PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדשות הכנת גלגל אף עם היגוי מסרוולס של הסיני..

adibenbasat
29-10-2011, 15:59:19
טוב,
נתחיל מזה שדי התייאשתי מלחפש סרוולס עם היגוי לגלגל קדמי שיתאים ל-MB שלי,
לא שלא מצאתי כזה אלא שבכול אתר שרציתי להזמין יצא לפחות 120ש"ח כולל משלוח וזה קצת יקר לטעמי,
כאשר סרוולס ללא היגוי מהסיני (שעומד יפה מאוד בלחץ) עולה כ-7-8$ לפני משלוח.
אז פתחתי שרשור, מאיפה ניתן לקנות אחד במחיר שפוי?..
במהלך השרשור חיים גיל הגיב וכתב מאוד יפה על איך שהוא מייצר מהסרוולס של הסיני סרוו עם היגוי,
חיים הסביר שהוא משתמש בפולפול לצורך ההיגוי, לי זה לא ממש התאים כי הסרוו אצלי ממוקם "הפוך" (לא ניכנס להסבר..).
בכול מקרה היה לי סרוולס אחד ספייר ומצאתי את הפתרון שיתאים לי, אז הנה שרשור איך לעשות היגוי לסרוולס הסיני:

הסבר לפי תמונות למטה (שורה שורה מימין לשמאל):

1.פתיחת הסרוו.
2.הוצאה של "המפרק" שנפתח\נסגר.
3.חיתוך בורג ארוך בקוטר 6מ"מ עם חלק ללא הברגה (ישמש כציר).
4.התאמה של החור במפרק לציר החדש.
5.פה השתמשתי בחבק של חוט חשמל כלוקר, בתמונה אני מרחיב אותו לקוטר 6מ"מ בכדי שיכנס לציר.
6.בדיקה שהכול מתאים:rolleyes:.
7.התאמה של הציר למפרק, את ראש הציר (הבורג) שייפתי והקטנתי את קוטרו,
במפרק יצרתי פאזה בכדי שראש הציר ישב בה לא יבלוט מידי,
בנוסף, שייפתי מעט את הציר במקום שהחבק (הלוקר החדש) צריך להסגר, כך נוצר חיכוך וקטן הסיכוי לפתיחה.
8.בדיקה שהמפרק יכול להפתח:confused:.
9.כיוון שראש הציר עדיין בלט מעט, נאלצתי לשייף באזור בו ראש הציר התחכך:o.
10.זוית נוספת לאזור המשוייף בכדי שהפתיחה של המפרק תהיה חלקה.
11.השחלה של הטלסקופ לציר.
12.בדיקה שאין הפתעות..:rolleyes:
13.לקחתי "שיניים" של תקע חשמל (העשויות מפליז).
14.הלחמתי אותן ב-90 מעלות.
15.את ה-"ר" שיצרתי, הלחמתי ללוקר (הלחמות כסף).
16.קירור..:rolleyes:
17.החתיכה עברה ניקוי ושיויף, עכשיו היא חתיכה;)
18.קדחתי בה חור קטן.
19.השחלתי בחור E-ZED.
20.השחלתי את הלוקר בציר (עם התוספת החדשה) ובדקתי שה-E-ZED ממוקם באותו "ציר" (דמיוני) עם ציר המפרק במצב פתיחה\סגירה.
21\22\23\24.בדיקה שהכול עובד באופן מכני ללא "מעצורים":o.
25.התאמה של משטח לסרוו בגוף הטיסן.
26.התקנת הסרוו.
27.התקנת סרוו המיועד להיגוי הגלגל:cool:.

