PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! הרכבת מיסבים בגריפים ברוטור הזנב

Scooter007
11-10-2011, 21:58:08
שלום,

כשאני מרכיב את הגריפים והמיסבים ברוטור הזנב (Trex 500E) וסוגר את הברגים חזק (כנדרש) תנועת הגריפים אינה חלקה ודי קשה.
הדבר קורה לי גם עם הסט המקורי שהגיע עם הקיט (פלסטיק) וגם עם סט השדרוג ממתכת.

אציין כי בדקתי מספר פעמים את כיוון וסדר החלקים ואני משוכנע כי הם מורכבים נכון, מה אני מפספס? האם גם המיסבים ברוטור הזנב צריכים להיות סגורים חזק חזק?

תודה לכולם!!!

wonderd
11-10-2011, 22:45:10
האם ה'ספינדל' של הזנב מקורי?

Scooter007
12-10-2011, 05:47:18
ניסיתי עם שניים שונים - האחד המקורי שהגיע עם הקיט וגם עם זה שהגיע בערכת השדרוג. :-(

האם ה'ספינדל' של הזנב מקורי?

Friman
12-10-2011, 14:18:50
שמת גריז לבן במיסבי הלחץ?? וידאת שלא נכנס לך שם לוקטייט בין כל השייבות והמיסבים בזמן שהכנסת וסגרת את הברגים? האם התנועה קשה גם כשאתה מושך את הגריפים החוצה ומנסה לסובב תוך משיכה החוצה (זה המצב שבו מתוכנן הגריפ לעבוד הרי)
אם לא אחת מהבעיות הנ״ל, ממליץ לך להוציא הכל, לנקות טוב טוב באלכוהול את כל החלקים ולנסות להרכיב שוב תוך תשומת לב כאמור לכיוון וסדר החלקים השונים.
אגב, מישהו כתב לאחרונה לגבי בעיה שכזו בגריפים של הראש, שהחלפת הגריפים ביניהם פתרה לו משום מה את הבעיה. זה לא אמור לקרות כי החלקים אמורים להיות זהים וההאב אמור להיות סימטרי, אבל לא יזיק לנסות.

Scooter007
12-10-2011, 14:51:55
ברוך השב...

שמת גריז לבן במיסבי הלחץ??
כמובן, כמות נכבדת בשני הצדדים
וידאת שלא נכנס לך שם לוקטייט בין כל השייבות והמיסבים בזמן שהכנסת וסגרת את הברגים?
100%, גם אחרי ניקוי יסודי באלכוהול ובלי שימוש בלוקטייט עדין הגריפים לא נעים בחופשיות.
האם התנועה קשה גם כשאתה מושך את הגריפים החוצה ומנסה לסובב תוך משיכה החוצה (זה המצב שבו מתוכנן הגריפ לעבוד הרי)
במשיכה המצב יותר טוב , זה אומר שזה בסדר? סל אמור לנוע חלק גם במנוחה? (כמו הגריפים בראש)
אם לא אחת מהבעיות הנ״ל, ממליץ לך להוציא הכל, לנקות טוב טוב באלכוהול את כל החלקים ולנסות להרכיב שוב תוך תשומת לב כאמור לכיוון וסדר החלקים השונים.
אגב, מישהו כתב לאחרונה לגבי בעיה שכזו בגריפים של הראש, שהחלפת הגריפים ביניהם פתרה לו משום מה את הבעיה. זה לא אמור לקרות כי החלקים אמורים להיות זהים וההאב אמור להיות סימטרי, אבל לא יזיק לנסות.
המישהו הזה הוא אני, זה פתר את הבעייה בזנב המקורי אבל בשדרוג שהגיע זה לא עזר :-(

Friman
12-10-2011, 15:11:20
תודה על ה״ברוך״, הייתה חופשה נחמדה. גמילה של כמה ימים ממסוקים ;)
הגריפ בנוי הרי לעבוד תחת עומס צנטרפוגלי כלפי חוץ, כאשר רוטור הזנב מסתובב ולהבי הזנב מושכים את הגריפים כלפי חוץ. להבנתי אם התנועה חלקה לגמרי במשיכה כלפי חוץ זה בסדר, אבל באמת שכדאי כאן שתקבל חוות דעת ממישהו מנוסה יותר ממני.
בכל אופן אם הגריפים המקוריים בסדר, אולי תרכיב אותם לבינתיים ואת החלק התקול של השידרוג תוכל לשלוח חזרה לחנות ולבקש שיחליפו..? הרי כבר כתבו בנושא זה שפה ושם מקבלים חלקים שמגיעים תקולים מהיצרן, ונדרשים כאן ממש הבדלים זעירים במידות החלק כדי שתיווצר תנועה לא חלקה כפי שתיארת.

