PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית FunCub - בעיה..

דורי סער
12-11-2011, 19:50:50
שלום לכולם!
התבלבלתי בחיבור של מוט המאזנות לכנף. כלומר, הייתי צריך להכניס את המוט הגדול והתבלבלתי.. מצורפות תמונות.. יש למישהו רעיון איך אני ממיס את ה CA ומצליח לשחרר את המוט הקטן מהתושבת??
אגב הבנתי שיש חומר Debonder שאולי יכול לפתור את זה?? יש למישהו נסיון עם החומר הזה??

תודה לכל העוזרים..!

5707657077

wind556
12-11-2011, 23:11:12
תנסה אצטון. מנסיוני הוא יותר טוב מכל הפטנטים. רק תבדוק שהאצטון לא פוגע במשהו אחר בדרך.
אני כבר פתחתי עם אצטון חיבורים בלתי אפשריים, בעוד החומר המקורי לפתיחה לא עשה כלום

דורי סער
13-11-2011, 10:10:48
תנסה אצטון. מנסיוני הוא יותר טוב מכל הפטנטים. רק תבדוק שהאצטון לא פוגע במשהו אחר בדרך.
אני כבר פתחתי עם אצטון חיבורים בלתי אפשריים, בעוד החומר המקורי לפתיחה לא עשה כלום

ניסיתי.. לצערי לא צלח..
יש עוד פתרון???

wind556
13-11-2011, 11:41:09
אצטון משחרר דבק CA
אם לא צלח, עשית משהו לא כראוי
אני לא מכיר חומר יותר טוב מזה למטרה הזאת

עמרי רז
13-11-2011, 12:06:08
לאצטון יהיה קשה לחלחל לחלקים הפנימיים ולפרק את הקשרים של הדבק,
המוט נראה פחות חשוב, אם אתה יכול להשיג בחנות טיסנים מוט חלופי או באותו קוטר
חתוך את המוט בקו התושבת המודבקת, קדח במדיוק את החלק שדבוק בפנים
והכנס מוט חדש במידה הרצויה
כך אני הייתי עושה :)

Boogle
14-11-2011, 00:39:58
לך לאחת החנויות המשווקות פאן קאב, שלם להם מחיר מתועב וקנה שני פריטים כאלו חדשים.

הממיס של CA הוא ניטרומתאן, הבעיה שהוא צריך שטח פנים של דבק לפעול, ואין לך פה כי הצינורות מותאמים בקוטרם. בכל מקרה בעת פרוק תשמיד לפחות את אחד החלקים כך שדי אבוד לך.

עוד אפשרות היא : נסה למצוא מישהו עם פאן קאב מרוסק (נדיר) וקנה ממנו את הגוויה...

המממ... בעצם , אין לך מה להפסיד, יש מצב שהפלסטיק והפיבר עמידים לטמפרטורה יותר מהCA, נסה לשים את המוט במקפיא לכמה שעות (או שתקנה גוש קרח יבש ותניח על המוט) וכשתוציא נסה לסובב את הקורה סביב צירה כאילו אתה מבריג בורג החוצה.
אם זה לא יעזור - שעה לפחות בתנור מחומם ל100 מעלות (ולא יותר) עם קצת תקווה אולי הדבק יחלש לפני הפלסטיק. תזהר לא לעוות את הפלסטיק כי הוא גם יתרכך.

avimag
15-11-2011, 10:24:07
בוקר טוב

כאשר אני מהדק את שני ברגי הפלסטיק לחיבור הכנפיים לגוף , נוצר הפרש גובה בקו החיבור בין שתי הכנפיים .

זה יותר מפריע לי אסתטית , כי הטיסן טס מאוזן גם כך .

יש דרך לשיפור ?

תודה ,אבי .

DarZeelon
15-11-2011, 10:57:54
דורי,

לעולם אל תדביק כלום, לפני שתעשה קודם הרכבת נסיון מלאה...

מישהו אחר פה כתב בלוגו שלו "מדוד 10 פעמים, חתוך פעם אחת..." עכשיו, אני בטוח שאתה יכול להבין למה...

אייל שפירא
15-11-2011, 11:01:13
בוקר טוב

כאשר אני מהדק את שני ברגי הפלסטיק לחיבור הכנפיים לגוף , נוצר הפרש גובה בקו החיבור בין שתי הכנפיים .

זה יותר מפריע לי אסתטית , כי הטיסן טס מאוזן גם כך .

יש דרך לשיפור ?

תודה ,אבי .

זה ככה גם אצלי
זה בגלל ההדבקה של צינורות הפיברגלס לכנף. לדעתי אין איך לתקן את זה, וגם אין צורך.

3Dor.b
15-11-2011, 11:30:10
היי דורי,
תפוס את המוט עם פלייר מצד אחד ואת החלק השני עם פלייה מצד שני, קח מצית חמם מעט ממש בעדינות אבל את הפלסטיק שבתוכו נמצא הדבק המהיר ובזמן שאתה עושה את זה תמשוך אותה החוצה בעזרת הפלייר, כלומר כשתחמם את הדבק הוא יתחיל להחלש ולהפוך לגמיש וכשיהיה מספיק חלש בזמן שתמשוך אותו חזק עם הפלייר הוא ישלף החוצה.

דור

T_A
15-11-2011, 12:09:09
קרה לי אותו דבר כאשר אני הרכבתי, לא כי הדבקתי את הצינור אלא כי חלחל ממש ממש קצת דבר מהצד השני שהדבקתי לכנף.
בקיצור הממש ממש טיפה דבק הזה לקח לי שעתיים כדי להוציא את המוט עם ג'אבקות וסיבובים

דורי סער
16-11-2011, 21:36:20
דורי,

לעולם אל תדביק כלום, לפני שתעשה קודם הרכבת נסיון מלאה...

מישהו אחר פה כתב בלוגו שלו "מדוד 10 פעמים, חתוך פעם אחת..." עכשיו, אני בטוח שאתה יכול להבין למה...

זה הלקח המרכזי :)
אשתדל!

דורי סער
16-11-2011, 21:37:04
היי דורי,
תפוס את המוט עם פלייר מצד אחד ואת החלק השני עם פלייה מצד שני, קח מצית חמם מעט ממש בעדינות אבל את הפלסטיק שבתוכו נמצא הדבק המהיר ובזמן שאתה עושה את זה תמשוך אותה החוצה בעזרת הפלייר, כלומר כשתחמם את הדבק הוא יתחיל להחלש ולהפוך לגמיש וכשיהיה מספיק חלש בזמן שתמשוך אותו חזק עם הפלייר הוא ישלף החוצה.

דור

דור אתה מתכוון לחמם את התושבת?? היא לא תמס?