PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! שלום לכל הטייסים-משתמש חדש

אדם...
27-11-2011, 21:27:15
קוראים לי אדם,בן 27 עוד מעט וסוף סוף הגשמתי את חלום הילדות הגדול שלי וקניתי מסוק.
יש ברשותי מסוק מדגם MJX T34 שעושה אותי דיי מאושר,זה המסוק הראשון שלי ואני דיי מסתדר איתו.
יש לי המון שאלות אבל לא אטריח אתכם ואשר רק מה שחשוב לי באמת.
למה הסוללה נגמרת לי תוך 10 דקות והאם אני יכול להחליף אותה או משהו דומה?
האם יש מטען מצת שאני יכול להטעין אותו ברכב ובנוסף אם יש מטען מהיר?
מה אסור לי או יותר נכון לא מומלץ לי לעשות כדי שאוכל לשמור אותו במצב טוב הרבה זמן?
האם אני יכול לשפר אותו? למרות שהוא עולה לגבהים מפחידים אך עדיין,יש סיכוי?
ואם אפשר חוות דעת על המסוק זה יהיה מצוין.
ועוד דבר קטן...מילון מושגים,יש המון מילים שאני לא יודע מה המשמעות שלהם(: אם בא לכם לתרגם.

תודה לעונים,שמח להכנס למשפחת הטייסים.

alex1312
27-11-2011, 21:30:39
תקנה מטען דיגיטלי חכם שיטעין לך מהרכב את הסוללה

http://www.ebay.com/itm/IMax-B6-Lipo-NiMh-battery-Balance-Charger-Digital-LCD-/120804207780?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item1c207deca4

אדם...
27-11-2011, 21:42:57
אי אפשר לקנות פה? ואיך אני יכול למשוך איתו יותר זמן טיסה?

alex1312
27-11-2011, 21:48:52
אתה יכול ליקנות פה בארץ רק שתשלם בערך 300 ש"ח

wonderd
27-11-2011, 21:57:51
1. אין למשוך זמן טיסה, רובנו פה מטיסים (הרבה) פחות מ 10 דקות את המסוקים המקצועיים..
2. לגבי מטען לרכב - תקרא מה המתח והאמפר הנדרשים על המטען ותביא מטען אוניברסלי לרכב שעומד בהגדרות..

מדובר על מסוק 3 ערוצים עם להבים כפולים, צעצוע פשוט, לדעתי אתה לא תצליח להחזיק אותו חי לאורך זמן..ואין שום טעם לנסות לתקן דבר כזה.
לא יודע כמה הוא עלה לך אבל אם אתה רוצה להיות קצת יותר רציני בתחום ויש לך למי להעביר אותו - עשה זאת דחוף..
אם אתה לא מעונין לבזבז סכום גדול על מסוק - תקנה לך מסוק 4 ערוצים קטן (כדוגמת הסולו פרו וחבריו) ואתה תהנה הרבה יותר.

אם אתה לא מעונין להטיס משהו מקצועי ובא לך פשוט להשתעשע תקופה קצרה - תהנה איתו כל עוד הוא עובד, אבל אל תבוא אח"כ לפה לשאול שאלות כמו "למה רק מנוע אחד עובד"..
את מילון המושגים שלך תקבל אם וכשתחליט להטיס משהו מעבר לצעצוע.

מצטער אם התגובה קצת ביאסה אותך - אבל קודם שואלים ואח"כ רצים לקנות..
מאיזה איזור אתה בארץ? - גש למנחת קרוב בסופ"ש ותראה על מה אני מדבר..

בהצלחה.

wind556
27-11-2011, 22:06:45
1. אין למשוך זמן טיסה, רובנו פה מטיסים (הרבה) פחות מ 10 דקות את המסוקים המקצועיים..
2. לגבי מטען לרכב - תקרא מה המתח והאמפר הנדרשים על המטען ותביא מטען אוניברסלי לרכב שעומד בהגדרות..

מדובר על מסוק 3 ערוצים עם להבים כפולים, צעצוע פשוט, לדעתי אתה לא תצליח להחזיק אותו חי לאורך זמן..ואין שום טעם לנסות לתקן דבר כזה.
לא יודע כמה הוא עלה לך אבל אם אתה רוצה להיות קצת יותר רציני בתחום ויש לך למי להעביר אותו - עשה זאת דחוף..
אם אתה לא מעונין לבזבז סכום גדול על מסוק - תקנה לך מסוק 4 ערוצים קטן (כדוגמת הסולו פרו וחבריו) ואתה תהנה הרבה יותר.

