PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! כיוון והטסת מצנח ממונע belatrike מהסיני

pomerus
08-10-2011, 21:28:44
שבוע שעבר קיבלתי ובניתי את המצנח הממונע של הסיני (המון תודה לאיתי על השרשור המושקע וההסברים)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16577

מכיוון שאין לי שום נסיון במצנחים, עברתי גם על החומר שיש ברשת על כיוון המצנח והכלי, זווית התקפה, כיוון כבלי ברייק וכו.
הבנייה יצאה בדיוק "לפי הספר", משקל טיסה קילו וחצי. מנוע חזק שהיה לי בבית Turnigy C4240. פרופ 12X6, סרוואים שמנמנים דיגיטליים מטאל גיר 15KG

ביום שישי יצאתי לטיסת מבחן. במילה אחת - באסה !

כיוון המצנח הלך טוב. רוח לא חזקה אבל שמנפחת את החופה יפה, ושלוש שעות של ריסוק אחרי ריסוק, עד שבסוף תושבת המנוע התעקמה וזה היה הסימן להפסיק.
הבאסה זה שעדיין אין לי מושג למה הריסוקים. טיסנים אני כבר מכיר די טוב. אני מגלה שמצנחים זה סיפור אחר לגמרי :)

בקשת העזרה היא למישהו שמכיר את הכלי ומכיר מצנחים ויש לו רצון לעזור לי להרים את הכלי לאוויר.
אני מהרצליה, ומוכן לבוא לכול מקום. ממש בא לי לראות את הכלי טס סוף סוף

haimgil
08-10-2011, 22:15:38
אסור לתת פול גז בטיסה עצמה אם אתה לא רוצה לתפס.רוב הטיסה מיתבצעת בחצי הגז אפילו רבע גז.רק בסיבובים נותנים מעט יותר גז.טיפוס מומלץ בדרך כלל נגד הרוח ולא עם הרוח או ברוח צד.מומלץ להרכיב את הסוללות כמה שיותר קדימה על מנת ליצור הטיה של המנוע כלפי מעלה מה שיגרום לדחף כלפי מטה והתנגדות למצנח ואז תוכל לתת גז וליצבור מהירות טיסה נוחה ולא בגלים.יש לי חבר שבנה אחד כזה קוראים לו אומרי בן סימון ,חפש אותו בפורום .יש לו גם סירטונים ותמונות. omribensamon

pomerus
08-10-2011, 22:44:14
תודה חיים. אחפש את עומרי.
נראה לי שיש צעד לפני שהוא כיוון המצנח עצמו שכנראה מחייב יד עדינה של "מצנחן"

naty
10-10-2011, 19:47:02
שבוע שעבר קיבלתי ובניתי את המצנח הממונע של הסיני (המון תודה לאיתי על השרשור המושקע וההסברים)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16577

מכיוון שאין לי שום נסיון במצנחים, עברתי גם על החומר שיש ברשת על כיוון המצנח והכלי, זווית התקפה, כיוון כבלי ברייק וכו.
הבנייה יצאה בדיוק "לפי הספר", משקל טיסה קילו וחצי. מנוע חזק שהיה לי בבית Turnigy C4240. פרופ 12X6, סרוואים שמנמנים דיגיטליים מטאל גיר 15KG

ביום שישי יצאתי לטיסת מבחן. במילה אחת - באסה !

כיוון המצנח הלך טוב. רוח לא חזקה אבל שמנפחת את החופה יפה, ושלוש שעות של ריסוק אחרי ריסוק, עד שבסוף תושבת המנוע התעקמה וזה היה הסימן להפסיק.
הבאסה זה שעדיין אין לי מושג למה הריסוקים. טיסנים אני כבר מכיר די טוב. אני מגלה שמצנחים זה סיפור אחר לגמרי :)

בקשת העזרה היא למישהו שמכיר את הכלי ומכיר מצנחים ויש לו רצון לעזור לי להרים את הכלי לאוויר.
אני מהרצליה, ומוכן לבוא לכול מקום. ממש בא לי לראות את הכלי טס סוף סוף

אכן שירשור מושקע תודה איתי.

גם לי יש כזה בנוי שמחכה לכיוון והטסה אכן הגיע הזמן לקרא לעומק ולהבין איך מכוונים את המצנח.

אפ אצליח אודיע לך .

s.mario
10-10-2011, 20:28:27
הטיפים שחיים נתן נהדרים.

רוב השרשור שלי עוסק בבניה והכנה לטיסה ,
אולי שווה להוסיף לשם...:rolleyes:

עניין ההמראה נגד הרוח הוא קריטי!
מנסיוני ,את ההמראות הראשונות רצוי לבצע ב"הנפה" ולא תו"כ ריצה על הקרקע , כאשר חבר אוחז את הגונדולה בידיו ומניף את המצנח ע"י תנועה מעגלית.

naty
10-10-2011, 20:58:11
הטיפים שחיים נתן נהדרים.

