PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוף! תאונה ממבט ראשון- poenix fpv vs axn ..

adibenbasat
03-12-2011, 15:40:56
היום במנחת הייתה לנו תאונה אווירית, לא משהו שלא קורה מידי פעם, אך הפעם שני הטיסנים היו מצויידים במצלמות (אחד בציוד FPV),
הטייסים: עמוס ואדיר.
התאונה התרחשה כמעט מעל המסלול ומההתנגשות אחד הטיסנים התרסק על המסלול, ומושיק דפק פזצת;)
אבל ברצינות, זה גם היה די מסוכן וטוב שאף אחד לא נפגע.
בסופו של דבר אף אחד לא עשה משהו מסוכן או מעשה בלתי אחראי ובכול זאת קרתה תאונה שיצרה סיטואציה שיכלה להסתיים בפגיעה של משהו.
תאונות פשוט קורות וגם אם אף אחד לא אשם ואף אחד לא נפגע וגם אם היה נפגע אז מדובר בטיסן קלקר ("פחות מסוכן" מניטרו),
מקרים כאילו צריכים לעורר את השאלה : ואם כן היה..

אז הנה הסרטון "חקירה בתעופה" שאדיר ערך לנו מהמצלמה שלו:

http://www.youtube.com/watch?v=FvUPiOz1ARs

yuval-the-pilot
03-12-2011, 15:47:08
גם לי קרה משהו דומה היום בכפר גלים מישהו איבד שליטה, וזה טיסן דלק גדול אני שומה זימזום ובום דפקתי פזצתה מטר מאחורי ובידיוק בין שתי מכוניות הוא התרסק אם פול מנוע! :eek: וואו זה היה מפחיד!

.omer biton
03-12-2011, 15:48:08
יאוו איזה מזל כמעט פגע בכם..

yuval-the-pilot
03-12-2011, 15:49:33
0.30 איזה פזצתה :cool:

tomer_inbar
03-12-2011, 15:51:11
אהבתי איך אנשים מתורגלים לזנק! :D
וקצת רצינות, מה הנזק?

dudy201
03-12-2011, 16:10:40
******************חח
משה איזה פזצטה דפקת!!

ofir181
03-12-2011, 16:17:29
פששש איזה התחמקות משה! !!! סרטון מדהיםםםםםם

asafh1
03-12-2011, 16:27:55
אם הייתם מטיסים ממכם והלאה זה לא היה קורה .
פשוט צריך להקפיד לא להטיס מעל הראשים של האנשים
צריך שיהיה קו מטיסים שלא עוברים אותו , כך חוסכים צרות ופזצטות
מזל שלא קרה כלום

adibenbasat
03-12-2011, 17:13:47
אהבתי איך אנשים מתורגלים לזנק! :D
וקצת רצינות, מה הנזק?

שני טיסני EPO שבורים ברי תיקון בצ'יק צ'ק, חלק מהאלקטרוניקה ניזוק, מצלמה של ה-FPV נהרסה קליל ומצלמת "ספיי" כנראה נדפקה..

דודי ראיתי את מושיק- מטריקס;):o:cool:

tisons
03-12-2011, 17:17:30
מושיק כבר הרבה זמן לא ראיתי אותך גמיש כ"כ.....

מושיק
03-12-2011, 18:55:22
מושיק כבר הרבה זמן לא ראיתי אותך גמיש כ"כ.....

כן..אהה, אתה יודע איזה קשה זה להזניק ככה גוף ששוקל 105 ק"ג,מסקנה חייבים דיאטה:D

נ.ב
נראה לי שאני חייב להחליף את האייקון שלי:eek: :D:D

עמי
03-12-2011, 19:01:29
מושיק דיאטת השמנה תועיל יותר - עוד 100 ק"ג היה מביא אותך לאדמה מהר יותר :)

guyst
03-12-2011, 20:38:14
א. ביטוח חובה
ב. צריך להימנע לטוס מעל המטיסים...

Shlomi4046
03-12-2011, 21:01:01
עמוס .. תרגול תרגול תרגול:)
מושיק וואלה היה לך מזל...

אדי לא הבנתי את המשפט הזה "אף אחד לא עשה משהו מסוכן או מעשה בלתי אחראי "

MDreamer
03-12-2011, 21:07:45
WOW....

umbo
03-12-2011, 21:26:37
היום במנחת הייתה לנו תאונה אווירית, לא משהו שלא קורה מידי פעם, אך הפעם שני הטיסנים היו מצויידים במצלמות (אחד בציוד FPV),
התאונה התרחשה כמעט מעל המסלול ומההתנגשות אחד הטיסנים התרסק על המסלול, ומושיק דפק פזצת;)
בסופו של דבר אף אחד לא עשה משהו מסוכן או מעשה בלתי אחראי ובכול זאת קרתה תאונה שיצרה סיטואציה שיכלה להסתיים בפגיעה של משהו.
תאונות פשוט קורות וגם אם אף אחד לא אשם ואף אחד לא נפגע וגם אם היה נפגע אז מדובר בטיסן קלקר ("פחות מסוכן" מניטרו),

[]
סליחה מראש על התגובה החריפה
עם כל הכבוד, אולי אתה מבין בהרבה דברים, אבל באויראות יש לך (ולאחרים) עוד מה ללמוד! מה הבעיה עם הבנת הכלל הבסיסי שחובה לשמור בכל מקום הטסה :
בשום מצב לא מטיסים מעל אנשים !!!!!

ilan_l
04-12-2011, 06:45:07
איזה תעוד , יפה .