אם אתה לא מעונין להטיס משהו מקצועי ובא לך פשוט להשתעשע תקופה קצרה - תהנה איתו כל עוד הוא עובד, אבל אל תבוא אח"כ לפה לשאול שאלות כמו "למה רק מנוע אחד עובד"..
את מילון המושגים שלך תקבל אם וכשתחליט להטיס משהו מעבר לצעצוע.

מצטער אם התגובה קצת ביאסה אותך - אבל קודם שואלים ואח"כ רצים לקנות..
מאיזה איזור אתה בארץ? - גש למנחת קרוב בסופ"ש ותראה על מה אני מדבר..

בהצלחה.

הוצאת לי את המילים מהפה...

ולשואל, קבל את הטיפ הכי טוב שתוכל לקבל בקשר למסוק שלך:
אל תשקיע בו אפילו אגורה אחת, זו זריקת כסף לפח

שמור את הכסף שלך למסוק, ומה שיש לך עכשיו זה צעצוע ירוד שאינו קשור בכלל לתחביב שלנו

אדם...
27-11-2011, 22:07:20
***ח תאמין לי שהיום,שסוף סוף קניתי מסוק,יהיה קשה לבאס אותי.
אז ככה,אני לא מקצועי,אני סה"כ מטיס אותו בדיוק יומיים ומסתדר איתו מצויין יחסית למתחיל.
להצליח לשמור אותו חי? יש סרטונים של המסוק ביוטיוב נופל מגבהים של 25 מטר ומעלה ומתנגש בקירות ולא קורה לו כלום,למרות שאני לא אנסה לעשות את מה שהם עשו.
אם התכוונת למכניקה שלו אז ברור שאתה מבין יותר ממני ואולי אתה יודע כמה זמן אני אוכל עוד להנות ממנו.
הוא עלה לי 450 שקל והצורה שאמרת לי להעביר אותו כאילו מדובר בכלב חולה כלבת מצחיקה אותי.
אל תשווה אותי אליך,אני טייס חדש שלא יכול להרשות לעצמו מסוק ב2000 שקל עם להב יחיד כי אני עדיין לומד איך להטיס אותו.
ובנוגע למילון,אתה לא חייב להסביר לי אני אסתדר כבר.
ובקרוב,שארגיש בטוח בעצמי אתקדם למסוק אחר.
נ.ב...שמעתי מכמה אנשים שהוא 4 ערוצים אבל אם אתה אומר שלא אז אני מעדיף להאמין לך,דרך אגב,גם את עיניין הערוצים אני לא כ"כ מבין חוץ מזה שאני יודע שזה כיוונים של המטוס,אבל אני לא רוצה שתבזבז את הזמן היקר שלך להסביר לי...הרי אין לי מסוק מקצועי (:
תודה בכל מקרה.

wonderd
27-11-2011, 22:15:37
נראה שנפגעת אבל זאת לא היתה הכוונה...
בכלל לא כלב חלה כלבת, אבל בהחלט צעצוע שלא יוביל אותך לשום מקום.
אני אשמח להסביר לך כל מה שאתה צריך אבל המסוק שאותו בחרת לקנות לא יכול (בגלל המכאניקה והאלקטרוניקה) לשמש כדוגמה לכל מה שיהיה כתוב במילון שאתה מחפש.
אתה לא חייב לקנות מסוק ב 2000 שקל, סולו פרו עולה כ 600 שקל ומגיע כקיט שלם כמו שאתה קנית, רק שאותו באמת אפשר קצת לשפר ואת שלך לא.
1. אל תאמין לכל מה שאתה רואה בסירטונים.
2. אל תאמין גם לי - כמו שכתבתי - גש לאחד המנחתים באיזור שלך ותראה בעצמך על מה מדובר. אם אתה לא מכיר - תגיד מאיפה אתה ואני כמעט בטוח שנמצא לך מנחת קרוב שבו ישמחו לעזור לך להבין.

הטסת המסוק שלך לא תעזור לך בהבנת ההטסה ולא תרגיל אותך לשום דבר שיוכל לקדם אותך, פשוט מכיוון שההטסה אינה דומה (בעיקר מבחינת תנועות הסטיקים) להטסת מסוק 'מקצועי' כלשהו.

