PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוצר חדש הטסה ראשונה עם BIXLER ARF 1400 של HOBBYKING, כולל מחירים

nelson
12-10-2011, 14:25:57
היום הטסתי בפעם הראשונה!!! טיסן מסוג BIXLER ושלט TNGY X9. נהניתי חבל על הזמן.
מדהים שיש עוד כל כך הרבה שלא גילו את התחום הזה.
דבר ראשון אני רוצה להודות ל"סטודנט המעופף" שבא להדגים ולייעץ. בלעדיו לא בטוח שהטיסן היה עולה לאויר, ואם היה עולה בטח היה נופל די מהר. תודה ובהצלחה דוקטור.
תודה גם למוטי התותח שהדביק אותי בחיידק והשקיע כמה שעות בהדבקות והלחמות של הביקסלר.
אין לי מושג לגבי דגמים קודמים אבל גם "מוטי 007" וגם "הסטודנט המעופף" אמרו שהדגם הנוכחי מתנהג מצויין והמחיר שווה לכל נפש.
למי שרוצה פירוט אז עלות כל החלקים, כולל שלט, הייתה 860 ש"ח כולל משלוח!!! את המשלוח הזמנתי ב-HK בשלוש חתיכות של 90,80 ו-50 דולר (כולל משלוח כמובן).
בקיצור ההטסה הייתה מדהימה הטיסן מתנהג בצורה מאוד סלחנית. לא אלאה אתכם בפרטים הטכניים, מה גם שעדיין לא הבנתי הרבה, אבל הסוללה 1300 מיליאמפר החזיקה יפה מאוד ואפילו הפרופ שבא עם
הטיסן, שבפורומים כאן ממליצים לשבור אותו מייד כדי לערבב את האפוקסי ולקנות חדש מהיפני, עשה עבודה מצויינת. כמובן בהמלצת הדוקטור ביצענו כמה חיזוקים לכנפיים עם סקוצ'ים ודבק סיבים מתחת לכנפיים,
אבל לא השתמשנו בשום גומייה או חיזוק מכני אחר (לא החלפנו ממוט קרבון שמצורף בקיט למשהו אחר).
בקיצור, למרות הרוח הקלה שקצת הלחיצה אותי, הכל דפק כמו שעון ולא היו התרסקויות.
חשוב לציין שיש לי קרוב ל-5 שעות ניסיון בלבד על הפיניקס סימולטור (PHOENIX) אבל ללא ספק זה מאוד מאוד עזר.
ממליץ מ"ניסיוני הרב" למתחילים לנסות קודם כל את הסימולטור זה חשוב ביותר. כמו כן אחרי כמה הטסות עם BINOCULAR להוריד את זה ולטוס בלי כדי לדמות מצב אמת בשטח. אני שמח שזה מה שעשיתי כיוון שקל יותר לקבל אוריינטציה בשטח.
תודה וחג שמח !
תהנו:

http://www.youtube.com/watch?v=c0W-HDwxCu8

נ.ב- ידוע לי על קהילה קטנה שמטיסה בשבתות בים המלח (אזור מצפה שלם), אם יש כאן מישהו שמכיר נא להכיר לי. יש שם בחור בשם ג'קי.

nelson
12-10-2011, 14:36:07
הצילום נעשה בסמנסונג גלקסי 1 שבאיזשהו שלב גם יהפוך ל-FPV שלי

אייל שפירא
12-10-2011, 14:53:01
תתחדש...

nelson
12-10-2011, 15:00:24
אוקיי הוסר. אני חדש כאן לא רוצה בעיות עם הוותיקים

אייל שפירא
12-10-2011, 16:08:49
אחי, זה לא גולני, לא נעשה לך זובור... :D
סתם שומרים על נקיון בפורום כדי שלא יפול עלינו איזה פקיד משועמם ויתחיל לעשות רשימות...

guyst
12-10-2011, 18:20:46
תתחדש.
חיזוק קורת הקרבון מומלץ. אצלנו בשטח בתמרון ממש לא חריף הקרבון נשבר ומזל הטיסן לא התרסק.
מה שאני עשיתי, הכנסתי קורת פיברגלאס לתוך הקרבון המקורי - ניתן לקנות עפיפון פשוט ב-20 ש"ח בחנויות הילדים ולהשתמש בקורות שלו.

