PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות! האם מישהו מחברי הפורום החזיר את השלט 9X לסיני עקב תקלת טווח?

bna016
22-10-2011, 12:30:18
שלום חברים יקרים:
היום בבוקר יצאתי להטיס מספר מעופפים..ראשית התחלתי עם הסוויפט,בשלב מסויים באוויר הכנף החלה ליצלול עם מצערת של 30 אחוז תקועה וללא תגובה מהשלט לתוך האדמה!
מאחר ויצאתי מנקודת הנחה כי אותו מקלט עבר מספר ריסוקים קלים ועקב כך הוא חשוד בעיניי,לקחתי טיסן עם סוללה ומקלט חדשים ובדקתי את הטווח.
להפתעתי גיליתי כי לאחר 200 250 מטר הטיסן אינו מגיב לשלט!!!!!! כאשר הרמתי את השלט מעל הראש עדיין הייתה תגובה לסירוגין.
יש לציין כי את השלט הזה רכשתי מהובי קינג לפני חצי שנה כולל 4 מקלטים ועד היום לא היו בעיות בכלל עם כל המקלטים מה שאומר שחזקה הסברה כי עוצמת שידור השלט נחלשת כאשר המקלט מתרחק.
על המקלטים רשום FULL RANGE מה שאומר טווח מלא.
עכשיו,מה דעתכם?
כדאי לשלוח את השלט חזרה להובי קינג? (לא ידוע לי אם יש אחריות בכלל)
:mad:
תודה לכולם.

haimz24
22-10-2011, 12:39:43
האם במקום יש קווי מתח? האם ניסית להטיס באזור שונה? גם לי בעבר עם הdx-6 בגלילות חוויתי ים בעיות ובשפיים לא חוויתי אפילו גליצ' שווה בדיקה!

haimgil
22-10-2011, 13:08:19
לי קרה אותו הדבר אחרי שנה וגיליתי שהחוט במשדר שיוצא מהמודול קיבל שיפשופים דרך החור שהוא עבר בו לכיוון האנטנה וזה היה עושה לי הרבה בעיות.מאז החלפתי לFRSKY ,ואני מטיס היום עם השלט הזה יאק 50 סמק

bna016
22-10-2011, 13:22:19
חיים,
האזור בו אני מטיס כבר הרבה זמן (מעל חצי שנה) הוא אזור פתוח-ללא קווי חשמל-עצים או עמודי תאורה. כך שמבחינת מקום זו לא הבעיה.
בדקתי את החוט שיוצא מהמודול לתוך השלט והוא אינו משופשף.
בוודאי שאני אבדוק אותו חשמלית (רציפות) אבל קשה לי להאמין שזו הבעיה מאחר ואין איתו התעסקות יתרה.

Boogle
22-10-2011, 13:29:52
האם האנטנה תקינה?
האם אתה משתמש בפק ליפו או בפאק סוללות המקורי?
אם התשובה לשאלה שאת משתמש בבית הסוללות הקפיצי, כנראה שזו הבעיה שלך.
אם שמת פאק ליפו, האם הוא תקין? האם המחבר יושב במקומו? .
האם השלט נחבט באזור לחצן הבינד של המודול? הלחצן הוא גם מפחית הספק לבדיקת טווח.
יש מצב, קלוש, שהמודול נדפק מסיבה כלשהיא, ניתן לאבחן זאת עם מודול פלייסקי אחר משלט שנקנה בלידרס,ניתן להזמין מודול חדש בעלות של פחות מעלות המשלוח לסין של כל השלט.
ככל הזכור לי האחריות על השלט לשנה.

Sent from my mobile please excuse typo's

haimgil
22-10-2011, 13:46:57
קנה מודול חדש ,עולה 16 דולר וזה בא עם אנטנה מוכנה עליו ומתאים לכל המקלטים שלך.רוצה קישור?

haimgil
22-10-2011, 13:48:13
http://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001220452
מגיע למלאי כל שבוע.

haimgil
22-10-2011, 13:49:16
יש לי את המודול הישן של הטורניגי עם האנטנה. רוצה?

bna016
22-10-2011, 13:53:41
היי בוגל,
כיצד ניתן לבדוק את האנטנה חשמלית?
לאחר פירוק השלט,הכבל שיוצא מהמודול עובר דרך הגב האחורי של השלט ושל הפרינט ויוצא לתוך האנטנה החיצונית-כיצד ניתן לבדוק ריציפות הכבל?
אני משתמש בפק ליפו כזה:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9787
הוא והמחבר אכן תקינים.
את השלט הזה אני שומר בנפטלין כל שאין מצב שהוא נפל ואו נחבט-במשך כל התקופה הוא היה אך ורק ברשותי.
מהיכן ניתן לרכוש מודול חדש? מלידרס הובי?

