PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתחיל- כמה שאלות על הטיסן...

complex
20-10-2011, 18:39:59
1. ברשותי מקלט פוטאבה 7 ער'- אני לא מצליח להבין איך לחבר את הטיסן למקלט...
זה טיסן 4 ער'...

2. ברשותי סוללת 2200MAH 11.1V 15C שהביאו לי בחנות...
ניתן לחבר לטיסן זה סוללת 2200MAH 11.1V 30C הכבדה יותר ב40 גרם בדיוק?

תודה רבה לעוזרים....
(לכל המודאגים... מדריך יהיה... לא אטיס לבד.. אני רוצה ללמוד את כל החלק הפרקטי לבד...)

אייל שפירא
20-10-2011, 19:10:36
הערוצים הם:
1 מאזנות
2 הגה גובה
3 מצערת (בקר המהירות)
4 הגה הכיוון

לגבי הסוללה - אם אתה מתלבט לגבי משמעות הC של הסוללה קרא במדריך למתחיל בראש הפורום מה המשמעות.
ההבדל במשקל כנראה זניח.

complex
20-10-2011, 19:15:51
קראתי, השאלה כוונה יותר לגבי המשקל....

יש לי מתג בערכה של הפוטאבה שמתחבר לערוץ 7 בחיבור אדום.. וממנו יוצאים 2 חיבורים... לאן הם הולכים?

ועוד אחת אחרונה אני מקווה....
מהבקר יוצאים 2 חוטי חשמל חשופים.. בקצה שלהם.. שאמורים ככה"נ ללכת לסוללה... בסוללת אין מחבר.. יש 2 חוטים דקים יותר מצופים בגומי שכביכול מגן עליהם (מפני..:cool:)
הכיצד אני מבצע את החיבור? דרוש מתאם?...

אייל תודה על העזרה...

אייל שפירא
20-10-2011, 19:34:39
תמונות יעזרו להבין על מה אתה מדבר.

אם אין לך מחברים על הבקר תצטרך להלחים כאלה
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?25352-%EE%E3%F8%E9%EA-%E6%F8%E9%E6-%EC%EE%EC%E7%E9%ED-%E4%EE%FA%E7%E9%EC

אם אין לך מחבר על הסוללה - זה כבר עניין משונה ביותר ובשום אופן לא כדאי שתנסה להלחים בעצמך מחבר מחשש לקצר בזמן העבודה
איפה קנית סוללה בלי מחבר?

complex
20-10-2011, 19:41:59
חנות טיסנים בפ"ת.. והעניין שלא אמרו לי על זה דבר...
מצורף תמונה של המתג... ותמונה של החיבורים לסוללה.... ואני כבר חשבתי שאני בקלות יסתדר...:mad:

http://up353.siz.co.il/up1/j0ynjzjvxyze.jpg (http://www.siz.co.il/)

http://up353.siz.co.il/up1/mx2fqmynemkm.jpg (http://www.siz.co.il/)

אייל שפירא
20-10-2011, 19:46:22
לא מכיר את המתג

משונה שמכרו לך סוללה בלי מחבר. תצטרך למצוא מישהו שילחים לה תקע מתאים.
יש לך מחברים כלשהם בבית?

complex
20-10-2011, 19:50:28
שלילי.... נאלץ לגשת לחנות לקנות....
מה שכתוב בחוברת הוראות.. לגבי המתג-

האדום הולך לערוץ 7
בצד השני כתוב על אחד Charging Jack (black)
על השני To Battery

אייל שפירא
20-10-2011, 19:52:49
לא יודע מה זה המתג הזה, אולי זה עניין של פוטאבה (לא היה לי בחיים פוטאבה) אבל בכל מקרה אל תתעסק בסוללות האלה בלי הדרכה, מאוד קל לגרום להן נזקים בלתי הפיכים.

complex
20-10-2011, 19:57:06
כן אני מבין אני אגש לחנות טיסנים (אחרת הפעם) שיבצעו לי את זה....

