PDA

צפייה בגרסה מלאה : איפה קונים פאן קאב? רצוי במחיר שפוי

Friman
21-11-2011, 05:30:14
בכל האתרים מחו״ל שראיתי המחיר יקר יותר כולל המשלוח מרכישה בארץ
וגם בארץ די יקר.
אודה עם בעלי פאן קאבים יוכלו לשתף היכן רכשו את הטיסן וכמה עלה. אם יש בעיה לפרסם שמות של חנויות מהארץ אפשר לשלוח לי הודעה לפרטי :)
תודה!

אייל שפירא
21-11-2011, 07:45:26
ככל הידוע לי המחיר בארץ לטיסן הוא 600-650 ש"ח בחנויות.
זה לקיט ללא אלקטרוניקה.

אני מזכיר לך שזה לא טיסן תוצרת סין, ולכן המחיר "גבוה" (עלק) אבל הוא מצדיק את עצמו.

Friman
21-11-2011, 08:30:45
כן אלו המחירים שראיתי
הופתעתי שבארץ יותר זול מקנייה בחו״ל... המשלוח נורא יקר, וזה עוד לפני מכס...
יש 300$ בתקציב הבעיה שכשחישבתי עלויות טיסן+סטאפ+סוללה+מקלט+משלוחים של כל זה, הגעתי למינימום 400$. הלכתי על הסטאפ שהמליץ עליו לאחרונה בוגל רק עם בקר טורניג׳י פלאש 40 אמפר ו6 סרבואים קורונה 939 mg. גם אם אני חוסך קצת, עדיין קשה לרדת מ350$ וזה יותר ממה שיש בכיס כרגע ;) מצד שני אני לא רוצה להתפשר על טיסן זול יותר, וברור לי שעל איכות משלמים.
אגב, לגבי תושבת המנוע- לא מגיעה שום תושבת בסיסית עם הטיסן? למה צריך לקנות או לייצר אחת בכלל? לא מתאים לגרמנים

guy1a
21-11-2011, 10:23:48
אם אתה רוצה איכות ולא מתפשר....

תחשוב בלזה.

Friman
21-11-2011, 10:30:07
האמת מתאים לי לגמרי לקנות איזה קיט בלזה, להדביק פרופילים עם CA וכו' וכו'. רק שיש בעיית זמן פנוי לבנות קיט בלזה, ובעיה אחרת היא ששנים רבות לא הטסתי טיסנים שלא בסימולטור וגם אז זה היה לתקופה די קצרה ולא ברמה מספקת. וריסוק עם טיסן בלזה יכול להיגמר רע מאד, לעומת המוקצפים למיניהם. הפאן קאב נשמע לי מתאים למתחילים מהחוות דעת עליו, עם המדפים וגלגלי הענק לנחיתות מעט גסות מדי. קצת יותר איכותי להבנתי מהמוקצפים הסיניים, גם אם לא ברמה של טיסן בלזה עדיין. אני מקווה ללמוד להטיס איתו ואת פרוייקט הבלזה לשמור לעוד כמה שנים כשהילד יגדל קצת, לבנות ביחד איתו. הקטנצ'יק מטורף על טיסנים ומסוקים.

guy1a
21-11-2011, 13:33:58
וללמוד על מסוק עם ריסוקים זה כן הגיוני ? ...

:)

עד שלא תנסה, כניראה לא תבין ...
אבל אין מה להשוות טיסן בלזה וטיסן קלקר.

אייל שפירא
21-11-2011, 13:45:39
לא הבנתי איך הגעת לסכומים האלה.

