PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה טבעת קפיצית על ציר המנוע.

avimag
21-09-2011, 08:12:24
בוקר טוב

סידרת המנועים של הסיני , מאלה שמומלצים לפאנקאב .

על הציר מולבשת טבעת קפיצית , כמעט צמוד לחור היציאה מגוף המנוע .

מה תפקידה , והאם מסוכן להפעיל ללא הטבעת הזו ?

תודה , אבי.

adibenbasat
21-09-2011, 08:46:00
קריטית,
אם היא איננה, ציר המנוע יכול לנוע בחופשיות ואף לצאת, היא התומך מה"צד השני".

gmagnezi
21-09-2011, 08:47:40
ברגע שאתה מסיר את הטבעת הרוטור (החלק המסתובב) משוחרר מהסטטור (מגוף המנוע שכולל את הסלילים)
אם תנסה למשוך את הרוטור החוצה תראה שמה שמחזיק אותו זה הכוח המגנטי בלבד. ולכן יש לוודא שהטבעת מורכבת על מנת למנוע תזוזה בטיסה.

אגב, אם המנוע מותקן כשהטבעת לא בכיוון הטיסה, כלומר הפוך, בפתיחת מנוע הרוטור יעוף קדימה עקב משיכת המדחף החזקה.

גבי

ofir181
21-09-2011, 08:50:48
תשובה לשאלתך: זה תלוי !!

רוטור-החלק שאינו נייח במנוע.

התפקיד של הטבעת הזה היא למנוע בזמן עבודה תנועה של הרוטור וציר המנוע(שניהם מתחברים יחד בתחתית המנוע) אחורה,במידה ושניהם זזים אחורה המנוע לא יעבוד.

ישנה דרך להתגבר על הבעיה הזה...והיא: להתקין את המנוע על הטיסן כך שכח הדחף שיצור המדחף "ירצה" למשוך את ה רוטור +ציר מנוע קדימה,וכך בעצם אין לנו צורך בטבעת .

מקווה שהבנת,בכל אופן אתה יכול ליצור איתי קשר טלפוני ואסביר לך.
.

avimag
21-09-2011, 10:04:03
תשובה לשאלתך: זה תלוי !!

רוטור-החלק שאינו נייח במנוע.

התפקיד של הטבעת הזה היא למנוע בזמן עבודה תנועה של הרוטור וציר המנוע(שניהם מתחברים יחד בתחתית המנוע) אחורה,במידה ושניהם זזים אחורה המנוע לא יעבוד.

ישנה דרך להתגבר על הבעיה הזה...והיא: להתקין את המנוע על הטיסן כך שכח הדחף שיצור המדחף "ירצה" למשוך את ה רוטור +ציר מנוע קדימה,וכך בעצם אין לנו צורך בטבעת .

מקווה שהבנת,בכל אופן אתה יכול ליצור איתי קשר טלפוני ואסביר לך.
.

נראה לי ששתי התשובות הראשונות מתייחסות לציר מדחף של מסוקים ולא לכך כיוונתי .

בניגוד למה שכתב אחד העונים למעלה , לא נראה לי שהציר מוחזק בכוח מגנטי בלבד , אלא שבצידו השני, בתוך גוף המנוע הציר

מוחזק ע"י בורג כלשהו ( אלן אם אינני טועה )

אופיר , תשובתך לא כל כך ברורה לי ואודה לך אם תבהיר . ( לא כל כך נעים לי להטריד אנשים בשיחות טלפון )

המנוע מורכב על טיסן פאנקאב והוא מנוע מושך . הטבעת לופתת את הציר על חריץ , די צמוד לגוף המנוע , ולכן נראה לי שתפקידה

לא קשור לעיגון הציר , אלא למניעת בריחה קדימה של המיסב שאליו הציר מחובר .

ואם לדבריך , במנוע מושך אין צורך בטבעת , מדוע היא הורכבה שם מלכתחילה ?

תודה , אבי

ofir181
21-09-2011, 11:46:44
אם כך הדבר אז הכל בסדר.....

תשובה לשאלת: אמחיש באמצעות דוגמא.