Boogle
22-10-2011, 14:22:42
לא ניתן לבדוק רציפות. השאלה רק אם היית עדין במשיכה של הכבל האפור. זהו כבל קואקס המולחם על הכרטיס שבתוך המודול.
תתחיל מלשלול בעיית סוללה, ולחצן מאחור, נסה ללחוץ עליו מספר פעמים לראות שלא נתפס.
היות וכל הערוצים מגיבים לך בטווח הקצר הבעיה חייבת להיות במודול או באספקת הצתח למודול. את זה יש לבדוק עם סוללה אחרת תחילה ועם מודול אחר בהמשך.
נסה לתאר להם בצאט את התקלה, יתכן ויסתפקו במשלוח המודול אליהם. ראיתי שמודול כזה קיים גם בנפרד בהוביקינג.
בכל מקרה עלות מודול כ16$ כנראה תשתווה עם עלות משלוח השלט קומפלט וסיכון מפגש עם המכס בדרך חזרה.

bna016
22-10-2011, 14:35:58
בוגל,
הסוללה תקינה,הלחצן מאחור אינו נתפס ואינו ממשיך לקצר גם אחרי השיחרור שלו (בדקתי במכשיר מדידה).
בדקתי גם את ההלחמות בגב האחורי של הסוקט שמעביר מתח למודול וכל ההלחמות אכן תקינות.
באי ביי זה עולה 22 דולר כולל משלוח.
נראה לי שאני אזמין מודול מכאן ומקווה כי לא יהיה איתו בעיות.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_kw=fs&_kw=2.4g&_kw=9ch&_kw=module

Gil
22-10-2011, 18:56:06
ממליץ לך להחליף מערכת :)

הזול תמיד יוצא בסוף בזוקר :D

elim55
22-10-2011, 19:50:59
בדוק קורוזיה על הפינים המולחמים על הבורד ומעבירים מגע למודול.
ליטוש עדין בניר לטש 0 יכול לעזור.
זה לקח מניסיון העבר.

Boogle
23-10-2011, 00:19:05
גיל, המלצה לא לעניין, נתקלתי בתקלות לא פחות בעייתיות בשלטים יקרים.

Bna
שמת לב שחיים הציע לך מודול?

asafh1
23-10-2011, 08:54:39
ממליץ לך להחליף מערכת :)

הזול תמיד יוצא בסוף בזוקר :D

+1

אני באותה דעה של גיל .
תקנה שלט פה בארץ (אם אחריות של בעל החנות ), ותוכל להטיס בביטחה ובשקט

Friman
23-10-2011, 10:08:51
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?43233-%F9%F9%EC%E8-%EC%EE%F1%E5%F7&p=301434#post301434
(תמונה של גיל {אני?} שופך שמן למדורה)

bna016
05-11-2011, 11:20:52
שלום חברים:
ממצאי תחקיר עקב תקלת טווח.
התלבטתי רבות באם לפתוח שירשור נוסף עקב חשיבות העיניין ולבסוף וויתרתי.
אז ככה נכון שהמליצו לי על רכישת מודול חדש אבל יצאתי מנקודת הנחה כי אני ארכוש את אותו מוצר בעל אותה איכות ולכן החלתי לחקור את המודול המקורי שמגיע עם השלט.
1.ככל הנראה התקלה אירעה מהלחמות "קרות" בחמשת הפינים המחוברים למודול.
2."השפרצות" של בדיל באיזור מחולל התדר 2.4G.
3.לאחר בדיקת צריכת הזרם של המודול עצמו ראיתי כי הוא צורך באיזור 400 מיליאמפר.ומייצב מתח של 5 וולט מסוגל לתת עד 500 מיליאמפר.
פתרונות:
1+2.לאחר הסתכלות במיקרוסקופ משוכלל גיליתי זאת...מרחתי שכבת פלקס על כל האיזור של מחולל התדר....ביצעתי חימום עם עם אקדח אוויר (בלאוור) ושאבתי בעזרת שואב בדיל את כל הבדיל המיותר.
3.במודול המקורי יש את הרכיב הזה:
http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/7/8/M/0/78M05.shtml
(הקלקה על קובץ ה-pdf ייתן את הנתונים הטכניים של הרכיב שהוא עד חצי אמפר) -הוא היה מתחמם מבזבז את הסוללה יותר מהר וגורם לניצות נמוכה.
החלפתי לרכיב הזה:
http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/M/C/7/8/MC7805BT.shtml
וכך נפתרה בעיית חימום ייתר של המודול.
לאחר שיקום הכנף יצאתי למקום בטוח לצורך ריסוק במידה ויתרחש...
התוצאות היו מדהימות...הרחקתי את הכנף ממני מאוד רחוק ובגובה נמוך והייתה קליטה מצויינת.
אגב להערכתי המייצב מתח שקיים במודול החלופי הוא גם חצי אמפר אז כדאי לשדרג גם אותו.
שבת שלום ונחיתות טובות.
נעם.

