PDA

צפייה בגרסה מלאה : הטסת קינטיק בצוק בת-ים - כמה מחשבות של מתחיל בהטסת צוקים

pomerus
01-10-2011, 16:16:02
אחרי הרבה זמן שרציתי לנסות (ותודה לניר בורשטיין על ההמלצה ותודה ליוסי על ההדרכה איך להגיע), הכנסתי היום את הקינטיק לאוטו.
הרוח נראתה אידאלית כשהגעתי, והיה רק מטיס אחד על הצוק. כשהלכתי היו יותר מעשרה.

למטיס קראו יאיר והוא הטיס וויזל. כשהוא נחת ביקשתי ממנו הדרכה קצרה. אני יודע להטיס, אבל אף פעם לא הטסתי צוקים
(מחשבה ראשונה - מטיסים ברובם המוחלט תמיד שמחים לעזור ולהסביר ולהנחות. תודה יאיר)
יאיר העלה את הקינטיק לאוויר והטיס אותו, הראה לי את האזורים של הליפט (הרוח העולה) ואז אני הטסתי. סוללה של 3 תאים 500MAH. הטיסן היה מאוזן מושלם וטס פשוט יפהפה.
חדירה טובה מול הרוח, מהירות גבוהה במעברים. לא כול כך ניסיתי ביצועים. בהתחלה רק למדתי את ההתנהגות של הטיסן והרוח. הקינטיק למרות משקלו הקטן היה יציב במעברים וחד בפניות. גם יאיר התרשם מיכולות הטיסה שלו.
אחרי עוד זמן באוויר - ריסוק. איבדתי שליטה ב"סחרור המוות" הידוע של הקינטיק - הזדקרות קצה כנף.
(מחשבה שניה - צוק בת-ים אידאלי למתחילים כי קל מאוד לרדת ולהביא את הטיסן אם/כש הוא נופל)

קצת דבק סידר את הנזק, ושוב לאוויר, ושוב סחרור ולאדמה, הפעם מגובה נמוך.
מטיס שהיה לידי אמר שנראה לו שיש בעיה בטיסן והציע שנבדוק (תודה אלי). המסקנה שלו היתה שהטווחים במאזנות גדולים מידי, וזה גורם ל"ברקס" והזדקרות כנף בפניה חריפה. עברתי לdual rates
(מחשבה שלישית - כול הרדיו והאלקטרוניקה עלולים להשכיח לפעמים שמה שבאמת שולט בטיסן זה חוקי האוירודינמיקה ואחרי זה המטיס. זו היתה תזכורת חשובה)

עולה לאוויר פעם שלישית. אני כבר מתחיל להכיר את הזרמים העולים, יותר בטוח עם הקינטיק. הרוח גם מתחזקת, וגם נוספים מטיסים והאוויר "רוחש" וויזלים. יש גם כמה דאונים גדולים שטסים מאוד גבוה. נוצר עומס תנועה מול הצוק. אני מנסה לטוס קצת יותר גבוה, אבל באחד המעברים המהירים הקינטיק פוגש וויזל באוויר במהירות גבוהה. הנזק - מייצב גובה נשבר ונתלש, החלק האחורי של הגוף נשבר.
(מחשבה רביעית - צוק בת-ים ביום של רוח טובה זה כמו לנסוע בשעת העומס בניו-דלהי. אין חוקים, אין מכוון, נקווה שיהיה בסדר. כמו שיאיר אמר - משתוללים פה, ויש הרבה התנגשויות באוויר)

מסקנות שלי:
הטסת צוקים זה כיף אמיתי. משחק כייפי עם הרוח. אפשר להטיס ככה שעות. מומלץ בחום.
הקינטיק תפור להטסת צוקים. חדירות טובה, ביצועים חדים, יחס גלישה טוב, מהירות. המנוע מכובה כול הזמן, אבל אם צריך אפשר לצאת איתו ממצבים לא נעימים וזה נוח ומרגיע.
הקינטיק לא בנוי להתנגשות באוויר (הוויזל כן, למשל). וכול מגע באוויר צפוי להסתיים בנזק.
פעם הבאה לקחת קרם הגנה מהשמש, כובע והרבה מיים.

אייל שפירא
01-10-2011, 17:36:03
1+ על כל המסקנות שלך, כולל הכובע וקרם ההגנה ושיאיר אחלה בנאדם... :)

אם מדליק אותך נושא הצוקים קנה לך וויזל או DIU או סוויפט-II ויהיה גם לך גוש EPP שישרוד התנגשויות אויריות בלי מעיכות ושברים (מקסימום קריעה שאפשר לתקן בשניה עם CA)

ebay007
01-10-2011, 17:39:47
מה זה וויזל? (כן אני יודע שזה סמור)

pomerus
01-10-2011, 17:44:20
http://www.dream-flight.com/weasel.html