רוב השרשור שלי עוסק בבניה והכנה לטיסה ,
אולי שווה להוסיף לשם...:rolleyes:

עניין ההמראה נגד הרוח הוא קריטי!
מנסיוני ,את ההמראות הראשונות רצוי לבצע ב"הנפה" ולא תו"כ ריצה על הקרקע , כאשר חבר אוחז את הגונדולה בידיו ומניף את המצנח ע"י תנועה מעגלית.

אם הבנתי את חיים נכון אז הטיסה צריכה להיות נגד רוח כל הזמן בטיפוס
במקום להסתובב במעגלים צריך לנוע בשמיניות נגד כיוון הרוח.
ואז משמעותית הסיכוי לקריסה של חצי כנף יורדת .

העברת מרכז כובד קדימה מעלה משמעותית את המהירות

שקול הכוחות נע קדימה ואז מהירות הטיסה גדלה כך עובד דאון
ואז העילוי והסיכוי לקריסה קטנים .

אז נשאר רק לכוון את המצנח ולצאת לשטח .

pomerus
10-10-2011, 21:27:59
כול נסיונות ההמראה שלי היו בהנפה מעל הראש, מול הרוח, ושחררתי רק שהרגשתי שהחופה התנפחה ובמקום, ועדיין ...
יכול להיות שזה בגלל מרכז כובד, יכול להיות שזה כיוון המצנח.
גם לי נראה שהטיפים של חיים מצויינים, פשוט לא הגעתי למצב של "הטסה".
רעיון נוסף שעלה לי - באחד הסרטונים ביוטיוב רואים מישהו מגליש את המצנח עם הגונדולה מגבעה, בלי מנוע. רק כדי לבדוק התנהגות מצנח ואיזון. נראה לי כמו התחלה טובה

haimgil
11-10-2011, 19:19:26
פומרס אני עדיין לא מבין את הבעיה שלך.אתה מנסה להמריא ואז מה כאילו המצנח מתקפל או שהוא פשוט מזדקר הצידה.דרך אגב מספיק שיש מעט רוח ואתה בבעיה.תבין מצנחים בגודל הזה פשוט לא מצליחים לטוס גם כשיש מעט רוח.נסה מוקדם בבוקר בשעה 6:30 או 7 בבוקר שאין רוח ותראה איזה יופי זה טס.יציב ואפשר להסתובב חופשי בלי בעיה.מעט רוח והדבר הזה מקורקע.יכול להיות שהמותחנים של שפת ההתקפה מתוחים מידי מה שגורם למצנח להזדקר.את זה תוכל לדעת רק בפול גז שכול המכלול יעלה גם שפת ההתקפה תעלה אם אתה מבין למה אני מתכוון,ואז כאשר אתה מוריד לחצי הגז בערך כשהגוף בזווית ישרה המצנח מתחיל לקבל קיפולים החל ממרכז המצנח והצידה אז תבין שיש לכוון את זווית ההתקפה של המצנח.אם לא הצלחת תבוא לבית אריה או מסובים ונעזור לך.נתי גם אתה מוזמן.

naty
11-10-2011, 21:32:53
פומרס אני עדיין לא מבין את הבעיה שלך.אתה מנסה להמריא ואז מה כאילו המצנח מתקפל או שהוא פשוט מזדקר הצידה.דרך אגב מספיק שיש מעט רוח ואתה בבעיה.תבין מצנחים בגודל הזה פשוט לא מצליחים לטוס גם כשיש מעט רוח.נסה מוקדם בבוקר בשעה 6:30 או 7 בבוקר שאין רוח ותראה איזה יופי זה טס.יציב ואפשר להסתובב חופשי בלי בעיה.מעט רוח והדבר הזה מקורקע.יכול להיות שהמותחנים של שפת ההתקפה מתוחים מידי מה שגורם למצנח להזדקר.את זה תוכל לדעת רק בפול גז שכול המכלול יעלה גם שפת ההתקפה תעלה אם אתה מבין למה אני מתכוון,ואז כאשר אתה מוריד לחצי הגז בערך כשהגוף בזווית ישרה המצנח מתחיל לקבל קיפולים החל ממרכז המצנח והצידה אז תבין שיש לכוון את זווית ההתקפה של המצנח.אם לא הצלחת תבוא לבית אריה או מסובים ונעזור לך.נתי גם אתה מוזמן.

בכיף חיים

באמת הגיע הזמן שאבוא לבקר.

תודה .

pomerus
11-10-2011, 22:08:25
תודה חיים !
כרגע אני עוד עובד על השיפוץ. ננסה להביא את המצנח לאוויר כמה שיותר מהר.

מה שקרה בניסויים שעשיתי - היתה רוח לא חזקה. הנפות הלכו טוב, המצנח התחיל לרחף ואפילו לטפס, ואז פשוט "נתקע מול הרוח" ונראה לי שהזדקר. מייד אחרי זה איבוד שליטה.
גם בשניות הספורות שהמצנח היה במצב טיסה השליטה עליו היתה מקרית לגמרי, והגיב מאוד בחריפות. זה קרה גם בחצי מצערת וגם במצערת מלאה.

naty
15-10-2011, 13:53:14
תודה חיים !
כרגע אני עוד עובד על השיפוץ. ננסה להביא את המצנח לאוויר כמה שיותר מהר.

