PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות! מטען HobbyKing ECO6-10 200W 10A 6S נשרף !!

yossis
18-11-2011, 13:40:09
בפעם הראשונה שחיברתי את המטען לספק אני מגדיר לו לעבוד מול 6 תאים 5A.
מתחיל את הטעינה וההופפפפ שום דבר לא עובד פתאום !!!! WTF !!!!

מנסה שוב...מחבר,מגדיר ופתאום עשן יוצא מהמטען !
:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

מכבה הכל ולא מנסה לחבר שוב ;)

מתקשר לחבר לספר לו שהמטען שקנינו הוא חרא !
והנה הוא מספר לי שגם לו נשרף ....מה יהיה ?

יוסי

Scooter007
18-11-2011, 14:17:24
עם איזה ספק עבדת?

בפעם הראשונה שחיברתי את המטען לספק אני מגדיר לו לעבוד מול 6 תאים 5A.
מתחיל את הטעינה וההופפפפ שום דבר לא עובד פתאום !!!! WTF !!!!

מנסה שוב...מחבר,מגדיר ופתאום עשן יוצא מהמטען !
:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

מכבה הכל ולא מנסה לחבר שוב ;)

מתקשר לחבר לספר לו שהמטען שקנינו הוא חרא !
והנה הוא מספר לי שגם לו נשרף ....מה יהיה ?

יוסי

michaelgl
18-11-2011, 14:25:51
גם אני פעם ראשונה שחיברתי אותו נתתי לו זרם גבוהה לשש תאים
תוך כמה שניות הרגשתי ריח שרוף וכיביתי אותו (4 אמפר)
לאחר כמה טעינות של 3 תאים בזרמים נמוכים טענתי שוב אותו בזרם של כ5 אמפר
והכל היה בסדר, כנראה יש רכיב שם שאסור להשתמש בו על הפעם הראשונה בזרמים גבוהים..

michaelgl
18-11-2011, 14:26:25
אם תפתח אותו ותראה איזה רכיב נשרף אודה לך מאוד!

yossis
18-11-2011, 14:43:22
עם איזה ספק עבדת?
ספק כח של מחשב 480W שעבד תקין ועובד תקין !

yossis
18-11-2011, 14:44:09
אם תפתח אותו ותראה איזה רכיב נשרף אודה לך מאוד!

הייתי פותח בשמחה אבל פתחתי RMA והוא ארוז ומוכן למשלוח לסיני בחזרה.

michaelgl
18-11-2011, 16:21:26
אם תפתח ותצלם בלי לקרוע כלום לא תהרוס את האחריות ;)

nirozen
20-11-2011, 00:11:52
יש לי את המטען הנ"ל כבר בערך חודשיים ואני יכול לספר לך שכשאני יורד לשטח הוא לא נח לרגע. סוללה אחרי סוללה אחרי סוללה. אומנם מדובר בסוללות ליפו 3 תאים אבל הטעינה מתבצעת תמיד על המקסימום (10A). בנתיים בהחלט עושה את העבודה. הייתי מנחש שאתה משתמש אולי בזרם כניסה קצת בעייתי . תחפש את האותיות הקטנות על הספק ותראה כמה באמת הוא מפיק. אני אישית בשביל לא להכנס לפלונטרים כאלה גם כשאני בבית אני תמיד מטעין על מתח מצבר של הרכב שלי .שם בטוח אין לי בעיות של זרם כניסה

michaelgl
20-11-2011, 00:18:34
"זרם כניסה" לא ישרוף מטען, המטען ימשוך כמה זרם שהוא צריך.

giliav
20-11-2011, 06:20:35
קרה לי בעבר עם מטען אקו 8 שלהם. הסתבר שהבננות של הסוללה נגעו זו בזו. פתחתי והחלפתי שם נגד שמנמנן שכל תפקידו הוא להשרף בעומס או קצר. החשמלאי המקומי מכר לי חליםי ב5₪ והסביר שזה ״נגד נתיך״. אולי מדובר במקרה דומה?

yossis
20-11-2011, 09:01:34
קרה לי בעבר עם מטען אקו 8 שלהם. הסתבר שהבננות של הסוללה נגעו זו בזו. פתחתי והחלפתי שם נגד שמנמנן שכל תפקידו הוא להשרף בעומס או קצר. החשמלאי המקומי מכר לי חליםי ב5₪ והסביר שזה ״נגד נתיך״. אולי מדובר במקרה דומה?

