PDA

צפייה בגרסה מלאה : זוועה - אלקטרוניקה שבאה עם טיסן טריינר שנקנה בארץ.

Flying_student
28-10-2011, 09:55:23
אני מתאר פה במילים עדינות ורק חלק מחוויות קנייה של בחור נחמד מאוד שרק נכנס לתחום.

הסיבה שאני עצבני היא שמדובר בבחור שכן עשה שיעורי בית וקיבל הכוונה של מה באמת יתאים למתחיל. הנ"ל קנה טיסן דמוי טריינר, 1.3מ' כנף שנראה מרשים. הטיסן כלל את כל האלקטרוניקה פרט לשלט ומקלט. עוד לפני שנפגשנו אמר הבחור כי אחד מהסרוואים שקיבל דפוק, ובכדי לא לעכב - השגתי סרוו, לא נורא.
כשהרכבנו הכל בשטח ראינו כי גם הפרופ לא נסגר כמו שצריך, משום מה יש שם נעילה עם שני אומים שהפתיחה שלהם היא בכיוון סיבוב המנוע. מפחיד קצת (לא אותו כי הוא לא ממש מבין את הבעיה הרצינית כאן) אבל לא משהו שאי אפשר לאבטח עם דבק (יש שיגידו עם לוק טייט ויש שיגידו עם CA). בכל מקרה, המנוע מרגיש מוזר, לא מסתובב בחופשיות, אולי נוגע בקאוול? לא.

במבט ראשוני הכל, פרט לרשרוש במנוע, נראה מוכן לטיסה, רק לוודא שהמנוע מסתובב לכיוון הנכון ונותן באמת כוח סביר. אבל... מדליקים, והמנוע לא ממש מסתובב, מרגיש כאילו יש בעיית טיימינג, אבל לא בדיוק, המנוע זז חצי מ"מ כל פעם בקירטועים לא אחידים, לא משנה היכן כבר הסטיק (גם באפס). הבחור אומר שיש לו בקר אחר, ממש במקרה חבר שלו הביא לו ספייר. אני מנתק את המגעים בין המנוע לבקר ופה באה ההפתעה הכי גדולה (ילדים, הסתכלו בתמונה והגידו מה לא בסדר). החיבורים נראים כמו חיבורים של פצצה מאולתרת. פשוט זוועה. אלו לא קונקטורים אלא שני זוגות חיבורים דמויי נקבות מברזל דק מצופה כאשר האחד מצ'וקמק יותר מהשני (החיבורים של המנוע מצוקמקים פחות וכך הנקבה של הבקר מצליח להיכנס, אבל אין מגע מסודר בין שניהם). הם לא באמת יושבים טוב והסיבה שהם לא התנתקו קודם היא שהם במקום צפוף המונע מהם ניתוק. משחק עם החיבורים (החזקה בזווית של הכי רופף מבינהם) גרם לכך שעכשיו המנוע מסתובב כמו שצריך.

הבחור כ"כ רצה להעלות אותו לאויר, שהשתכנעתי שכדאי לחזור הביתה, להלחים קונקטורים נורמליים ואם הכל יהיה בסדר אז נלך לשטח שוב ונעשה טסט. הכל הולחם, מחברים, אני נותן מצערת (ללא פרופ) המנוע מסתובב... אני מעלה עוד מצערת.... ופתאום זיק, המנוע נתפס ולא מסתובב יותר..... פירוק המנוע מהתושבת הסביר את החיכוך שהרגשנו כל הזמן. כמו שאר האלקטרוניקה בטיסן, המגנטים מחוברים בדבק זוועתי ושניים מהם כבר התנתקו, אחד היה כ"כ חופשי שהוא היווה מעצור...
אכזבה, היום לא נוכל להעלות אותו לאוויר.