Flying_student
13-10-2011, 01:39:57
היה תענוג. כיף לראות שאנשים כן נעזרים ב"ותיקים" כדי להיכנס נכון לתחביב.
מאמין שתהנה מאוד מההשקעה הזו. ויאללה, תזמין כבר טיסן עם גלגלים ;)

royby12
13-10-2011, 02:34:07
סטודנט מעופף....איפה הטסתם???
ואיפה אתה כשצריך?! הביקסלר דפק לי ריסוק על המצלמה שהייתי מותקנת עליו :( (מושבת לפחות לשבוע הקרוב)
בלי קשר...שחר אתה תותח...וכיף לראות אנשים כמוך עם כ"כ הרבה נכונות ורצון לעזור

Flying_student
13-10-2011, 06:47:28
ההטסה ברחובות, אני קורא לשטח הזה - עצלני הפרדס כי הוא חוסך את כל העיקוף לשם.
תודה על המילים הטובות, שמחתי לעזור. מצטער לשמוע על הריסוק... איך זה קרה?

wind556
13-10-2011, 10:20:33
תתחדש ותהנה
יש לך טיסן מצויין , תוכל ללמוד ממנו לא מעט
ואל תחשוב לרגע ש"טיסן גלגלים" זה שידרוג, להיפך :D.

Shlomi4046
13-10-2011, 10:48:17
תתחדש.
חיזוק קורת הקרבון מומלץ. אצלנו בשטח בתמרון ממש לא חריף הקרבון נשבר ומזל הטיסן לא התרסק.
מה שאני עשיתי, הכנסתי קורת פיברגלאס לתוך הקרבון המקורי - ניתן לקנות עפיפון פשוט ב-20 ש"ח בחנויות הילדים ולהשתמש בקורות שלו.

+1
חובה חיזוק
קצת רוח והוא מתקפל

sharonx
13-10-2011, 10:48:24
תתחדש.

יש לי BIXLER בדרך ל FPV קליל. יש לך מוט פיברגלס לעזור לי לחזק ?

wind556
13-10-2011, 11:54:31
יש לי BIXLER בדרך ל FPV קליל. יש לך מוט פיברגלס לעזור לי לחזק ?

שרון, אתה ממש לא חייב פיברגלס
המטרה אינה עמידות לכפיפה, את זה יש לקרבון בשפע
המטרה היא מניעת קריסה ואת זה יעשה כמו גדול אפילו דיבל עץ הום סנטר שעולה כלום
תיאורטית אפילו קורת בלזה עגולה היתה עושה את העבודה.

הדבר החשוב הוא שלא יהיה רווח בין הקרבון למילוי, ואם יש, למלא אותו אפוקסי.
במחשבה נוספת, גם למלא את כל הצינור באפוקסי יעשה את העבודה.

guyst
13-10-2011, 13:41:41
מילוי גורילה סביב המוט פיברגלאס הקשיח אותו כמו שצריך

eladh7
13-10-2011, 16:32:16
האם הדיבל עץ מהסוג שבקישור- http://www.hayadit.co.il/Products/%D7%93%D7%99%D7%91%D7%9C_%D7%A2%D7%A5_6_%D7%9E__%D 7%9E_%D7%97%D7%9C%D7%A7/4217
מתאים מבחינת קוטר להיכנס בתוך קורת הקרבון שבביקסלר?
ואיך ניתן להתאים אותו שימלא את כל הקורה?

wind556
13-10-2011, 19:03:05
האם הדיבל עץ מהסוג שבקישור- http://www.hayadit.co.il/Products/%D7%93%D7%99%D7%91%D7%9C_%D7%A2%D7%A5_6_%D7%9E__%D 7%9E_%D7%97%D7%9C%D7%A7/4217
מתאים מבחינת קוטר להיכנס בתוך קורת הקרבון שבביקסלר?
ואיך ניתן להתאים אותו שימלא את כל הקורה?

