PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה רצועות פיברגלס/סיבי זכוכית

capusta
03-10-2011, 10:28:20
איפה אני משיג רצועות/יריעות פיברגלס ? אני מחפש רשת דקה עם צפיפות גבוהה !!! ( בשעת עבודה עם דבק מגע המקום "נראה" יותר אחיד...יותר אסטטי!!!).

תודה.

roydor
03-10-2011, 16:57:45
לא לגמרי מבין מה אתה צריך...
בדי הפיברגלס הדקים ביותר שאני מכיר הם משפחה של בדים בעלי אותו סיב אבל עם צפיפות סיבים שונה.
הבד הקל ביותר הוא בד של 20 גרם אבל הוא יחסית פתוח והבד הצפוף ביותר הוא בד 65 גרם למטר (הכי צפוף).
עובי הבדים הללו נע סביב עשירית ללא וואקום.
הבד הכי פופולארי מהמשפחה הזו הוא בד 50 גרם למטר וניתן היה להשיג אותו בקידרון לפני מספר שנים.

בד אטום ונפלא לשימוש הוא בד 120 גרם למטר (נקרא בד 108), יש לו אריגה נהדרת שמזכירה גינס ועוביו סביב שתי עשיריות.
הוא אטום מאד ונהדר לשימוש. לא מכיר מי מוכר אותו כיום בארץ.

האם עוזר?
האם יש לך מידע נוסף שיעזור לנו לעזור לך?

capusta
03-10-2011, 20:27:34
דאון שאני עובד עליו בימים אלו הגיע עם שני סוגים של בדי פיברגלס ( מה שקראתי לו קודם עבה ודק....צירפתי עכשיו תמונות למען הסר ספק). הבדים צורפו לדאון לטובת 1. חיבור חלקי הכנף המרכזית 2. ליצירת בסיס לסרבו לאחר החציבה בכנף !!!
מאז הצוהרים כבר דיברתי עם חנות בתל אביב שאמורים ליהיות לה כמה סוגים של בדי פיברגלס. לגבי הבד 120 גרם שהימלצת האם תוכל לאמר לי שזה דומה/ תואם את הבד העדין יותר שמופיע אצלי בתמונות? בכל מקרה זה הבד שאני מחפש !!! אז חשוב לי לדעת את השם הנכון ...בד פבר 120 גרם ,כן???

ובאותו עניין...צירפתי גם חיבור של הכנף, קצת קשה לראות את זה אבל החיבור נעשה על ידי שימוש בשני סוגי הבדים אחד על השני, רצועה צרה תחתונה מהבד הגס יותר ורצועה רחבה יותר מבד העדין יותר שימשה כרצועה עליונה. וכל זאת על מנת ליצור חיבור אסטטי יותר שקצוותיו מחוברות למשטח הכנף בצורה "זורמת" יותר....זהו הדאון השני שאני בונה ואני מרוצה מאד מאיכות החיבור ( הכנפיים של הדאון הראשון חוברו עם הבד בגס בלבד וההבדל ניכר).
אבל....ברצוני לדעת אם כדי להשיג תוצאה טובה יותר יש צורך באפוקסי מיוחד שמתאים יותר לעבודות ספיגת בדים? ואם כן, אז איזה? האפוקסי שאני משתמש עכשיו הוא של: bob-smith-mid cure-15 min ....אני שואל כי נתקלתי במונח "שרף לחיבורים" או "שרף של אפוקסי" [B]למה הכוונה והאם זה מה שאני אמור לחפש כדי להגיע לתוצאות אסטטיות יותר / קלות יותר בישום של ספיגת בדים לדאונים

[/5435754358 ???

תודה...

roydor
04-10-2011, 06:09:55
קשה לומר מהתמונות שצירפת אבל הבד העדין יכול להיות בד 50 גרם למטר.
הבד הגס הוא לא בד 120 אלא משהו גס יותר, אולי 200.
אפוקסי 15 דקות הוא לא אפוקסי... אפוקסי טוב לא מגיע בשפורפרות שמערבבים על פי נפח.
האפוקסי הזה יהיה גמיש וסמיך והקשר שלו עם הבד לא יהיה טוב במיוחד.
קנה אפוקסי לבדים, בעבר היו שרשורים לאפוקסי בפורום אלפא, בדוק בשרשור חומרים מרוכבים.
במידה ותחליט שבכל זאת אתה מעדיף אפוקסי "טיסנאי" אז קנה FINISHING RESIN, מתיבש תוך מספר שעות ועובד לא רע לאפליקציות כפי שאתה צריך.

רועי

eitan-ro
04-10-2011, 17:41:37
לא לגמרי מבין מה אתה צריך...
בדי הפיברגלס הדקים ביותר שאני מכיר הם משפחה של בדים בעלי אותו סיב אבל עם צפיפות סיבים שונה.
הבד הקל ביותר הוא בד של 20 גרם אבל הוא יחסית פתוח והבד הצפוף ביותר הוא בד 65 גרם למטר (הכי צפוף).
עובי הבדים הללו נע סביב עשירית ללא וואקום.
הבד הכי פופולארי מהמשפחה הזו הוא בד 50 גרם למטר וניתן היה להשיג אותו בקידרון לפני מספר שנים.

בד אטום ונפלא לשימוש הוא בד 120 גרם למטר (נקרא בד 108), יש לו אריגה נהדרת שמזכירה גינס ועוביו סביב שתי עשיריות.
הוא אטום מאד ונהדר לשימוש. לא מכיר מי מוכר אותו כיום בארץ.

האם עוזר?
האם יש לך מידע נוסף שיעזור לנו לעזור לך?

אני חושב שאתה טועה... בד 108 זה 50 ג"ר.

dodli
04-10-2011, 19:02:03
איתן צודק בד 108 לא שוקל 120 גרם
למיטב זכרוני בד 108 שוקל אפילו פחות מ 50 אם אני לא טועה זה 48 גרם ....

capusta
04-10-2011, 20:21:42
אז לבדי ספיגה יש שמות שהם לא על פי משקל הגרמים?
ומשקל הגרמים זה לטר רבוע, כן ?

roydor
04-10-2011, 20:57:52
תעיף מבט בקטלוג של R&G
http://download.r-g.de/katalog_06_2011_en.pdf
עמוד 122 בד 50
עמוד 124 בד 120 (105 גרם למטר רבוע בקטלוג)
בקטלוג גם תמצא כמה דבק הם לוקחים (בוואקום), תחת RESIN CONSUMPTION, עובי ומשקל כולל דבק למטר רבוע

sabi
04-10-2011, 22:05:48
ליאור אם אתה צריך יש לי שני סוגי בד עדינים שקניתי מהסיני ואפוקסי 24 שעות שמתאים לעבודה עם בדים
דבר איתי......:cool:

capusta
05-10-2011, 04:05:08
אה סבי מה המצב !!!

כן...אחרי שרועי הזכיר את עניין האפוקסי, נזכרתי שסיפרתי לי בעבר על האפוקסי 24 שלך. למרות שאת חיבור הכנף כבר עשיתי עם האפוקסי הרגיל שיש לי ודווקא שם היה לי חשוב הצד האסטטי והאיכות של החיבור אני רוצה ללמוד את הנושא של האפוקסי בדים לפני שאני חוצב ת'גומחות של הסרווים ...כדי לעבוד עם אפוקסי אחר, אז כן בטח אני אדבר איתך...

חוצמזה ובנתיים הגיעה לי האלקטרוניקה של הדאון !!! הגיעה הזמן שנפגש !!!! יאללה נדבר.....