PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעלי שילדה X525

yoshinoa
18-10-2011, 18:02:47
קיבלתי את השילדה הנ"ל לפני כמה ימים, הבנייה עברה בצורה חלקה והאיכות של השלדה הפתיעה אותי, זרועות 12 מ"מ רגליות עם קפיצים שאכן עובדים השלדה מתקפלת בשחרור של 4 ברגים,
הפלטה המרכזית, הרגליות ותושבות המנוע עשויים מקרבון לא מהסוג הכי איכותי, אבל מספק (לפחות ככה חשבתי). 600 מ"מ ממנוע למנוע שמסתדר לי מצויין מאחר ואני משתמש במנועים 700KV ופרופים 11 או 12,
עם מחיר שנע באתרים שונים בין $57 ל-65$ נראה שמדובר במוצר מנצח.
היום הלכתי להטיס, פרופים 12X4.5, סוללה ראשונה, טיסה רגועה וקיזוזים, הכלי טס יפה מאוד ורגוע. החלפתי סוללה שמתי משקפי וידאו ורציתי להטיס FPV ממש קרוב בלי להתרחק יותר מדי, שני סיבובים
עדינים ודקה באוויר הכלי איבד כוח התנדנד חזק, הספוטר צעק והוא נפל לתוך שדה קוצים. הכלי לא היה גבוה מדי והקוצים בלמו את הנפילה בלי יותר מדי נזק, שהבאתי אותו נדהמתי לראות מה קרה, התושבת מנוע מקרבון
נשברה בנקודה שהיא בולטת מזרוע האלומיניום, המנוע עף בשלמותו (לא נמצא) עם הפרופ עליו. המנועים הללו מייצרים דחף אדיר עם פרופים 12, כמעט 950 גרם למנוע זה עדיין לא אמור לקרות. אני מפרק את התושבות
ומרכיב את המנועים ישר על הזרועות עם פד משכך מתחת, הקרבון אומנם נותן שיכוך יותר טוב למנועים ומפחית ויברציות לזרועות אבל לא במחיר הזה.

552875528855289

dror
18-10-2011, 18:31:25
האמת כשמסתכלים על המיבנה של תושבת המנוע זה די צפוי :(, המנוע כבד יחסית ומכה של נחיתה כנראה זה יותר מדי בשביל החתיכת פיברגלס (לדעתי, לא קרבון) המסכנה.

dror
18-10-2011, 18:33:04
מה שלא ברור לי זה למה הכלי איבד כח? הסוללה נגמרה? אין לך התרעת סוללה? לא קינפגת את ה-ESC למצב NiMH כדי שלא "יחתכו" לך?

yoshinoa
18-10-2011, 18:49:07
מה שלא ברור לי זה למה הכלי איבד כח? הסוללה נגמרה? אין לך התרעת סוללה? לא קינפגת את ה-ESC למצב NiMH כדי שלא "יחתכו" לך?
מקונפג, אין קאטים. המנוע פשוט עף בעודו באוויר הכלי איבד מנוע והתרסק.
לגבי התושבת זה אכן נראה לא טוב מההתחלה, אבל עדיין הרכבתי אותם. כנראה שיש דברים שצריך ללמוד בדרך הקשה:p

s.mario
21-10-2011, 13:50:59
אושרי מוזר מאד מה שאתה מראה פה...
היכן רכשת את הקיט? האם זה הV3?
-אני מציע ליצור קצר מול היצרן - אולי יש פגם כלשהו בייצור...בכ"ז , אתה הראשון שמעלה תמונות כאלה.
התגובות של המטיסים מRCG חיוביות.

**עריכה , כמה שוקל כל מנוע?

yoshinoa
21-10-2011, 17:07:03
קניתי מפה (http://pandapeeps.com/foldable-quad-copter-x525-v3-kit-p-109.html) זה V3, המנועים שוקלים 80 גרם כ"א.
מה שדרור אומר נכון מאוד, נקודה השבירה של התושבת היא נקודה חלשה, החצי הראשון מחוזק עם הברגים לזרועות והחצי השני פשוט יושב באוויר ומה שאמור להחזיק לאורך זמן זה רק החוזק של הפייבר (תודה דרור על האבחנה) מה גם שהרגליות יושבות בדיוק על החצי הבולט של התושבת וגורם לכך שכל נחיתה "לא עדינה" והתושבות הללו מקבלות עוד מכה ועוד לחץ נוצר בנקודה הזו, ביחד עם הדחף שהמנוע מייצר... ראית מה יכול לקרות.
כבר שמתי את המנועים על הזרועות עצמן, ואת הרגליות אני מחליף למגלשיי מסוק.