hagpel
20-10-2011, 19:57:15
זה מתג מלערכת הרדיו לטיסן ניטרו
לא נחוץ בחשמלי

complex
20-10-2011, 20:09:23
תודה רבה!!!

wind556
20-10-2011, 22:04:17
מהשאלות שלך ברור שאתה צריך ליווי צמוד עוד מהשלב הקודם לרכישות...
עצור את זה בזמן, ואל תעשה רבע צעד נוסף בלי הדרכה (לא בהתכתבות)

complex
20-10-2011, 22:38:17
את הנרכש אין להשיב, נהנים ממש שיש..ולומדים על הדרך...
והדרך היא לראות את החיוב.. ולא רק את ה"מדריך" מילה שנשמעת בכל פוסט שני שלך עודד..
חלק מהתחביב זה גם טעויות... נסיונות... (התרסקויות..).. הכרויות עם אנשים טובים .... וכד'..

wind556
21-10-2011, 02:23:45
והדרך היא לראות את החיוב.. ולא רק את ה"מדריך" מילה שנשמעת בכל פוסט שני שלך עודד..
חלק מהתחביב זה גם טעויות... נסיונות... (התרסקויות..).. הכרויות עם אנשים טובים .... וכד'..

אתה צודק כמעט בכל מילה, התחביב הוא רחב אפשרויות
אתה טועה רק במקום אחד: המילה "מדריך" נשמעת אצלי בכל פוסט ראשון - ולא רק אצלי

ואת הנרכש אין צורך להשיב, לעומת זאת מהטעויות (ואני לא אומר שטעית במשהו עדיין) צריך ורצוי ללמוד.
זאת אגב גם הדרך הכי טובה להכיר אנשים טובים :D

Shlomi4046
21-10-2011, 07:14:16

ואת הנרכש אין צורך להשיב, לעומת זאת מהטעויות (ואני לא אומר שטעית במשהו עדיין) צריך ורצוי ללמוד.

+1111

mixerfix
21-10-2011, 07:24:17
complex - המפסק מיועד לכ- 6v ולזרמים נמוכים מאלה שירוצו לך במערכת. חיבור של המפסק לסוללה יפחם אותו במהרה.

קנה/השג מחברי סוללה (EC5, XT60, Deans) והלחם אותם. בעזרת מלחם ומדריך.

מרק

master_bebe
21-10-2011, 08:16:46

חלק מהתחביב זה גם לקצר סוללות ליפו בבית ?

haimgil
21-10-2011, 09:34:59
טוב ,מהסוללה יוצאים שני חוטים עבים ,שחור זה (-) ואדום זה (+) .אליהם אתה מחבר קונקטור ויש הרבה סוגים (תבחר לטעמך)וכל מחבר כזה יש לו בן זוג או בת זוג.את מחבר הנקבה אתה מחבר לסוללה(הנקבה מזהים ע"י הפינים שהם מוסתרים והסיכוי לקצר בניהם הוא נמוך)והזכר מתחבר לבקר מהירות במקרה שאתה מטיס טיסן חשמלי,או שאתה מתחבר לBEC(ריגולטור שמוריד מתח ל6V או 5V )ואליו אתה מחבר את הקונקטור הזכר וממנו יוצאים שני חוטים דקים שמיתחברים למפסק שיש לך או ישירות למקלט.שים לב רצוי שתיבחר במחברים מוכרים שיש לסיני כי אתה בקרוב תכיר אותו ותיקנה ממנו במיקום בארץ ורוב הסוללות מגיעות עם המחברים הצהוביםhttp://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9572__Nylon_XT60_Connectors_Male_Female_5_pairs_ GENUINE.html .ממליץ לך ליקנות אותם כי כימעט כולם מישתמשים בהם והם מצויינים.(תישאל בפורום אם יש מישהו שיכול ליתרום לך זוג או שתיקנה ממישהו )לגבי הלחמות :אם הלחמת בעבר אז אין בעיה .אם לא רצוי שתתחבר למישהו באחד משטחי ההטסה שיעזור לך או שמישהו פה בפורום יעזור לך בבית אצלו או אצלך.

complex
21-10-2011, 10:23:50
חלק מהתחביב זה גם לקצר סוללות ליפו בבית ?