Friman
21-11-2011, 14:17:16
כבר אמרתי בעבר שאני אוהב מתמטיקה...
הסטאפ הוא על פי ההמלצות של בוגל שהמליץ כאן בפורום לאחרונה, למעט הבקר שהבנתי שעדיף 40 אמפר אז שמתי PLUSH וסרבואים שחשבתי שקורונה 939 MG עשויים להתאים. היות ואני לא מכיר את הטיסן אשמח לכל הצעה היכן אפשר לחסוך או אולי לקנות במקומות אחרים יותר בזול, או אם משהו שרשמתי לא מתאים מה כן כדאי לשים במקום...
הטיסן: http://www.tholon.co.il/17852/פאנקאב-FunCub מחיר 620 ש"ח. הבנתי שזה פחות או יותר המחיר בארץ.
מנוע http://www.rctimer.com/index.php?gOo=cart.dwt 18 מחיר 18.7$ לפני משלוח.
בקר http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__2165__TURNIGY_Plush_40amp_Speed_Controller.html מחיר 20$ לפני משלוח. (אגב, האם לPLUSH יש צורך בכרטיס תכנות או שאפשר להסתדר עם תכנות על פי צפצופים?)
סרבואים http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=10346 מחיר 6$X6=36$ לפני משלוח.
(האם סרבואים בגודל מיני מתאימים למאזנות ולמדפים או שהם צריכים מיקרו? אם מיקרו - האם אפשר המלצה לסרבו מיקרו באיכות סבירה? זול אבל טיפה יותר באיכות מהדרדסים הכחולים...)
3 פרופים http://www.aircraft-world.com/shopexd.asp?id=4981 מחיר 2.6$X3= 7.8$ לפני משלוח.
2 מתאמי פרופ http://www.aircraft-world.com/shopexd.asp?id=5120 מחיר 3.7$X2=7.4$ לפני משלוח.
תושבת למנוע: http://global.ebay.com/Multiplex-Fun-Cub-Aluminum-Motor-Mount-Universal/160535528961/item מחיר 20$ כולל משלוח.
מאריכי סרבואים Http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9708__40CM_Servo_Lead_JR_32AWG_Ultra_Light_10pcs _bag_.html מחיר 2.4$ לפני משלוח
מפצלי סרבואים http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9690__JR_Y_Servo_Lead_30CM_Length_5pcs_bag_.html 3.76$ לפני משלוח.
סוללה: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=11919&buddycode=DE378BBA-2105-45EA-88C9-EDB97C6831A7 מחיר 19$ לפני משלוח
קונקטור לסוללה-בקר http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9194 מחיר 1$ לפני משלוח
שרינקים 4 מ"מ http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__3832__Turnigy_4mm_Heat_Shrink_Tube_BLACK_1mtr_.h tml
מזרז לדבק http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8456__Insta_Set_CA_Accelerator_2_oz.html מחיר 3.4$ לפני משלוח (יש לי דבק סיבים בבית וגם CA דליל של הובי קינג - האם הוא מתאים? האם לא צריך CA שהוא Foam Safe?)
האם צריך עוד פריטים להרכבה (מקלט כמובן) או שחוץ מזה הכל יש בקיט? מוטות חיזוק ועניינים שכאלו?
מקלט אופטימה 6 לאורורה שלי: http://global.ebay.com/Hitec-Optima-6-6-Ch-24GHz-Receiver-AURORA-OPTIC/360408682527/item מחיר 48$
אם עושים חישוב של כל זה יחד מגיעים ל345$~. תוסיף משלוח של שתי חבילות מהסיני, חבילה אחת מהערסי וחבילה אחת מהיפני, לדעתי זה עוד 25-30$. אז מקסימום חרגתי ב20-30$ ;) אני מניח שניתן לחסוך עוד איזה 10-15$ אם שמים 4 דרדסים כחולים בכנפיים אבל לפחות בעולם המסוקים הם מושמצים, אני לא יודע אם שווה כשמשקיעים הרבה כסף על טיסן, להסתכן עם סרבואים זולים כדי לחסוך 3.5 דולר לסרבו. בטח גם לקנות את הבקר בסווארם יוריד כמה דולרים ממחירו וכנ"ל לגבי הסרבואים. תושבת הייתי בונה מדיקט, אבל אין לי מהיכן להשיג חתיכה של דיקט תעופתי וגם אין לי הרבה ידע ונסיון בתחום. וגם קראתי את ההמלצות שלך אייל על התושבת מאלומיניום ונראה לי שהיא מצדיקה את מחירה. ביתר אני באמת לא יודע היכן לחסוך... אני בודק כרגע אפשרות של יד שנייה אבל כמו במסוקים, כיוון שהשליטה שלי בתחום רחוקה מאד מלהיות מושלמת, אני חושש לקנות ג'אנק שיעלה לי בסופו של דבר הרבה יותר ביוקר.

guy1a
21-11-2011, 14:45:31
דיקט תעופתי
אתה יכול לקבל ממני למשל. חינם.

אתה יכול גם ללכת לנגריה בסביבה .. הזבל שלו זה האוצר שלך :)

אייל שפירא
21-11-2011, 15:11:48
שים דרדסים כחולים למאזנות והמדפים, אתה לא צריך שני מתאמי פרופ אחד מספיק, אם סוללה רגילה זולה יותר מהננו טק לך על זה, יש בקר 50a בהוביקינג שכולל את הקונקטורים עליו ונקרא fixed wing, אולי יצא זול יותר ככה, ואל תקנה מזרז בינתיים.

T_A
21-11-2011, 15:40:16
הטיסן לא דורש חיזוקים נוספים , בהגה כיוון וגובה צריך מטאל גיר (MG14 עושים את העבודה יופי)
אצלי דרדסים בכנפיים כבר שנה , אין בעיות איתם.

ebay007
21-11-2011, 20:07:35
אתה יכול לחסוך 15 דולר עם לא תקנה את תושבת האלומניום הלא נחוצה לדעתי.
אני הכנתי תושבת האותה הצורה של המקורית מדיקט תעופתי 3 מילימטר, שמתי מאחורי הקיימת ואוי, אין יותר רעידות.

Boogle
22-11-2011, 23:02:28
ככל הזכור לי המלצתי על 5 דרדסים ואחד mg.
בעניין הבקר, פרופ 10*5 לא מושך יותר מ25 אמפר ולא צריך יותר מזה, יש בקרי 25-30 אמפר בפחות מ10$.
בעניין המנוע, יש סווארמים וגם מבצעים בלידרס, המנוע אמור לעלות כ13-12$.
אני בהחלט חושב שמנוע 3530-1100 יעשה גם את העבודה מעולה.
יחסית קל להחליף סרוואים בפאן קאב, אז מזמינים דרדס ספייר וזהו.
אגב, דווקא אני לא רואה בו טריינר טוב, עדיף הססנה מלידרס, הפאן קאב הוא לםאן אחרי שלמדת להטיס.

Sent from my mobile, please excuse typos

Friman
22-11-2011, 23:41:48
אגב, דווקא אני לא רואה בו טריינר טוב, עדיף הססנה מלידרס, הפאן קאב הוא לםאן אחרי שלמדת להטיס.