הסיפור הנ"ל מאכזב מאחר ומדובר בטיסן למתחילים שנקנה פה בארץ, אבל רק לא מתחיל יוכל לסדר את כל התקלות שבאו עימו כבר מהחנות. אני לא יודע עד כמה כדאי לרשום את שם החנות (ואם בכלל מותר) אבל זה פשוט מאכזב. סוף סוף טיסן שנמכר למתחיל שאינו איזה אקסטרא 300 קטן ועצבני, אבל כל האלקטרוניקה מהסרוואים דרך הקונקטורים בין הבקר למנוע ועד המנוע עצמו פשוט זוועה שמראה על זילזול בלקוח ובמוצר המסופק לו. לא ציינתי את הפרופ שהגיע שלדעתי מתאים יותר ל-Slow flyer או טיסן 3d, כי עם זה עוד אפשר להיסתדר.

נשיג לבחור מנוע נורמלי, ונקווה שיעלה לאוויר בהקדם. מתברר שההדרכה לא צריכה להתחיל מאיזה טיסן לבחור בחנות, אלא לבוא לחנות עם המתחיל, לפרק כל בורג בטיסן שמוצע ורק אז לאשר קנייה. מצחיק שמהסיני ניתן לקנות בעיניים עצומות ופה בארץ צריך להעביר את הטיסן במ.מ.מ. לפני הקנייה.

תהנו מהתמונות.
שחר

AmitB
28-10-2011, 10:06:14
V-MAR Nouvo 1300 EP ?

yanivoz
28-10-2011, 10:46:57
בושה וחרפה !
הייתי מחזיר הכל לחנות ומבקש את כל הכסף בחזרה.

אייל שפירא
28-10-2011, 11:24:26
בושה וחרפה !
הייתי מחזיר הכל לחנות ומבקש את כל הכסף בחזרה.

500+

ובמידה ויש להם את החוצפה לסרב (כי הלחמת משהו כלשהו איפשהו) אז זו סיבה מספקת לרשום את שם החנות ולהזהיר את קהל הלקוחות שלהם שמדובר במקום שמסכן את הבטיחות של המטיסים ולא רק את הכסף שלהם.

wind556
28-10-2011, 11:34:48
לדעתי צריך לפרסם בגדול את שם החנות, שלא לדבר על החזרת המוצר (שהם חייבים לקבלו על פי חוק)
זו התעללות והנחת מוקשים, לא מסחר

ואני בכלל לא שואל אפילו כמה זה עלה.

אגב, שחר, למה המלצת לו לרכוש דווקא בארץ? איפה היה הפיתוי?

AmitB
28-10-2011, 12:12:07
צריך לפרסם את שם החנות, לדעתי עדיף אחרי שנותנים להם הזדמנות להגיב ולתקן. לא כל מי שמוכר מוצר פגום עושה זאת מידיעה ו\או בכוונה.
(רצוי לנסות לא לחשוף בפניהם את העובדה שזה כבר הופך לסיפור עם קהל כדי לקבל את השירות ללקוח הממוצע ולא את השירות למבקר המסעדות)

Flying_student
28-10-2011, 13:33:49
הסיבה לקנות בארץ היא ברורה מאוד- הוא רצה רק בלזה, המחיר של הטיסן לא היה בשמיים, להביא כזה מחו"ל ברור שהיה עולה כסף ומשלוח יקר וזמן. ממה שאני ראיתי, יש חנויות בארץ עם קיטים מבלזה במחירים שווים לכל נפש.

Gil
28-10-2011, 14:34:33
חברים,
על מה כל ההתלהמות ???

בסך הכל גורם לא מקצועי, ואו איזה טירון בתחום מועסק שם שאין לו הבנה בנושא ההלחמות וכו'....

מפה ועד לעשות עליהום על החנות הייתי אומר שהמרחק גדול, אז בואו לא נרד לרמה של צמאי דם, כי זה לא מממש מוסיף לנו כבוד!

