PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בין שני כיוונים לאחר SOLO PRO V2

amirj
20-11-2011, 14:41:51
היי :)
יש לי את הSOLO PRO V2 לא יותר מדי זמן, אבל אני כבר רוצה להתחיל לחשוב על השלב הבא, במיוחד לאור המבצעים הצפויים בסוף השבוע.
אני מתלבט בעיקר בין 2 כיוונים - להמשיך עם מסוקי MICRO מתקדמים יותר (לדוגמא 100/180 של NE או SR / 120 SR של EFLITE) או לעבור למסוק גדול יותר כבר, כמו למשל ה HONEE BEE KING למיניהם. התקציב הוא בערך 200$ כולל משלוח מחו'ל
אני יודע שזה תלוי בעיקר איפה אני רוצה לטיס - בתוך הבית או בחוץ, ואני די מוכן להתאים את עצמי למסוק כל עוד החוויה שווה את זה, אז זה לא ממש שיקול

ההתלבטות העיקרית שלי היא האם יש עוד הרבה שהמסוקים הקטנים כמו 120 SR או ה- 328 / 100 של NE יכולים ללמד אותי, והאם יש טעם בכלל ללכת עליהם? כלומר, כמה משתלם יהיה לקנות עוד מסוק קטן כזה ולא ללכת על משהו כבר גדול יותר?

כשאתם עונים אני אשמח אם גם תוסיפו המלצה למסוק ספציפי שהייתם בוחרים בו, כי אני לא ממש סגור על זה :)

תודה!

Friman
20-11-2011, 15:15:03
עדיף ללכת על מסוק גדול יותר.
מסוק מיקרו 6 ערוצים קשה בהרבה לשליטה ביחס לסולו פרו וגם ביחס למסוק 6 ערוצים גדולים יותר. מסוקים אלו מתאימים למטיסים עם נסיון מסויים ולא למתחיל מוחלט.
אני ממליץ אישית על הטי רקס 500E, המסוק שלי, איזון נהדר לטעמי בין איכות לעלות. יחד עם זאת מחיר הקומבו בלבד, ללא סוללות וללא חלפים וללא ציוד הקפי וללא משלוח, הוא סביב 435$. המחיר הראלי לסך הציוד הנדרש להתחלה כולל סוללות חלפים ומשלוח הוא סביב 800-850$. ועוד צריך להוסיף על זה רדיו. בקיצור זה לפחות פי 4 ממה שאתה מתכנן אז אני בספק כמה העצה שלי נותנת לך משהו בכלל...
לגבי האני בי, לא הטסתי אותם אבל יש לגביהם הצטברות של חוות דעת לא בשמיים. נחשבים מסוקים לא יציבים וקשים לשליטה. מצד שני הם נכנסים בתקציב שלך יחד עם רדיו מובנה בחבילה וכולי

amirj
20-11-2011, 15:38:50
ראיתי גם את המסוקים האלה, אבל חשבתי שזו קפיצה ממש ממש ענקית ממה שאני נמצא בו כרגע. יש משהו בין לבין?
לצורך העניין, הNE 100 3D באמת יהיה קשה יותר להטסה ממסוק 500?
ומה עם ה328 של NE? הוא עדיין 4 ערוצים, השאלה העיקרית היא האם הוא שווה את זה, וכמה הוא באמת שונה מהSOLO PRO

Pika007
20-11-2011, 16:52:16
הוא לא שונה בכלום מהסולו פרו 260 (זה שיש לך עכשיו) חוץ מזה שהוא טיפה גדול יותר. הוא גם fixed pitch, והוא אפילו יציב וקל יותר להטסה מה 260.
כל היתושים האלו הם לשעשוע בתוך הבית, במקומות סגורים, ולסחוב איתך לכל חור בגלל הגודל המיניאטורי, אבל אלו לא כלים רציניים....
לא חייב להתחיל מטירקס 500 ב 800 דולר, יש הרבה אופציות אחרות. אתה יכול לפזול לכיוון הוריקן 425, או אם ממש ממש אין תקציב, מסוקי 450.
ותעשה לעצמך טובה מעכשיו-
תרכוש מערכת שלט נורמלית, היא תשמש אותך לכל כלי שתטיס בעתיד (חוץ מדברים עם שלט ייעודי כמו הסולו פרו), אתה לא רוצה להתחיל לאגור שלטים סופר מעאפנים שמגיעים בחבילות RTF ולא יכולים לשמש ליותר מכלי אחד.