כבר קראתי פעם או פעמיים שכתבת שלדעתך הוא לא טריינר טוב. אפשר לשאול למה? על פניו נשמע שזה טיסן שתוכנן למתחילים. לא הרבה טיסנים באים עם מדפים למשל שלא לדבר על הגלגלים הover sized. בעקבות ההמלצות שלך הסתכלתי על הססנה bnf בלידרס ואכן היא הלהיבה אותי רק שעלו לי כמה סימני שאלה:
1. מה איכות הרכיבים האלקטרוניים שבאה בגרסת הbnf שהמלצת עליה בעבר?
2. מה לגבי חלפים אם צריך? יש זמינות? אני יודע שבטיסנים זה לא כמו מסוקים שכל צ׳ופצ׳יק שמתעקם שמים חדש ושיש הרבה מרחב לתיקונים ושפצורים אך אני מניח שלפעמים יש חלקים שצריך לקנות, לא? ולפאן קאב יש לקנות ברשת חלפים זמינים. בדקתי..
3. כמה פוטנציאל הנאה יש בססנה מעבר ללימוד בסיסי של הטסה? הבנתי שיש לא מעט מטיסים מנוסים שנהנים מאד מהפאן קאב. אני לא מתכנן על צי טיסנים ענק. אני לא ארכוש גם וגם לדעתי. אז השאלה היא, אם מנקודת הזמן הנוכחית סביר להניח שיהיה לי טיסן אחד בלבד בטווח הנראה לעין (אולי משהו מבנייה עצמית מקאפה/פוליגל בנוסף, אך לא משהו קנוי), מי משניהם עדיף לי כמתחיל גם במחשבה לעתיד? אני מוכן להשקיע בסטאפ איכותי לפאן קאב בידיעה שזה טיסן איכותי גם לעתיד, מה גם שלאו דווקא מיידית ארוץ לרכוש אותו, כרגע אני בודק את הנושא.

ofir181
23-11-2011, 01:46:05
....אין שום הצדקה לשלם על חתיכת קלקר בלי כלום 700 שקל

יש אלטרנטיבות טובות אצל הסיני ...טריינרים מצויינים בחצי כסף

Friman
23-11-2011, 06:01:24
אין גם שום הצדקה לשלם למעלה מ1000₪ לבקבוק של דום פריניון כשיש למבדה נהדרת על המדף בסופר

guy1a
23-11-2011, 07:51:31
אין גם שום הצדקה לשלם למעלה מ1000₪ לבקבוק של דום פריניון כשיש למבדה נהדרת על המדף בסופר

לגמרי

אבל זה לא אותו דבר.

משהו שאתה לא מבין על טיסנים, כניראה מתוך חוסר הכרות איתם.
זה לא מסוק.

החוקים שפועלים שם הם חוקים אחרים לגמרי.
הכוונה לא לחוקי הפיסיקה אלא לחוקי קניה / הנאה וכו' ...

הייתי מציע לך סיבוב אבל אתה כידוע גר נורא רחוק :)

אני אנסה להסביר.
המשפט הידוע שאומר ש "גם דלת, עם מנוע מספיק חזק, יכולה לעוף" הוא משפט נורא נכון.
יש איתו בעיה ענקית.

את הדלת נורא כיף לבנות, נורא כיף לנסות להטיס .. נורא לא כיף לגלות שהיא טסה כמו .... דלת !

לעומת זאת, לטיסנים יש מוג'ו .. אין לי מילה אחרת, מצטער.

יש לי כמה וכמה טיסני קלקר שטסים ... ואחד מבלזה שטס בצורה אחרת לגמרי .. הייתי מכנה אותה, מלכותית. או עם הדרת כבוד .. אני חושב שאתהיודע למה אני מתכוון ...
אמת שאני מת מפחד להרים אותו לאויר, הפחד שלי הוא להרוס אותו .. .כי התיקון לא מסתכם בכמה טיפות CA ..
והכי קרוב שאני אישית הטסתי היה הביקסלר, לא ניסיתי ססנות למינהן.

אם אתה מכריז מראש ( גם אני הכרזתי :) ) שיהיה רק טיסן אחד .. ומתוך הכרות עם חתירה שלך לאיכות ( שאני מעריך מאד )
אני חוזר וממליץ לך ליצור קשר עם מדריך. יש פה לא מעט, שיתן לך בעזרת כבל מדריך לנסות טיסן בלזה, ססנה .. מה שלא יהיה.

לטיסנים, המשקל הוא גורם מכריע. ממש כמו למסוק. כמה שיותר כבד יש לו יותר נוכחות באויר, פחות מושפע מרוח. הציות שלו לחוקי הפיסיקה יותר ברור ויותר מוחשי.

נחיתה עם המקס מרגשת אותי הרבה יותר יותר מלסגור מנוע ולחכות שהביקסלר יהיה במצב נייח על הרצפה איפה שהוא ... נחיתה מוצלחת איתו מייצרת סיפוק ברמה אחרת.
אני מניח שזה כמו הפעם הראשונה שעשית הקפה מוצלחת ויפה ואחידה עם המסוק.

בקיצור, יש סיבה למה משלמים מאות שקלים על דום פריניון ולא קונים איזה מים צבועים מוקצפים ב 20 שח בסופר ...

:)

T_A
23-11-2011, 08:51:03
להטיס בלזה זה כיף , יותר מדויק ומגיב יותר אמיתי.
להטיס מוקצף כמו פאן קאב זה שונה לחלוטין, הוא פחות מדויק ובכלל לא כזה מהנה להטסה בפני עצמו - אבל אפשר לעשות איתו הרבה שטויות וזה הכיף האמיתי.
בנוסף , החומר שלו עמיד מאוד לנזק ולכן מאפשר לנסות דברים שעם בלזה גם עוד עשר שנים לא תנסה.
לפאן קאב יש גם יחס כח/משקל מגוחך כשאתה עם מנוע 3536 ופרופ מתאים ויכול להיות גם 20 דקות באוויר בלי בעיות.