rafulikos
27-11-2011, 22:18:07
***ח תאמין לי שהיום,שסוף סוף קניתי מסוק,יהיה קשה לבאס אותי.
אז ככה,אני לא מקצועי,אני סה"כ מטיס אותו בדיוק יומיים ומסתדר איתו מצויין יחסית למתחיל.
להצליח לשמור אותו חי? יש סרטונים של המסוק ביוטיוב נופל מגבהים של 25 מטר ומעלה ומתנגש בקירות ולא קורה לו כלום,למרות שאני לא אנסה לעשות את מה שהם עשו.
אם התכוונת למכניקה שלו אז ברור שאתה מבין יותר ממני ואולי אתה יודע כמה זמן אני אוכל עוד להנות ממנו.
הוא עלה לי 450 שקל והצורה שאמרת לי להעביר אותו כאילו מדובר בכלב חולה כלבת מצחיקה אותי.
אל תשווה אותי אליך,אני טייס חדש שלא יכול להרשות לעצמו מסוק ב2000 שקל עם להב יחיד כי אני עדיין לומד איך להטיס אותו.
ובנוגע למילון,אתה לא חייב להסביר לי אני אסתדר כבר.
ובקרוב,שארגיש בטוח בעצמי אתקדם למסוק אחר.
נ.ב...שמעתי מכמה אנשים שהוא 4 ערוצים אבל אם אתה אומר שלא אז אני מעדיף להאמין לך,דרך אגב,גם את עיניין הערוצים אני לא כ"כ מבין חוץ מזה שאני יודע שזה כיוונים של המטוס,אבל אני לא רוצה שתבזבז את הזמן היקר שלך להסביר לי...הרי אין לי מסוק מקצועי (:
תודה בכל מקרה.

כה חבל שתה מקבל את דעת המנוסים בצורה "עויינת" יחסית , בסה"כ מנסים לכוון אותך באופן מוסכל אל הדבר אליו
כיוונת ממילא ...

wonderd
27-11-2011, 22:25:34
דרך אגב, זה גם היה החלום שלי כל החיים, לפני כשנתיים וחצי החלטתי להיכנס לתחום, מצאתי את הפורום הזה, קראתי והצקתי לאנשים בלי סוף, קראתי בפורומים בחו"ל והורדתי סירטונים. קניתי סימולטור וניסיתי את מזלי עליו..
רק לאחר כל זה העזתי לקנות שלט (שמשמש אותי עד היום בלי כל בעיה) וקיט ראשון של מסוק. מכיוון שלא היה לי מדריך בשטח - הריסוקים לא איחרו לבוא ונמשכו לאורך זמן עם תיקונים מתסכלים כמעט כל יום (מה נשמע גיא?? :)). כיום אני עוזר לאחרים כמה שאני יכול ויודע ומנסה למנוע מהם את הריסוקים שהיו מנת חלקי בתחילת הדרך, בד"כ זה מצליח יפה ולי לא נותר אלא להצטער שלא היה לי מישהו כמוני בתחילת הדרך...

קבל את מה שכותבים לך פה בהבנה, זה פורום שמנסה להיות הכי מקצועי שאפשר והאנשים פה נותנים מכל הלב (גם אם לפעמים נכנסים למריבות מטופשות..)

שוב, בהצלחה.
אלעד.

אטקין ש
27-11-2011, 22:28:29
דרך אגב, זה גם היה החלום שלי כל החיים, לפני כשנתיים וחצי החלטתי להיכנס לתחום, מצאתי את הפורום הזה, קראתי והצקתי לאנשים בלי סוף, קראתי בפורומים בחו"ל והורדתי סירטונים. קניתי סימולטור וניסיתי את מזלי עליו..
רק לאחר כל זה העזתי לקנות שלט (שמשמש אותי עד היום בלי כל בעיה) וקיט ראשון של מסוק. מכיוון שלא היה לי מדריך בשטח - הריסוקים לא איחרו לבוא ונמשכו לאורך זמן עם תיקונים מתסכלים כמעט כל יום (מה נשמע גיא?? :)). כיום אני עוזר לאחרים כמה שאני יכול ויודע ומנסה למנוע מהם את הריסוקים שהיו מנת חלקי בתחילת הדרך, בד"כ זה מצליח יפה ולי לא נותר אלא להצטער שלא היה לי מישהו כמוני בתחילת הדרך...

קבל את מה שכותבים לך פה בהבנה, זה פורום שמנסה להיות הכי מקצועי שאפשר והאנשים פה נותנים מכל הלב (גם אם לפעמים נכנסים למריבות מטופשות..)

שוב, בהצלחה.
אלעד.

אהבתי +
אבל לפעמים חייבים לתת להם להבין בדרך הקשה !!!