מה שקרה בניסויים שעשיתי - היתה רוח לא חזקה. הנפות הלכו טוב, המצנח התחיל לרחף ואפילו לטפס, ואז פשוט "נתקע מול הרוח" ונראה לי שהזדקר. מייד אחרי זה איבוד שליטה.
גם בשניות הספורות שהמצנח היה במצב טיסה השליטה עליו היתה מקרית לגמרי, והגיב מאוד בחריפות. זה קרה גם בחצי מצערת וגם במצערת מלאה.

כגולש אויר שמאד מחובר למרחפים טס איתם הרבה אני יכול לתאר לך במדויק
את ההתנהגות הזו כטיסה על סף הזדקרות, והזדקרות .

המרחפים קוראים לכך נקודת סטגנציה , המשמעות היא הנקודה של שפת ההתקפה שיונקת את
האויר גבוהה מדי קרי אין כניסת אויר טובה לכנפיים קרי מצנח ולא נוצר לחץ פנימי .

לעומת זאת הרוח שפוגעת בתחתית המצנח יוצרת לחץ חיצוני ולכן דוחפת את האויר שבתוך המצנח החוצה והוא הופך לסמרטוט על סף קריסה וקריסה קרי כל האויר יוצא והמצנח מאבד צורה .

קרי אתה חייב לבנות מחדש את זווית ההתקפה וכן לעבור על כל חוטי המצנח ייתכן
שהייצור פגום .
קח את הגונדולה החוצה ורוץ מול הרוח עם בגונדולה ביד מצנח פרוש מעליך
ובדוק האם המצנח יושב באויר ומייצר עילוי או קורס בדיוק כפי שבודקים עפיפוני כוח .

למיטב הבנתי הוא יקרוס ודי מהר ואז שב בדוק את הבריידלים והכיוונים אם הכל בסדר בנה
זווית התקפה חדשה חצי מזו שהיתה לך עכשיו וחזור על הבדיקה הקודמת.

עכשיו הגיע הזמן להטיס קח את ההזמנה מחיים בשתי ידיים , גם מאד מקצועי וגם מאד קרוב אליך !

pomerus
16-10-2011, 00:50:26
נתי, תודה על ההסבר ! זה אכן נראה כמו תאור מאוד מדוייק של מה שקרה.
כשאתה אומר "בנה זוית התקפה חצי מזו שהיתה לך", אתה מתכוון למתוח עוד את הרתמה שמאגדת את החוטים של שפת ההתקפה יחסית לרתמות היותר אחוריות, נכון?
כי כבר כרגע הרתמה הזו אצלי נמצאת הכי "למטה" (הכי קרובה לנקודת התפיסה בגונדולה)

s.mario
16-10-2011, 08:14:32
עומר תוכל להעלות תמונה של אופן חיבור הרתמות?

pomerus
16-10-2011, 18:35:50
הנה צילום הרתמות
דירגתי אותן כמו בשרשור שלך (אני חושב)55151

naty
19-10-2011, 22:18:19
הנה צילום הרתמות
דירגתי אותן כמו בשרשור שלך (אני חושב)55151

החיבור למיטב הבנתי בסדר בדיוק כפ שמומלץ.
השאלה היא איך יוצר המצנח אולי הוא פגום .

רק ניסוי ומעבר על כל הבריידלים יענה על השאלה או אולי הסתבכו לך חוטים
אנא צלם את חוטי המצנח האם A B C B משוחררים או מלופפים בתוך עצמם
אולי קיימים חופשים או קרע בבריידלים שעש להדביק ?

pomerus
20-10-2011, 20:51:13
תודה, אבדוק

s.mario
20-10-2011, 21:13:56
החיבור למיטב הבנתי בסדר בדיוק כפ שמומלץ.

האם הזלפת טיפת CA בקשרים למניעת עיוותים במצנח?

rany
29-10-2011, 10:36:53
אים אפשר להידחף.....
גם לי יש את אותו הדבר מהסיני ועבדתי גם לפי השירשור ( מעולה ממש )
וגם אצלי באסה .!!!
אומנם היתה קצת רוח והמיצנח עלה יפה והתחילה היתרוממות יפה ומאוזנת ואז היתחילה היתנדנדות ימינה ושמאלה ניראה כי הקונדולה היתחילה לטפס והמיצנח כאילו נעצר .
הורדתי מנוע לרבע ואז ההיתי ריך לתקן את הנידנוד החזק שבסופו של דבר הקונדולה היסתובבה ואחריה המיצנח ומישם צלילה ישר למטה מגובה של 20 מ' בערך .
קצת עיקום בקונדולה ישרתי במקום וניסינו שוב ושוב אותו הדבר , הפעם עיקום חזק יותר וקיבלתי הביתה .
קצת היתיאשתי .
מה לא בסדר ?

rany
29-10-2011, 10:37:49
יש מצב שמישהוא הסריט אותי .
אשלח את זה ברשת