אם יש בעייה עם מתקין זה או אחר, הדרך הנכונה היא לפנות לבעל החנות ולהסביר לו את מקור הבעיה.
חנות תפקידה למכור מוצרים ולא להיות סדנת הלחמות התקנות וכו', במידה והחליטו לעשות כן, רצוי ומומלץ שיעשו זאת ע"י בעל מקצוע שמבין מה שהוא עושה.

אם לא יודעים, שואלים, ואם לא שואלים ולא יודעים עדיף לא לעשות!

adibenbasat
28-10-2011, 16:44:09
דבר עם החנות, תסביר לה את המצב (כולל פתיחת השרשור) ותן לה להגיב, נראה מה תציעה, יש לפעמים פגמים, אפשר לפתור בהחזר כספי, פיצוי..
אולי החנות תציעה משהו הוגן, קודם כול שתיקח אחריות, אבל את הצ'אנס חייבים לתת לחנות.
:):):)

Flying_student
28-10-2011, 17:59:18
מטרת השרשור היא לא להתנגח בחנות זו או אחרת. המטרה היא להזהיר. כבר ראיתי מקרים של הכוונה לא נכונה שעשו חנויות לגבי טיסנים למתחילים. זה היה מקרה מיוחד שחשבתי שכדאי לשתף כדי להזהיר את הבאים.

master_bebe
28-10-2011, 19:28:49
.... מצחיק שמהסיני ניתן לקנות בעיניים עצומות ופה בארץ צריך להעביר את הטיסן במ.מ.מ. לפני הקנייה.....

כבבר קניתי מהסיני מספיק מוצרים בלאי. מסוללות שהיו מולחמות כאילו עיוור הלחים אותם (מולחמות על שניים שלושה גידים או הלחמות קרות שהתנתקו במשיכה קלה), תאים מתים בסוללות ומטען 4X שאחד מהמסכים מת. אני בטוח שאם אני אפתח אותו אני אגלה שם "הלחמות" סוג ז'.

MDreamer
28-10-2011, 19:33:49
אני מבקש בכל לשון של בקשה לא לפרסם את החנות. כפי שלא מפרסמים אצלנו לחיוב גם לא לשלילה.. מאותה סיבה. זה חושף אותנו לתביעות. הסיפור מאוד מתסכל ומקומם. אני רק מתאר לעצמי כמה אנשים פרשו מהחתביב בגלל מקרה דומה :(

עזור לחבר. עלה איתו לאויר ותשאירו את הכל מאחוריכם. פנו אל החנות ותסבירו לה את המצב.. אם זה לא עוזר תאירו גם את החנות מאחוריכם.

gal
28-10-2011, 19:47:45
דרימר צודק זה לא המקום תסגור את זה באופן פרטי

MDreamer
28-10-2011, 20:09:11
אני מבקש בכל לשון של בקשה לא לפרסם את החנות. כפי שלא מפרסמים אצלנו לחיוב גם לא לשלילה.. מאותה סיבה. זה חושף אותנו לתביעות. הסיפור מאוד מתסכל ומקומם. אני רק מתאר לעצמי כמה אנשים פרשו מהחתביב בגלל מקרה דומה :(

עזור לחבר. עלה איתו לאויר ותשאירו את הכל מאחוריכם. פנו אל החנות ותסבירו לה את המצב.. אם זה לא עוזר תאירו גם את החנות מאחוריכם.