אדם...
27-11-2011, 22:40:44
לא נפגעתי ואני מקבל הכל בהבנה,(אל תשכח שאתם לא חייבים להגיב לי,אתם סה"כ עושים טובה).
אני לא יודע עם מה אתם התחלתם אבל זה נראה לי מסוק נורמאלי להבין את העיניין בהתחלה.
אני אקנה עוד מעט את הסולו פרו אם כולכם ממליצים עליו.
אבל שוב,אשמח לדעת מה ההבדלים והאם עם הסולו פרו המילון מושגים יהיה יותר רלוונטי? (:

נ.ב תבינו משהו,שהוא באוויר אני מאושר,אני מאמין שעוד מעט הוא ישעמם אותי אבל בתור היום השני של ההטסה אני מבסוט.

Pika007
28-11-2011, 00:09:24
תשמע, הסיבה שכולם קוטלים את הרכש החדש שלך ואומרים שהוא לא יביא אותך לשום מקום היא פשוטה למדי-
למרות שמה שקנית עולה לאוויר שזה נחמד, ואפשר לשחק איתו קצת במקומות שאין בהם רוח בכלל, זה לא מסוק. דרך הפעולה שלו היא לא זו של מסוק, זה רק גוף בצורת מסוק ששני רוטורים במקרה מרימים אותו מהקרקע. צורת התנועה שלו קדימה/אחורה היא ע"י אלתור של רוטור זנב שדוחף את הזנב למעלה ולמטה ומטה את מרכז הכובד של המסוק בצורה מאוד לא יציבה. הפניה במסוק הזה גם אפשרית רק ע"י בקרת הפרשים במומנט בין הרוטורים, מה שגורם לסבסוב של המסוק ימינה ושמאלה.
במסוק יש דבר שנקרא swashplate, חלק שע"י הזזתו בזויות שונות מתבצעת הטיה של ה "צלחת" שהרוטור יוצר שהוא מסתובב, ותנועה של המסוק בהתאם (במסוקים עם פסיעה משתנה, הזזה של החלק הזה משנה גם את הזוית של הלהבים). מיותר להגיד שהתגובה חדה בעשרות מונים, ויש אפשרות תנועה אמיתית לכל הכיוונים במצב כזה. קח לדוגמה מצב שבו אף המסוק פונה לכוון מסוים, בשביל לנוע שמאלה, המסוק שלך דורש לסבסב את האף לכיוון הרצוי, ולנוע קדימה. מסוק אמיתי עם סוואשפלייט מטה את הדיסקה לכיוון הרצוי בלי שום קשר לכיוון האף. זה כי למסוק שלך חסרה לחלוטין פעולת הגלגול.
"מסוק" שכזה לא יכול ללמד אותך אפילו את הבסיס של הבסיס של דרך הפעולה של מסוק ראוי לשמו, לא ילמד אותך אוריינטציה, ולמעשה לא ילמד אותך כלום. חבל לבזבז על זה זמן, בשיא הרצינות. אתה יכול לשמור אותו בצד כצעצוע, אבל קח בחשבון שזה לא יותר מזה.
לגבי הסולו פרו שכולם ממליצים עליו-
זה מסוק קטנטן עם רוטור ראשי ורוטור זנב, 4 ערוצים אמיתי לכל דבר עם swashplate, יכולת התנועה שלו גדולה בהרבה מכל מסוק דמה 3 ערוצים, ולמרות שהוא בסופו של דבר גם צעצוע ולא כלי אימון רציני, אפשר ללמוד איתו לפחות את הבסיס של אוריינטציה ואיך מסוק מגיב, ותנועת הסטיקים שדרושה לביצוע פעולות עם מסוק כלשהו.

אני לא יודע מי קפץ עם מחיר של 600 שקל, אבל הבונבון המעופף הזה עולה פחות מ 300 שקלים אחרי משלוח, ואם יחליטו גם לקחת מכס- 330~ בערך קומפלט כולל שלט ומוכן מהקופסה לעלות לאוויר.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10998
גם לי יש אחד בנוסף למסוק הרציני יותר שאני מחזיק (ותשאול קטן יחשוף בפניך שכנראה לרבים מאיתנו יש), אני חייב להגיד שאת כמויות הכיף שהדבר הזה נותן אפשר למדוד בטונות. אם אין תקציב- זה הדבר היחיד שאתה צריך לשקול, לדעתי.