טוב, אז המערכת עובדת פשוט מצויין, לפחות בסטודיו..:o היום היה צריך להיות טסט שלא יצא לפועל..שבוע הבא..:)

הנה סרטון איך המערכת עובדת:

http://www.youtube.com/watch?v=a4ZmSIklRxs

guyst
29-10-2011, 17:11:34
תודה על השיתוף המפורט!
התיישבתי כבר להכין אבל כנראה שחסרים לי כמה כלים בבית... ;)

עמרי רז
29-10-2011, 17:37:43
כרגיל עבודה נקיה ויפה,
יש לך ידי זהב, המכלול נראה חזק ויעמוד גם בנחיתות קנגרו קלות (חלילה שיבואו כן..)
האם הפתח של הגלגל לא יפריע בטיסה ?

adibenbasat
29-10-2011, 17:52:21
כרגיל עבודה נקיה ויפה,
יש לך ידי זהב, המכלול נראה חזק ויעמוד גם בנחיתות קנגרו קלות (חלילה שיבואו כן..)
האם הפתח של הגלגל לא יפריע בטיסה ?

המנגנון אמור להיות חזק, עשיתי אותו הכי מסיבי שיכולתי, אני מאמין שלא היו בעיות..
לגבי הפתח, היה שם מנגנון אחר וכול מנגנון והצרכים שלו.. אז הפתח "גדול מידי",
בתחל'ס, זה לא מורגש בטיסה (גם קודם היה פתח גדול), ה-MB לא ממש טיסן מהיר וגם אין לי צפיות ממנו,
מבחינה אסטטית זה קצת מפריע, ואפשר להקטין משמעותית את החור, למעשה לפי הקונטור של הגלגל.
סיימתי את זה אתמול בערב בתקווה שהעשה טסט היום (ולא יצא..), את החור אקטין יותר על פי הגלגל..
דבר נוסף, שאם הסרוו נדפק, די פשוט לפרק אותו ולהעביר את המנגנון לחדש..
:)

haimgil
29-10-2011, 17:56:33
אדי עבודה יפה ,אבל יש לך בעיה .ברגע שאתה מקפל את הגלגל אסור לך להזיז את הסרוו אחרת אתה תישבור שם משהו.אתה חייב לעשות מיקס עם הגלגלים שהסרוו היגוי לא יעבוד כשהגלגל מקופל.לפי התמונות והווידיאו אפשר היה לעשות פולפול והרבה עבודה היתה נחסכת.בכל זאת אפשר להתגבר על הבעיה עם מיקרו סוויץ שתמקם על הזרוע שעשית ועליו תחבר את הפלוס או המינוס של הסרוו כך שלא יהיה לך תזוזה של סרוו היגוי כאשר הגלגל מקופל.מיקרו סוויץ קטן מאוד עולה כמו 10 שקלים בת"א בשד הר ציון.או שתכין לבד עם נייר כסף חתיכת ספוג וראש נעץ,עוד פצצה.או יותר נכון מיועד להכנת פצצות דריכה.:D

adibenbasat
29-10-2011, 20:09:41
נו באמת חיים, אל תזלזל..
תאמין שחשבתי על הכול כמו שאמרת, יש מיקס, כשהגלגל סגור הסרוו של ההיגוי מנותק, הכול עובד מצויין..זה בסדר..
טוב שיש לי אורורה..:)

haimgil
29-10-2011, 20:14:48
קטלני.יפה.הלחמת עם ברנר וסילפוס כסף עם אבקה או בדיל כסף?

adibenbasat
29-10-2011, 20:26:49
הלחמת כסף עם בורקס (BORAKS) לא כזה עם גבינה..:D

דניאל דקל
29-10-2011, 20:37:55
עבודה מדהימה. בדיוק חיפשתי שידרוג לכאן הנסע הקדמי שלי ל SU34
כמה שוקל המכלול שהכנת?

adibenbasat
29-10-2011, 22:16:06
עבודה מדהימה. בדיוק חיפשתי שידרוג לכאן הנסע הקדמי שלי ל SU34
כמה שוקל המכלול שהכנת?