יצא קצת פרוידיאני.. התפספסה 'ש'.. תשאירו ולא תאירו מלשון לנטוש ולא להאיר מלשון להעלות באש;)

Flying_student
28-10-2011, 20:44:04
יצא קצת פרוידיאני.. התפספסה 'ש'.. תשאירו ולא תאירו מלשון לנטוש ולא להאיר מלשון להעלות באש;)

יפה מעיין, אני מנסה להרגיע את הרוחות ואתה ישר מציט. :D

sharonx
28-10-2011, 20:44:15
דרימר צודק זה לא המקום תסגור את זה באופן פרטי

זה לא הפלייס ולא המקום :p

imac1
28-10-2011, 21:10:32
כבבר קניתי מהסיני מספיק מוצרים בלאי. מסוללות שהיו מולחמות כאילו עיוור הלחים אותם (מולחמות על שניים שלושה גידים או הלחמות קרות שהתנתקו במשיכה קלה), תאים מתים בסוללות ומטען 4X שאחד מהמסכים מת. אני בטוח שאם אני אפתח אותו אני אגלה שם "הלחמות" סוג ז'.

מחזק את דבריך !!!!!!!!!!!!
ואני יכול להגיד לך שנתקלתי גם בציוד שהגיע מארה'ב תקול

והכי חשוב לא ראיתי שציינת אפילו פעם אחת שפנית לחנות לעזרה

שבת שלום
תומר

haimgil
28-10-2011, 22:46:45
מסקנה:לא ליקנות ללא התייעצות .מי שלא מבין בתחום כמובן.וגם אם מבינים תמיד עדיף לישאול,מה עולה כסף?.

דוד פלד
29-10-2011, 04:08:47
חברים,
על מה כל ההתלהמות ???

בסך הכל גורם לא מקצועי, ואו איזה טירון בתחום מועסק שם שאין לו הבנה בנושא ההלחמות וכו'....

מפה ועד לעשות עליהום על החנות הייתי אומר שהמרחק גדול, אז בואו לא נרד לרמה של צמאי דם, כי זה לא מממש מוסיף לנו כבוד!

אם יש בעייה עם מתקין זה או אחר, הדרך הנכונה היא לפנות לבעל החנות ולהסביר לו את מקור הבעיה.
חנות תפקידה למכור מוצרים ולא להיות סדנת הלחמות התקנות וכו', במידה והחליטו לעשות כן, רצוי ומומלץ שיעשו זאת ע"י בעל מקצוע שמבין מה שהוא עושה.

אם לא יודעים, שואלים, ואם לא שואלים ולא יודעים עדיף לא לעשות!

1+

ZvikaF
29-10-2011, 11:40:15
מעניין מהי תגובת המוכר ?
כמו שאנחנו מכירים Shit Happens, ויתכן שזה מקרה לא מייצג.

Friman
29-10-2011, 13:45:44
תשמע, היה בדיוק השבוע מישהו בפורום מסוקים שקנה ב3000₪ מסוק שעולה בהזמנה מחו״ל 350-300$ גג אחרי מיסים והכל.
נכון בגדול שצריך לשמוע בכל מקרה ומקרה את תגובת המוכר והחנות, אבל אותי אישית, כמתחיל בתחום ההטסה על שלט, הסיפורים האלו מקוממים. עליי קצת יותר קשה (אני מקווה) לעבוד ככה כי אני מקפיד לעשות שיעורי בית בצורה יסודית לפני שאני מוציא אגורה מהכיס, אבל יש כל כך הרבה אנשים שרצים ושולפים ארנקים ומשלמים סכומים גבוהים בלי שיש להם מושג מה הם עושים (זה מקומם לא פחות ולדעתי גם מטופש) - ויש לא מעט חנויות שמנצלות את זה בצורה גסה. אני לא מדבר באופן גורף ובטוח שיש גם חנויות שנותנות שירות מצויין, אני לרגע לא אומר שלא, אבל סיפורים מהסוג הזה מופיעים פה המון. ממני ביקשו בחנות מסויימת יותר מ3000₪ לקיט נטול אלקטרוניקה של Trex 450, שקומבו שלו עם אלקטרוניקה מלאה עולה חצי מזה בהזמנה מחו״ל. כל אחד רוצה להתפרנס, ואני בעד שבעלי החנויות ייתפרנסו בכבוד כי אם הם לא ייתפרנסו הם פשוט יעברו לעסקים אחרים ואנחנו המטיסים נפסיד. גם אני עצמאי ומבין את הצורך למקסם רווחים. אבל יש להתפרנס בכבוד ויש לנצל את מי שלא מבין בתחום, אם זה במחירים שיוצאים מכל פרופורציה ואם במכירת ציוד מאיכות נמוכה. שלאחר מכן יש אגב גם חנויות שגובות כסף על תיקונו ומתנערות מאחריות, שמעתי גם על מקרים כאלו.