עמיתפורת
28-11-2011, 03:39:38
היי אדם
ברוך הבא לעולם המסוקים ואנו שמחים שהגעת אלינו סוף סוף
ראשית תתחדש על המסוק החמוד שקנית ואני מקווה שהוא מסב לך תענוג מירבי בהטסה הבייתית שלך.
המסוק הינו מסוק קואקסיאלי בעל שני להבים שמסתובבים כל אחד לצד מנוגד לשני ובכך מייצרים יציבות מערבית דבר שמאוד נוח להטסה ומרגיע.
לצערי אני לא איש בשורות ואכן מדובר במסוק פשוט מאוד ומוגבל יכולת תנועה במרחב מפאת הסיבות שהציגו קודמיי לשרשור ולכן יקשה עליך מאוד את המשך הדרך הלאה.
לא ניתן להאריך את אורך הטיסה ונית להשתמש במטען המהיר לטעינה.
כדי לשמור עליו לאורך זמן המנע מלהטיס קרוב לקירות ולתיקרה ובמיוחד מנפילות חופשיות מגובה רב יחסית.
לצערי מילון מושגים הוא עניין לא פשוט ותוכל לקרוא בפורומים חיצוניים כדי לקבל מידע רחב יותר www.runryder.com
בהצלחה

saportas
28-11-2011, 06:52:52
,למה לא להיות יותר ענייני ?

wonderd
28-11-2011, 06:57:36
האם אני יכול לשפר אותו? למרות שהוא עולה לגבהים מפחידים אך עדיין,יש סיכוי?
ואם אפשר חוות דעת על המסוק זה יהיה מצוין..

SAPORTAS - איך אתה בהבנת הנקרא?

Friman
28-11-2011, 08:43:25
אהלן אדם.
ראשית בוא ונירגע - רוב המטיסים אם לא כולם, התחלנו מצעצועים כמו שלך. זה שמדובר בצעצוע לכל דבר ועניין ואין כל קשר בינו לבין מסוקים מהסוג שמטיסים הכותבים כאן, לא אומר שאי אפשר להנות ממנו. תהנה ותכייף איתו, רק אל תצפה ממנו ליותר מדי וקח בחשבון שברגע שתהיה לך בו תקלה ראשונה ולו הקטנה ביותר, מצא לו מקום נחמד על המדף כדי שיזכיר לך בהמשך את תחילת הדרך, וחפש משהו יותר רציני. לא שווה להשקיע אגורה בתיקון צעצועים שכאלו - גם אין חלקי חילוף זמינים בד"כ, וגם אם יש, הם יקרים והכלים הללו פשוט לא אמינים ומתקלקלים כל יומיים.
הסולו פרו הוא בחירה מצויינת למתחיל - הוא מאפשר לחוש מה זה לשלוט ב 4 ערוצים, ניתן להטיס אותו בבית וגם קצת בחוץ אם אין רוח חזקה. הוא קטנטן (כשתראה אותו אני בטוח שתופתע כמה קטן) אבל מהנה מאד. אני לא מסכים עם pika007 שהוא מלמד תנועת סטיקים נכונה (מסוק 4 ערוצים ולא 6, FIXED PITCH, מה גם שכל העניין של שמאלה=אחורה וקדימה=ימינה ממש לא דומה למסוק CP או בכלל לכל מסוק אחר) אבל זה כבר דיון שלא ממש מעניין אותך. לעניין המושגים - יש באגף המאמרים - סקירות מסוקים, קבוצת מאמרים שכתב ואדים (HELIDRACO) בשם "לדבר מסוקאית ולשרוד"; זו קבוצת מאמרים שאני ממליץ לכל מתחיל בתחום, לי המאמרים של ואדים מאד עזרו בהתחלה כיוון שהם מקיפים את כל המידע הרלוונטי ובשפה שיחסית ניתנת להבנה גם עבור מתחיל גמור. עליך לקחת בחשבון שכפי שהוסבר לך, המכניקה שונה לחלוטין בין המסוק שלך לבין מסוק 6 ערוצים מהסוג שלגביו מתייחסים המאמרים של ואדים. אם תקרא את המאמרים ותנסה להשוות את הכתוב שם למה שאתה רואה במסוק שלך, זה לא ייתן לך כלום. גם לגבי הסולו פרו זה רלוונטי רק במידה חלקית ביותר. אבל אם יש לך בעתיד כוונות להיכנס יותר לעומק לתחום עם מסוק יותר רציני, המאמרים הללו יכולים ללמד אותך הרבה לשלב ההתחלה.

guy1a
28-11-2011, 08:43:59
אדם
אני אחזק את ידי הממליצים על סולו פרו או סואר האח התאום שלו

http://www.ehirobo.com/shop/product_info.php?products_id=9274

שים לב למחיר.

הבאתי אחד כזה לאחרונה לבן של חבר, כולם מאושרים.

( גם לי יש סולו פרו :) אפילו משני סוגים )

( אלעד יקירי, צרת רבים נחמת טיפשים :) - אוהב אותך )

saportas
28-11-2011, 12:39:28
SAPORTAS - איך אתה בהבנת הנקרא?

