PDA

צפייה בגרסה מלאה : להבי פיברגלס מהסיני מול Ebay

Friman
22-09-2011, 00:17:36
הזמנתי לפני חודש זוג של להבי פיברגלס מהסיני. כאלו: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10818
אני לא נכנס לדיון האם חכם לקנות להבים זולות או לא. אני יודע שזה לא נבון בטיסה מאומצת, אבל כרגע אני בקושי מרחף אז לבינתיים החוות דעת הטובות עליהן מספקות אותי. ואני מטיס לבד בד״כ בשטח פתוח רחוק מכל אדם אחר, משתדל להזהר. בכל מקרה לא זו הסוגייה.
הסיני החליט לשלוח לי את החבילה דרך שוויץ, אז בינתיים כיוון שחששתי שתתעכב והייתי בלי להבים ראשיות, הזמנתי זוג שנראה זהה לחלוטין מEbay. גם המחיר היה כמעט זהה. הלהבים מEbay הגיעו תוך שבוע, הלהבים של הסיני ביקרו בשוויץ והגיעו לאחר 3 שבועות. להפתעתי גיליתי הבדלים ניכרים בין הלהבים השונות - למרות צורתן הזהה לחלוטין, היה ביניהן הבדל משקל של 12 גרם ללהב (תוספת משקל של 20%...), כמו כן הלהבים של הסיני הגיעו בגימור מושלם ובאיזון מושלם (גם משקל וגם מרכז כובד) לעומת אלו מEbay שהגיעו עם דפקטים ניכרים בציפוי, מרכז כובד שונה בעליל בין הלהבים, והבדלי משקל ביניהם. הציפוי החל להתקלף מהן אחרי 2-3 הטסות, ללא כל ריסוק או מכה.
אני לא טוען שהלהבים של הסיני טובות או לא, אפילו לא ניסיתי להטיס איתן עדיין. רק מדגיש למתחילים נוספים כמוני שאולי ישקלו לטעות את הטעות הזו - לא ללכת שולל אחר מראה עיניים, בטח לא באיביי. והלהבים המקבילות מEbay פשוט על הפנים.

gorge2004
22-09-2011, 06:01:35
תודה על המידע .:)

wind556
22-09-2011, 08:27:58
יש קטץ' בלהבים
מראה העיניים לגמרי לא מספיק, כשבוחרים להב רק הנסיון מדבר, ואם אין נסיון (שלך או של אחרים) זה תמיד הימור.
אין דבר כזה "להבי אי ביי" יש שם טובים וגרועים. מה שאין שם, זה מידע מספק ואמין על האיכות.
הלהבים מהסיני מוכרים לכולם ויש בארץ כמעט מכל סוג מההצע שלו, כך שאתה לא קונה חתול בשק.
ואם כבר. יש לסיני סידרה שנקראת TIG. אלו להבים ברמה גבוהה ביותר אם כי יקרים יחסית.
ואם אינך בשלב להבי העץ, קפוץ כבר הלאה לכיוון הקרבון. יש לו להבי קרבון גם זולים וגם מצויינים. דלג על הפיברגלס

guy1a
22-09-2011, 08:56:09
ואני אתעקש ואמליץ לך על להבי עץ, גיל.

יש לזה מספיק סיבות.

SEVEN
22-09-2011, 09:00:09
ואני אתעקש ואמליץ לך על להבי עץ, גיל.

יש לזה מספיק סיבות.
+1
אני רכשתי להבי עץ 430מ"מ מאיביי, מעולות.
מאוד מסיביות, הגיעו מאוזנות, אני בכלל לא מבין את הקטע הזה של פיברגלס כשלב ביניים.

wind556
22-09-2011, 09:16:09
שניכם צודקים
להבי עץ זה הדבר המתאים להתחלות , ולהבי העץ של הסיני ב4$ פשוט נפלאות יחסית לשאר להבי העץ.
ובהחלט אין שום סיבה לקנות פיברגלס כשיש קרבון במחירים כל כך זולים. פיברגלס זה לא שלב מעבר. זה כל החסרונות של קרבון בלי היתרונות
ושוב, רכישה מאי ביי זה הימור (אני מדבר רק על להבים) . עדיף לקנות גם להב עץ מוכר , מה עוד שהמחיר אצל הסיני זה כמעט חינם