flatspin
29-10-2011, 17:27:27
אני קורא את השתלשלות העניינים ומתאר לעצמי איזו עוגמת נפש היתה יכולה להיחסך לקונה אילו היה בוחר בטיסן עם מנוע דלק ;) :o
מצד שני, החנות אינה מייצרת את הטיסן. היא רוכשת אותו מיצרן כזה או אחר ומוכרת אותו הלאה בקרטון סגור. אין לבעל החנות כל אמצעי ודרך לדעת מה טיב הסחורה שבפנים.
אלא מה? עליו לקבל חזרה את החלקים הפגומים ולהחליפם בחדשים, תקינים. אילו אני במקומו, הייתי גם לוקח את הטיסן בחזרה אלי, מכשיר אותו בעצמי עד הפרט האחרון ומחזיר אותו לקונה אחרי שהכל תקין ומוכן לטיסה.

chen green
29-10-2011, 17:29:35
אני מכיר מישהו שקנה!!! ב 65ש"ח!!!! ציר למנוע פעמון מצ'וקמק אפשר לקנות ב5$ 3 צירים אצל הסיני

לא חסרים בארץ חנויות או מוכרים בחנויות שמנצלים חוסר ידע או הבנה ותוקעים מחיר

Shay
29-10-2011, 17:50:55
אני קניתי בארץ ראשי סרוו בשויי 3 דולר ב70 שקל
כל אחד והנפילות שלו...

yoshinoa
29-10-2011, 17:59:45
אני מכיר מישהו שקנה!!! ב 65ש"ח!!!! ציר למנוע פעמון מצ'וקמק אפשר לקנות ב5$ 3 צירים אצל הסיני

לא חסרים בארץ חנויות או מוכרים בחנויות שמנצלים חוסר ידע או הבנה ותוקעים מחיר
נכון שהמחירים בארץ גבוהים ביחס לאינטרנט, צריך לזכור שלבעלי חנויות שמייבאים יש גם עלויות שילוח, מכס, ולהחזיק עובדים וחנות... בדרך כלל אם אתה חייב משהו דחוף ולא בא לך לחכות אתה קונה בארץ, מי כמוני יודע שרכש הרבה מוצרים כי הוא לא רצה לחכות, אבל זו שוב בחירה של הלקוח בלבד!
אני חושב שהשרשור הזה עם לציין את שם החנות או בלעדיי לא היה צריך בכלל להפתח, אלא אחרי ביקור חוזר בחנות ולראות מה אומרים שם, אולי זו פדיחה חד פעמית?
אולי הוא יקבל שירות מצויין יסדרו לו הכול וגם הוא יקבל התנצלות... זה לא הוגן כלפיהם תן להם לפחות להגיב למה שמצאת לא תקין.
(הבהרה: אני לא יודע באיזו חנות מדובר)

Shlomi4046
29-10-2011, 20:45:00

+1

ofir181
30-10-2011, 01:00:56
אני יגיד לך תאמת ..אני לא מבין מה אתה עושה מזה סיפור?......אתה הרי יודע לאיזה סוג של אנשים שייכים סוחרי הטיסנים כיום.(בודדים הישרים בקרבם)

הם יעשו הכל כדי למכור,גם אם זה למכור לבנאדם שלא יודע להטיס F16 ולהגיד לו שזה כמו להסיע מכונית על שלט.

אז למכור לבנאדם ציוד פגום זה באמת ב"קטנה".