הנוסח שלי מטע ,אבל אתה יודע בדיוק למה אני מתכון " לחוות דעת"

ziki
28-11-2011, 12:50:45
לפותח השירשור ברוך הבא
גם אם לא תקבל כאן תשובה תוכל תמיד להנות משירשור נחמד ותוסס :)...

guy1a
28-11-2011, 13:00:44
לפותח השירשור ברוך הבא
גם אם לא תקבל כאן תשובה תוכל תמיד להנות משירשור נחמד ותוסס :)...

:)

יאללה בואו נגמור עם זה,

רק GAUI 425 !!
מה פתאום אתה לא יודע כלום מהחיים שלך
טירקס זה זבל !
רק קופטר איקס !!
450 זה לא למתחילים !!
רק דלק !!
חשמלי שולטטטטתתת!!!!!!1
אלעד מוכר את ה TDR אגב ...
:)

ציקי, הרסתי לך את הכיף ... או קבלת תמצית הדברים :)

אדם...
28-11-2011, 13:59:07
תשמע, הסיבה שכולם קוטלים את הרכש החדש שלך ואומרים שהוא לא יביא אותך לשום מקום היא פשוטה למדי-
למרות שמה שקנית עולה לאוויר שזה נחמד, ואפשר לשחק איתו קצת במקומות שאין בהם רוח בכלל, זה לא מסוק. דרך הפעולה שלו היא לא זו של מסוק, זה רק גוף בצורת מסוק ששני רוטורים במקרה מרימים אותו מהקרקע. צורת התנועה שלו קדימה/אחורה היא ע"י אלתור של רוטור זנב שדוחף את הזנב למעלה ולמטה ומטה את מרכז הכובד של המסוק בצורה מאוד לא יציבה. הפניה במסוק הזה גם אפשרית רק ע"י בקרת הפרשים במומנט בין הרוטורים, מה שגורם לסבסוב של המסוק ימינה ושמאלה.
במסוק יש דבר שנקרא swashplate, חלק שע"י הזזתו בזויות שונות מתבצעת הטיה של ה "צלחת" שהרוטור יוצר שהוא מסתובב, ותנועה של המסוק בהתאם (במסוקים עם פסיעה משתנה, הזזה של החלק הזה משנה גם את הזוית של הלהבים). מיותר להגיד שהתגובה חדה בעשרות מונים, ויש אפשרות תנועה אמיתית לכל הכיוונים במצב כזה. קח לדוגמה מצב שבו אף המסוק פונה לכוון מסוים, בשביל לנוע שמאלה, המסוק שלך דורש לסבסב את האף לכיוון הרצוי, ולנוע קדימה. מסוק אמיתי עם סוואשפלייט מטה את הדיסקה לכיוון הרצוי בלי שום קשר לכיוון האף. זה כי למסוק שלך חסרה לחלוטין פעולת הגלגול.
"מסוק" שכזה לא יכול ללמד אותך אפילו את הבסיס של הבסיס של דרך הפעולה של מסוק ראוי לשמו, לא ילמד אותך אוריינטציה, ולמעשה לא ילמד אותך כלום. חבל לבזבז על זה זמן, בשיא הרצינות. אתה יכול לשמור אותו בצד כצעצוע, אבל קח בחשבון שזה לא יותר מזה.
לגבי הסולו פרו שכולם ממליצים עליו-
זה מסוק קטנטן עם רוטור ראשי ורוטור זנב, 4 ערוצים אמיתי לכל דבר עם swashplate, יכולת התנועה שלו גדולה בהרבה מכל מסוק דמה 3 ערוצים, ולמרות שהוא בסופו של דבר גם צעצוע ולא כלי אימון רציני, אפשר ללמוד איתו לפחות את הבסיס של אוריינטציה ואיך מסוק מגיב, ותנועת הסטיקים שדרושה לביצוע פעולות עם מסוק כלשהו.

אני לא יודע מי קפץ עם מחיר של 600 שקל, אבל הבונבון המעופף הזה עולה פחות מ 300 שקלים אחרי משלוח, ואם יחליטו גם לקחת מכס- 330~ בערך קומפלט כולל שלט ומוכן מהקופסה לעלות לאוויר.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10998
גם לי יש אחד בנוסף למסוק הרציני יותר שאני מחזיק (ותשאול קטן יחשוף בפניך שכנראה לרבים מאיתנו יש), אני חייב להגיד שאת כמויות הכיף שהדבר הזה נותן אפשר למדוד בטונות. אם אין תקציב- זה הדבר היחיד שאתה צריך לשקול, לדעתי.