בננות של הסוללה?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

danoneyal
20-11-2011, 12:19:21
"זרם כניסה" לא ישרוף מטען, המטען ימשוך כמה זרם שהוא צריך.
+1
ספק לא דוחף הוא מספק ... כמה שדורשים ממנו .

danoneyal
20-11-2011, 12:20:42
קרה לי בעבר עם מטען אקו 8 שלהם. הסתבר שהבננות של הסוללה נגעו זו בזו. פתחתי והחלפתי שם נגד שמנמנן שכל תפקידו הוא להשרף בעומס או קצר. החשמלאי המקומי מכר לי חליםי ב5₪ והסביר שזה ״נגד נתיך״. אולי מדובר במקרה דומה
?
ידידי אם הבננות של הסוללות היו נוגעות זו בזו חלילה היה לך קצר ושריפה באופן ודאי , אולי אתה מתכוון למשהוא אחר

giliav
20-11-2011, 12:32:40
בננות של הסוללה?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

כן - הכוונה למחברי תנין שביציאה של המטען (בזמנו היו לי שם שתי תנינים).

paylot
20-11-2011, 18:29:05
גם לי קרה אותו דבר פשוט לא מתאים לעבודה בזרמים גבוהים ובאשר לתגובת NIROZEN גם אצלי עבד כמו שעון לסוללות 3 תאים וברגע שטענתי סוללה 6 תאים ב 10 אמפר פשוט בי בי בי בי התפוצץ קבל כניסה וכמה רכיבים ,ויש לי ספק כח מצויין 12A 14V מתח DC מיוצב למבינים ,שורה תחתונה מוצר ללא בקרת איכות זבל סיני מאלתר

michaelgl
21-11-2011, 09:22:10
גם לי קרה אותו דבר פשוט לא מתאים לעבודה בזרמים גבוהים ובאשר לתגובת NIROZEN גם אצלי עבד כמו שעון לסוללות 3 תאים וברגע שטענתי סוללה 6 תאים ב 10 אמפר פשוט בי בי בי בי התפוצץ קבל כניסה וכמה רכיבים ,ויש לי ספק כח מצויין 12A 14V מתח DC מיוצב למבינים ,שורה תחתונה מוצר ללא בקרת איכות זבל סיני מאלתר

כשאתה טוען סוללה שש תאים בעשר אמפר, המטען ימשוך מספק 14 וולט לפחות לפחות 15.85 אמפר!
וזה עוד בהנחה והמטען שלך אידאלי.
הספק שלך 12 אמפר ומשהו שם לא החזיק כזה מתח בכזה זרם.

michaelgl
21-11-2011, 09:30:25
אם כי אני מסכים עם הקביעה שזה מוצר סיני, אל תשכח שהוא עלה 30$ וזה הכי זול שיש.

nirozen
24-11-2011, 21:39:37

תסלח לי חבר יקר אבל אתה פשוט מצדיק אותי. שוב מקרה של מטען שנשרף מזרם כניסה נמוך. כשאתה מטעין סוללת 6 תאים ב 10 אמפר אתה דורש מהמטען להפיק במוצא 22.2x10 = 222 watt ואתה מצפה מספק של 14x12=168 watt להפיק את זה במוצא??? חסר לך 54 watt בשביל להגיע לזרם מוצא .
ושלא נדבר על ההפסדים בדרך עד שזה מגיע לסוללה !!

לסיכום אחלה מטען עם אחלה ספק . שוב אזכיר את המצבר ברכב בעל יכולת פיק של 10000 וואט!!!

alex1312
24-11-2011, 21:45:44
אפשר לטעון 6 תאים רק על אמפר ב 30 אחוז פחות מהקיבולת של הסוללה ואז לא יקרה כלום אין מה למהר גם שומר על אורך החיים של הסוללה

yossis
18-12-2011, 14:11:28
משהו יכול להסביר לי בבקשה איך זה יכול להיות ?
זה המייל שקיבלתי מהם היום.
את הזיכוי שלי כבר קיבלתי !!! אבל איך הם אומרים שהמטען נבדק ונמצא תקין !!! ? ? ?
לא מעניין אותי ה 30$ המסכנים האלה !! העובדה שראיתי עשן יוצא לי מהמטען זה מה שהפחיד אותי !!!!
אני מקווה שאחד מהחברה פה לא יקבל את המטען שאני קיבלתי ! :o

Hi Yossi ,

Thanks for your patience and cooperation. Our warranty department tested the item that it works properly and we never saw smoke. The item is brand new with all accessories but packaging missing. We have issued credits $31.49 with 10% restocking fee to your account.Please check your bonus points for updates. You may apply the points to your next purchase.

