PDA

צפייה בגרסה מלאה : פורניר

wind556
13-09-2011, 10:53:36
אני מחפש מקור לרכישת פורניר
עם אפשרות לבחור בין צפצפה, אוביצ'ה, מייפל או ודומים. (העדפה ראשונית לאוביצ'ה)
העובי הנדרש חייב להיות מ0.4 מ"מ ומטה.
גם כל מידע אחר בנושא מעניין, כמו למשל נסיון של אנשים עם החומרים האלו

b1yossi
13-09-2011, 18:33:53
אאל״ט פורניר מגיע היום כשהוא מודבק לפלטת עץ גמישה בעובי 2-4 מ״מ אני חושב שמעטים הנגרים שעובדים עם פורניר גולמי כמו פעם.
אבל אשמח לשמוע שאני טועה.

rc airplane
13-09-2011, 18:51:45
http://www.dychtwald.co.il/

wind556
13-09-2011, 19:59:13
http://www.dychtwald.co.il/

לא ציינתי שאני במרכז, בכל אופן תודה

יוסי, אני יודע שיש טיסנאים שהשתמשו בפורניר לציפוי כנפיים מקלקר, ובוודאות עם פורניר בעובי 0.4 ומטה.
לתגובות שלהם אני מחכה...

flatspin
13-09-2011, 20:57:04
בעבר ניסיתי לצפות כנפיים בעלות גרעין קלקר במעטה פורניר. הגימור נאה, אבל ישנה בעיה שעשויה להתעורר בשלב מאוחר יותר.
אם חודרים מים, מכל סיבה שהיא, מעבר לציפוי העליון ומרטיבים את הפורניר, הוא מתנפח, נוצרים סדקים והשוליים מתרוממים. אין שום אפשרות להחזיר את זה למקום. גם תיקון נזקים אחרים לכנף (מעיכה או שבר מקומי) כמעט בלתי ניתן לתקן מבלי שישארו סימנים בולטים לעין.
חומר למחשבה.

roydor
13-09-2011, 21:33:12
נסה פורניר קוטו, פורניר שמיוצר בפינלנד או נורבגיה. יש לו גימור יפה ולרב יש לו מראה של קוורטר גריין.
בעבר השתמשנו בו לדאוני רדיו. היינו מדביקים אותו לקלקר עם שכבה של בד פיבר 50 גרם בינו לקלקר ומקבלים כנף משוריינת.
לאחר ההדבקה היינו צובעים בלכה, מספר שכבות דקות כדי שלא יחדור לקלקר.
המראה מדהים שכן הפורניר בהיר יחסית (מזכיר לבנה) לאחר 4 או 5 שכבות של לכה (דור או צפונלק) היינו מסיימים בשיוף עם נייר מים עדין ומקבלים גימור חלק מאד.
צחי מני היה אלוף הבנייה עם הפורניר הזה, דאוני F3B, F3F ו-F3J, רובם קיימים עד היום (כבר 15 שנה ומעלה)

wind556
13-09-2011, 21:40:49
נסה פורניר קוטו, פורניר שמיוצר בפינלנד או נורבגיה. יש לו גימור יפה ולרב יש לו מראה של קוורטר גריין.
בעבר השתמשנו בו לדאוני רדיו. היינו מדביקים אותו לקלקר עם שכבה של בד פיבר 50 גרם בינו לקלקר ומקבלים כנף משוריינת.
לאחר ההדבקה היינו צובעים בלכה, מספר שכבות דקות כדי שלא יחדור לקלקר.
המראה מדהים שכן הפורניר בהיר יחסית (מזכיר לבנה) לאחר 4 או 5 שכבות של לכה (דור או צפונלק) היינו מסיימים בשיוף עם נייר מים עדין ומקבלים גימור חלק מאד.
צחי מני היה אלוף הבנייה עם הפורניר הזה, דאוני F3B, F3F ו-F3J, רובם קיימים עד היום (כבר 15 שנה ומעלה)

אמרת לי את זה גם בשטח, ואני מחפש מקור לרכישה
כמו כן שמתי עין על פורניר אוביצ'ה, שזה העץ הבא בתור אחרי בלזה מבחינת משקל סגולי , ומאד אחיד וצפוף מבחינת המבנה המכאני שלו.

בכל מקרה בפרוייקט הנוכחי אני לא אשים בד בין העץ לקלקר, זו כנף קטנה שיהיו בה כמה צינורות קרבון מאיכות גבוהה.

לגבי הדבק, אני מתלבט בין דבק פוליאוריטאן לבין דבק אליפטי

naty
16-09-2011, 17:29:20
אמרת לי את זה גם בשטח, ואני מחפש מקור לרכישה
כמו כן שמתי עין על פורניר אוביצ'ה, שזה העץ הבא בתור אחרי בלזה מבחינת משקל סגולי , ומאד אחיד וצפוף מבחינת המבנה המכאני שלו.

בכל מקרה בפרוייקט הנוכחי אני לא אשים בד בין העץ לקלקר, זו כנף קטנה שיהיו בה כמה צינורות קרבון מאיכות גבוהה.

לגבי הדבק, אני מתלבט בין דבק פוליאוריטאן לבין דבק אליפטי

פורמייקה תעזור עודד ?

קניתי פורמיקת אלומיניום כדי לבנות גלשן חולות באורן מחסן עץ כאן בחיפה .
הגלשן מחליק יפה על הדיונה בשדות ים קיסריה , הפורניר לא יקר והרעיון לצפות בזה כנפיים מעניין.

רועי האם פורמיקה כזו תתאים ?

wind556
16-09-2011, 17:34:16
פורמייקה תעזור עודד ?

קניתי פורמיקת אלומיניום כדי לבנות גלשן חולות באורן מחסן עץ כאן בחיפה .
הגלשן מחליק יפה על הדיונה בשדות ים קיסריה , הפורניר לא יקר והרעיון לצפות בזה כנפיים מעניין.

רועי האם פורמיקה כזו תתאים ?

אין סיכוי שזה יתאים
ובשלב זה ירדתי מליבת הקלקר לגמרי, כך שזה כבר לא רלוונטי
אני עובר לקלאסיקה הטובה והמוכרת: פרופילים :D

naty
17-09-2011, 22:43:21
אין סיכוי שזה יתאים
ובשלב זה ירדתי מליבת הקלקר לגמרי, כך שזה כבר לא רלוונטי
אני עובר לקלאסיקה הטובה והמוכרת: פרופילים :D

או קיי אז בשביל רועי או אולי בשבילי...

קבל קוטו :

לבידי לביא כתובת: דרך הים 6 רחובות טלפון: 08-9461881, 9466878 פקס. 08-9473081 לבידי לביא

haimgil
17-09-2011, 23:17:56
מה דעתך על סיבית ?זול וקל לתיקון אך בעייתי עם מים,לא מתאים לטיסות מעל המים:D:p

haimgil
17-09-2011, 23:22:47
בדרך כלל כל מיפעל לייצור דלתות פנים מישתמש בפורניר וישנה גם פורמייקה דקה מאוד שגם בא מישתמשים בדלתות והיא בעובי של 0.20 מיל

wind556
18-09-2011, 12:27:51
חיים, אתה מכיר מקום במרכז שבו ניתן לקנות פורמייקה 0.2?

נתי, לביא היו הראשונים שצילצלתי אליהם, אין להם במלאי שום דבר אקזוטי, רק הסטנדרט, והשרות שלהם הכי גרוע בעולם, שרות שמזלזל לגמרי בלקוח. לא אקנה אצלם גם אם הם יהיו היחידים בעולם