PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדליק הזנקת דאון בשיטה של העצלנים

מושיק
30-09-2011, 10:25:29
או שיש לך מספיק כסף :D:D

http://www.masportaviator.com/articlepics/roadtothenationals/IMG_1100.jpg

stingray
30-09-2011, 10:30:24
הכן נסע הזה ממש לא פרופורציונלי.

אייל שפירא
30-09-2011, 10:41:46

:D:D:D

wind556
30-09-2011, 11:15:45
זה לא בדיוק דאון במובן הפשוט, זה מ2 - טיסן בעל מנוע דלק שמזניק אותו ולאחר ההזנקה המוע כבה בעזרת טיימר
הטיסן הוא חפשי, זאת אומרת ללא רדיו, זה אומר שהוא נוחת איפה שבא לו, בגלל זה הטרקטורון, לא הזנקה לעצלנים אלא איסוף לעצלנים :cool:

taltal925
30-09-2011, 12:08:32
זה לא בדיוק דאון במובן הפשוט, זה מ2 - טיסן בעל מנוע דלק שמזניק אותו ולאחר ההזנקה המוע כבה בעזרת טיימר
הטיסן הוא חפשי, זאת אומרת ללא רדיו, זה אומר שהוא נוחת איפה שבא לו, בגלל זה הטרקטורון, לא הזנקה לעצלנים אלא איסוף לעצלנים :cool:

יפה אמרת :P

עמוס201
30-09-2011, 13:03:16
לא ניראה לי שהמנוע הזה יכול לקחת גם את הטיסן ואת האיש הזה וגם את הטרקטורון .
משהוא לא מיסתדר לי כאן
אפשר הסבר לזה ;)
עמוס
:D:D:D:D:D:D:D

haimgil
30-09-2011, 13:35:16
אני עוד לא מבין את הדבר הדפוק הזה של לישלוח טיסן לאוויר בלי שום שליטה והוא אמור לינחות לבד סתם ככה ב טי זי נה בי.

stingray
30-09-2011, 14:31:08
זה מה שקורה ששוחכים את השלט בבית.

מושיק
30-09-2011, 16:34:51
זה מה שקורה ששוחכים את השלט בבית.

:D:D

adibenbasat
30-09-2011, 16:49:08

כמו של הפן קאב רק עם 4 גלגלים..
הייתי מחזק את הכן שיגור עם דבר סיבים, הוא נראה לי רופף, מה רועד שם, זה סרוו דיגיטלי?
אגב, הסוללות הן: NANO MEGA GLUFLEX :D:D:D

wind556
30-09-2011, 18:16:36
אני עוד לא מבין את הדבר הדפוק הזה של לישלוח טיסן לאוויר בלי שום שליטה והוא אמור לינחות לבד סתם ככה ב טי זי נה בי.

חיים, יש עוד דברים שאתה לא מבין:

כותבים "טיז אל נאבי" :cool:
ובעברית התרגום הוא: "התחת של הנביא"
ולגבי הטיסן, כמעט שכחתי, זה לא לגמרי בלי שליטה, רק שהשליטה שם באה מהחכמה והמקצוענות של המטיס ולא ממכשיר רדיו זול :p

taltalx2
30-09-2011, 19:16:36

ולגבי הטיסן, כמעט שכחתי, זה לא לגמרי בלי שליטה, רק שהשליטה שם באה מהחכמה והמקצוענות של המטיס ולא ממכשיר רדיו זול :p

