PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור בניה כאן ארכז תמונות מבניית הדאון שלי שמו בישראל יקרא "AFFORDABLE"

חזי
10-10-2011, 10:14:19
"AFFORDABLE"
השם נובע מכך שלא היה לי כסף לרכוש דאון F5J איכותי והדאון שאבנה יהיה זול שנות אור מדאון קנוי במחיר שווה לכל כיס :)
תמונות של שתי רבעי הכנף המרכזית כל רבע אורכו כ 80 סנטימטרים לכנף יצטרפו עוד שתי רבעי כנף שאורכם גם 80 סנטימטרים כל אחת

בכנף עוד לא חתכתי מדפים ועוד לא הוספתי חיזוקים

54842548435484454845

wind556
10-10-2011, 18:10:04
חזי, אתה מכניס את עצמך לקשיים על ההתחלה
הכל צריך להיות מתוכנן מראש, המאזנות, הדשים וכו', כולל קדחים בפרופיל לקרבון אם יש, כולל מיגרעות לציפוי בלזה עם יש , כולל קורות לצירי מאזנות ודשים.
אתה מאד ממהר וזה יתבטא בעבודה מיותרת, כמעט בלתי אפשרי לעשות את זה על כנף מוכנה. הזמן הנכון זה בשלב הפרופילים , וגם ככה זה תיק רציני

חזי
10-10-2011, 23:39:35
אז אני אלמד דרך ה"רגליים" לא יכול לקרות שום דבר רע מעבודה קצת יותר מאתגרת כך ארכוש מיומנות טובה יותר
ואל תשכח אין לי תוכנית לטיסן הכל מאולתר
תודה על הפירגון :)

wind556
11-10-2011, 10:46:04
לגמרי מפרגן, אין בכל עולם הטיסנאות משהו יותר מאתגר ומספק מלקחת ערמת חומרי גלם ולגרום להם לטוס, ואפילו לטוס טוב
ואתה תמיד יכול להרים טלפון ולהתייעץ בכייף, או אפילו לבוא לראות את הטיסן שלי בבנייה (אפרסם תמונות בסוף הפרוייקט)

taltal925
11-10-2011, 12:26:22
חבל שאתה לא מתאים חציצי בלזה בין שתי הקורות, המבנה נקרא קורת I והוא בין המבנים החזקים לכפיפה. אם כבר הדבקת את הקורות הייתי ממליץ לך להדביק חציצים מצידי הקורות כך שהמבנה יהיה מבנה מלבני שתכונותיו לא נופלות מתכונותיהם של מבנים אחרים.
בכל מקרה שיהיה בהצלחה בפרוייקט :)

חזי
11-10-2011, 12:33:45
חבל שאתה לא מתאים חציצי בלזה בין שתי הקורות, המבנה נקרא קורת I והוא בין המבנים החזקים לכפיפה. אם כבר הדבקת את הקורות הייתי ממליץ לך להדביק חציצים מצידי הקורות כך שהמבנה יהיה מבנה מלבני שתכונותיו לא נופלות מתכונותיהם של מבנים אחרים.
בכל מקרה שיהיה בהצלחה בפרוייקט :)

כפי שרשמתי בהודעה הראשונה למעלה עוד לא הוספתי חיזוקים תודה בכל אופן

חזי
17-10-2011, 15:54:49
הוספתי תמונות של הכנף יש כבר דיאדרלים מוכנים
הכנף כבר מתחילה לקבל צורה פתחתי שני מדפים אך עוד לא פתחתי מאזנות
אשמח לרעיונות כיצד לחבר את המדפים לכנף במינימום גרר כנ"ל לגבי המאזנות
55188551895519055191

roydor
17-10-2011, 17:08:56
חזי,
במוטה כזו, בלי מבנה קופסה קדמית, אין לכנף סיכוי, היא תפרפר לך בטיסה המהירה מגלישה איטית.
שים לב שלטיסנים במוטה הזו יש תמיד מבנה קופסא קדמית (D-BOX) או קורת קרבון עגולה לטובת מאמצי פיתול.
כנ"ל לגבי המאזנות והמדפים.

חיבור דיהדרל נעשה ע"י "מתקן פלדות" שתי צינוריות מותקנות אחת בכל כנף ובזווית אחת לשנייה. פלדה ישרה מחברת ביניהן (מושחלת בתוכן).
מכיוון שהצינוריות מודבקות בזווית והפלדה ישרה, נוצר דיהדרל שתורם ליציבות. לדאון שהייה נדרש דיהדרל של 5 מעלות לפחות בהנחה שהמרכזי ישר או בעל זווית קטנה של מעלה או שתיים.

חזי
18-10-2011, 00:49:53
חזי,
במוטה כזו, בלי מבנה קופסה קדמית, אין לכנף סיכוי, היא תפרפר לך בטיסה המהירה מגלישה איטית.
שים לב שלטיסנים במוטה הזו יש תמיד מבנה קופסא קדמית (D-BOX) או קורת קרבון עגולה לטובת מאמצי פיתול.
כנ"ל לגבי המאזנות והמדפים.

חיבור דיהדרל נעשה ע"י "מתקן פלדות" שתי צינוריות מותקנות אחת בכל כנף ובזווית אחת לשנייה. פלדה ישרה מחברת ביניהן (מושחלת בתוכן).
מכיוון שהצינוריות מודבקות בזווית והפלדה ישרה, נוצר דיהדרל שתורם ליציבות. לדאון שהייה נדרש דיהדרל של 5 מעלות לפחות בהנחה שהמרכזי ישר או בעל זווית קטנה של מעלה או שתיים.

רועי תודה על התגובה אך עוד לא חיברתי בין חלקי הכנף
שני החלקים האמצעיים יודבקו בצירוף של מוט קרבון כנראה אני עוד לא סגור ושני הדיאדרלים יחוברו באמצעות צינוריות כמו שציינת למעלה ויהיו פריקים לטובת אחסון והובלה נוחים
לגבי המדפים והמאזנות כיצד כדאי לחברם אל הכנף כדי שתהיה לי זווית היגוי גבוהה ?(הכוונה היא לציר עצמו )