תודה רבה על הפירוט,סוף סוף מישהו מפרט לי קצת יותר,אחרי שקראתי את ההודעה שלך אני מבין הרבה יותר למה אתם מתכוונים.
הטסתי אותו עכשיו ושמתי לב בדיוק למה שאמרת.
הבעיה היא לא התקציב אלא הותק.אני מעדיף להטיס כמו שאתם אומרים את הסולו פרו וללמוד עליו.
השאלה שלי היא האם הוא חזק כמו מה שיש לי מבחינה פיזית?
ועוד דבר...אתה או מישהו אחר בפורום מעוניינים למכור את הקטנצ'יק?

אדם...
28-11-2011, 14:01:43
היי אדם
ברוך הבא לעולם המסוקים ואנו שמחים שהגעת אלינו סוף סוף
ראשית תתחדש על המסוק החמוד שקנית ואני מקווה שהוא מסב לך תענוג מירבי בהטסה הבייתית שלך.
המסוק הינו מסוק קואקסיאלי בעל שני להבים שמסתובבים כל אחד לצד מנוגד לשני ובכך מייצרים יציבות מערבית דבר שמאוד נוח להטסה ומרגיע.
לצערי אני לא איש בשורות ואכן מדובר במסוק פשוט מאוד ומוגבל יכולת תנועה במרחב מפאת הסיבות שהציגו קודמיי לשרשור ולכן יקשה עליך מאוד את המשך הדרך הלאה.
לא ניתן להאריך את אורך הטיסה ונית להשתמש במטען המהיר לטעינה.
כדי לשמור עליו לאורך זמן המנע מלהטיס קרוב לקירות ולתיקרה ובמיוחד מנפילות חופשיות מגובה רב יחסית.
לצערי מילון מושגים הוא עניין לא פשוט ותוכל לקרוא בפורומים חיצוניים כדי לקבל מידע רחב יותר www.runryder.com
בהצלחה
תודה..אני באמת נהנה,אבל נראה לי שהמסוק ישודרג בקרוב מאוד (:

אדם...
28-11-2011, 14:03:13
הבחור לא ביקש חוות דעת על המסוק שלו , אני לא מבין את הקטע שלכם הבן אדם בסך הכל אל על סוללה ואתם מעבירים לו על תורת היחסות ,למה לא להיות יותר ענייני ?
זה בסדר...מכל מלמדי השכלתי.

אדם...
28-11-2011, 14:06:31
דברו איתי אם מישהו מוכר סולו פרו במצב טוב.
ומה ההבדל בין הסולו פרו הרגיל והסולו פרו 2 (משהו כזה נדמה לי(?

Pika007
28-11-2011, 14:33:19
תודה רבה על הפירוט,סוף סוף מישהו מפרט לי קצת יותר,אחרי שקראתי את ההודעה שלך אני מבין הרבה יותר למה אתם מתכוונים.
הטסתי אותו עכשיו ושמתי לב בדיוק למה שאמרת.
הבעיה היא לא התקציב אלא הותק.אני מעדיף להטיס כמו שאתם אומרים את הסולו פרו וללמוד עליו.
השאלה שלי היא האם הוא חזק כמו מה שיש לי מבחינה פיזית?
ועוד דבר...אתה או מישהו אחר בפורום מעוניינים למכור את הקטנצ'יק?
הסולו פרו מאוד מאוד עמיד. אתה יכול להטיח אותו בקירות, וספק שיקרה משהו. מה שגם זה משהו עם אבא ואמא, אנשים יודעים איך לטפל בו בתקלות, ויש לו חלפים זמינים לכל דבר במסוק.
ה V2 זו פשוט גרסה שניה, ורק היא נמכרת היום. אין הבדל מהותי בינה לבין הראשונה, רק שיפורים מינוריים.
קח בחשבון- הסולו פרו כן ילמד אותך קצת אוריינטציה ואיזה סטיק עושה מה (קודם ניסחתי לא נכון- הוא לא ילמד אותך תנועת סטיקים נכונה למסוק 6 ערוצים. רק את התפקיד הבסיסי של כל סטיק, בניגוד למסוק שיש לך עכשיו שבו הסטיק הימני אחרי על סבסוב.), אבל לא את כל מה שדרוש בשביל להטיס מסוק 6 ערוצים רציני. אחרי שתעבור למסוק גדול יותר, זה לא שתוכל להרים אותו ישירות מהקרקע ולהתחיל לטוס כמו שדג שוחה במים- תצטרך עדיין לעשות את כל התהליך, מריקודים קטנים על הקרקע, לריחופים, הקפות, שמיניות, ושאר ירקות. ההבדל הוא שסביר להניח שאחרי תקופה עם הסולו פרו, כל הדברים האלו יקלטו לך מהר יותר, ותתבלבל פחות עם הסטיקים שתרצה להגיע לכיוון מסוים.
-בלי שום קשר, זה עדיין מאוד מומלץ, והרבה אנשים פה עם שלל מסוקים גדולים ומרשימים שומרים בצד את הסולו פרו לשטויות בבית/ליד הבית, זה פשוט דבר כיפי ברמות. את שלי אני לא מוכר, אתה מוזמן לבדוק בלוח היד שניה אם יש אחד למכירה, פה ושם צצים אחד או 2.

guy1a
28-11-2011, 15:20:30
סולו פרו אחד ושתיים זה רק צבע החופה.