amirj
20-11-2011, 17:02:18
על איזה דגם מסוק ספציפי היית ממליץ באופן אישי?

rafulikos
20-11-2011, 17:02:49
תראה ידידי (ולא שאני כל כך בעל ניסיון) אבל לדעתי עדיף לך בכלל להתחיל עם סימולטור ורק אחרי תקופה
להתחיל לשקול לקנות מסוק .
מסוק מטבעו בעל אופי תזזתי משהו ולכן ריסוקים עלולים לרוקן לך את הכיס די מהר ואז אתה גם תקוע עם מסוק
תקול בבית וגם אתה לא יכול להטיס ....

amirj
20-11-2011, 17:45:43
הוא לא שונה בכלום מהסולו פרו 260 (זה שיש לך עכשיו) חוץ מזה שהוא טיפה גדול יותר. הוא גם fixed pitch, והוא אפילו יציב וקל יותר להטסה מה 260.
כל היתושים האלו הם לשעשוע בתוך הבית, במקומות סגורים, ולסחוב איתך לכל חור בגלל הגודל המיניאטורי, אבל אלו לא כלים רציניים....
לא חייב להתחיל מטירקס 500 ב 800 דולר, יש הרבה אופציות אחרות. אתה יכול לפזול לכיוון הוריקן 425, או אם ממש ממש אין תקציב, מסוקי 450.
ותעשה לעצמך טובה מעכשיו-
תרכוש מערכת שלט נורמלית, היא תשמש אותך לכל כלי שתטיס בעתיד (חוץ מדברים עם שלט ייעודי כמו הסולו פרו), אתה לא רוצה להתחיל לאגור שלטים סופר מעאפנים שמגיעים בחבילות RTF ולא יכולים לשמש ליותר מכלי אחד.

העניין הוא כזה - הבנתי שהמסוקים הגדולים יותר, אלה שהמלצת עליהם, אלו פרוייקטים לכל דבר. אני חייל שעושה 11-3 כרגע, ואני מניח שהבנייה של הדברים האלה תיקח לי כמה סופ'שים בקלות, אם לא יותר. אני חושב שכרגע אני כן בשלב של 'צעצועים', אבל רציניים יותר מהSOLO PRO.

hagpel
20-11-2011, 18:16:15
הסולו פרו 180 נראה התקדמות יחסית זולה וקלה עבורך
רצוי שתיגש לשטח הטסה באיזור שלך להתרשם ממסוקים אחרים

מומלץ להתחיל ממסוקי 500 ומעלה אם אתה תחליט להרצין בתחביב
כמובן ששיקולי תקציב יסיטו אותך מדרך הישר (אלא אם אתה מסודר מהבחינה הזאת, אז תקבל פה 200 המלצות איזה מסוק לקנות)
חשוב קודם כל להחליט מה מתאים לך מבחינת סגנון הטסה (בבית/בחוץ ) לשקול תקציב ואז מסוק

בהצלחה

amirj
20-11-2011, 18:19:04
שמעתי שיש עם ה180 כל מיני בעיות יציבות (על חלקן קראתי גם כאן), יש לו דגם מקביל של יצרנית אחרת או משהו דומה של NE?