Friman
23-11-2011, 09:04:11
גיא הדוגמא עם הדום הייתה בציניות...
במקרה אני גם חובב יינות.
תומר בדיוק מהסיבות שכתבת חשבתי שפאן קאב מתאים לי כמתחיל - טס יותר טוב מססנה להבנתי (מהביקסלר, על כל יתרונותיו, אני*לא מתלהב.. עניין הגלגלים משנה לי) אבל עדיין יותר עמיד למכות וריסוקים מטיסן בלזה. פלוס מדפים להקלה בנחיתות, המראה ונחיתה מ/אל מסלול קצר למדי.. כל אלו חוץ מהמחיר נשמעים לי מתאימים למתחיל בהטסה פלוס אופציה להתקדמות בהמשך.
עדיין אשמח לשמוע מדוע בנצי לדעתך הוא לא מתאים.. את ההסברים למה כן הסברתי לעצמי ואולי נקודת המבט שלי שגויה או לא מלאה. אשמח לשמוע חוות דעת עליו כטריינר בהשוואה לא לטיסן בלזה אלא למוקצף אחר כגון הססנה למשל. *

guy1a
23-11-2011, 09:07:45
גלגל האף של הססנה יהיה לך בעייתי לנחיתות.
לקאב אין כזה ..

s.mario
23-11-2011, 09:52:35
אני חושב הפוך ,
גלגל אף קל יותר להמראה ונחיתה.

ben
23-11-2011, 10:24:22
היי גיל
אני לא מבין גדול בטיסנים לא קלקר ולא בלזה אבל אני יכול להגיד לך שגם אני פחות או יותר מתחיל ואני דווקה החלטתי כל ללכת על הביקסלר
וזה בגלל שלאחר הרבה חפירות פה בפורום הרבה המליצו עליו למתחילים בגלל שהוא סלחן מאוד. לגבי הססנה והפאן קאב, אין ספק שמבחינת מראה הם הרבה יותר מרשימים
שזה על פניו הרבה שבוחרים טיסן חדש אבל בסופו של דבר אתה תשמע פה המון דעות חלוקות לכאן או לכאן ואין לזה סוף כי אחד יגיד לך שזה יותר טוב כי לו יש אותו,
ואחד יגיד לך שהשני יותר טוב כי לו יש אותו.
לדעתי האישית בלבד אתה צריך ללכת עם האינסטינקט שלך, אני חושב ששניהם יתנו לך את המענה למה שאתה מחפש וגם מעבר לזה (תראה ביוטיוב מה אנשים עושים איתם).
בהצלחה.

guy1a
23-11-2011, 10:32:28
אני חושב הפוך ,
גלגל אף קל יותר להמראה ונחיתה.

בהחלט !! אני לגמרי חושב ככה.

לא התכוונתי שהוא לא טוב לנחיתות, הוא מעולה ! אם תשים לב, המלצתי על טריינר והם כידוע מגיעים עם גלגל אף.
אבל הוא גם פגיע וממה שראיתי בשטח, גם נישבר.
לקאב אין גלגל אף ולכן הוא לא ישבר.

יש שרשור של בוגל שאני לא חיפשתי על בניית ציר תחליפי עקב שבירה מהירה מידי של המקורי וחוסר יכולת להדביק בצורה טובה.

Friman
23-11-2011, 11:43:38
תודה לכל המשיבים והמתייחסים, אני מניח שעוד ייקח לי איזה חודש של חפירות וחקירות עד שאגיע לשלב הקנייה, כמו שהיה לי בכניסה לתחום המסוקים, אלא אם תבוא איזו שהיא הזדמנות שתטה את הכף. אני נוטה לפאן קאב אישית אבל כמובן שמח לשמוע דעות אחרות כדי להבין וללמוד.

ofir181
23-11-2011, 14:45:22

אם אתה אומר את זה בציניות,לדעתי זה הפסד שלך שאתה הולך להוציא על טריינר 700-800 ש"ח בלי כלום !!

גיא--יש טיסנים אחרים של מולטיפלקס שהייתי אומר לך ששוים את הכסף אבל הססנה של leaders מ EPO הוא אחלה טריינר....ובחצי כסף עושה את אותו דבר+יש לו גלגל קידמי (טיסן עם גלגל אחורי סלחן יותר מקדמי)

הייתי מאוד שמח עם תעמוד על הבדל מהותי בין הססנה של הסיני לפאן קאב...באמת ???

guy1a
23-11-2011, 15:03:36
אין לי שום מושג לגבי האיכויות של שני הטיסנים

רק מה שראיתי בעיניים שלי.

הגלגל הקדמי של הססנה יותר חלש משמעותית מהאין גלגל קדמי של הקאב.

זהו ...

וחוצמיזה, בתור האידיוט שהתעקש ללמוד להטיס על טיסן עם מוטה של 40 ס"מ ומשקל של 80 גרם.
אני בטוח יותר מתמיד שטיסן נורמאלי, כבד ומדוייק הוא הדבר הנכון.

לעומת זאת, גיל ילד גדול יש לו דיעה משלו.
הוא יודע מה הכי טוב לו.

Friman
06-02-2012, 23:22:48
שלושה חודשים התלבטתי כן-לא טיסן, ואיזה, אבל היה ברור (לפחות לי) בסופו של דבר שזה יהיה פאן קאב... הערב הזמנתי את הסטאפ וכשכל החבילות מחו"ל יגיעו אזמין את הטיסן מהארץ.
תודה לכל מי שענה בסובלנות לכל השאלות הדקדקניות שלי בנושא בחודשים האחרונים.. ובעיקר תודה רבה לשפירא שעבר איתי על "רשימת המכולת", אישרר את הסטאפ ונתן המלצות.
יאללה עוד מעט הוא כבר כאן, איזה כייף לקנות כלי חדש לצי.

אייל שפירא
06-02-2012, 23:24:22
בחרת טיסן מעולה, ברוך הבא למועדון... :)

avimag
07-02-2012, 11:44:23
אני לא יודע איך אתה מדרג את עצמך מבחינת רמת ההטסה ( מתחיל, מנוסה וכו' ) , אבל ה FUNCUB , טיסן מעולה בכל קנה מידה .

תתחדש ותהנה .