מה קורה בטיסנים שבהם המנוע מותקן מאחורה "פושר"(funjet) ושם כח הדחף שמייצר הפרופלור רוצה לדחוף את הציר פנימה לתוך המנוע

ושם באמת הטבעת מונעת מהרוטור והציר לנוע בחופשיות אחורה.

המיסב נכנס למקום שלו בלחץ חזק כך שהוא לא אמור לצאת בזמן עבודה ואין לו קשר לטבעת.

umbo
21-09-2011, 12:17:24
....... בניגוד למה שכתב אחד העונים למעלה , לא נראה לי שהציר מוחזק בכוח מגנטי בלבד , אלא שבצידו השני, בתוך גוף המנוע הציר

מוחזק ע"י בורג כלשהו ( אלן אם אינני טועה )

אופיר , תשובתך לא כל כך ברורה לי ואודה לך אם תבהיר . ( לא כל כך נעים לי להטריד אנשים בשיחות טלפון )

המנוע מורכב על טיסן פאנקאב והוא מנוע מושך . הטבעת לופתת את הציר על חריץ , די צמוד לגוף המנוע , ולכן נראה לי שתפקידה

...... מדוע היא הורכבה שם מלכתחילה ?

באופן כללי יש "חכמים" שחושבים שאפשר לחסוך חלקים והרכיב\מכשיר\מנוע ימשיך לעבוד כרגיל.
אם מהנדס "טיפש", (שבסך הכל תכנן את המנוע - מה הוא כבר מבין בזה ?), החליט שצריך את הטבעת הקפיצית, יכול להיות שהוא צודק ובצורת תפעול מסוימת הוא באמת נחוץ ומשפיע (גם אם הוא "רק מונע" את יציאת המיסב ממקומו או "סתם" את התפרקות המנוע.

imac1
21-09-2011, 12:56:02
תיקון קטן אם אפשר
הבעיה העיקרית היא לא בזמן השימוש במנוע (עבודה במתח)
אלה ברגע שבו סוגרים את המצערת ואז בעצם אין שום שדה אלקטרומגנטי "שיחזיק" את הציר מלעוף ממקומו
השדה לא רק מסובב את הרוטור אלה גם מחזיק אותו במקומו
מי שיש לו את היכולת לנסות את זה יכול לראות את מה שכתבתי בצורה ברורה (זהירות מסוכן)
אני אישית סתם מתוך שיעמום ניסיתי את זה וסגירה מידית של המצערת גרמה לרוטור +הציר+הפרופ
להשתגר מהמקום

באופן כללי יש "חכמים" שחושבים שאפשר לחסוך חלקים והרכיב\מכשיר\מנוע ימשיך לעבוד כרגיל.
אם מהנדס "טיפש", (שבסך הכל תכנן את המנוע - מה הוא כבר מבין בזה ?), החליט שצריך את הטבעת הקפיצית, יכול להיות שהוא צודק ובצורת תפעול מסוימת הוא באמת נחוץ ומשפיע (גם אם הוא "רק מונע" את יציאת המיסב ממקומו או "סתם" את התפרקות המנוע.+111111111

יום טוב
תומר

avimag
21-09-2011, 13:56:56
תיקון קטן אם אפשר
הבעיה העיקרית היא לא בזמן השימוש במנוע (עבודה במתח)
אלה ברגע שבו סוגרים את המצערת ואז בעצם אין שום שדה אלקטרומגנטי "שיחזיק" את הציר מלעוף ממקומו
השדה לא רק מסובב את הרוטור אלה גם מחזיק אותו במקומו
מי שיש לו את היכולת לנסות את זה יכול לראות את מה שכתבתי בצורה ברורה (זהירות מסוכן)
אני אישית סתם מתוך שיעמום ניסיתי את זה וסגירה מידית של המצערת גרמה לרוטור +הציר+הפרופ
להשתגר מהמקום

+111111111

יום טוב
תומר

כמו שכתבתי , ע"פ דברי החבר שהחליף לי את הציר שהתעקם ( ולצערו ולצערי , איבד את הטבעת הקפיצית ) , הציר מחוזק למקומו ע"י בורג אלן

שניתן לראות אותו בעין , בצידו האחר של הציר בתוך בית המנוע , כך שהציר לא מוחזק אך ורק ע"י השדה האלקטרו מגנטי .

umbo , אינני מזלזל בשום מהנדס , וכל מה שרציתי זה " לחסוך " את ימי ההמתנה עד שיגיע מנוע חדש שאותו כבר הזמנתי .