תודה על השיתוף .

adibenbasat
04-12-2011, 13:23:38
סליחה מראש על התגובה החריפה
עם כל הכבוד, אולי אתה מבין בהרבה דברים, אבל באויראות יש לך (ולאחרים) עוד מה ללמוד! מה הבעיה עם הבנת הכלל הבסיסי שחובה לשמור בכל מקום הטסה :

א. תרגיע ותוריד את הטון.
ב. זו לא תאונה שלי.
ג. התאונה קרתה לא בדיוק מעל המסלול שדרך אגב נוחתים וממריאים ממנו, עוברים דרכו טיסנים (והאנשים בסרטון -מטיסים).
ד. מדובר בטיסני קלקר, לחטוף כדור כדורגל במשחק בשכונה או מרפק בכדורסל הרבה יותר מסוכן מזה..אז גם שאני רושם "מסוכן" זה בפורפורציה.
ה. מדובר באנשים מבוגרים ואחראיים (אחד המטיסים גם טייס במקרה שעסק לאחרונה בחקר תאונות אויריות),
אז אני לא בטוח שיש לך מה ללמד אותי או "אחרים" על "אויראות" כמו שאתה חושב שחוץ ממך כולם מטומטמים,
אף אחד מאיתנו לא מאתמול בתחביב.
ו. להגיב בפונט מוגדל וסימני קריאה מתוך צדקנות שנובעת מהפגנת נוכחות- שווה כקליפת השום.
בוא תגיד משהו חכם מלבד להשען על תואר "מנהל פורום" בתפקיד ההורה האחראי.
ז. או אולי פשוט רצית שאשים את הסרטון בפורום FPV???

וסליחה על התגובה החריפה..

adibenbasat
04-12-2011, 13:27:59
כן..אהה, אתה יודע איזה קשה זה להזניק ככה גוף ששוקל 105 ק"ג,מסקנה חייבים דיאטה:D

נ.ב
נראה לי שאני חייב להחליף את האייקון שלי:eek: :D:D

מושיק הרגת אותי מצחוק עם האייקון שלך, זה אתה!;);););););)

asafh1
04-12-2011, 15:13:21
א. תרגיע ותוריד את הטון.
ב. זו לא תאונה שלי. - נו אז מה ???? היית במסלול אם טיסן עובר מעל הראש של האנשים אפשר להעיר
ג. התאונה קרתה לא בדיוק מעל המסלול שדרך אגב נוחתים וממריאים ממנו, עוברים דרכו טיסנים (והאנשים בסרטון -מטיסים).
ד. מדובר בטיסני קלקר, לחטוף כדור כדורגל במשחק בשכונה או מרפק בכדורסל הרבה יותר מסוכן מזה..אז גם שאני רושם "מסוכן" זה בפורפורציה. - טעות גם טיסן קלקר יכול לגרום נזק גדול ולגרום לפציעה חמורה
ה. מדובר באנשים מבוגרים ואחראיים (אחד המטיסים גם טייס במקרה שעסק לאחרונה בחקר תאונות אויריות),- אז מה ? זה נותן לו לגיטימציה להטיס מעל אנשים ? אוי ואבוי ...... כך ההתיחסות לכללי בטיחות בסיסיים ?????
אז אני לא בטוח שיש לך מה ללמד אותי או "אחרים" על "אויראות" כמו שאתה חושב שחוץ ממך כולם מטומטמים, - גם אם אתה הכי חכם , אף אחד מאיתנו לא מאתמול בתחביב . גם אם אתה לא מאתמול בתחביב (לא מבין מה הקשר) אני חושב שאתה יכול ללמוד דבר אחד או שתיים על בטיחות , בטח כאשר אתם מטיסים מעל הראשים שלכם
ו. להגיב בפונט מוגדל וסימני קריאה מתוך צדקנות שנובעת מהפגנת נוכחות- שווה כקליפת השום. - רצה להדגיש את נושא הבטיחות וכמה זה מסוכן , לא קשור לצדקנות
בוא תגיד משהו חכם מלבד להשען על תואר "מנהל פורום" בתפקיד ההורה האחראי. - מה הקשר ????
ז. או אולי פשוט רצית שאשים את הסרטון בפורום FPV??? - גם שם היית מקבל תגובות זהות