Please feel free to contact us if you have any questions.Wish you a Merry Christmas.

ofir181
18-12-2011, 14:27:52
לי היה בדיוק את אותו מקרה שאתה מתאר ..ולפני שבוע שלחתי להם תמטען בחזרה...

eli-f
18-12-2011, 14:42:03
למה קונים את המטען הזה?
זה כבר הפעם ה 110 שזה קורה.
לא לקנות.
עדיף את ה 106B+

danoneyal
18-12-2011, 16:56:08
הי יוסי
מה ציפית שיגידו , "כן אנחנו יודעים שאנחנו מוכרים חרא של מטען במחיר זול ומרכיב אותו ילד סיני בן 10 , אנחנו מצטערים בפעם הבאה תקנה מטען יקר יותר ולא יהיו לך בעיות " :p
כחברה הם חייבים לעמוד מאחורי המוצרים שלהם אחרת הם לא ימכרו
אני בטוח שיש כמה מטענים שגם עובדים , אבל כמות התקלות לא שווה את המחיר הזול,
חבר טוב שלי גם רכש את המטען אומנם הוא לא נשרף לו אבל הוא מזייף בערכים בצורה קיצונית- הוא גם קיבל החזר כספי על המטען

משהו יכול להסביר לי בבקשה איך זה יכול להיות ?
זה המייל שקיבלתי מהם היום.
את הזיכוי שלי כבר קיבלתי !!! אבל איך הם אומרים שהמטען נבדק ונמצא תקין !!! ? ? ?
לא מעניין אותי ה 30$ המסכנים האלה !! העובדה שראיתי עשן יוצא לי מהמטען זה מה שהפחיד אותי !!!!
אני מקווה שאחד מהחברה פה לא יקבל את המטען שאני קיבלתי ! :o

Hi Yossi ,

Thanks for your patience and cooperation. Our warranty department tested the item that it works properly and we never saw smoke. The item is brand new with all accessories but packaging missing. We have issued credits $31.49 with 10% restocking fee to your account.Please check your bonus points for updates. You may apply the points to your next purchase.

Please feel free to contact us if you have any questions.Wish you a Merry Christmas.

Friman
18-12-2011, 18:58:05
הי יוסי
מה ציפית שיגידו , "כן אנחנו יודעים שאנחנו מוכרים חרא של מטען במחיר זול ומרכיב אותו ילד סיני בן 10 , אנחנו מצטערים בפעם הבאה תקנה מטען יקר יותר ולא יהיו לך בעיות " :p
כחברה הם חייבים לעמוד מאחורי המוצרים שלהם אחרת הם לא ימכרו
אני בטוח שיש כמה מטענים שגם עובדים , אבל כמות התקלות לא שווה את המחיר הזול
היי אייל
אני לא מכיר ספציפית את המטען הזה אבל אני חושב שהאמירה שלך קצת גורפת מדי לגבי תוצריהם של ילדי סין (שלא יפטרו לנו ילד שחס וחלילה על מצפונינו ייאלץ ללכת לבי״ס ;)... סתם, לא מצחיק, בת׳כלס)
לי יש את הטורניג׳י A-6-10 200w, שלהבנתי הוא אחיו התאום מאבא חורג של המטען שבכותרת, והוא עובד נהדר. אני מטעין איתו סוללות 6 תאים ו2 תאים (זה מה שיש לי כרגע) והוא לא מוציא עשן, לא מתחמם ודי מדייק בבלאנסים. עכשיו, חוות הדעת שלי באמת זניחה כי אני בסה״כ משתמש בו כמה חודשים, לא יותר מ50-60 טעינות, אבל יש פה עוד רבים וטובים בפורום שמשתמשים בו תקופות ארוכות יותר ורק משבחים אותו ממה שאני שומע.

michaelgl
18-12-2011, 18:58:25
המטען הזה אצלי
לא מודד טוב את תא מספר שש כמו שצריך
כמו כן בבאלנס הוא טוען עד לרמת 4.18~4.19 (המתכנת של התוכנה ידע שהמטען חרא והשאיר מקדם ביטחון)

ועל כן, המטען יכול לשמש רק לטעינה בשטח של סוללות גדולות
וזאת בהנחה והוא לא ישרף לפני..

AMIR
18-12-2011, 19:07:52
תסלח לי חבר יקר אבל אתה פשוט מצדיק אותי. שוב מקרה של מטען שנשרף מזרם כניסה נמוך. כשאתה מטעין סוללת 6 תאים ב 10 אמפר אתה דורש מהמטען להפיק במוצא 22.2x10 = 222 watt ואתה מצפה מספק של 14x12=168 watt להפיק את זה במוצא??? חסר לך 54 watt בשביל להגיע לזרם מוצא .
ושלא נדבר על ההפסדים בדרך עד שזה מגיע לסוללה !!

לסיכום אחלה מטען עם אחלה ספק . שוב אזכיר את המצבר ברכב בעל יכולת פיק של 10000 וואט!!!