המשקל של המכלול בסיני הוא 54גרם, התוספת היחדה שהוספתי היא הלוקר עם הזרע מפליז שזה אולי תוספת של 10-15גרם.. אני משאר,
לא שקלתי לפני ולא אחרי, כמובן שהציר ששמתי משמש במקום המוט שאמור להכנס בכול מקרה לסרוו אז אני לא לוקח אותו בחשבון..
אז הערכה גסה: בערך 70גרם.

razor1
29-10-2011, 23:08:19
סתם שאלה לא קשורה,
יש שם למשטח עבודה הירוק הזה עם המשבצות?

haimgil
30-10-2011, 00:03:30
כן ."פרייר" מי שקונה את זה.סתם שטויות.

haimgil
30-10-2011, 00:08:40
אדי תיבדוק מה קורה שמקזזים ימינה או שמאלה ותבדוק בסגירה ,תתחיל בקטנה.יש סבירות שהגלגל יזוז הצידה ויתקע בדפנות.תיבדוק הכול.

haimgil
30-10-2011, 00:12:07
הייתי ממליץ גם לעשות מן אומגה קטנה על הפושורד שמתחבר לסרוו שישמש לספיגה של תזוזה חזקה או פגיעה או סגירה בעייתית

adibenbasat
30-10-2011, 00:41:21
חיים, המנגנון עובד טוב, הוא בנוי בצורה כזו שגם אם הוא זז (נגיד בקיזוז), הפתיחה מחזירה אותו למקום,
הוא לא יכול להתקע, הגלגל טכנית לא יכול להסתובב כשהמכלול סגור, אין לי איתו בעיות טכניות הסר דאגה מליבך.

והמשטח הירוק הזה מאוד שימושי, זה משטח חיתוך (ליפנית או סקלפל), כאשר לא נוצרים בו חריצים,
מבלבד זה הוא מחולק לריבועים בגודל 1ס"מ ומאוד נוח לעבור עם מדידות עליו במקום סרגל או מד זוית,
מי שחותך סטנסילים (שבלונות), בעיקר בחיתוך עקומות- אין משטח שמשתוו לו.

razor1
30-10-2011, 00:43:51
יש שם למשטח הזה? או שפשוט נקרא משטח חיתוך?
איפה ניתן לרכוש כזה?

adibenbasat
30-10-2011, 01:04:15
יש שם למשטח הזה? או שפשוט נקרא משטח חיתוך?
איפה ניתן לרכוש כזה?

עד כמה שזכור לי יש לו שם משלו, אבל מ"שטח חיתוך ירוק" זה מאוד ברור, יש בחנויות יצירה, ארטא ושות',
יש גם בסיני, (לא במלאי), לא יודע אם משתלם להזמין ולא לקנות בארץ סביב ה-40ש"ח+- תלוי בגודל,
מחזיק שנים וסופג אלפי חיתוכים.

זה מהסיני: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13016__Hobby_Cutting_mat.html

ofir181
30-10-2011, 01:50:26
עדי אתה אומר שרק הסרוולס של הקידמי ביחד עם הכן נסע שוקל 50-60 גרם --ז"א שלכל הטיסן זה מוסיף בעירך 180 גרם ....

אני חשבתי להזמין את הסרוולס הזה לטיסן שלי אבל זה נשמע כבדדדדדדדדד לטיסן 70 מ"מ...

gal
30-10-2011, 09:06:21
ל 70 ממ תזמין תקטנים יותר

adibenbasat
30-10-2011, 11:59:57
עדי אתה אומר שרק הסרוולס של הקידמי ביחד עם הכן נסע שוקל 50-60 גרם --ז"א שלכל הטיסן זה מוסיף בעירך 180 גרם ....

אני חשבתי להזמין את הסרוולס הזה לטיסן שלי אבל זה נשמע כבדדדדדדדדד לטיסן 70 מ"מ...

אדי (א):mad:
אופיר, להוק שלך (או הטיסן 70ממ שיש לך) זה לא מתאים כבד ומסיבי מידי, זה מיועד ל-MB שלי (90מ"מ).
כמו שגל כתב לך, יש סרוולסים קטנים יותר, דווקא למידות שלך יש, לגדולים יותר זו הבעיה.
:):):)

DarZeelon
30-10-2011, 12:45:15
זה לא 'סֶרְבוֹלֶס'. זה כן-נסע מתכנס עם סרבו אינטגרלי.

bop999
30-10-2011, 15:36:31
זה לא 'סֶרְבוֹלֶס'. זה כן-נסע מתכנס עם סרבו אינטגרלי.

