PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה "שיפורים" לביקסלר שלי....

elyasaf1230
07-09-2011, 14:42:58
כמו שאתם יודעים (או שאתם לא יודעים..) יש לי ביקסלר וחשבתי לחבר לו גלגלים כדי שיהיה לי יותר קל להטיס,
זה אפשרי בכלל?

תודה לעוזרים!

wind556
07-09-2011, 15:00:21
יותר קל להטיס????
יהיה יותר קשה לנחות, יטוס יותר גרוע
אתה לוקח את היתרון הענקי שלו ומקלקל אותו.
הדבר היחיד שיהיה לך זו יכולת המראה ממסלול, בכל שאר הדברים אתה מקלקל את היכולות של הטיסן.

razor1
07-09-2011, 15:04:45
נצל"ש:
מה הדרך המומלצת להגן על הגחון משחיקה בנחיתה?

AmitB
07-09-2011, 15:12:38
נצל"ש:
מה הדרך המומלצת להגן על הגחון משחיקה בנחיתה?
סרט טסה (Tesa)

elyasaf1230
07-09-2011, 15:13:12
הבעיה שלי זאת ההמראה אז אולי אפשרי לעשות לו גל גלים שלא מחוברים אליו וברגע שהוא ימריא אז הוא ישתחרר מהם?

razor1
07-09-2011, 15:23:39
אין לי מושג מה זה סרט טסה :/
ניסיתי למצוא מה זה ולא הצלחתי, יש לך אולי קישור למוצר כזה?

guyst
07-09-2011, 15:46:15
דבק סיבי זכוכית.
יש בגולדן טייפ בחולון

AmitB
07-09-2011, 15:48:58
קבל
http://www.coastlinetapes.co.uk/adhesives-and-adhesive-tapes/heavy-duty-packaging-tapes.php
זה סרט דבק שקוף עם סיבי זכוכית שתי וערב
בארץ, מוכרים אותם בגולדן טייפ בחולון
יש ברוחב 5 ס"מ ו 2 וחצי ס"מ להגנת גחון עדיף הרחב יותר
טסה הכי טוב אבל גם סרט חבלה אחר יכול לעשות את העבודה

elyasaf1230
07-09-2011, 15:58:28
מישהו הציע לי דבר כזה:
52493

מה אתם אומרים?

razor1
07-09-2011, 15:59:17
תודה רבה!
נראה לי יש לי כזה אבל ברוחב של סלוטייפ רגיל.
גולדן טייפ יחסית קרוב אליי נראה לי אני אעבור שם בהזדמנות.

guyst
07-09-2011, 16:36:51
מישהו הציע לי דבר כזה:
52493

מה אתם אומרים?

אתה מסתבך לפני שלמדת להטיס.
את הטיסן הבא תקנה עם גלגלים. תשאיר את הביקסלר לפי היעוד שלו.

elyasaf1230
07-09-2011, 16:41:59
טוב... פשוט חשבתי שיהיה לי יותר קל עם גלגלים... אבל אם לא אז לא....

wind556
07-09-2011, 18:38:48
הבעיה שלי זאת ההמראה אז אולי אפשרי לעשות לו גל גלים שלא מחוברים אליו וברגע שהוא ימריא אז הוא ישתחרר מהם?

את הבעייה הזאת פותרים ב5 דקות של הדרכה נכונה

ואצל ידידינו הסיני יש לרכוש מגלשי פלסטיק יעילים ביותר בפרוטות

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8702__Wing_Skids_L50xH18mm_10pcs_set_.html

elyasaf1230
07-09-2011, 18:53:36
את הבעייה הזאת פותרים ב5 דקות של הדרכה נכונה

ואצל ידידינו הסיני יש לרכוש מגלשי פלסטיק יעילים ביותר בפרוטות

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8702__Wing_Skids_L50xH18mm_10pcs_set_.html

אמממ ראיתי את אלה פעם..... רעיון טוב..
אבל איפה אני מחבר את זה?? 2 מקדימה ואחד מאחורה??

רן שמעיה
07-09-2011, 19:02:08
כדי לחזק את הגוף לאורך זמן כדאי להוסיף כמה חיזוקים , ישלך כבר חיתוכים מוכנים , בשביל מוט קרבון אם אני לא טועה 3MM
ואם ממש באלך להשקיע יש אפשרות לחזק את הגוף לרוחב בלוח בלזה 3-2 MM ..

AmitB
07-09-2011, 20:14:42
על הגחון מספיק סרט טסה וזהו. כל המוסיף גורע.
מגלשים יכולים להיות תוספת מעניינת בתחתית הכנף - באיזור שנוגע ברצפה. הוספתי כאלה. אני עדיין לא בטוח כמה זה חשוב.

52498

רציתי לומר "אם עושים מאזנות" ... ונזכרתי שבביקסלר עסקינן... אז ככה - אם עושים באיזיסטאר מאזנות רצוי מאד לחזק את הכנפיים (פסי קרבון, או סרט טסה לאורך הכנף מלמטה, או החלפת מוט הפיברגלס המקורי הקצר במוט ארוך יותר - בשילוב עם העמקת התעלה בכנף) - בלי זה הכנף מקבלת צורות לא יפות בתמרוני ג'י גבוה. אני לא יודע בדיוק מה המצב בביקסלר מהבחינה הזו אבל שווה לבדוק - שמעתי וגם הומלץ פה בפורום להחליף את מוט ה"קרבון" שבא עם הטיסן בקרבון, או לפחות להכניס לתוכו מוט נוסף (קרבון או עץ או פיברגלס).
הגוף של הביקסלר חלול לחלוטין אאל"ט, בניגוד לאיזיסטאר שמלא בחיזוקים מבניים מהחומר המוקצף ממנו בנוי בטיסן. יכול להיות שגם בזה רצוי לטפל (לפני ההרכבה...)