כמובן שלא אסתכן להרכיב את המנוע הזה , אלא אם אקבל אישוש לתשובתו של אופיר מפי מומחים נוספים , שמכירים את הנושא .

אבי

ofir181
21-09-2011, 14:00:14
מנוע חשמלי זה דבר מאוד פשוט ומהנדס זה בשר ודם כמוני כמוך....

הוא שאל על תפקידה של הטבעת,ואני עניתי.ישנם מקרים שבהם אי אפשר לעשות ""קומבינה""",ויש מקרים שאפשר....

אליקופטר
21-09-2011, 16:15:44
אם אתה מתכוון לזה אולי יש לי:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8970__Turnigy_AerodriveXp_50_65_SK_Series_Shaft. html

avimag
21-09-2011, 16:28:03
אם אתה מתכוון לזה אולי יש לי:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8970__Turnigy_AerodriveXp_50_65_SK_Series_Shaft. html

תודה רבה לך על נכונותך , אבל כרגע זה לא יעזור לי , כי הציר החילופי שהורכב , הוא ללא המגרעת שעליה מורכבת הטבעת ,

וכדי לחרוץ אותו צריך לפרק אותו שוב.

בשלב זה " איפסנתי" את המנוע , אלא אם אקבל חיזוקים לתשובתו של אופיר .

תודה , אבי .

Boogle
21-09-2011, 18:11:03
אבי,
אם המנוע מותקן על הפאן קאב מאחורי התושבת (כמו בפאן קאב המקורי) אז אין בעיה ולך לטוס.
אם המנוע מורכב מלפני התושבת (בד"כ נעשה ע"י אנשים שנמאס להם להחליף את הציר) אז צריך את טבע הסגר, אך דע לך שהסינים מספקים בקיט גם טבעת אבטחה מאלומיניום עם בורג חף (ללא ראש) לאבטחה נוספת של הציר.

לעניין המהנדסים, טבעת הסגר מאבטחת גם את המיסב וגם את הציר. בהתקנה בה מופעל כח על הדיסקה המנועים הסיניים מסופקים עם הטבעת עליה דיברתי (נראית כמו נועל כגלגלים) וזה נועד לוודא שכח המשיכה המופעל על הציר לא ישלוף את הפעמון ממקומו.

avimag
21-09-2011, 19:28:30
אבי,
אם המנוע מותקן על הפאן קאב מאחורי התושבת (כמו בפאן קאב המקורי) אז אין בעיה ולך לטוס.
אם המנוע מורכב מלפני התושבת (בד"כ נעשה ע"י אנשים שנמאס להם להחליף את הציר) אז צריך את טבע הסגר, אך דע לך שהסינים מספקים בקיט גם טבעת אבטחה מאלומיניום עם בורג חף (ללא ראש) לאבטחה נוספת של הציר.

לעניין המהנדסים, טבעת הסגר מאבטחת גם את המיסב וגם את הציר. בהתקנה בה מופעל כח על הדיסקה המנועים הסיניים מסופקים עם הטבעת עליה דיברתי (נראית כמו נועל כגלגלים) וזה נועד לוודא שכח המשיכה המופעל על הציר לא ישלוף את הפעמון ממקומו.

המנוע מורכב מאחורי התושבת .

תודה רבה ,אבי.

avimag
21-09-2011, 20:02:57
בוגל , להשכלה כללית , בלי קשר לשאלתי בראש השירשור .

איך מנוע שמורכב לפני התושבת מוגן מפני התעקמות הציר , אם אף הטיסן פוגש את האדמה ?

תודה , אבי .

Boogle
22-09-2011, 10:11:53
מנוע שיתקן מלפני התושבת יורכב עליו המתאם פרופ שבתמונה ואז הוא יתעקם (לא ממש כי הוא מאוד מסיבי) ולא הציר.
מאידך יתפתחו לך שתי בעיות האחת סבילה =מרכז כובד קדמי יותר
השניה פחות - קושי באיזון הדחף ימינה ולמטה (עודף הטיה) -
אנשים מטיסים כך- הפאן קאב סובל הכל.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/catalog/HXT35-ACC.jpg