זה יכול להיות נחמד....:p

טוב ,מהסוללה יוצאים שני חוטים עבים ,שחור זה (-) ואדום זה (+) .אליהם אתה מחבר קונקטור ויש הרבה סוגים (תבחר לטעמך)וכל מחבר כזה יש לו בן זוג או בת זוג.את מחבר הנקבה אתה מחבר לסוללה(הנקבה מזהים ע"י הפינים שהם מוסתרים והסיכוי לקצר בניהם הוא נמוך)והזכר מתחבר לבקר מהירות במקרה שאתה מטיס טיסן חשמלי,או שאתה מתחבר לBEC(ריגולטור שמוריד מתח ל6V או 5V )ואליו אתה מחבר את הקונקטור הזכר וממנו יוצאים שני חוטים דקים שמיתחברים למפסק שיש לך או ישירות למקלט.שים לב רצוי שתיבחר במחברים מוכרים שיש לסיני כי אתה בקרוב תכיר אותו ותיקנה ממנו במיקום בארץ ורוב הסוללות מגיעות עם המחברים הצהוביםhttp://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9572__Nylon_XT60_Connectors_Male_Female_5_pairs_ GENUINE.html .ממליץ לך ליקנות אותם כי כימעט כולם מישתמשים בהם והם מצויינים.(תישאל בפורום אם יש מישהו שיכול ליתרום לך זוג או שתיקנה ממישהו )לגבי הלחמות :אם הלחמת בעבר אז אין בעיה .אם לא רצוי שתתחבר למישהו באחד משטחי ההטסה שיעזור לך או שמישהו פה בפורום יעזור לך בבית אצלו או אצלך.

תודה רבה, אני מבין באלקטרוניקה וחשמל "מעט".. אך כמו שראיתי בכמה וכמה פוסטים פה יש בזה סכנה לסוללה. לכן כמו שאמרתי מהתחלה אני אפנה לחנות שיבצעו לי את ההלחמה, בפעם הראשונה.. ולאחר שנלמד כיצד זה מתבצע החיים יהיו קלים יותר. כולם יכולים להסיר חשש לא תהיה שריפה באזור המרכז.

complex - המפסק מיועד לכ- 6v ולזרמים נמוכים מאלה שירוצו לך במערכת. חיבור של המפסק לסוללה יפחם אותו במהרה.

קנה/השג מחברי סוללה (EC5, XT60, Deans) והלחם אותם. בעזרת מלחם ומדריך.

מרק

תודה מרק יש לי מחברי Deans .....

אני שמח שאנחנו 'כמעט' חופפים.
כמו שרשמתי מהתתחלה, מדריך יהיה, אני רוצה ללמוד את החלק הטכני והפרקטי, אני קורא את הסכנות ומתוודא להם טרם תחילת העבודה, משכלל את הנתונים ועושה את השיקולים שלי. אם יעשו בשבילך אתה לא תיכנס לתחביב ולא תלמד אלא תפתח תלות באחרים ולא תוכל להתקדם ללא ה"חבר" מהמנחת/מהחנות
תודה עודד. אזכור תמיד -"מדריך!!".

Boogle
21-10-2011, 10:51:56
החוכמה בחיים זה ללמוד מטעויות של אחרים שמסכימיים לשתף אותך!!!!
לחזור על טעויות של אידיוט רק בגלל שאתה מרגיש חייב להתנסות, מעיד על הבן אדם.
אתה גם מוזמן להרגיש לבד את התחושה להתנגש בקיר ב50 קמש מבלי להיות חגור, הרי רק כך תביו את חשיבות החגורה, לא???
מציעים לך ליווי והדרכהה חינם ואתה מתעקש בכל מיני שמות משתמש להוכיח שאתה גורילה????
לך תתפחם לבד וכשתגמור לשרוף הכל תחזור לקבל הדרכה כמו בן אדם.
השרשור הזה מפה עומד להדרדר, ממליץ על נעילתו.