לדעתי שיטת ההמראה הכי שווה לטיסן כזה היא השלכה ביד שמאל כשהשלט מוחזק בימין - קצת תרגול, קצת עזרה מחברים ותופסים את זה, ואז אפשר להמריא בכל שטח בלי בעיה, כל עניין הגלגלים נשמע מיותר אם המטרה לפשט את החיים.
נחיתה - הזדקרות בגובה נמוך למתחילים (רצוי על עשב רך ;)), וגלישה על אספלט או דרך עפר כשרוכשים קצת יותר שליטה.

http://www.youtube.com/watch?v=AuKFTTWxpSk

elyasaf1230
07-09-2011, 20:56:35
אוקיי.. אבל בכל זאת.. אני רוצה גלגלים לעכשיו ואחרי זה אני יוריד או משהו... אבל עכשיו קשה לי לזרוק אותו אז אני חושב שאני יסתדר יותר טוב עם גלגלים.

Boogle
07-09-2011, 21:17:20
אייל, עכשיו אתה לא צריך גלגלים כי המדריך שלך צריך להזניק אותו ולהנחית אותו.

רק אחרי שתלמד להשאר באויר בלי זעקות שבר של "למה הוא צולל" רק אז תוכל להתחיל להתאמן על הדברים האחרים.

בכל מצב אסור בתכלית האיסור ללכת להטיס לבד, הסכנות הטמונות בכך רבות וראה את זה כפקודה מהרב!!

לכן, בהתחלה מי שיהיה איתך בשטח יוכל להזניק לך שלא תתעסק בזריקה לבד.

לגבי החיזוקים המבניים, מי שהעתיק את הביקסלר השקיע קצת מחשבה, רק לא יכול היה לשדר אותה לאנשים .

אני אסביר, מבנה עגול מושלם בתצורת צינור יש לו חוזק גדול ללא צורך בחיזוקי מבנה פנימיים. בביקסלר ניתן להגיע לכך בקלות ע"י מעבר על קו התפר בין החצאים וחילחול דבק CA דליל על קו זה, יש לאחוז ולהצמיד היטב את שני החצאים. ברגע שהתפר הזה רציף הגוף יהיה חסין מספיק לכל תמרון (הכנפיים פחות) ועל כך כבר כתבתי בשרשור המקורי!!

כל המוסיף בשלב זה גורע כי הוא משלם במשקל מיותר.

את הקורה הראשית רצוי לחזק ע"י השחלת קורת בוק עגולה בקוטר 4 ממ במרכז הקורה שמסופקת איתו ,יש למשוח אותה בשכבה דקה של אפוקסי בעל זמן מיצוק של שעתיים עד 24 שעות על מנת לתת זמן לדבק להתאזן סביב הקורה.
לחלופין, התקנה של קורת בוק בקוטר 6 ממ - לא מחורצת!!!

אייל, מצא מדריך , כל היתר יסתדר.

elyasaf1230
07-09-2011, 21:54:54
אייל, עכשיו אתה לא צריך גלגלים כי המדריך שלך צריך להזניק אותו ולהנחית אותו.

רק אחרי שתלמד להשאר באויר בלי זעקות שבר של "למה הוא צולל" רק אז תוכל להתחיל להתאמן על הדברים האחרים.

בכל מצב אסור בתכלית האיסור ללכת להטיס לבד, הסכנות הטמונות בכך רבות וראה את זה כפקודה מהרב!!

לכן, בהתחלה מי שיהיה איתך בשטח יוכל להזניק לך שלא תתעסק בזריקה לבד.

לגבי החיזוקים המבניים, מי שהעתיק את הביקסלר השקיע קצת מחשבה, רק לא יכול היה לשדר אותה לאנשים .

אני אסביר, מבנה עגול מושלם בתצורת צינור יש לו חוזק גדול ללא צורך בחיזוקי מבנה פנימיים. בביקסלר ניתן להגיע לכך בקלות ע"י מעבר על קו התפר בין החצאים וחילחול דבק CA דליל על קו זה, יש לאחוז ולהצמיד היטב את שני החצאים. ברגע שהתפר הזה רציף הגוף יהיה חסין מספיק לכל תמרון (הכנפיים פחות) ועל כך כבר כתבתי בשרשור המקורי!!

כל המוסיף בשלב זה גורע כי הוא משלם במשקל מיותר.

את הקורה הראשית רצוי לחזק ע"י השחלת קורת בוק עגולה בקוטר 4 ממ במרכז הקורה שמסופקת איתו ,יש למשוח אותה בשכבה דקה של אפוקסי בעל זמן מיצוק של שעתיים עד 24 שעות על מנת לתת זמן לדבק להתאזן סביב הקורה.
לחלופין, התקנה של קורת בוק בקוטר 6 ממ - לא מחורצת!!!

אייל, מצא מדריך , כל היתר יסתדר.

פתחתי אשכול לפני כמה ימים שאמרתי שאני מחפש מדריך ולא מצאתי משהו רלוונטי..
אגב... לא קוראים לי אייל... קוראים לי אליסף...חח