אבי

Friman
07-02-2012, 13:10:04
יש לי נסיון קלוש מאד מלפני יותר מ20 שנים בהטסת טיסנים, אבל בחצי השנה האחרונה אני מטיס מסוק ומתרגל בסימולטור גם עם טיסנים ( בדגש על המראה וגישות נכונות לנחיתה), בכוונה בחרתי בפאן קאב שמצד אחד יכול להיות סלחן למתחילים ומצד שני בעל יכולות מתקדמות קצת יותר מססנה או טריינר קלאסי אחר. אני יודע שהוא לא הטריינר האולטימטיבי וגם לא טיסן 3D וזה מעולה מבחינתי - בדיוק חיפשתי את ה״בין לבין״. מקווה שיהיה בעיקר Fun.

nelson
07-02-2012, 13:46:35
תן קישור לסטאפ בבקשה

mosheks
07-02-2012, 13:59:36
שיהיה במזל טוב אחינו , תהנה

guyst
07-02-2012, 15:36:57
ברשותך איחדתי את הנושאים לגבי רכישת הפאן-קאב לשמור הכול באותו מקום

Friman
07-02-2012, 15:48:27
ברשותך איחדתי את הנושאים לגבי רכישת הפאן-קאב לשמור הכול באותו מקום
תודה, השרשור הקודם היה די מזמן אז פתחתי חדש אבל אכן מתאים יותר יחד.

שיהיה במזל טוב אחינו , תהנה
תודה, יהיה לנו גיוון בטייסת ימי שישי באנדרטה ;)
מקווה שאצליח להעמיד חזרה את המסוק למצב טיסה לסופ״ש הקרוב. אם לא אז שישי הבא.
זה לא עסק ככה שכל פעם מישהו אחר מקורקע! או שמרסקים ביחד או שלא מרסקים בכלל! לא ככה? :confused:*

yanivjr
11-02-2012, 03:49:50
תן קישור לסטאפ בבקשה

מצטרף לבקשתו של נלסון.
היות וגם אני כנראה בעניין של הפאנ,
אשמח אם תשתף מה בסוף ומאיפה.

Friman
11-02-2012, 21:31:58
להלן...
מנוע: http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=400&productname=
קניתי לו גם תושבת כזו: http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=229&productname=, למעשה אני לא בטוח אם חייבים אותה אבל שיהיה
בקר: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16892__Hobby_King_60A_ESC_4A_UBEC.html (הplush 40A לא במלאי כבר די הרבה זמן)
סוללה: ננו טק 3000mAh 25-50C 3S
פרופים APC 10x5 ו 11X5.5 מaircraft world. קניתי שניים מה11X5.5 ואחד מה10X5, לנסות גם וגם
מתאם פרופ: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=19592
סרבואים למדפים: Hxt9G, הסיניים הכחולים
סרבואים להגאים: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10346__Corona_939MG_Digital_Metal_Gear_Servo_2_7 kg_12_5g_0_13sec_.html
ויתר הקשקושים: CA דליל אחד ואחד מדיום + מזרז, מאריכי סרבואים 40 ס״מ, קונקטורים xt60... זהו נראה לי

Friman
19-03-2012, 14:23:43
חודש וחצי של ייבוש כשהחבילות עם כל הרכיבים לסטאפ נדדו להן ברחבי המזרח הרחוק ואירופה הקלאסית + יומיים עד שהקיט הגיע (סחתיין על המשלוח המהיר. התרשמתי!) והנה הטיסן הראשון שלי כמבוגר פה, מסודר יפה בחלקים בארגז וממתין להרכבה..
היום בערב אני מקווה להתחיל להרכיב, קראתי לעומק את השרשור של גיא ובסה״כ החוברת ברורה. אם יש למישהו טיפים חשובים אשמח לשמוע...
63923
http://img.tapatalk.com/5f233e18-2549-fd21.jpg

s.mario
19-03-2012, 14:52:22
קונקטור מולטיפלקס לחיבורי הסרוואיים של המאזנות+מדפים.

Moti007
19-03-2012, 14:59:00
ממליץ לך לראות ליישם את חיבור הגלגל זנב להגה כיוון לפי ההמלצות ולא לפי ההוראות מהחוברת

איתי ,איפה משיגים קונקטור כזה
ואיפה ראית אותו לינק....

Friman
19-03-2012, 15:50:09
איתי - לשם מה? במה זה עוזר? בכל אופן אין לי כאלו בנמצא, אולי אשדרג בהמשך...
שמעתי פעם על מישהו שהלחים את כל חוטי הסרבואים לקונקטור כזה של מחשבים 12 גידים ואז הוא מנתק ומחבר את כל הכנף בחיבור אחד. מה דעתכם? רעיון מוצלח או הסתבכות מיותרת? כי קונקטור כזה בטח יש להשיג בחנויות מחשבים, שזה זמין לי יותר מקונקטורים של מולטיפלקס

אייל שפירא
19-03-2012, 15:54:42
הכנף מתפרקת לשני חצאים. תצטרך כל צד לחבר לחוד.

Friman
19-03-2012, 15:59:51
אז שני קונקטורים של 6 גידים? למשל קונקטורים של בלאנסר jst-XH של 5 או 6 תאים? (או 7 אם ביום מן הימים ארצה נניח לחבר תאורה לכנפיים..)
או שזה כבר הופך לפרסטלציה מיותת?

Friman
29-03-2012, 13:14:55
אז הנה הפאן קאב הגמור שלי, היום בבוקר:
64496
מאז כבר הספקתי לעשות לו טיסת מבחן... ייאמר לזכותי שהצלחתי 3 פעמים להמריא ולרדת בשלום ושום דבר לא נשבר. ייאמר לזכותו שבשני מקרים אלו לא היו ממש ״נחיתות״ אלא יותר הגעה הדרגתית לרצפה, והוא ספג את זה בשלום, ובפעם השלישית דווקא כן הצלחתי לנחות עפה אבל לא על המסלול, הייתה רוח צד ולא הצלחתי למרכז אותו למסלול. מזל שלצידי המסלול יש שוליים רחבים מאד. בקיצור, אין מנוס, צריך הדרכה לפני שהמזל ייגמר ;)
בכל אופן- למרות כיוונון ניכר של המנוע ימינה, בפתיחת מצערת יש משיכה חזקה שמאלה. זה לא קורה באוויר רק על הרצפה. האם זה תקין ולהמריא עם מעט סטיק ימינה? או להוסיף זווית ימינה במנוע? כמו כן באוויר בעת עלייה חדה במצערת נדמה לי שהטיסן מגלגל מעט ימינה בציר הAileron. זה הגיוני או שאולי טעות אופטית?
בכל אופן היה מאד כייף להטיס אותו! עכשיו רק צריך להתאמן על נחיתות ;););) (כן כן אמרתי כבר אני צריך הדרכה הבנתי את זה)

guy1a
29-03-2012, 13:52:33
תתחדש ומזל טוב. !