מבחינת הקוטר, למה בכלל אתה שואל? כל כך קשה למדוד?
מבחינת ההתאמה למילוי אפוקסי לעשה את העבודה, דבק גורילה לא ממלא נכון את התפקיד, הוא גמיש ולחיץ.
נכון שגורילה יותר טוב מכלום, אבל הוא גמיש ולא ממש מתנגד לקריסה.

אגב, הקורות החזקות ביותר עשויות מאלומיניום מצופה קרבון, זה האופטימאלי .
אם תמצא צינור אלומיניום דק דופן שנכנס בול לקרבון, זה הכי טוב שיש (כמובן מודבקים אחד לשני באפוקסי)

b1yossi
13-10-2011, 19:18:31
שרון, אתה ממש לא חייב פיברגלס
המטרה אינה עמידות לכפיפה, את זה יש לקרבון בשפע
המטרה היא מניעת קריסה ואת זה יעשה כמו גדול אפילו דיבל עץ הום סנטר שעולה כלום
תיאורטית אפילו קורת בלזה עגולה היתה עושה את העבודה.

הדבר החשוב הוא שלא יהיה רווח בין הקרבון למילוי, ואם יש, למלא אותו אפוקסי.
במחשבה נוספת, גם למלא את כל הצינור באפוקסי יעשה את העבודה.

אני לא מצליח להבין למה הכוונה ? המוט קורס בלחץ אורכי ?
אם הוא קורס בלחץ אופקי הרי שהמשפט הראשון שלך אינו מדוייק - והתשובה היא שהמוט אינו חזק מספיק לכוחות הכפיפה הנוצרים בכנפי הטיסן ולכן קורס (נשבר).

פרח
13-10-2011, 19:51:26
עכשיו קיבלתי את הקיט,הוא ניראה הרבה יותר מרשים מבתמונות,מה זו התושבת מנוע הזו,עברתי על הסקירות (ומקווה שלא פספסתי)יכול להיות שאין איזכור למה שצריך לעשות איתה????איך מחברים מנוע אליה ,או שיש להתעלם ממנה ולבנות משהו אחר או לקנות?

תודה

wind556
13-10-2011, 20:36:19
אני לא מצליח להבין למה הכוונה ? המוט קורס בלחץ אורכי ?
אם הוא קורס בלחץ אופקי הרי שהמשפט הראשון שלך אינו מדוייק - והתשובה היא שהמוט אינו חזק מספיק לכוחות הכפיפה הנוצרים בכנפי הטיסן ולכן קורס (נשבר).

אתה צודק חלקית,רק שלא הבנת את כוונתי
לקרבון יש עמידות טובה לכפיפה, אבל למבנה הספציפי המדובר אין
צינורות הקרבון הסיניים עשויים מסיבי אורך בלבד, ולכן החוזק של החומר הוא רק נגד כפיפה. אני מדגיש, החומר, ולא המבנה (צינור זה מבנה).

בכפיפה של צינור יש התקרבות בין דפנות הצינור, ונוצרים שם מאמצים מאד גבוהים שגורמים לצינור להיסדק לאורכו, וברגע שהרזין נפרד מהסיבים, לא נשאר גם שום כוח המתנגד לכפיפה.
על ידי מילוי קשיח שלא יאפשר לדפנות הצינור להתקרב אחת לשניה אתה מונע את תגובת השרשרת מצד אחד, ומצד שני מאד מחזק כנגד מאמצי כפיפה.

בצינור קרבון עם כיוונ סיבים צולבים, הסיבים הרוחביים ממלאים את התפקיד הנ"ל במינימום משקל.

מכל זה נובע שאם תיצור מצב שבו לא ניתן למעוך את הצינור, הוא יהיה יותר עמיד גם לכפיפה