PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת מנוע חדש ל- FunJet, שלי...

דורונצ'יק
22-12-2008, 00:17:28
לאחר התלבטות רבה וקשה החלטתי לעשות שידרוג ל- FunJet, ולהחליף את הרכיבים הבאים:
מנוע, בקר וסוללה.
ולעבור לסטאפ עם סוללה 4 תאים.

הבקר שיהיה על הטיסן הוא דואל-סקיי 60 אמפר
סוללה 4 תאים 2200 של חברת פולי-קווייסט
ו- BEC, חיצוני של דואל-סקיי.

ההתלבטות היא בין שני מנועים:
1. Medusa MR-028-040-2500- שלא ראיתי ביקורות עליו על ה- FunJet. ואם כן איזה פרופ לשים עליו?
2. Medusa MR-028-040-2200- שאיתו מטיס ליאור זהבי והוא כתב עליו ביקורות טובות וגורם ל- FunJet, להיות מהיר מאוד.

השאלה היא אם אני יורד לפרופ קטן יותר עם מנוע בעל KV, גבוהה יותר זה יתן את אותם הביצועים?
צריכת זרם וכדומה?

כמו כן השיקול הנוסף זה גודל הפרופ בטיסן אני לא רוצה שהוא היה גדול מדיי לא לסכן את היד בזמן הזריקה.
משיחה עם ליאור ובלבול מוח הוא מציין שאין סכנה וזה לא יגע. (תודה רבה ליאור)

האם מישהו ניסה מנוע בעל- KV זהה ל- 2500?

וברצוני להודות לליאור זהבי שעזר לי למרות שבלבלתי לו את המוח על הסטאפ שהוא מטיס איתו וכמה כדאי לקנות אותו- כן אני יודע לבלבל את המוח :D
תודה על הסבלנות ליאור!

תודה מראש,
דורון ריבניק.

ליאור זהבי
22-12-2008, 13:50:30
אין בעד מה. אני עדיין בעמדתי, קנה את ה-2200. לא תתאכזב, ואין שום סכנה ממשית של פגיעה ביד במהלך הזריקה.

לשאלתך - מנוע בעל KV גבוה יותר ומדחף יותר קטן אכן יכול לתת את אותו ההספק ברוב המקרים אך הביצועים בפועל (דחף ומהירות) יהיו שונים, והפאן ג'ט אוהב מאוד מדחפים גדולים, מנסיון !

בהצלחה.

MDreamer
22-12-2008, 14:36:29
VOLT יותר גבוה = נצילות יותר גבוהה.
פרופ יותר קטן = נצילות יותר נמוכה.
צריך למצוא פשרה איך לנצל את המתח הגבוה עם הפרופ הכי גדול שאפשר בלי להרוג את האלקטרוניקה אלא אם אתה עולה ל KV גבוהה כדי לקבל מהירות + פסיעה ואז השיקולים משתנים אבל בסוף.. זה רק FUNJET או במילותיו של בועז ברנע: "שמעטס מקלקר". לא נראה לי שתרגיש כל כך בהבדל.

ליאור זהבי
22-12-2008, 14:42:16
דווקא מהנסיון שלי בפאן ג'ט, בגלל הגרר הגבוה, מרגישים היטב היטב את ההבדל בין סטאפ טוב (מדחף גדול) לפחות טוב (מדחף קטן). כל הסטאפים עם המדחפים הגדולים שניסינו תמיד עבדו יותר טוב מאשר עם מדחפים קטנים ומהירות פיטץ' גבוהה יותר.

leetal
22-12-2008, 15:07:26
לדעתי (אולי אני טועה) מדחף גדול נותן דחף טוב לכן הוא חיוני לfunjet בעיקר בהמראה.
פרופ קטן יתן יותר מהירות אבל עם דחף נמוך ולכן יהיה קשה עד בלתי אפשרי להמריא בזריקה ביד (כשהפאנג'ט כבד).
רואים שיש שלא מעט מטיסים שממראים את הפאנג'ט עם מזנק (וינץ' הי סטארט) ועם פרופ קטן.

דורונצ'יק
22-12-2008, 17:05:30
דווקא אני מטיס את ה- FunJet, כרגע עם פרופ 4.7X4.7, על מנוע של 3700KV וסוללה 3 תאים.
נכון שהוא קל ולא שוקל הרבה- הזריקה יחסית קלה ואין לי בכלל בעיה.
זורק אותו עם זווית קצת למעלה והוא פשוט מתיישר יפה וקל להמריא איתו!

יכול להיות שכאשר הטיסן שוקל יותר זה יהיה יותר קשה כי אוטומטית הוא נופל מהר יותר עקב המשקל שלו וכאן בא לידיי ביטוי הפרופ הגדול והדחף.
האם זה נכון?
זה חלק מהשיקולים שעלי לקחת?

אם הבנתי נכון אם הפרופ שלי יהיה גדול יותר הוא יצרוך יותר זרם ולכן גם הנצילות שלו תהיה גבוהה יותר?

חשוב לי לא להרוג את האלקטרוניקה וכן לשמור על זמן טיסה סביר וגם שיהיה מהיר!

ליאור זהבי
22-12-2008, 17:08:07
עשית סלט מהרבה נתונים.

אם חשוב לך לשמור על האלק' ולשמר זמן טיסה סביר אתה תהיה חייב לרכוש WATT METER ולשחק קצת עם פרופים. ההמלצות שלי הם לסטאפים חזקים מאוד, מה שכמובן גורר זרם גבוה וזמן טיסה קצר.

אני בשלי בכלל עברתי ל-5 תאים, 70 אמפר ו-1300 וואט. זמן הטיסה עם מנוע על הטיימר הוא 2 דקות (נטו), ברוטו אני טס 4 דקות +-.

המלצתי - רכוש את ה-2200. הוא מוכח ובדוק. אם תרצה על חשבון אובדן קל של מהירות סופית תוכל להוריד פרופ מעט ולהרוויח זמן טיסה ארוך יותר.
נ"ב - אני לא צופה הבדל משמעותי בין 2200 ל-2500KV. לכן המלצתי היא ללכת על המוכח היטב מבין השניים.

דורונצ'יק
23-12-2008, 22:30:20
תודה רבה לכל מי שעזר לי.
אני אלך עם מנוע- 2200KV.

ליאור ומעיין תודה רבה לכם על העזרה.

דורון ריבניק.