SGS2 ..

ebay007
29-03-2012, 14:17:49
כנראה שרק אני שמתי את המדבקות בצורה נכה... טוב נו...
בסוף שמת את התושבת עץ מאחורי שקיימת? הרגשת רעידות?

Friman
29-03-2012, 14:26:35
כן התושבת עץ מאחורי המקורית מהפלסטיק. לא לא היו שום רעידות. המנוע עבד חלק ושקט כל כך ששאלתי את עצמי איך אדע אם יהיה לי קאט מהבקר.
יכולת ההמראה של הטיסן הזה זה משהו מהסרטים.. המראתי גם בריצה על המסלול (למרות שקצת איתגרה אותי הנטייה ימינה, תיקנתי עם ההגה כיוון) אבל כשפותחים מדפים עד הסוף + זבנג מנוע בפול מצערת, זה פשוט מדהים הוא ממריא ממרחק של חצי מטר ;).

אייל שפירא
29-03-2012, 14:39:49
אם הוא רץ ימינה על המסלול אולי גלגל הזנב עקום

Friman
29-03-2012, 16:54:19
אם הוא רץ ימינה על המסלול אולי גלגל הזנב עקום

בדקתי את זה. ככה על הרצפה בלי מנוע הוא נוסע ישר. גם בתחילת התנועה על המסלול הוא נוסע ישר, סביב 1/3 מצערת פתאום חוטף סיבוב מהיר שמאלה. כנראה לא נתתי מספיק זווית ימינה.

מתן- שעות עבדתי על המדבקות שיהיה אסתטי וסימטרי... ואגב מדבקות- לא שמתי דבק טסה על שפת ההתקפה כי חששתי שיכער את הטיסן אבל אחרי ההטסות הראשונות היום נראה לי שכדאי... אתם שמתם?

guy1a
29-03-2012, 17:02:31
היתה רוח צד אולי ?
במטוס להבדיל ממסוק. הרוח דוחפת את הגה כיוון ולכן האף פונה אל כיוון הרוח ...

SGS2 ..

s.mario
29-03-2012, 17:08:37
במידה ובטיסן טס ישר באויר ולא מפתח "זוית" ,
לא הייתי נוגע בכיוון זוית המנוע.

אייל שפירא
29-03-2012, 17:41:26
ואגב מדבקות- לא שמתי דבק טסה על שפת ההתקפה כי חששתי שיכער את הטיסן אבל אחרי ההטסות הראשונות היום נראה לי שכדאי... אתם שמתם?

ממש לא חובה לשים טסה על שפת ההתקפה

אם כבר אתה כן יכול לשים בקצוות מלמטה גאפרטייפ שחור, זה גם ישמור על קצות הכנף שמתשפשפים בכביש בנחיתות עקומות, וגם ישפר את הנראות שלו, זה מה שעשיתי בטריינר הראשון שלי.

ebay007
29-03-2012, 18:21:06
אני שמתי... הכביש של טייסת 51 קצת צר למשהוא שלא ידע להנחית. :D
לדעתי זה נראה סבבה, ומגן על השפת התקפה.

Boogle
29-03-2012, 23:14:52
סבוב האף שמאלה בריצה הוא תופעה של כל מטוסי גלגל זנב המוכרת בשם P-FACTOR.

הפרופ היורד בצד ימין מפתח ז"ה גבוהה מזו של הפרופ העולה בצד שמאל ולכן אתה מקבל מומנט סבסוב ממנו (אגב תגובה דומה לסייקליק במסוק), פה הדסקה לא יכולה ליטות ולכן כל הטיסן זז אחרי הדיסקה.

זו אחת הסיבות העיקריות למה אני מתנגד לשימוש בפאן קאב כטריינר, האתגר לשמור ציר מסלול בהמראה גדול מדי למתחיל !!
עכשיו תמצא מדריך, אבל ללמוד להמריא כמו מטיס טוב לא תלמד מזה!

ofir181
30-03-2012, 10:53:52
ללמוד לשמור על ציר מסלול בריצת המראה זה משימה קשה מאוד בטיסן שלא שומר......ונדרש אימון פה לא פחות מטיסה.

