PDA

צפייה בגרסה מלאה : היי לכולם, מספור שאלות למתחיל כמוני

pinid
12-10-2011, 09:04:51
היי לכולם, חג שמח,
קיבלתי לפני כמה ימים את המטוס מהסיני - Cessna 182 RTF
הכל מורכב והכל נראה כשורה למעט כמה דברים שאשמח לעזרתם
1. שמתי לב שבכפניים למעט ה ailrons ישנו עוד חלק בכנף שיכול לזוז ואשר מחובר לסרוו משלו. מה זה? וכיצד הוא נשלט מהשלט בכלל?
2. יש לי בעיה עם ה rudder. הוא לא מתפקד מהשלט ורציתי לשאול איך מבררים אם זה מהסרוו או בעיה ב reciver?

תודה מראש

eitanbin
12-10-2011, 09:21:27
תקרא את המדריך למתחיל של אייל לרוב השאלות יש כאן תשובות

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?42173-המדריך-המקוצר-לטיסנאי-המתחיל

AmitB
12-10-2011, 10:14:23
חג שמח :)
מתחיל זה אומר שזה הטיסן הראשון שלך?
אם זה הטיסן הזה
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6331
יהיה לך קשה איתו, קח את זה בחשבון - הוא לא קל להטסה, והוא מאד רגיש לנחיתות לא מוצלחות.

haimz24
12-10-2011, 10:16:35
חוץ מלחבור דחוף לאדם עם נסיון בתחום אין מילה להוסיף...

Magneto
12-10-2011, 10:18:39
אתה כנראה מתכוון למדפים - Flaps. אתה צריך שלט יותר עם יותר מ-4 ערוצים כדי להפעיל אותם. אם אתה טיס מתחיל אני ממליץ להשתמש בהם בזהירות. (אם בכלל)

כמו שאמרו לך ,ממולץ לקרוא את המדריכים למתחילים , הם מצוינים.

guyst
12-10-2011, 10:28:15
אתה צריך מדריך!
תגיע לשטח הטסה קרוב אליך עם הטיסן ואני בטוח שיעזרו לך או שפשוט תקבע עם מדריך מראש.
רשימת מדריכים (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?43491-רשימת-מדריכים-מכל-רחבי-הארץ)

אייל שפירא
12-10-2011, 10:35:36
היי לכולם, חג שמח,
קיבלתי לפני כמה ימים את המטוס מהסיני - Cessna 182 RTF
הכל מורכב והכל נראה כשורה למעט כמה דברים שאשמח לעזרתם
1. שמתי לב שבכפניים למעט ה ailrons ישנו עוד חלק בכנף שיכול לזוז ואשר מחובר לסרוו משלו. מה זה? וכיצד הוא נשלט מהשלט בכלל?
2. יש לי בעיה עם ה rudder. הוא לא מתפקד מהשלט ורציתי לשאול איך מבררים אם זה מהסרוו או בעיה ב reciver?

תודה מראש

1. כמו שכבר ענו לך מדובר במדפים, הם זזים יחד רק כלפי מטה ולא כמו המאזנות שזזות הפוך אחת מהשניה. אתה לא צריך להשתמש בהם בשלב הזה, הם יפריעו לך להתמקד בדברים החשובים יותר בהמראה ונחיתה.
2. כשאתה מזיז את הסטיק השמאלי מצד לצד האם הסרוו בתוך הטיסן זז? אם לא - האם הוא מחובר כמו שצריך למקלט או שהחוט שלו מעט משוחרר? אם כן - האם ראש הסרוו מחובר כמו שצריך לפושרוד?

וכן כמו שכולם אמרו -
בלי מדריך הטיסן הזה לא יחזיק מעמד.

אם תחליט שאתה גיבור ומעדיף ללמוד לבד, אני ממליץ שהשאלות הבאות שלך יהיו "איזה דבק מתאים לתיקון הטיסן?" וגם לזה יש תשובה במדריך למתחילים.

rc airplane
12-10-2011, 10:46:16
מאיפה אתה?

pinid
12-10-2011, 11:03:27
תודה על התשובות
ראשית לגביי המדריך - שאחליט שהגיע הזמן לקחת מדריך אקח שכזה, נראה שכולם לא ממש שים לענות פה כחוץ מלהמליץ על מדריך

אך אני פה בפורום מצפה ומקווה לעזרה שלכם, כך שמי שלא בא לו לעזור שלא יעזור
בכל אופן, תודה על התשובות, קראתי אין ספור פעמים את המדריכים פה ובשאר האתרים
אני מבין שלא צריך בשלב התחלתי את ה flaps , שמחתי לשמוע.

לגביי החלק של הrudder שלא עובד
בתזוזה של השלט הוא לא מגיב והכל נראה שמחובר היטב. איך אפשר לבודד את הבעיה בין הreceier או הסרוו?

