PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה ברכישה מ EBAY

דניאל דקל
08-10-2011, 23:24:11
שלום חברים

בד"כ אני מזמין מ EBAY דבק גורילה. הפעם, המוכר הקבוע שלי החליט שהוא שולח רק בתוך ארה"ב.
אז מצאתי מוכר אחר, ביצעתי רכישה, ואז ביקשתי ממנו שיוסיף עלות משלוח כיוון שהיא לא היתה מפורטת תחת המוצר
לרוע מזלי כנראה שנפלתי על אמריקאי נוכל/אנטישמי/סתם אדם מגעיל
ולכן הוא ניצל את ההזדמנות ושלח לי מתנה לחג: משלוח של 26$ (כאשר הדבק עולה 6$)
הסברתי לו שעלות המשלוח לא הגיונית, כיוון שבד"כ אני רוכש אותו בכ 10$ כולל משלוח.
הבן אדם המשיך לשלוח לי דרישות תשלום, וכעת פתח ב EBAY בקשת תשלום רשמית שהגיע מ EBAY.
בהודעה יש איום כי אם לא אשלם עבור מוצר זה יתכן וחשבוני יושהה.

כיצד יוצאים מזה? חשבתי לפנות ל EBAY ולהסביר להם את הבעיה, אבל אין להם שום מייל לפנות אליו
האפשרות השניה שחשבתי עליה, פשוט לשלוח לו 6$ עבור עבור הדבק ולכתוב לו שישאיר את זה אצלו מבלי לשלוח (בינינו, הוא כנראה צריך את זה עבור תרופות)

עצות טובות יתקבלו בברכה
דניאל

oz_adari
09-10-2011, 00:42:02
תפתח נגדו case באייבי, אל תשלם לו שקל, מהניסיון שלי עם אייבי רק תסביר והם יבטלו הכל.

dodli
09-10-2011, 01:10:32
קרה לי מקרה דומה ..
אין איך ליצור איתם קשר במייל וגם שאתה שולח מייל הם מחזירים לך מייל תגובה להתקשר אליהם אז התקשרתי פעמיים ..
בפעם הראשונה הסברתי את המצב ואמרו לי שיסגרו את הפנייה שלו ואין לי מה לדאוג
בפעם השניה אחרי שלא סגרו את הפניה כמו שאמרו אמרו לי שאין אפשרות לסגור את הפניה אלה אם כן המוכר שולח בקשה לסגירת הפניה כמובן שהמוכר לא טרח לענות לי במייל אפילו לא פעם אחת ..
בסופו של דבר אחרי משהו כמו חודש וחצי הפנייה נסגרה באופן אוטומטי וקיבלתי מייל שמידיע שהיא נסגרה אבל הדבר נרשם לי בתיעוד שלהם או משהו ..
ולפי מה שהצלחתי להבין אם זה קורה פעם אחת אין בעייה אבל בפעם השניה שזה קורה סודדרים לך את החשבון ...
לשיקולך מה לעשות באמת שהסכום לא גדול אבל זה עניין של פרנציפ ...

דרך אגב אשמח שתפרסם איפה אתה קונה או שתעלה לינק כי גם אני מחפש ולא מוצא איפה ניתן לקנות באיביי עם משלוח לישראל .

אלעד

hagpel
09-10-2011, 08:42:40
יש דברים שכן שווה לחפש ONLINE אבל היו פה כבר מספיק שרשורים על גורילה ואיפה וכמה ניתן להשיג אותו פה בארץ...

10$ בEBAY לעומת 40ש"ח בארץ
למה אתם רצים לקנות בחוץ כשיש מה שצריך פה ובמחיר סביר...?!?

