05-09-2011, 06:34:24
מעניין אם הביצועים שלו אצלך יהיו כמו אצל כרסיטוף (היצרן) בגרמניה...? :D

Gil
12-09-2011, 19:47:36
הי,

אמנם קצת בסדר הפוך, אך בכל זאת קצת מהתמונות של תהליך הבנייה.

תהליך הבנייה שלו מאד פשוט כתוצאה של חשיבה מראש בעת הכנת הדאון,
כגון הכנת המעברים לפושרוד בכנף, סימון מיקום הסרוואים בכנף,
יצירת מעברים לחיווט של הסרוואים בכנף.

תושבת להגה הכיוון והגובה שנותר רק להדביק ולכוון.

אחד הדאונים הקלים להרכבה שנתקלתי בהם

eitan-ro
12-09-2011, 21:31:42
אחלה! נראה אותו יום שבת!

Gil
17-09-2011, 22:05:43
הי,

נתקלתי בבעיות של רעידות מאזנות בעת זריקות חזקות דבר שמצמצם את יכולת הדאון להגיע לגובה מקסימלי.
בהתיעצות עם רועי וגם יצרן הדאון נעשו מספר שינויים בעיקר בנושא הפושרודים של המאזנות, החלפת הפושרוד הראשוני שהיה עשוי מפלדה 1.4 מ"מ עם כיפופים לאורכו, בפושרוד של צינור קרבון עם סיומות פלדה
אעלה תמונות בהמשך.

גם בשלב הזה תופעת הרעידות לא נעלמה :-( והדבר התחיל להדאיג אותי מאד שכן המשך הרעידות פשוט יהרוס את הסרוואים ואף יגרום נזק מבני לכנף!

ביצעתי שינוי נוסף והוא החלפת ראשי הסרוואים באחרים טיפה יותר עבים + הכנסתי את הפושרוד חור אחד פנימה יותר קרוב למרכז הציר של הסרוו.
ביצעתי בדיקות שיגור, אמנם מעט פחות רעידות אבל בכל זאת נתקלתי ברעידות.

בשלב הזה אני כבר על סף ייאוש, וממש לא בא לי לנתק את הסרוואים מהכנף (מודבקים אליה באפוקסי ) ולהחליף אותם.

אתמול החלטתי לבצע נסיון נוסף ושוב החלפתי את ראשי הסרוו באחרים בהם החור של הפושרוד קרוב יותר למרכז הציר של הסרוו.

יש לציין שכל שינוי כזה בקירוב הפושרוד למרכז הציר של הסרוו משנה לי את יחסי העברת התנועה הסופית למאזנת, שלמזלי לא נפגעה באופן משמעותי, פשוט הגדלתי את ה - D/R ל- 100% +
כאשר בתצורה הראשונה היה מוגדר לי 50% למלא התנועה, כך שנותר לי מספיק אחוזים בכדי לעשות זאת.

היום בשטח ההטסה נתתי לבריון הליטאי שלנו ( איתן :D ) לבצע מספר זריקות עוצמתיות בכדי לראות האם נשמע רעידת מאזנות!
היתה רוח נגדית של 4m/s הנחשבת לחלשה יחסית.

הדאון טיפס בעוצמתיות מעלה באופן חלק ללא רעידות :)

עדיין לא אוכל לקבוע האם הבעייה נפתרה עד אשר אני אבצע מספר זריקות עוצמתיות יותר משל איתן וזה יקרה כאשר היד שלי קצת תחלים ;)

באופן כללי אני מתרשם מהדאון הזה כדאון ברמה גבוהה ביותר, עם יכולת ניהוג וסימון טרמיקות שלא הכרתי עד היום בדאונים האחרים שיש לי ( מה שעושה את החיים מאד קלים שם למעלה :cool: )

נמשיך לבחון אותו ולעדכן בהתאם.

eitan-ro
18-09-2011, 06:42:55
הי,

עדיין לא אוכל לקבוע האם הבעייה נפתרה עד אשר אני אבצע מספר זריקות עוצמתיות יותר משל איתן וזה יקרה כאשר היד שלי קצת תחלים ;)

אופטימי משהו... :p

shaharg
18-09-2011, 07:05:41
שלום .
אפשר לינקים או איך אפשר לפנות לאדם שמיצר ?
מה תג המחיר שלו ?

Gil
18-09-2011, 08:59:45
שלום שחר,
שלחתי לך ה.פ

דאון כזה כמו שמופיע בתמונה למעלה עולה 430 יורו