AmitB
12-10-2011, 11:06:40
לגביי החלק של הrudder שלא עובד
בתזוזה של השלט הוא לא מגיב והכל נראה שמחובר היטב. איך אפשר לבודד את הבעיה בין הreceier או הסרוו?
על ידי הצלבת חוטים בין הגה כיוון והגה גובה למשל למקלט ובדיקה מה לא עובד אחרי ההצלבה

אייל שפירא
12-10-2011, 11:45:47
על ידי הצלבת חוטים בין הגה כיוון והגה גובה למשל למקלט ובדיקה מה לא עובד אחרי ההצלבה

במילים אחרות - נתק את התקע של הגה הכיוון וחבר אותו במקום תקע אחר שכן עובד כמו למשל הגה הגובה. את התקע של הגה הגובה חבר במקומו לשקע של הגה הכיוון.
עכשיו בדוק:

1. כשאתה מזיז את הסטיק הימני למעלה ולמטה הגה הכיוון זז?
אם לא - הבעיה היא כנראה בסרוו.
אם כן הבעיה היא בחיבור שלו למקלט, עבור לסעיף הבא.

2. כשאתה מזיז את הסטיק השמאלי ימינה ושמאלה, האם הגה הגובה זז?
אם לא סימן שהערוץ המסויים הזה בעייתי, או שזו תקלה פיזית במקלט או בעיה בהגדרות שלו בשלט.
אם כן סימן שחיברת אותו לא טוב, החלף בחזרה את התקעים ווודא שהתקע מוכנס עד הסוף ובכיוון הנכון.

הערה חשובה: את כל הבדיקות שאתה עושה בבית בצע כשהפרופלור מפורק מהמנוע!!!

ולגבי המדריך
אנחנו לא מבינים כלום מהחיים שלנו. אתה לא צריך מדריך, עדיף לך ללמוד להטיס לבד.
הפורום הזה ישמח ללוות אותך בכל השלבים, מהתיסכול של הריסוק 12 שניות אחרי ההמראה, דרך ההסברים איפה קונים דבק ומוטות קרבון לתיקון, ועד לתיסכול של הריסוק אחרי 4 ימי תיקונים ועוד 8 שניות באויר.

Flying_student
12-10-2011, 13:17:20
מר פותח שרשור, אתה לא יודע עד כמה אתה טועה...

רק היום ליוויתי בשטח מישהו שקנה ביקסלר בעצת חבר אחר שלו. הוא עזר לו לבחור הכל, מהקונקטור ועד השלט. ב-230$ כולל הכל! (טיסן, שלט, שטויות, מטען וסוללה אחת כרגע) והיום הוא הטיס ופשוט נהנה מכל רגע.
הגענו עד לשלב בו הוא ממריא לבד (אופס! שכחנו לתרגל נחיתות :eek:) וטס ללא עזרה תוך צבירת ביטחון.
יש פה סרטונים של אנשים שהיו כמו קירות אטומים (ואח"כ גם נכנסו בהם) בגלל שטויות כמו מאזנות הפוכות (לא מציין מי כי מאז הוא התפכח והתברר כאחלה בנאדם שכן מפיק תועלות מכל החברה פה שאוהבים לעזור).

שיהיה בהצלחה.

DarZeelon
12-10-2011, 13:26:07
פיני (אני מניח),

האם אתה מכיר את השיר של להקת כוורת;
http://www.youtube.com/watch?v=0L5ihXoFqYU?

בבית האחרון מוזכר בחור שלמד שחייה בהתכתבות; וכשניסה לשחות, עשה סבטוכה...

קודם, הולכים לאתר בו מטיסים ושואלים עם מה אפשר להתחיל ומהיכן אפשר לרכוש.
אחר כך, מוצאים מישהו שיכול לחנוך אותך.
ובסוף, קונים.

כך, סיכוייך להיתקל במשהו שלא פועל כראוי, פוחתים; וגם אם זה קורה, הפיתרון יהיה מהיר בהרבה.

guyst
12-10-2011, 13:26:55
בן כמה אתה שהגעת למסקנה שאתה לא צריך מדריך? מקווה שאתה ער לכללי בטיחות ההטסה.

pinid
12-10-2011, 13:41:56
תודה על התשובה העניינית והרעיון הטוב

pinid
12-10-2011, 13:43:07
32
ולא הגעתי למסקנה שלא צריך מדריך אלא רצה לנסות קודם לבד. לא אוהב שנוהגים פה בפורום ישר להמליץ עלך מדריך מבלי לנסות לעזור קודם. בשביל זה יש פורום.
של אחד יחליט מה טוב לא. לאככה?

pinid
12-10-2011, 13:47:32
אייל תודה על התגובה,
לא אמרתי שאתם לא מבינים כלום. אבל די עם ההתנשאות הזו כבר. יאלה המלצתם משהו, מדריך, תודה הבנתי. אני אחליט מה טוב לי. נקסט.

