PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור בניה Double Super TopSky2

Gil
10-10-2011, 00:14:49
שלום,

הכותרת לא נכתבה בטעות :D

בהודעה זו אלווה בנייה של 2 דאוני DLG מסוג סופר טופסקיי 2, מה שאומר שההבדל היחיד מהגרסה הקודמת זה שהכנף קצת שונה.

הדאונים הובאו לשני חברים חדשים, כיוון שלא הצלחתי למצא להם זוג ידים עמלות בכדי לבנות אותם, התנדבתי לעשות זאת בעצמי, ואיך אומרים "טובים השניים מן האחד"

אנסה לפרט את התהליך בקצרה בלבד, כיוון שיש כבר הודעת בנייה מפורטת בנושא.

ֿאפרט את השלבים ע"פ סדר ביצועם:
1. הכנת פתחים בכנף לסרוו כולל מעברים לחיווט שלהם
2. סימון החורים לברגים, שיופם, והדבקת מוביל הקרבון הקדמי בלבד ( את ביצוע החור האחורי נשאיר לאח"כ בגלל נושא הכיוונים )
3. הדבקת שי החצאים באפוקסי מהיר - רק שיחזיק ( בדיהדרל של 8 ס"מ מכל צד )
4. הכנת הכנף להדבקת חיזוק בד הקרבון המרכזי, כאשר מתחתיו יש עוד פיסה צרה יותר בדיוק בתפר בין שני חצאי הכנף.
5. הכנת אפוקסי בדים, הכנסת הבדים בין שני פיסות ניילון, מריחתם באפוקסי, סגירת הניילון על הצד העליון, ומריחת האפוקסי על כל השטח באמצעות כרטיס אשראי ישן, כך נוציא את שאריות הדבק העודף.
6. לפני הנחת הבדים הספוגים באפוקסי, אני ממליץ למרוח שכבה דקה גם על האיזור עליו נשים את הבד הספוג, יש לנגב את העודפים עם נייר סופג.
7. חיתוך קצוות הבד בעוד הוא נמצא בתוך הניילון בכדי לקבל גימור סופי של הבד באופן ישר ככל שניתן ( סכין יפני חד )
8. הנחת הרצועה המרכזית 1 ס"מ על התפר בין חצאי הכנף, ואת הבד הרחב יותר מעליו, מעבירים את הכרטיס אשראי על הניילון שצמוד לבד בחלקו העליון, בכדי להדק את הבד לכנף, וכן להוציא עודפי דבק, אני התחלתי עם החלק התחתון
9. נותנים לדבק להתייבש לפחות 12 שעות, ואז חוזרים על התהליך בחלק העליון, חשוב לציין שיש לשייף מעט את האיזור בכנף עליו נשים את הבדים לטובת ספיגה יותר של האפוקסי.
10. מסירים את עודפי הבד, וכן משייפים את קצוות הבד לצורך החלקתו.
11. חיבור הכנף לגוף עם הבורג הקדמי, ובדיקת יישור הכנף ביח ס לגוף ( משולש שווה שוקיים ) באמצעות חוט שאינו נמתח, ואשר מודבק לסוף הגוף, ואשר באמצעותו אנו בודקים שהמרחקים מכל קצה כנף שווה, יש לשים לב שלעיתים אורך חצאי הכנף אינו שווה, ולכן יש לקחת נקודת ייחוס שזה מרכז הכנף ומשם למדוד עד לקצוות מידה שווה ולסמן ע"ג סילוטייפ קו.
12. לאחר שיישרנו נקדח את החור לבורג האחורי, ושוב נבדוק יישור, ננתק את הכנף, נוסיף את המוביל בורג העשוי מקרבון, ונדביקו באופן זמני לכנף
13. ציפוי החלק העליון של הכנף בבד קרבון יתמוך במוביל קרבון שלא יצא

הכנת הגוף

1. בחרתי להעביר את הפושרודים בתוך הגוף ולא מחוצה לו.
2. הצמדת הפושרוד מתכת לגוף באמצעות מגנטים
3. טיפטוף דבק CA בינוני לאורך הפושרוד, חשוב לציין שסוג הציפוי של הפושרוד דורש שיוף קל בכדי שיתפב בדופן הגוף טוב יותר.
4. לאחר הייבוש הדבקת הבום לגוף עצמו.

הגאים:
1. הנחת הגוף כאשר הכנף מחוברת אליו למתקן בייתי שהכנתי שעוזר לי לקבע את הטיסן לשולחן
2. הכנת הגשר להגה הגובה, וקיצור שלו מעט ( אין צורך בגשר כ"כ גבוהה, כל עוד אני יכול להגיע לתנועת Down של 1.2 ס"מ, אזי מספיק.
3. קיבוע הגשר להגה הגובה לאחר סימון המרכז שלו, דבק מהיר מוגן קלקר ( CA Foam SAfe Evotit 460 )
4. הנחת הגשר על הגוף כך שיהיה מקביל לכנף שחוברה לגוף באופן זמני, הדבקה עם דבק מהיר מוגן

sabi
10-10-2011, 00:25:58
אתה פשוט לא נח לרגע:eek:
עבודה יפה מאד (כרגיל).
מתי מטיסים???יום רביעי ערב חג?

חזי
10-10-2011, 10:30:13
גיל אני מקווה שלא שכחת אותי בהטסה הבאה אשמח להיות נוכח
חזי
0549828222

shimonheller
10-10-2011, 15:25:50
+איזה כיף,,,,,, נראה לי כמו דאון מדהים להטסה.... :)

Gil
10-10-2011, 16:22:04
:)

אני מקווה שבחול המועד יהיה זמן לכך, תלוי באישתי :p

Gil
12-10-2011, 17:24:28
היום בוצעה טיסת ניסוי לדאון של שמעון