הכל בנייה טהורה בבלזה...ולא "קיט" קלקר...::)

haimgil
30-09-2011, 19:19:25

כותבים "טיז אל נאבי" :cool:
ובעברית התרגום הוא: "התחת של הנביא"
:D:D:D האהבתי.את מה הוא בדיוק מטיס אם זה טיסן חופשי,אהה עם הטלפתיה ,עכשיו הבנתי.איפה לומדים את זה אני רוצה להטיס את האפ 15 בלי שלט.אני כבר מקצוען מנוסה,רק חסר טלפתיה:D

wind556
30-09-2011, 19:50:24
:D:D:D האהבתי.את מה הוא בדיוק מטיס אם זה טיסן חופשי,אהה עם הטלפתיה ,עכשיו הבנתי.איפה לומדים את זה אני רוצה להטיס את האפ 15 בלי שלט.אני כבר מקצוען מנוסה,רק חסר טלפתיה:D

בקרוב סדנת טלפליפטיה
אנחה למקדימים להרשם :p

eitan-ro
30-09-2011, 23:16:42
אא***... הבורות..... איזה כיף שלא צריך לדאג משום דבר בחיים...

haimgil
01-10-2011, 04:41:07
אא***... הבורות..... איזה כיף שלא צריך לדאג משום דבר בחיים...
באמת שכיף לא לידאוג.מזל שאנחנו לא כמוך חכמים אחרת כל היום היינו דואגים,ממש רחמנות.ולא משנה למי התכוונת .אם בנאדם מבין או לא בתחום מסויים זה לא אומר שהוא בור מר איתן.יש המון דברים שגם אתה לא מבין היית נהנה אם היו מכנים אותך בור.

ofir181
01-10-2011, 05:04:47
החברה פה מתים שתתן להם הסבר מה מניע אותך להטיס טיסנים חופשיים?,ברצינות עזוב את הטרש טוק

roydor
01-10-2011, 07:38:27
מציע שתקראו את ההסבר של ליאב על הנושא, מסכם את זה יפה:
http://www.efly.co.il/forums/showpost.php?p=147271&postcount=8

בשבילי זה דומה אבל בכל זאת קצת שונה:
כמו במוסיקה גם בטיסנאות יש הרבה תחומים , יש מסוקים, דאונים, רדיו מנוע, חשמלי, כבלים, מהירות, ג'טים, 3D, רחפנים ועוד.
וכמו במוסיקה יש כאלו שאוהבים סגנונות שונים ויש כאלו שלא. אני לדוגמה לא נמשך במיוחד לטכנו וטראנס אבל אוהב ג'אז, רוק, פופ ולפעמים גם מוזיקה קלסית.

טיסנאות חופשית היא המוסיקה הקלאסית של הטיסנאות, לפני שהיה שלט, היה טיימר, לפני הקלקר והקרבון היו הבלזה והדיקט, לפני הליפו והניטרו היו הגומי והחוט.
היום המחלקות אומנם יותר מודרניות עם חומרים מתקדמים ואלקטרוניקות משובחות אבל עדיין יש בהן קלסיקה ייחודית שלא ניתן למצוא במחלקות אחרות.
הייחוד הגדול של המחלקה הוא בהכנות לקראת הטיסה, הכיוונים העדינים, התכנון הייחודי, מציאת טרמיקה לפני הטיסה (סוג של מודעות עליונה) שחרור הטיסן לטרמיקה וצפייה בו עולה בעזרת הכוחות הבסיסיים ביותר בתעופה לגבהים אדירים.

מי שזה לא מדבר אליו, זכותו, כל אחד והסגנון המוסיקלי שלו. אבל בואו נעשה מאמץ לשמור על כבוד מסוים:

ורק לידע כללי, מדינת ישראל הפכה להיות מעצמה בתחום החופשיים בעולם וחברי נבחרת ישראל זכו בתארים רבים בעשור האחרון באליפויות עולם ואירופה.

למידע נוסף על המחלקות:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?23089-כל-מה-שרצית-לדעת-על-מחלקת-ג-2-ולא-היה-לך-כוח-לחפש-בעצמך-באינטרנט
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?35728-טיסן-ד-2-של-שניר-אייזן

eitan-ro
01-10-2011, 07:48:39
אופיר - רועי כבר ענה לך תוך כדי שרשמתי את ההודעה שלי...