אייל שפירא
12-10-2011, 14:48:53
אני גם התחלתי בלי מדריך, הלכתי לשטח שבו מטיסים אחרים, זרקתי את הטיסן לאויר ויאללה יהיה בסדר.

כל פעם שהוא נשבר הדבקתי, כל פעם שהלכה סוללה הבלגתי (כולה 10$ פלוס משלוח), כשהרסתי מקלט (250 שקל) שמתי אחד זול יותר, כל החלק הקדמי הפך לגוש דבק חם וחיזוקים ושורש הכנפיים היה כולו מצופה מסקינגטייפ ומשקל הטיסן גדל בערך פי שניים, החלפתי מנוע כי הראשון כבר לא סחב את המשקל, בשלב מסויים כבר לא נשאר הרבה מקידמת הטיסן אז שמתי בקבוק (!) ריק והטסתי ככה.

אחרי שההוצאות שלי הגיעו לאיזור ה1000 שקל על אלקטרוניקה וסוללות שהוצאתי מכלל שימוש החלטתי לקנות טריינר נורמאלי ולקחת מדריך, ואתה יודע מה גיליתי?
שלא היה לי מושג איך מטיסים.

אז סחתיין עליך שאתה נינג'ה ויכול הכל לבד, ובאמת אתה צודק חפיף כל אחד עושה מה בז#ן שלו ויאללה נקסט.
רק שתדע שמספיק מטומטם אחד שיפיל טיסן באמצע כביש הומה, או יכניס אותו בחלון של בניין משרדים סמוך וכולנו מקבלים את הקבנוס, אז ברוך הבא לפורום והכל, אבל אם אתה רוצה לקבל עזרה תצטרך להתנהג בצורה אחראית.

razor1
12-10-2011, 15:13:53
עם איזה טיסן ניסית להתחיל אייל שעבר כזו התעללות?

אייל שפירא
12-10-2011, 16:12:16
עם זה:
http://i151.photobucket.com/albums/s124/kl00m/20-04-10%20Gaash/20-04-20101Large.jpg

razor1
12-10-2011, 16:23:41
נראה מעולה!! :-)
לאיזה טריינר עברת?

אייל שפירא
12-10-2011, 17:40:29
אפרנטיס של eflite

pomerus
12-10-2011, 17:46:30
אייל, סחטיין על היצירתיות !
יכול להיות שהיה מקום לשייף מקלקר ספינר, ולהדביק על הפקק - לשיפור הזרימה, אתה יודע :)

פיני, בוא ננסה להתחיל חדש:
אהלן, ברוך הבא.
מנסיון, כול אחד פה בפורום ישמח לעזור לך להכנס לעניינים.
אם אתה מגיע לאחד המנחתים בשבת בבוקר (יש מפה בראש הדף) אתה תמצא המון רצון טוב ואנשים שיעזבו הכול כדי לעזור לך.
ברשימת המדריכים שגיא שלח, יש טלפונים ולכול אחד שתתקשר תקבל תשובות רציניות ומקצועיות
אני מציע לפתוח דף חדש

roneng
12-10-2011, 17:47:10
ענק, :D
בקבוק מעופף עוד לא ראיתי, זה באמת מרשים

wind556
12-10-2011, 18:03:30
איש יקר, אתה מתייחס אל עניין ההמלצה למדריך כאילו זה סוג של עונש
מנסיוני (הרב מאד) כל מי שעבר הדרכה נכונה, פשוט נהנה מכל רגע.
שלב ההדרכה אינו כמו עקירת שן כדי שאחר כך יהיה יותר טוב, זה לא רק כייף, אלא מעצים בהמון את העונג העתידי מכל התחביב הנפלא שלנו

guyst
12-10-2011, 18:14:31
אייל תודה על התגובה,
לא אמרתי שאתם לא מבינים כלום. אבל די עם ההתנשאות הזו כבר. יאלה המלצתם משהו, מדריך, תודה הבנתי. אני אחליט מה טוב לי. נקסט.