Sent from my mobile please excuse typo's

Boogle
21-10-2011, 10:57:27
ועוד דבר, כל אבל כל התשובות לשאלות שלך נכתבו עשרות פעמים בפורום, אולי תתחיל מללמוד לבד לחפש תשובות ולא לשאול שאלות טריויאליות???

ועוד דבר, נתונים משקללים מלשון משקל, לשכלל ניתן רק כשרכשת ידע מאחרים.

אגב טיסן יטוס גם אם תלפף את החוטים אחד על השני כמו חשמלאי בעזה, תתחיל שם, אחרי זה תבוא לספר לנו על התגלית שלך ששכללת קונקטור בשביל לחסוך באיזוליר בנד.
Sent from my mobile please excuse typo's

complex
21-10-2011, 11:05:29
היחיד שהוריד פלאים את השרשור לפח הוא אתה, קצת פחות בוטות.. אולי תעזור...
אני לא חושב שאני ילד בן 8 שזקוק לנזיפות שלך או של שאר חברי הפורום...
אתם חייבים ללמוד קצת לשנות את הסגנון ולפתוח את הראש למקומות אחרים, שאלות של בן אדם אין פירוש הדבר שהוא ביצע משהו אלא שהוא רוצה ללמוד! לבוא למנחת ולזרוק על מישהו את הטיסן שיעשה לי את העבודה זה לא חוכמה גדולה.. החוכמה היא ללמוד לבד... (כל עוד לא כרוך סיכון). זה נותן לך לשאול שאלות, לקרוא כמה שיותר, וכן אין מה לעשות בטוח יש טעויות.. זה טיסן ראשון... משתדלים להמעיט אותם כמה שיותר.. אבל זה חלק מהחיים ...
עד כה לא עשיתי דבר ללא קריאה מעמיקה וניסיון למידה, ומה שראיתי שיש בו הסיכון ולא הקטן ביותר הנחתי בצד.
ב-2 מילים= "נסחפת חביבי" !!!!!!

אף אחד לא הציע לי פרטני ליווי והדרכה זה ראשית. שנית עדין לא הגעתי לשלב בו הטיסן עלה לאוויר ללא מדריך אתה יכול להוריד חשש מלבך.
גורילה/רמבו/ג'קי צ'אן ושאר התיאורים אתה יכול לשמור לחברים שלך בבית... דבר בכבוד, תקבל כבוד חזרה.

complex
21-10-2011, 11:08:34
תאמין לי שחיפשתי אין זה היום הראשון שלי בפורומים, לא מצאתי בדיוק מה שאני מחפש. במידה והייתי מוצא לא הייתי שואל...

DarZeelon
21-10-2011, 11:11:28
המתג עם שלושה חוטים מצורף לכל מערכת רדיו. השימוש בו לטיסני דלק בהם כל הרכיבים נמצאים במקום פנימי בטיסן (הכבל השלישי, שאינו מחבר בין המצבר למקלט, משמש לטעינת המצבר).

בדרך כלל הוא נראה כך: http://www.jrpropo.co.jp/jpn/products/img/04502.jpg

בטיסן חשמלי (עם בקר הכולל BEC) אין שימוש בו, שכן מנתקים את המצבר ישירות והרכיב הוא בגדר נקודת כשל פוטנציאלית מיותרת. הכוח מגיע דרך הכבל מהבקר המתחבר לערוץ המצערת (3).
כשמשתמשים ב-UBEC לרכיבי מערכת הרדיו, ניתן להשתמש במתג, אבל גם זה לא חיוני.

אגב, אתה חדש! אם אתה מפרסם תמונה, וודא קודם כל שהיא ברורה וממוקדת... תמונות שאינן בפוקוס סתם מעצבנות את העין ואינן מזמינות תגובות.
צלם שוב, עד שתהיה לך תמונה ברורה לחלוטין הראויה להתפרסם.

complex
21-10-2011, 11:15:10
תודה רבה דר על התשובה המפורטת, אשים לב יותר בפעם הבאה לתמונות שאני מפרסם ...:):)