תראה עם אני שם?.אתה עושה אולי שיעורים פרטיים בלשון?

DarZeelon
30-10-2011, 15:54:35
כמה אתה משלם?!

זה לא קשור ללשון.
לכל אחת מיחידות כן-הנסע מסוג זה, יש סרבו עצמאי בתוכה. ולכן כל יחידה פועלת לבדה, מבלי שיהיה צורך בסרבו חיצוני נפרד.
לרוב, כשכן-הנסע משתמש בסרבו חיצוני, מדובר בפריט מיוחד עתיר-כוח, שזרועו מסתובבת ב-180° ממצב פרוס למצב מכונס; וחזרה.

זה מוכר בענף כ-Retract servo.

אפשרות נוספת היא הפעלה בלחץ-אוויר, כמו במערכות של Rohm-Air ושל Spring-Air.

adibenbasat
30-10-2011, 18:07:47
תגיד דר,
מה אתה אומר על ה-כן-נסע מתכנס עם סרבו אינטגרלי שלי?:confused:

haimgil
30-10-2011, 21:36:34
:Dדר האיכר שכולנו מבינים אחד את השני,אישית לא אוהב את המילה מתכנס.זה מזכיר לי את הנקודות הרעות של דרימר

ofir181
30-10-2011, 22:02:08
שלא תחשבו שדר מתקן רק אותכם ...

גם אני חטאתי בלשוני פעמים מספר וזכיתי לתיקון

אדי .......תשנה תusername שלך ל edi.....

gal
30-10-2011, 22:50:15
ובלינק הזה (http://m.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1336449&page=104) יש עוד דרך מענינת לעשות את זה

adibenbasat
30-10-2011, 23:05:50
שלא תחשבו שדר מתקן רק אותכם ...

גם אני חטאתי בלשוני פעמים מספר וזכיתי לתיקון

אדי .......תשנה תusername שלך ל edi.....

השם שלי הוא אדי כמו עדי רק עם דגש על ה-א', כמו א-די.
לא אדי כמו EDDIE.
יש לי טעויות כתיב מידי פעם אבל את השם שלי אני יודע לכתוב..תאמין לי אפילו באנגלית.

גל, המנגנון בלינק מתאים לפולפול בלבד, זה שאני עשיתי מתאים לפושרוד, שניהם טובים השאלה מה כול אחד מעדיף או מתאים לצרכים שלו.
אישית, באופן כללי אני לא אוהב את השיטה הזו "פולפול".

haimgil
30-10-2011, 23:06:33
ובלינק הזה (http://m.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1336449&page=104) יש עוד דרך מענינת לעשות את זה
זאת שיטת הפולפול.

DarZeelon
30-10-2011, 23:46:46
תגיד דר,
מה אתה אומר על ה-כן-נסע המתכנס עם סרבו אינטגרלי שלי?:confused:

איני יודע, אדי. לא ראיתי אותו, אבל אני יודע שעל שלי אנ'לא נוסע...

וכמו בגרמנית, התחלנו לחבר כל שתי מילים למילה אחת...
את כלב הפיט-בול (http://en.wikipedia.org/wiki/Pit_bull), הפכנו לרָפֶר 'פיטבול' (http://en.wikipedia.org/wiki/Pitbull_(rapper))...
...ובאופן דומה, מערכת משוך-משוך, פּוּל-פּוּל באנגלית, הפכו פה בפורום ל-'פולפול'... צריך רק להחליף את אותיות ה-'פ' באותיות 'ב'; ותהיה לנו 'ציפור'...