יש כמה וכמה גרסאות של הלוח, ההבדלים בינהם זה מיקסים מתוכנתים מראש ( או העדרם ) וכמו כן סרבואים לניארים מול רוטריים.

נקודת תורפה חזקה היא הראש של המסוק, מנוע זנב וסקידים.

תעבור על פורום - מכירות מסוקי חשמל
http://www.efly.co.il/forums/forumdisplay.php?12-%E3%E0%E5%F0%E9%ED-%E5%E8%E9%F1%F0%E9%ED-%E7%F9%EE%EC%E9%E9%ED

ziki
28-11-2011, 16:29:50
ציקי, הרסתי לך את הכיף ... או קבלת תמצית הדברים :)

לא הרסת כלום, להיפך גיא, אתה רק מחזק את דברי :)

Friman
28-11-2011, 16:35:18
ממליץ לך לשקול את הסולו פרו 328 - גדול יותר מהסולו פרו הרגיל וחזק יותר.
אצלי, עד שההזמנה של הסולו פרו הגיעה כבר גמרתי אומר לקנות Trex 500... הקטנצ׳יק הזה מהר מאד פותח את התאבון למסוק גדול יותר אז אם כבר אתה מתחיל עם 4 ערוצים לדעתי עדיף להתחיל כאמור עם הדגם הגדול יותר של הסולו פרו, שהוא ה328.
מנגד... הוא יקר יותר, אני לא יודע אם חלקי החילוף שלו גם עולים גרוש ורבע כמו של הסולו פרו 2, ויש איתו פחות נסיון בקהילת המטיסים למקרה של בעיות ותיקונים.

אדם...
28-11-2011, 21:17:19
אני כבר מחפש סולו פרו,האמת ש45 דולר זה כלום,הבעיה היא הפרוצדורה של להזמין מחו"ל וכו'...אין לי מושג בזה.
ושוב,אם מישהו מוצא מוכר או מוכר בעצמו שיפנה אלי.

rafulikos
28-11-2011, 22:38:57
אני כבר מחפש סולו פרו,האמת ש45 דולר זה כלום,הבעיה היא הפרוצדורה של להזמין מחו"ל וכו'...אין לי מושג בזה.
ושוב,אם מישהו מוצא מוכר או מוכר בעצמו שיפנה אלי.

אמנם זה לא הסולו פרו , אבל יש שיגידו שאף מתעלה עליו ... Blade mSR
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?44460-500-שקל-E-Flite-Blade-MSR-2.4Ghz-Ready-To-Fly

asanado
29-11-2011, 13:01:11
תוכל לקבל הרבה מידע על הסולו פרו מהפורום הבא:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1337008

וכדאי לך לבחון גם את המסוק הזה (Xieda 9958 / HK190) - יותר זול, חלקים יותר זולים, מתממשק לשלט Turnigy 9x, אבל עם התנהגות שונה מהסולו פרו:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1454770

LiorNT
29-11-2011, 14:34:10
אדם...
אם תרצה סולו פרו 2 אתה יכול ליצור איתי קשר בפרטי

Friman
29-11-2011, 14:58:31
אמנם זה לא הסולו פרו , אבל יש שיגידו שאף מתעלה עליו ... Blade mSR
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?44460-500-שקל-E-Flite-Blade-MSR-2.4Ghz-Ready-To-Fly
״אז אומרים, זה לא אומר שזה נכון״ (מי אמר למי ובאיזה עניין? חפש את הציטטה)
יאללה מלחמת יתושים!
סתם את הmsr אני לא מכיר, רק יודע שהוא יקר יותר. הסולו פרו לעומת זאת מנסיוני כייפי מאד וזול לתחזוקה

Yoav Lahav
29-11-2011, 16:15:52
יש לך את ה HK-190 ב HOBBYKING.
הוא יותר טוב מהסולו פרו שהיה לי פעם.
הטסתי כבר כמה כאלה. 29$ + משלוח. כל סוללה 4 שח.
תתחיל איתו.