Friman
30-03-2012, 13:42:59
בוגל זה לא שזה לא מלמד ריצת מסלול, זה מלמד אחרת...
בכל אופן הבוקר יום טיסות שני עם הפאן קאב, כשהפעם עמד לצדי אשר ספורטס ועודד וכיוון אותי. בבית נתתי עוד ימינה בזווית המנוע וזה כבר היה יותר מדי, הטיסן החל למשוך ימינה באוויר. אז כיוונו את הזווית וקידמנו קצת את מרכז הכובד אבל עדיין מאד קשה להביא את הטיסן לנחיתה - הוא דואה מצויין, ״טוב מדי״ אפילו, וצריך ממש למשוך אותו למטה. הפיתרון שמצאנו היה גישה לנחיתה עם שמינית מצערת וסגירת מנוע רק ממש קרוב לרצפה, אחרת הוא פשוט מסרב לרדת... היו לי כמה נחיתות מעפאנות וגם אחת טובה מאד, הבנתי לאן אני צריך לשאוף בזכות ההדרכה של אשר שנתן לי ביטחון לגלוש לאט לאט על אפקט הקרקע בכדי לתת לטיסן להנמיך לאט ובצורה מבוקרת. מה שכן, נושא הנחיתה עם רוח צד - מאתגר מאד.. הסימולטור לא מדמה את זה בצורה שבכלל מתקרבת למציאות.
שאלה - ראינו שבמפגשים טיפה פחות רכים עם הקרקע הגלגלים הגדולים והכן נחיתה הגמיש ממש ״מקפיצים״ את הטיסן לאוויר ולא סופגים בעדינות את המכה. האם כדאי לקשור חוט בין שני כני הגלגלים כדי להקשיח קצת את ה״מתלים״? או שאז המכה עלולה לעבור לגוף? כמובן שהשאיפה היא ללמוד לנחות בלי מכות כאלו אבל הייתה לנו תחושה שחוט כזה ישפר את הנחיתות על אספלט. ב2 נחיתות שעשיתי על אדמה הגמישות של כן הנחיתה הייתה מצויינת, לא היו קפיצות אלא נחיתה נעימה ויפה.

saportas
30-03-2012, 15:23:20
הפאן קאב של גיל

http://youtu.be/tefnQcf1SUY

Friman
30-03-2012, 15:56:57
חי חי
את ההמראה שלי מעל האוטו של משה לא צילמת...
הטיסן טס נפלא, היה נחמד שמטיס מנוסה הראה לי מה אפשר להוציא מהטיסן הזה! אפילו היה לי אומץ לעשות שני לופים בעצמי ;) כייף גדול; עכשיו רק צריך להתאמן על נחיתות

ebay007
30-03-2012, 16:23:48
מידי פעם תבדוק את ההורנים. שבוע שעבר גיליתי שההורן של ההגה גובה כמעט התנתק.
הבעיה עם הורנים על המוקצפים זה שהם נדבקים לקרום החיצוני, והוא עלול להתלש. אני השתמשתי בגורילה ופס דבק סיבים שעשיתי בו חריץ ו"השחלתי" אותו על ההורן וזה מחזיק טוב.

saportas
30-03-2012, 17:01:56
חי חי
את ההמראה שלי מעל האוטו של משה לא צילמת...
הטיסן טס נפלא, היה נחמד שמטיס מנוסה הראה לי מה אפשר להוציא מהטיסן הזה! אפילו היה לי אומץ לעשות שני לופים בעצמי ;) כייף גדול; עכשיו רק צריך להתאמן על נחיתות

גיל בחור מוכשר ויש לו את זה;);)

umbo
30-03-2012, 17:47:07
.......ראינו שבמפגשים טיפה פחות רכים עם הקרקע הגלגלים הגדולים והכן נחיתה הגמיש ממש ״מקפיצים״ את הטיסן לאוויר ולא סופגים בעדינות את המכה. האם כדאי לקשור חוט בין שני כני הגלגלים כדי להקשיח קצת את ה״מתלים״? או שאז המכה עלולה לעבור לגוף? ...... ....... אבל הייתה לנו תחושה שחוט כזה ישפר את הנחיתות על אספלט. ב-2 נחיתות שעשיתי על אדמה הגמישות של כן הנחיתה הייתה מצויינת, לא היו קפיצות אלא נחיתה נעימה ויפה.

לא לחבר חוט שהוא לא יכול להמתח, אלה גומיות שירסנו את הקפיציות למה שנוח לך עכשיו. עם הזמן ועם יותר ניסיון לא תצטרך אותם יותר.

Friman
30-03-2012, 17:54:20
לא לחבר חוט שהוא לא יכול להמתח, אלה גומיות שירסנו את הקפיציות למה שנוח לך עכשיו. עם הזמן ועם יותר ניסיון לא תצטרך אותם יותר.

טיפ מצויין, תודה

Boogle
31-03-2012, 01:02:49
הפתרון לחוסר הרצון של הפאן קאב לרדת הוא הצפה חריפה . הטיסן די מסרב להזדקר ופשוט ישקע לך .
הפתרון האלגנטי יותר הוא תכנות AIRBRAKE בשלט - שתי המאזנות מעלה 80% ומדפים מטה 80% וקצת תיקון בהגה גובה לדאוּן.
יש לך אורורה כמדומני- המיקס נקרא שם LANDING - ממליץ לשים על מתג נגיש לאצבע המצערת.

Friman
31-03-2012, 07:20:47
כן יש לי אורורה. המיקס שם נקרא airbreak, חשבתי להגיע אליו בהמשך. זה בעצם מה שנקרא מיקס butterfly?
חשבתי לשים אותו על מתג הטריינר שאפשר יהיה ״לפמפם״ בברקס ;).. או שזו לא הדרך הנכונה להשתמש במיקס הזה? אגב, מיקס בין המדפים לקצת למטה בהגה גובה לא יעשה עבודה דומה?

Boogle
31-03-2012, 19:36:45
א. לא מצאתי אצל ידידי השכן (בעל אורורה) אופציית AIRBRAKE - מעניין ...
ב. אכן זה מיקס דומה לBUTTERFLY
ג. לא, זה לא כמו לתקן הרמת אף בהורדת מדפים עם דאון בהגה גובה (אגב המיקס הזה נדרש בכל מקרה בהורדת מדפים בלי קשר לנושא השאלה)
ד. הרעיון הוא להגדיל גרר ולהפחית עילוי מבלי לזקר את קצה הכנף.
ה. ניתן לשלב הורדת מדפים מלאה עם הברקס הנ"ל לקבלת שקיעה כמעט אנכית.
ו. לא ממליץ על מתג הטריינר, כי לוקח כמה שניות טובות לחוש את האפקט ולא נעים לתפעל השלט תוך כדי משיכה של המתג- אבל איש באמונתו יחיה :)
ז. ממליץ לתפעל בזהירות את ההצפה עם הגה הגובה אם עושים את סעיף ה' אחרת ניתן להגיע למצב FALLING BRICK :D

