PDA

צפייה בגרסה מלאה : שימוש ב LIPO ב DX7- וולטאג' רצוי

Pika007
17-11-2011, 01:27:30
לילה טוב לכולם, אם מישהו פה עוד ער.
לאחרונה נמאס לי מהניקל המעצבנת ב DX7 שלי, שאם אני שוכח לטעון אותה ערב לפני ו/או משאיר אותה ללא טעינה שבועיים פורקת את עצמה המון, אז הזמנתי סוללת ליפו.
ואם להיות ספציפי, את זו-
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6955__ZIPPY_Flightmax_2500mAh_Transmitter_Pack_F utaba_JR_.html
(רציתי את הריינו 2620, אבל היא כבר מעל חודש שלא במלאי, ואלוהים יודע מתי תהיה.)
חיפשתי קצת בגוגל לגבי החלפה של הסוללה ב DX7, ומצאתי הרבה הפחדות מצד ספקטרום, נוסח "אל תכניס לשם LIPO, השלט שלך ישרף, יתפוצץ, אמא שלך תיפול במדרגות ותשבור את הרגל, והכלב שלך ידרס למרות שאין לך כלב"
האם יש שחר לדברים האלו?
מן הסתם, הוולטאג' של סוללת ליפו גבוה יותר בטעינה מלאה (ניקל= בערך 11.6, ליפו= בערך 12.7 אם זכור לי נכון)
האם יש סיכון כלשהו למשדר בגלל הוולטאג' הגבוה יותר? ואם כן, מה עושים כל משתמשי הליפו ב DX7 שלא החליפו רגולטור בשלט? טוענים מראש לוולטאג' נמוך או משהו?
החבילה פה בדואר, ולפני שאני תוקע את הסוללה בשלט מחר הייתי מעדיף להיות קצת חכם יותר ולמנוע נזק אפשרי.
תודה מראש לעונים.

guyro
17-11-2011, 06:16:31
לא אין שום בעיה, אתה תראה חיווי של 12.5 וולט שהסוללה טעונה, רק להטעין אותה מחוץ למשדר...זה חשוב!

wind556
17-11-2011, 10:28:33
יש לי על המשדר ליפו כבר יותר משנתיים
שום בעייה, פשוט עונג
הדבר היחיד שאסור לעשות, זה לשכוח את השלט דולק, זה יגרור נזק

Pika007
17-11-2011, 22:05:49
תודה על ההרגעה, עכשיו רק נותר לחכות שבחיפה יחליטו להעביר כבר את החבילה שלי לסניף פה, היא שם מה 14 לחודש, כנראה נעים לה שם ולא רוצה לצאת לקור.... וזו אפילו לא חבילה בגובה שחייב במיסים.