זו לא התנשאות! מסוק הרג ילד לפני כמה שנים. ואם אתה מחליט מה טוב לך, אני מבקש שלא תבוא להטיס לידי. זה מה שטוב לי ולחברים שלי! סבבה?

ebay007
12-10-2011, 18:18:55
איש יקר, אתה מתייחס אל עניין ההמלצה למדריך כאילו זה סוג של עונש
מנסיוני (הרב מאד) כל מי שעבר הדרכה נכונה, פשוט נהנה מכל רגע.
שלב ההדרכה אינו כמו עקירת שן כדי שאחר כך יהיה יותר טוב, זה לא רק כייף, אלא מעצים בהמון את העונג העתידי מכל התחביב הנפלא שלנו

1+
מדריך זה דבר חובה!
אל תחשוב על זה כאל משהו שיגרום לך יותר הנאה, אלא משהוא שיחסוך לך הרבה כסף כי אתה תלמד להטיס ואתה לא תרסק.
שילוב של טיסן שלא מלמד כמו שצריך (AXN וכאלה) וחוסר הדרכה יגרום לתסכול רב.

ofir181
12-10-2011, 18:28:11
32
ולא הגעתי למסקנה שלא צריך מדריך אלא רצה לנסות קודם לבד. לא אוהב שנוהגים פה בפורום ישר להמליץ עלך מדריך מבלי לנסות לעזור קודם. בשביל זה יש פורום.
של אחד יחליט מה טוב לא. לאככה?

אנשים פה בפורום לא סתם מתנהגים ככה.....אני אישית פשוט שונא חוכמוגים שבאים ושואלים שאלות כאילו מדובר פה באיזה רהיט מאיקאה שבונים אותו בחצי שעה,מדובר פה בתחביב מאוד מורכב !!!

וכלי טייס כאלה בידיים של משהו בלי נסיון יכולים לגרום לנזק,הן לקונה והן לסובב אותו

mixerfix
12-10-2011, 20:11:07
אייל תודה על התגובה,

אתה אולי תחליט מה טוב לך (החלטה הכי נכונה), אבל אנחנו - בעלי הנסיון והצלקות - נחליט מה טוב לנו. אתה, עם ה- 182 שלך, אל תבוא להטיס לידינו עד שלא תתעשת. אתה מסכן את עצמך (לא, לא בא לי ללכלך בגדים בדם שלך). חמור מכך - אתה מסכן אותי ואת חברי.

אנא, מצא לך מקום מבודד לעשות ניסוים כאלה בעצמך.

מרק

guy1a
12-10-2011, 21:26:04
תרשו לי לשניה להיות המבוגר האחראי ( .. כן .. אני יודע שאחראי זה הדבר הכי רחוק ממני :) )

מר מתחיל - אנא קח בחשבון שהמילה "מדריך" לאו דווקא מתיחסת לאיש שיקח ממך כסף עבור שיעורי טיסה ... זה יכול להיות כזה אדם ( ויש לא מעט פה בפורום ) אבל זה יכול גם להיות חבר ( למשל חבר הפורום ) שכבר מטיס וישקיע בך איזה שעה שעתיים רק בשביל הכיף שבלהכניס עוד חבר לעניינים .. יסביר,יכווין .. ויתן עיצה טובה.

אני גם מהחוכמולוגים .. מודה :)
גם אני קודם קניתי, אחרי זה ניסיתי ורק אז שאלתי שאלות ...

חלק גדול מהנוכחים הלך בדרך הזאת, לפעמים אנחנו שוכחים את זה :)

ובסה"כ מנסים לחסוך לך / ממך את הלקחים ששלמנו עליהם :)

מאיפה אתה בארץ ?
גש למנחת הקרוב, תציג את עצמך .. תסתכל / תדבר / ישאלו / ידברו איתך .. זה כיף אדיר להכיר חברים חדשים מהתחום המדליק הזה :)
אני יכול לספר לך שאנחנו ניפגשים לפעמים גם סתם לקשקש בבית קפה ( עאלק לפעמים .. יותר מאשר להטיס :) ) וזה אנשים שהכרתי מפה ומשטח ההטסה.

תן לנו הזדמנות !

וחג שמח :)

עריכה : פתאום אני שם לב כמה סמיילים דפקתי פה ! אני כזה כוסית :) מזל שאין פה אייקון של מלאכית ורודה ח ח

אייל שפירא
12-10-2011, 21:33:37
הנה גיא:
http://gfx.glittergraphicsnow.com/albums/ll149/glittergn/angel/angel004.gif

guy1a
12-10-2011, 21:52:01
יאיייי !!! ++++11111

Flying_student
13-10-2011, 01:19:32
הנה גיא:
http://gfx.glittergraphicsnow.com/albums/ll149/glittergn/angel/angel004.gif

חרא דוגמנית, מסתירה את כל הטיסן!

guy1a
13-10-2011, 08:22:46
תבדוק שוב !!

הכנפיים שלה פשוט בהירות ולא רואים הייטב :)

naty
15-10-2011, 02:29:41
תבדוק שוב !!

הכנפיים שלה פשוט בהירות ולא רואים הייטב :)

שירשור מדליק !

הרסתם אותי מצחוק .

גיא איזה תגובות עדינות ומחושבות אהבתי .