Friman
20-11-2011, 19:05:40
תראה ידידי (ולא שאני כל כך בעל ניסיון) אבל לדעתי עדיף לך בכלל להתחיל עם סימולטור ורק אחרי תקופה
מסוק מטבעו בעל אופי תזזתי משהו ולכן ריסוקים עלולים לרוקן לך את הכיס די מהר ואז אתה גם תקוע עם מסוק
מסכים עם כל מילה.
סימולטור אתה גם יכול לקחת לבסיס על לפ טופ. אלא אם כן הצבא אוסר את זה, אין לי מושג מה מקובל כיום אצל חיילי סדיר בצה״ל...;)
גיסי טחן לי חודשים שאמצא לו דיל על מסוק זול עד שאתמול ראה אצלי במחשב את הפניקס 3 ונדלק כולו, במקום הזמנו לו שלט מaliexpress ב21$ כולל משלוח ולגבי התוכנה... נסתדר ;). זה יכין אותך למסוק רציני יותר וייתן לך שעות של הנאה גם כשגשום בחוץ. בhelifreak יש פורום שנקרא "phoenix flight school", ניתן לקבל שם שיעורי הטסה בסימולטור דרך האינטרנט - אם וכאשר תקנה ותתקין סימולטור צור איתי קשר ואכוון אותך למי לפנות כך שתקבל שיעור או שניים ותרכוש בסיס נכון להתחלה. לפחות בסימולטור, כשתעבור למסוק אמיתי גם כדאי לקחת כמה שיעורים.
אם אתה מתעקש על מסוק collective pitch 6 ערוצים יש את הblade mcpx שמככב כאן בפורום, 200 ומשהו דולר עם משדר לפני משלוח, אנשים פה מאד מרוצים ממנו ומשתמשים בו לאימון בין הטסות של המסוקים הגדולים יותר. הוא גם נחשב לעמיד מאד.וולקרה הוציאו גם מיקרו מסוק 6 ערוצים פלייברלס בשם Genius, לא מכיר אף אחד שרכש כזה אבל ברשת יש עליו דיווחים חיוביים. אתה יכול להיכנס בhelifreak לפורום של בוב פיינלס ולקרוא שם שרשור סקירה שהוא כתב עליו. לגבי הסולו פרו 180 3d - גם אני התלהבתי ממנו בתקווה שיהיה מוצלח כמו אחיו הסולו פרו אבל בינתיים הח׳ברה כאן מהפורום לא מדווחים עליו בהתלהבות רבה...:( תוכל לשאול את מוטי ברטוב לחוות דעת לגביו, כמטיס מנוסה שלאחרונה התחדש באחד כזה.
שוב, עצתי לך היא להתחיל בסימולטור ומשם לדלג למסוק בגודל 500 כשיהיה זמן וכסף.

Friman
20-11-2011, 19:09:13
מסכים עם כל מילה.
סימולטור אתה גם יכול לקחת לבסיס על לפ טופ. אלא אם כן הצבא אוסר את זה, אין לי מושג מה מקובל כיום אצל חיילי סדיר בצה״ל...;)
גיסי טחן לי חודשים שאמצא לו דיל על מסוק זול עד שאתמול ראה אצלי במחשב את הפניקס 3 ונדלק כולו, במקום הזמנו לו שלט מaliexpress ב21$ כולל משלוח ולגבי התוכנה... נסתדר ;). זה יכין אותך למסוק רציני יותר וייתן לך שעות של הנאה גם כשגשום בחוץ. בhelifreak יש פורום שנקרא "phoenix flight school", ניתן לקבל שם שיעורי הטסה בסימולטור ממדריך דרך האינטרנט (בחינם, אגב) - אם וכאשר תקנה ותתקין סימולטור צור איתי קשר ואכוון אותך למי לפנות כך שתקבל שיעור או שניים ותרכוש בסיס נכון להתחלה. לפחות בסימולטור, כשתעבור למסוק אמיתי גם כדאי לקחת כמה שיעורים.
אם אתה מתעקש על מסוק collective pitch 6 ערוצים יש את הblade mcpx שמככב כאן בפורום, 200 ומשהו דולר עם משדר לפני משלוח, אנשים פה מאד מרוצים ממנו ומשתמשים בו לאימון בין הטסות של המסוקים הגדולים יותר. הוא גם נחשב לעמיד מאד.וולקרה הוציאו גם מיקרו מסוק 6 ערוצים פלייברלס בשם Genius, לא מכיר אף אחד שרכש כזה אבל ברשת יש עליו דיווחים חיוביים. אתה יכול להיכנס בhelifreak לפורום של בוב פיינלס ולקרוא שם שרשור סקירה שהוא כתב עליו. לגבי הסולו פרו 180 3d - גם אני התלהבתי ממנו בתקווה שיהיה מוצלח כמו אחיו הסולו פרו אבל בינתיים הח׳ברה כאן מהפורום לא מדווחים עליו בהתלהבות רבה...:( תוכל לשאול את מוטי ברטוב לחוות דעת לגביו, כמטיס מנוסה שלאחרונה התחדש באחד כזה.
שוב, עצתי לך היא להתחיל בסימולטור ומשם לדלג למסוק בגודל 500 כשיהיה זמן וכסף.

amirj
20-11-2011, 21:34:36
אולי עם המבצעים הקרבים ובאים יהיה לי קל יותר להחליט. אולי אפילו אקנה משהו רק כי זה משתלם, ולא אשתמש בו עד שאני אשתפשף קצת עם סימולטור. בינתיים יש לי ויזה נטען עם בדיוק 200$ בתוכו, אז הגמישות לגבי התקציב די נעלמה
פתחתי נושא חדש לגבי בעיה רצינית שיש לי עם הSOLO PRO, אשמח אם כל מי שמבין ינסה לראות מה קורה שם