Scooter007
12-10-2011, 15:37:51
:-(

תודה על ה״ברוך״, הייתה חופשה נחמדה. גמילה של כמה ימים ממסוקים ;)
הגריפ בנוי הרי לעבוד תחת עומס צנטרפוגלי כלפי חוץ, כאשר רוטור הזנב מסתובב ולהבי הזנב מושכים את הגריפים כלפי חוץ. להבנתי אם התנועה חלקה לגמרי במשיכה כלפי חוץ זה בסדר, אבל באמת שכדאי כאן שתקבל חוות דעת ממישהו מנוסה יותר ממני.
הבעיה שהמומחים משום מה לא עונים... הם בטח בשטח מטיסים את המפלצות שלהם.... :-)
בכל אופן אם הגריפים המקוריים בסדר, אולי תרכיב אותם לבינתיים ואת החלק התקול של השידרוג תוכל לשלוח חזרה לחנות ולבקש שיחליפו..?
כנראה שזה מה שאני אעשה, אני אתן למומחה לראות את החלק ונראה מה הוא יגיד.
הרי כבר כתבו בנושא זה שפה ושם מקבלים חלקים שמגיעים תקולים מהיצרן, ונדרשים כאן ממש הבדלים זעירים במידות החלק כדי שתיווצר תנועה לא חלקה כפי שתיארת.

wonderd
12-10-2011, 16:03:44
לדעתי בכל זאת משהו לא מתאים שם - אולי בתך הגריפ יש לך משהו שלא יושב טוב או חלק שלא יושב עד הסוף במקומו.

Trex450
12-10-2011, 16:54:09
תבדוק האם החור הפנימי של מייסבי הלחץ זהה בגודלו בין הטבעת הפנימית והחיצונית של כל מייסב ....
http://www.trextuning.com/t500-manual.pdf
לפי החוברת נראה כי הטבעת החיצונית אמורה להיות מסומנת תראה שאתה ממקם אותה במקומה אולי שם הבעיה.

guyro
12-10-2011, 20:16:02
יוסי, עניתי לך בפרטי, אז צור קשר עם עדיין לא פתרת את הבעיה.

bartovmoti
12-10-2011, 20:24:06
לא מבין למה היית צריך לפרק הגריפים האחוריים ? הם אמורים להגיע מורכבים רק צריך לבדוק לוקטיט בבורג הפנימי ולסגור.

ziki
12-10-2011, 21:56:11
לא מבין למה היית צריך לפרק הגריפים האחוריים ? הם אמורים להגיע מורכבים רק צריך לבדוק לוקטיט בבורג הפנימי ולסגור.

מה זאת אומרת למה?
באליין חובה לפרק את כל המכלולים שמגיעים מורכבים ולהרכיב מחדש לפי ההוראות.
אין לסמוך על הרכבות מהמפעל.

Scooter007
12-10-2011, 22:02:46
כמו שציקי אמר, לשים גריז ולוקטייט (שלא היה).

AMIR
13-10-2011, 08:25:34
תשים את ההההכל באוטו,
5 דקות היית פה!
זוז....

אמרתי לך, כמו בפעם הקודמת לדעתי המיסב לחץ הפוך...

AMIR
13-10-2011, 08:27:29
מה זאת אומרת למה?
באליין חובה לפרק את כל המכלולים שמגיעים מורכבים ולהרכיב מחדש לפי ההוראות.
אין לסמוך על הרכבות מהמפעל.

לא רק באליין, בכל חברה כמעט המכלולים המורכבים מגיעים ללא לוקטייט.
אני בדעתו של ציקי בעניין.

Scooter007
13-10-2011, 11:23:48
תשים את ההההכל באוטו,
5 דקות היית פה!
זוז....

אמרתי לך, כמו בפעם הקודמת לדעתי המיסב לחץ הפוך...

מירו, כנראה שאתה עדין לא מכיר אותי מספיק.... אם אני אומר שהמיסב לא הפוך...