דניאל דקל
09-10-2011, 08:46:41
כיוון שאני גר בצפון, וזה שיש דבק גורילה בת"א לא ממש עוזר לי...
לגבי המקרה, נראה לי שאשלח לו 6$ עבור הדבק ואז אפתח CASE תלונה על עלות המשלוח

wind556
09-10-2011, 08:54:18
דניאל, תקנה פעם אחת כאן וזהו. במחיר של שתי כפיות דבק תקבל יותר מליטר, וזה בארץ:
http://www.adhestick.com/techeb/PUMC.html
זה דבק זהה לגמרי לגורילה

guy1a
09-10-2011, 09:20:30
אני כתבתי פעם שרכשתי בטעות ואין לי צורך במוצר ( אמיתי ! )
ושלחו לי מייל שהקניה בוטלה

אחרי חודש שוב קבלתי את המייל שאתה קבלת שאם אני לא אשלם אז אני אקבל רישום שלילי או יסגר לי החשבון

אני שלחתי שוב את ההסבר שאין לי צורך במוצר וזאת טעות.

בגדול, אתה יכול לשלם את מחיר הלימוד ולזיין את אם אמא שלו בפידבק קטלני.

זה הנשק שלנו נגד מוכר מניאק.

מבחינת EBAY אין בעיה בעסקה שבוצעה בהסכמת שני הצדדים.

אם שלמת מחיר שנידרש ואחרי המשלוח המוכר דורש מחיר אחר. שיחפש. שמור את המייל שהוא שלח לך עם המחיר שהוא רצה בהתחלה .. וכשיגיע הרגע ויאיימו עליך בסגירה, תסביר ותן נימוקים.

אני לא הייתי נילחץ.

כל המהות של קניה ברשת ואיביי בפרט זה אמון. אם אין אמון אז לא יהיה מסחר.

זה חשוב להם יותר ממה שזה חשוב לך כלקוח בודד.

ebay007
09-10-2011, 09:34:50
זה דבק זהה לגמרי לגורילה

1+

umbo
09-10-2011, 09:47:26
שלום חברים.....

...... מצאתי מוכר אחר, ביצעתי רכישה, ואז ביקשתי ממנו שיוסיף עלות משלוח כיוון שהיא לא היתה מפורטת תחת המוצר
לרוע מזלי כנראה שנפלתי על אמריקאי נוכל/אנטישמי/סתם אדם מגעיל ולכן הוא ניצל את ההזדמנות ושלח לי מתנה לחג: משלוח של 26$ (כאשר הדבק עולה 6$)
הסברתי לו שעלות המשלוח לא הגיונית, ........בהודעה יש איום כי אם לא אשלם עבור מוצר זה יתכן וחשבוני יושהה.

כיצד יוצאים מזה? חשבתי לפנות ל EBAY ולהסביר להם את הבעיה, אבל אין להם שום מייל לפנות אליו
האפשרות השניה שחשבתי עליה, פשוט לשלוח לו 6$ עבור עבור הדבק ולכתוב לו שישאיר את זה אצלו מבלי לשלוח (בינינו, הוא כנראה צריך את זה עבור תרופות)

עצות טובות יתקבלו בברכה
דניאל

אני לא מבין את הפעולות שלך !!!
מתי בררת את מחיר המשלוח ? לא ברור לי עד הסוף מהמשפט המודגש !!!
אם אחרי שהזמנת את הדבק, בלי לבדוק את הדבר שהוא כמעט הכי חשוב בקניה ברשת, אז פשוט עשית שטות ועליך לספוג את זה כי אתה לא עשית את מה שנחוץ !!!!
מחיר משלוח בודקים כ-must , אם המוצר מתאים לך לפני הקניה לא אחריה !!!!!