ידידי, במקרה שאתה מתאר הרכיב היחידי שישרף פה הוא הספק כח!!!
המטען יצרוך מהספק את הזרם המקסימלי שהספק יתן! ולכן אם הספק
לא יכול לספק למטען 5A לצורך העניין מי שיתחמם וישרף אלו דווקא רכיבי
ההספק של הספק!!! ולא המטען!
אגב אם תרצה שיעור באלקטרוניקה פשוטה יהיה לי לעונג, כי מה שכתבת קצת צרם לי לעיניים!

באשר למטענים הסיניים, רכשתם מטען ב30 דולר , למה ציפיתם?! לרכיבי הספק
איכותיים???? הרי ידוע שבסין בקרת האיכות מתחילה ונגמרת בהדבקת המדבקה לבדיקה
וגם לא תמיד...

Friman
18-12-2011, 19:15:56
המטען הזה אצלי
לא מודד טוב את תא מספר שש כמו שצריך
כמו כן בבאלנס הוא טוען עד לרמת 4.18~4.19 (המתכנת של התוכנה ידע שהמטען חרא והשאיר מקדם ביטחון)

ועל כן, המטען יכול לשמש רק לטעינה בשטח של סוללות גדולות
וזאת בהנחה והוא לא ישרף לפני..
זה של הובי קינג שבכותרת או זה של טורניג׳י שכתבתי עליו?

jhonatan rubin
21-12-2011, 00:08:01
בנוגע למטען ECO 6 במהלך טעינה מרכב מונע הוא רושם control error וחבר שלי מטעין במקביל לאותו רכב עם אוטו מטען זה בסדר יש למישהו מושג מה הבעיה?
יש לציין שעם ספק כוח הוא עובד סבבה כמו כן גם בחיבור למצבר ללא הנעה... רעיונות?

michaelgl
21-12-2011, 10:27:07
המטען שלך אקולוגי, הוא לא רוצה שהמנוע יזהם את האוויר בשביל לטעון,
הוא רוצה להיות ירוק

nirozen
22-12-2011, 21:49:44
ידידי, במקרה שאתה מתאר הרכיב היחידי שישרף פה הוא הספק כח!!!
המטען יצרוך מהספק את הזרם המקסימלי שהספק יתן! ולכן אם הספק
לא יכול לספק למטען 5A לצורך העניין מי שיתחמם וישרף אלו דווקא רכיבי
ההספק של הספק!!! ולא המטען!
אגב אם תרצה שיעור באלקטרוניקה פשוטה יהיה לי לעונג, כי מה שכתבת קצת צרם לי לעיניים!

וואוו הפעם הגזמת לגמרי.. שיעור באלקטרוניקה?? אתה??

מיכאל אני בכלל לא מתווכח. אפילו ביקשתי סליחה לפני שסטרתי אותך.אני סך הכל חבר חדש בפורום עם "קצת" ידע בחשמל
ועכשיו לענייננו אנו:
1.כשספק ac/dc מגיע לקצה היכולת שלו הרבה לפני שהוא נשרף הוא מתחיל לאבד את יציבות המתח ומה שקורה זה שמתקבל לך ביציאה switching במקום זרם ישר ואז הצרכן מתחיל לקבל פעם כן פעם לא בקצב מוערך של 15\20 הרץ ,מה שגורם למטען לאבד שפיות.כשזה קורה אתה יכול להגריל מי ישרף ראשון. העניין זה שבספק כוח יש פחות רכיבים רגישים מאשר במטען אז תמיד המטען הוא זה שישרף ראשון. ואז ברגע הנתון הזה כשהעשן מתחיל לעלות הספק ינשום לרווחה ויגיד תודה לסינים שיצרו מטען חלש ממנו
2. מצבר עופרת סידן הוא לינארי בירידת מתח שלו כך שאין שום switching כשהוא עומד להגמר או כל דבר אחר.אני מטעין עם מצבר נפרד עד שרשום לי על המסך "input voltage error" ואז אני מטעין אותו שוב לקראת עוד שבת במנחת.
3. לפני שבועיים קניתי מתאם משני סוללות 3 תאים ל6 תאים והתחלתי לעבוד עם המטען על טעינת שני סוללות במקביל על 9A. לא נשרף ולא נעליים
4.. לא שולל את האפשרות שאולי הסיני שעבד לי על המטען בהרכבה אולי היה על סטרואידים שגרמו לו להפוך לגרמני באותו היום אז הרווחתי מטען טוב

michaelgl
22-12-2011, 23:30:40
מתי סטרת לי? :confused:

ולי יש את המטען של הוביקינג, לא אגיד שאני מרוצה ממנו 100%
אבל קיבלתי עליו זיכוי ועל כן יצא ששילמתי רק על המשלוח (ריפאונד חלקי)
ולכן אני מרוצה 95%