חיים - מי שדיברתי אליו יודע שדיברתי אליו... חוץ מיזה כשיש נושא שמישהו לא מבין בו שום דבר אז הגיוני שהוא יעשה אחד מ-2 דברים:
1. ילמד\יחקור את הנושא קצת כדי להבין על מה מדובר.
2. אם זה נושא שממש לא מעניין אותו או שהוא מתעצל ללמוד\לחקור (לגיטימי לחלוטין) אז הוא מכבד את מי שעוסק בנושא הזה ולא מלכלך או רומז לדברים אחרים.

איתן.

ofir181
01-10-2011, 12:11:11
אני מתחיל בעיון....

ofir181
01-10-2011, 12:24:28
קראתי מה רשמת והבנתי שאתה מקבל את המנה שלך מבניה,ומתחרויות.....כמה שאלות יש לי אליך:

1.אחרי ששחררת את הדאון בלי אפשרות לשלוט עליו....כל העסק הוא די רנדומלי ותלוי ברוח,ואם הטיסן תפס תרמיקה...ולא ממש יש לך שליטה,(שהיא מילת המפתח פה) על הכלי
זה מהנה לצפות פה שוב ושוב,זריקה ועוד זריקה,תחרות ועוד תחרות?

2.כל כמה זמן מתקיימות תחרויות ??

eitan-ro
01-10-2011, 12:58:25
1. זה לא ממש מדויק... כדי שטיסן יישב טוב בטרמיקה לבד או במקרה שזרקת אותו ליד טרמיקה וכדי שהוא "יתברג" אליה לבד יש צורך לכוון מראש את כל הפיתולים והכיוונים של הכנף וזה משהו שלוקח כמה חודשים על שמגיעים לFINE TUNING של כל הסיפר הזה (מדובר בתזוזות של עשיריות מ"מ). גם אחרי שהגעת לזה לא כל טיסן מתאים לכל מזג אויר, למזג אויר אחד צריך טיסן ארוך ולמזג אויר אחר צריך טיסן קצר ועוד המון שיקולים אחרים.
רוב החוכמה היא לדעת מתי ולאן לזרוק וזה מאד מאד קשה! אפילו עם כל הטכנולוגיה הדיגיטלית שמנסים להשתמש בה היום אתה אף פעם לא יכול לדעת אם הטרמיקה שזרקת אליה תניב את התוצאה שאותה רוצה והאם הטרמיקה היא מספיק רחבה או לא...
אסור גם לשכוח שטיסנים מתרסקים ואתה לא באמת יכול להסתמך על טיסן 1 שיעשה לך את כל העבודה ולכן אתה חייב תמיד לדאוג שיהיה לך לפחות 2-3 טיסנים כשכולם מכוונים טוב, ולטיסנים יש גם בלאי כלשהו מה שמצריך ממך להחליף אחד כל כמה זמן ואז בעצם נכנסים לסוג של לופ שבו אתה קונה\בונה טיסן => מכוון אותו => מחליף טיסן אחר שכבר נמצא אצלך כמה שנים ובלוי.......
כדי להבין את הכיף האמיתי של המחלקה הזאת צריך לבוא ולהתרשם בעצמך, אי אפשר להסביר את זה במילים...

2. יש 6 תחרויות בשנה + 2 תחרויות גמר ,אתה יכול לראות כאן (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?32476-%EC%E5%E7-%FA%E7%F8%E5%E9%E5%FA-%EC%F9%F0%FA-2011) את המועדים שלהם. בד"כ הן מתקיימות בצאלים, אבל כדי להגיע אליה תצטרך לקום מוקדם - התחרויות מתחילות בסביבות 6:30 בבוקר ומסתיימות לקראת 12 בצהריים.