Friman
31-03-2012, 20:28:34
בסדר, מובן... רק שאלה - הרמת מאזנות ל80% במקביל להורדת מדפים לא יגביל מאד את השימוש במאזנות לכיוון הטיסן בציר הAileron? או שזה מיקס שמפעילים ממש בהצפה קרוב למסלול? מצד שני אני מניח שהמאזנות ימשיכו לתת אפקט בזכות תנועת המאזנת היורדת, רק בפחות אפקטיביות. אני מנחש נכון?
לגבי שם המיקס באורורה - אולי זה עניין של גרסאות שונות, אצלי זה נקרא AirBreak. בעמוד התפריטים השני של תפריט הטיסנים אצלי בשלט.
אגב, אם אפשר הסבר קטן ותמציתי - מה זה מיקס SnapRoll ומה זה מיקס CamberMix ?

eitanbin
01-04-2012, 11:16:07

היי גיל

זה מה שאני עשיתי בפאן קאב שלי ניסרתי קלמרה של חוט חשמל לשניים שמתי אחד על צד
עם גומייה

איתן

64610

Boogle
01-04-2012, 21:36:13
ידידי, ראשית נדייק באנגלית BREAK = הפסקה/ שבר BRAKE = מעצור, אנחנו בענייני מעצור.
מאזנת יורדת נותנת המון מומנט, אין בעיה לטוס כך הרבה, אך זה יבזבז לך המון סוללה בגלל המון גרר.
SNAPROLL מיקס העוזר לבצע גלגול מהיר בטיסני אוירובטיקה מדוייקת, לא מכיר מעבר לזה, אני בקושי מתמודד עם פאן קאב :rolleyes:
הCAMBER כמדומני לדאונים, בדוק עם הגוגל...

בברכת שתהנה מהBRAKE ולא תגיע ל BREAK של הטיסן :D

ובענייני הברייק, כך תיקנתי את מחזיק הגלגל שהתעללתי בו :
64623

Friman
01-04-2012, 21:59:34
יצירתי ;)
תודה רבה, אם לא תהיה רוח חזקה מדי מחר בבוקר נמשיך לתרגל נחיתות והמראות. גם לנסוע ישר על המסלול מסתבר כמאתגר....
אני מתחיל להעריך את הח׳ברה מהתיכון שעשו קורס טיס :-).

yuval-the-pilot
01-04-2012, 22:16:37
איפה אתה הולך להטיס אותו?

Boogle
01-04-2012, 22:21:08
איפה אתה הולך להטיס אותו?

יצירתי ;)
תודה רבה, אם לא תהיה רוח חזקה מדי מחר בבוקר נמשיך לתרגל נחיתות והמראות. גם לנסוע ישר על המסלול מסתבר כמאתגר....
אני מתחיל להעריך את הח׳ברה מהתיכון שעשו קורס טיס :-).

:D

Friman
01-04-2012, 23:34:10
בתקווה שעל המסלול ;)
במנחת חצרים, אלא אם יהיה שם עמוס בגלל החופש. בד״כ כשאני מגיע לשם בבוקר- צהריים אין נפש חיה בטווח הראייה, רק חול וחול.. אחלה מסלול למתחילים כמוני

Friman
04-04-2012, 08:50:26
הפאן קאב הזה פשוט נהדר... קלטתי את הקטע של לנסוע ישר על המסלול בהמראה (הסבסוב החד שמאלה קורה בנקודה מאד ספציפית של המצערת, אם מדלגים עליה במהירות מספיק בביטחון אין שום בעיה) וגם לנחות נחתתי היום מושלם כמה פעמים. אשר, משה, פעם הבאה תהיה לכם הפתעה ;)
ממש טיסן שנותן המון ביטחון, בסה״כ יום הטסות שלישי שלי איתו וכבר היה לי מספיק אומץ לעשות פליפים ורולים בין הTouch n' Go שזה בעיקר מה שעשיתי. אולי פעם עשירית בחיים שאני ת׳כלס מטיס טיסן, אני די מופתע מהאומץ שלי - לכן אני מקשר את הביטחון לפאן קאב שאכן חש מאד מאפשר. הטיסן מאד מדוייק וממושמע לטעמי, אבל מה אני יודע, טיסן ראשון שאני מטיס ;)

saportas
04-04-2012, 16:54:16
הפאן קאב הזה פשוט נהדר... קלטתי את הקטע של לנסוע ישר על המסלול בהמראה (הסבסוב החד שמאלה קורה בנקודה מאד ספציפית של המצערת, אם מדלגים עליה במהירות מספיק בביטחון אין שום בעיה) וגם לנחות נחתתי היום מושלם כמה פעמים. אשר, משה, פעם הבאה תהיה לכם הפתעה ;)
ממש טיסן שנותן המון ביטחון, בסה״כ יום הטסות שלישי שלי איתו וכבר היה לי מספיק אומץ לעשות פליפים ורולים בין הTouch n' Go שזה בעיקר מה שעשיתי. אולי פעם עשירית בחיים שאני ת׳כלס מטיס טיסן, אני די מופתע מהאומץ שלי - לכן אני מקשר את הביטחון לפאן קאב שאכן חש מאד מאפשר. הטיסן מאד מדוייק וממושמע לטעמי, אבל מה אני יודע, טיסן ראשון שאני מטיס ;)

גיל בהטסות כמו בכל דבר בחיים אין יום דומה לקודמו ,אז בבקשה תרגיע את האומץ :)

Friman
04-04-2012, 17:08:59
גיל בהטסות כמו בכל דבר בחיים אין יום דומה לקודמו ,אז בבקשה תרגיע את האומץ :)

+1 ;)