דניאל דקל
09-10-2011, 12:08:23
בעניין הזה של בירור ראשוני של עלות המשלוח אתה צודק
אבל לא יתכן שהמוכר ידרוש כל מחיר משלוח שבא לו, יש קריטרונים מקובלים (לדרוש על חבילה של 60 גרם 26$ משלוח רגיל?)
לכן, כפי שכבר רשמתי, אני מוכן לשלם את עלות המוצר עליו התחייבתי ברכישה
אבל לא את עלות המשלוח - כלומר, ששמור את הדבק לעצמו

מה לא תקין כאן?

adibenbasat
09-10-2011, 12:29:57
זה דבק זהה לגמרי לגורילה

זה מפרט טכני מאוד מעניין, אבל איפה קונים?
:):):)

umbo
09-10-2011, 19:48:26
בעניין הזה של בירור ראשוני של עלות המשלוח אתה צודק
אבל לא יתכן שהמוכר ידרוש כל מחיר משלוח שבא לו, יש קריטרונים מקובלים (לדרוש על חבילה של 60 גרם 26$ משלוח רגיל?)
לכן, כפי שכבר רשמתי, אני מוכן לשלם את עלות המוצר עליו התחייבתי ברכישה
אבל לא את עלות המשלוח - כלומר, ששמור את הדבק לעצמו

מה לא תקין כאן?

בענין המוסריות אתה בהחלט צודק. יש מוכרים שעושים חלק גדול מהרווח שלהם באמצעות דמי משלוח מופרזים.
אתה יכול לסרב לשלם את דמי המשלוח ולשלם רק את מחיר הדבק - זה נשמע יותר מנכון, אבל השאלה החשובה היא כיצד יתיחסו לזה ב-ebay וב-paypal.
אם המוכר יפתח לך המלצה\תגובה שלילית יש לך:
1) את זכות התגובה ואתה יכול בשורה אחת להסביר שויתרת על המוצר בגלל מחיר משלוח שערוריתי - כאן אתה מעט בבעיה (אבל קטנה) כי יש לך כקונה תגובה שלילית.
2) את החובה לפתוח למוכר תגובה שלילית, עם אותו הסבר, כאשר תגובה שלילית למוכר היא הרבה יותר פוגענית - היא מבריחה קונים פוטנציאליים.

naty
09-10-2011, 21:48:48
דניאל מאד פשוט

מדינת ישראל היא יצרנית כימיקלים ופטרוכימיים .

קרי אולי רחוק לך לקנות במפרץ הרבה לנסוע לא נורא אז יש לי המלצה בשבילך .
כנס לאי ביי .

חפש חנויות שקונות בארץ ומוכרות בארה"ב .
בקש שישלחו לך לארץ וחסכת את הנסיעה למפרץ .

וכן יומבו צודק , מה לעשות .
את מחיר המשלוח מבררים קודם , קורה .

עכשיו נשאיר לך לצאת מזה בכוחות עצמך , אתה לא מצפה
שנוציא ונחפה עליך בכל שטות שתעשה כי אחרת לא תלמד מזה כלום ....:)

haimgil
09-10-2011, 23:08:40
דניאל מלא פעמים ביצעתי רכישה ובסוף לא שילמתי.אם כל ההודעות ששלחו לי ורשמו לי בדיוק את מה שרשמו לך וזה לא הזיז לי השערה הכי קטנה שלי.לא עשו כלום ,לא סגרו ,לא חייבו ולא כלום.עזוב אותך מה אתה מתרגש ,כסף שלך שיחפשו את החברים שלהם.מקסימום תיפתח חשבון חדש.מה הבעיה ממה אתה חושש.עד היום אני מזמין מוצרים בלי בעיה.עם כל הבילבולי שכל שלהם.לא צריך להנדס כל דבר.תן להם ביטול וזהו.

דניאל דקל
11-10-2011, 19:04:32
מסתבר שב EABY יש חברה רציניים. מכיוון שיש לי רק פידבקים של 5 כוכבים, היה חשוב לי שה"מוניטין" שלי לא יהרס... :)
אז פניתי ל EBAY, כתבתי להם בקצרה את המקרה, נראה שהם הבינו אותי, והחזירו לי תשובה שאם המוכר יחליט לא לסגור את דרישת התשלום עד המועד הנקוב (מחר)
כל שעלי לעשות הוא לפנות אליהם והם ימחקו את ה"פאול" לחובתי.