איתן.

pomerus
01-10-2011, 15:46:49
יפה כתבת איתן.
אני אישית פחות מתחבר להטסה חופשית, אבל ההסבר שלך ממש נתן לי להבין את הקסם בזה

ofir181
01-10-2011, 18:36:36
אז אתה רוצה להגיד לי שאתה מכין טיסן וכל 3 חודשים בעירך יוצא לתחרות.?

-מה קורה בין לבין ..רק בונה?

-לפי מה שהבנתי יש מצב שאתה מעלה טיסן כזה לאויר ואחרי טיסה אחת הוא פשוט מתרסק?

taltal925
01-10-2011, 19:00:35
"כדי להבין את הכיף האמיתי של המחלקה הזאת צריך לבוא ולהתרשם בעצמך, אי אפשר להסביר את זה במילים..."
ההסבר הכי טוב :)

roydor
01-10-2011, 20:02:32

יש תהליך של איזון לטיסנים, יש גם אימונים כדי להגיע לרמת הטסה גבוהה.

שמעתי שיש מצב שזה קורה גם אם טיסנים בעלי שלט...
אני בניתי והתחריתי בעבר בטיסנים חופשיים ופעם בשנה אני משתדל להגיע לאליפות ישראל בשביל ההוואי, האנשים ואהבת המחלקה.
קןרה שהטיסות לא יוצאות טוב אבל צריך לזכור שהטיסנים בנויים בשביל לטוס ללא שלט, הם יציבים ויודעים לצאת לבד מצלילות, גלגולים לא רצויים ושלל מצבים שהטיסנים שלך לא יצאו מהם ללא התערבות שלך מהשלט.
אני עד היום מטיס טיסני ד-2 שמעלים אותם עם חוט באורך 50 מטר, "מסובבים" אותם על החוט דקות ארוכות עד שמוצאים טרמיקה (כמו דייג) ומשחררים אותם לתוך הטרמיקה בתמרון עתיר אנרגיה שמאפשר להם להרוויח כ-10 עד 30 מטר נוספים לאחר הניתוק מהחוט. הטיסן המתקדם ביותר שלי (נבנה ב-2003) בעל טיימר אלקטרוני שמזיז סרוו של הגה הגובה. ניתן לתכנות מפאלם ומבצע כ-10 פעולות שונות מרגע ההמראה ועד רגע הצינוח (נחיתה).

חשוב להבין שהטיסנים הללו הרבה יותר מתקדמים ממה שחושבים.

בסוכות תתקיים אליפות ישראל באזור צאלים. אתם מוזמנים לבא ולראות.

רועי

eitan-ro
01-10-2011, 20:32:59

רק בשביל טעימה מאד מאד (!!!) קטנה:
ד-2 - טיסנים שמוזנקים ע"י כבל באורך מקסימלי של 50 מטר

http://www.youtube.com/watch?v=Baw6ckUxBJw&feature=related

ג-2 - טיסנים עם מנוע גומי (סירטון שמסביר בצורה מדהימה את רוב הפעולות המתוכנתות מראש)

http://www.youtube.com/watch?v=uUK5MTkLq_Y&feature=results_main&playnext=1&list=PL25FEE0D0803DB890

ומ-2 - טיסנים בעלי מנוע שריפה פנימית בנפח של כ2.5 סמ"ק ועובדים על 40000 סל"ד!!!, זמן מנוע מקסימלי מותר - 5 שניות

http://www.youtube.com/watch?v=xvM_RAQSimA

איתן.

haimz24
01-10-2011, 20:39:47
טוב לפחות הם לא יריבו מה יותר טוב, הייטק או פוטבה או ספקטרום וכו'.

taltal925
01-10-2011, 20:42:30
F1D - טיסני פנים: משקל ממוצע של 1.2 גרם!!! הטיסנים האלה יכולים לטוס גם 40 דקות בתוך אולם. (מונעים באמצעות מנוע גומי המלופף כמה אלפי ליפופים)

http://www.youtube.com/watch?v=5pOhbJPtPXM
:)