יש על זה שיר של גידי גוב; קצת שונה מבן-בסט של אוליארצ'יק; אבל יש להם מוטיב אחד משותף...:rolleyes:

haimgil
31-10-2011, 18:10:06
איני יודע, אדי. לא ראיתי אותו, אבל אני יודע שעל שלי אנ'לא נוסע...

וכמו בגרמנית, התחלנו לחבר כל שתי מילים למילה אחת...
את כלב הפיט-בול (http://en.wikipedia.org/wiki/Pit_bull), הפכנו לרָפֶר 'פיטבול' (http://en.wikipedia.org/wiki/Pitbull_(rapper))...
...ובאופן דומה, מערכת משוך-משוך, פּוּל-פּוּל באנגלית, הפכו פה בפורום ל-'פולפול'... צריך רק להחליף את אותיות ה-'פ' באותיות 'ב'; ותהיה לנו 'ציפור'...

יש על זה שיר של גידי גוב; קצת שונה מבן-בסט של אוליארצ'יק; אבל יש להם מוטיב אחד משותף...:rolleyes:

תקים מחאה בפייסבוק ,אני הראשון שנרשם:D
תגיד את האמת דר אתה משועמם,עזוב אותך שטויות.בחיים צריך להתרגל לשינויים.אורך החיים משתנה כך גם השפה.אין הרבה מה לעשות.

DarZeelon
31-10-2011, 18:47:59
אז זהו, גיל.

שפה משתנה לאורך עשרות ומאות שנים; לא מהיום למחר.

לאחר שבמשך 45 שנות קיום של המדינה, השפה השתמרה וכמעט שלא השתנתה, מלבד הוספת מילים עבריות למילים לועזיות...
האקדמיה קבעה אותן.

עכשיו, כל 'קאקר' (גם כאלה שלא מבינים מהחיים שלהם, או לועזית), קובע מושגים, ניבים ומילים חדשות; כל יום שני וחמישי.

אם תעלם ל-10 שנים, כשתחזור לא תבין מה מדברים אליך. שינויים צריכים להיות הדרגתיים.
אני בין עבודות. אז כן, אולי אני באמת קצת משועמם.

ZigiStar
31-10-2011, 23:23:29
עכשיו, כל 'קאקר' (גם כאלה שלא מבינים מהחיים שלהם, או לועזית), קובע מושגים, ניבים ומילים חדשות; כל יום שני וחמישי.

גדול!!! :D :D :D מה שנקרא, ללא מילים...

haimgil
31-10-2011, 23:40:22
גדול!!! :D :D :D
מה גדול בזה?,אם בנאדם המציא מילה אז הוא קאקר.מה צריך להיות אבשלום קור בשביל להמציא מילה או סלאנג.זכותי וזכות כל אחד לבטא את עצמו איך שהוא רוצה.ודרך אגב אני אוהב להגיד מתקפל ולא מיתכנס.אז יאלה ....

DarZeelon
01-11-2011, 12:00:15
חיים,

הבעייה עם המילה שהקאקער המציא, היא שרק הוא ואולי 2-3 חברים ובני משפחה, מכירים אותה ואת משמעותה.
(אם המילה תאומץ ע"י האקדמיה, או כל העם, הוא כבר לא יהיה קאקער, אלא 'בלשן'...)

אם הוא יאמר לך את המילה, אתה לא תבין אותה... האם אתה עדיין תומך?

דמיין לעצמך מטוס מתנפח... לאחר שמוציאים את האוויר מתוכו, הוא מתקפל וגם כן-הנסע שלו מתקפל...
אתה לא 'אוהב' להגיד 'מתקפל'. פשוט, עד היום לא הכרת את האפשרות הנכונה והמונח השגוי הוטמע בשפה העילגת של רובנו... גם אצלך!

לעולם לא מאוחר מדי לתקן טעות!

haimgil
01-11-2011, 21:44:00
דר בחיית עזוב אותנו שטויות,להגיד מתכנס זה כמו להגיד לבנאדם שהוא גיי:D,מתקפל זה שפה שכולם מבינים ולכן המטרה הושגה.אתה צודק לגבי ההטמעה וכו' אבל... .