hagpel
05-11-2011, 11:59:39
כל הכבוד על התיקון,

מה שבכל זאת הוכח פה זה רמת העבודה הנמוכה ובדיקות האיכות הלא קיימות של היצרן,
אני חושב שתהייה פה הסכמה שלא קביל שיהיה צורך למטיס לבצע כזה תיקון למערכת הרדיו...!!!
הרי אם השפרצות הבדיל היו במקום פחות נגיש (לך תדע איפה עוד יש לך בעיות שיגרמו לתקלה בעתיד חס וחלילה חמסה חמסה חמסה) לא היית מצליח לתקן

בנוסף תרשה לי לציין בעיה בסיסית בסיפור שהבאת,
אם השלט תוכנן עם רכיב עד 500mA לא נראה לי צריכה קבועה של 400 (סינים או לא סינים לא משאירים 20% אקסטרה), יתכן ועדיין הוא צורך יותר מדי בגלל איזה בעיה שלא גילית,

עם יד על הלב, אתה סומך על השלט?

כחול לבן
05-11-2011, 12:05:07
שלט סיני - 40$
טיסן מרוסק - 100$
לפגוע במישהו - Priceless

bna016
05-11-2011, 13:06:37
hagpel-בעת קבלת השלט מהסיני ביצעתי בו הרבה שיפורי הלחמות בגלל תפקוד לקויי של לחצני קיזוז בסטיקים ועוד שיפורים נוספים סביב (לא חשבתי על המודול בזמנו).בנוסף לכך הרכבתי בו את התאורה הכחולה במסך.
המודול עצמו "שותה" זרם יחסית גבוה לכלל השלט מה שגורם לריגולטור 7805 (5וולט) להתחמם ייתר על המידה.
אין לי הוכחה וודאית כי המייצב המקורי גורם לבעיה כל שהיא,אבל רצויי להחליפו בכדי לקבל תמורה טובה יותר מהשלט.
עד לפני שבועיים הכל היה פיקס לאורך חצי שנה של שימוש.
עוד נקודה....שמתי לב כי על שום רדיו לא ניתן לסמוך לא חשוב שם החברה המייצרת אותו.
מה גם זה לא כמו רכב שעובר טסט כל שנה בכדי לבדוק את תקינותו הרי שלט שרכשת ב10000 שקל אחרי שנה שנתיים לא תדע אם יש איתו בעיה עד שתעלה איתו באוויר,כך שלסמוך על השלט-זה הימור שווה ערך לכל שלט.
אבל היום השארתי את השלט דלוק הרבה זמן-אין התחממות ייתר אין השפעה על הקליטה במקלט ואין איבוד טווח בגובה נמוך ובמרחק דיי רחוק.
ייתכן ותהיה לי אפשרות לבדוק באמצעות מכשיר מדידה את עוצמת השידור היוצאת מהאנטנה ובכך לחשב את המרחק המקסימלי שהשלט משדר.
כמובן שאעדכן את התוצאות בפורום.

ofir181
05-11-2011, 16:35:18
שלט סיני - 40$
טיסן מרוסק - 100$
לפגוע במישהו - Priceless
גם בשלטים יקרים יש בעיות

hagpel
05-11-2011, 16:52:52
נכון, גם בשלטים יקרים יש תקלות,

אבל לא מהסוג של הלחמות לא טובות ולא בתדירות כמו שמדווחים פה (לא שזה הרבה אבל X9 מככב יחסית...)
ובשלט יקר לא צריך מודיפיקציות ובקרת האיכות גבוהה ואמינה

לטיסן קלקר קטן אולי זה טוב אבל לכלי תעופתי עם פוטנציאל הרס לא הייתי משתמש בו

ofir181
05-11-2011, 18:22:05
תשמע אין לדעת באמת אם התיקון שהבחור עשה באמת פתר את הבעיה כמו שהוא אומר,יכול להיות שהוא עשה משהו אחר "בלי לשם לב" והבעיה תוקנה כאילו מעצמה.

לא הייתי שולל תאפשרות הזה.

מה שכן נכון זה שבקרת האיכות בפס יצור הסיני באמת ברמה ירודה.

צריך לזכור דבר אחד פשוט !! 2.4 בהספקים האלו טוב עד 400-500 מטר גג...

liorz055
05-11-2011, 20:06:44
אני הייתי מתעלם מהתדירות, השנה זו שנת ה 9x כמו ששנה שעברה הייתה שנת ה dx7 ושנה קודם הייתה שנת ה dx6.