תתן לי לחדד את מה שהוא כתב ,

adibenbasat
04-12-2011, 16:18:13
"מנהל פורום FPV";);););););)
כללי בטיחות;););););););)
של הטסה במנחת?;););););););););) לא יאומן כמה שזה מגוחך..
איפה כול הסרטונים של ה-FPV שמטיסים מעל בתים ואנשים??? ממתי FPV שומרים על כללי הטסה במנחת??? הדבר הראשון שעושים מתרחקים מהמנחת!
שמירה על "כללי בטיחות"... הצחקתם אותי, שניכם;);););););););)

asafh1
04-12-2011, 18:04:17
"מנהל פורום FPV";);););););)
כללי בטיחות;););););););)
של הטסה במנחת?;););););););););) לא יאומן כמה שזה מגוחך..
איפה כול הסרטונים של ה-FPV שמטיסים מעל בתים ואנשים??? ממתי FPV שומרים על כללי הטסה במנחת??? הדבר הראשון שעושים מתרחקים מהמנחת!
שמירה על "כללי בטיחות"... הצחקתם אותי, שניכם;);););););););)

גם הטסה במקום מיושב זה לא בטיחותי וגם על זה הערתי .

MDreamer
04-12-2011, 18:32:28
אדי,

אנחנו כ eFly דואגים כמה שיותר להוריד סרטונים שמראים דברים מסוכנים: הטסה בתוך עיר, מעל אנשים וכ'ו - אנשים גם מקבלים באן בגלל זה. כל זאת כי אנחנו מרגישים שיש לנו איזו אחריות מוסרית לחנך לבטיחות. אף אחד פה לא צדיק כולנו מדי פעם חוטאים - אם בכוונה או בטעות. בכל מקרה כדאי מאוד להטיס עם ביטוח ולשמור על כללי הבטיחות.

haimgil
04-12-2011, 18:48:17
איזה בושות :eek:.אתם מטיסים מעל הראש:mad:.אתם יודעים איזה מסוכן זה?:confused:נו באמת תיהיו אחראיים .:cool:
הכי כיף זה מעל הראש,אחרת מה כיף בזה.טוב נו רק בסימולטור.:D

adibenbasat
04-12-2011, 19:59:33
;)

master_bebe
04-12-2011, 20:02:00

1. שני המטיסים הטיסו בצורה מסוכנת ולא אחראית.
2. תאונות לא סתם פשוט קורות.

שני המטיסים טסו באזור אסור (מעל המנחת ), למה הם לא טסו 50-100 מ' קדימה ? מה יש לחפש מעל הראשים של האנשים ?
טיסן שפוגע במישהו ועוד שלא מצפה לו (כל האנשים בשורה מרוכזים בטיסנים שלהם) יכול לגרום נזק לאיש וגם לטיסן. בשני המקרים האלה אפשר לתבוע אותך על רשלנות.
אם תסתכל קצת בסרטים של תאונות אוויריות, אתה תראה שתאונות לא קורות "סתם בלי סיבה"....
וסתם בשביל הפרוטוקול, גם מנפילה על ריצפה אפשר למות (מכה בראש מאספלט) והטיסן יכול להיות רק הגורם לנפילה...

אני לא מבין למה אנשים משחקים עם המזל שלהם ?

asafh1
04-12-2011, 20:06:34
אדי,

אנחנו כ eFly דואגים כמה שיותר להוריד סרטונים שמראים דברים מסוכנים: הטסה בתוך עיר, מעל אנשים וכ'ו - אנשים גם מקבלים באן בגלל זה. כל זאת כי אנחנו מרגישים שיש לנו איזו אחריות מוסרית לחנך לבטיחות. אף אחד פה לא צדיק כולנו מדי פעם חוטאים - אם בכוונה או בטעות. בכל מקרה כדאי מאוד להטיס עם ביטוח ולשמור על כללי הבטיחות.

אולי כדאי שתחנך אותו
לא נראה לי שהוא הבין ......

Shlomi4046
04-12-2011, 20:27:26
ווואו חברה מה קורה לכם .... לאן גלשתם
לא מדובר פה בחבורה של ילדים כמו שמעיין אמר כולנו חוטאים מידיי פעם

אז אני חושב בכנות שכן היה טעות בטיסה מעל המנחת ומזל גדול שאף אחד לא נפגע וזהו

אני חושב שאדי,עמוס,אדיר ומושיק ,ומליק מאוד מקפידים על בטיחות וממקרה ומקרה כולנו מבינים עד כמה זה חשוב יותר

חלק מהשיתוף של פוסטים מהסוג הזה לדעתי (חוץ מהסרטון "המדליק") זה שתראו שדברים קורים "לכולנו" וללמוד הלאה
בדיוק כמו הפוסט שפתחתי בשבוע שבר שלמזלי הגדול מאוד הסתיים בנחיתה רגילה

ההטפות החריפות לפעמים הורסות ולא בונות!

אבל זו דעתי האישית

ועוד משהו (asafh1 "אולי כדאי שתחנך אותו " משפט לא במקום בכלל ואפילו מבזה את הפורום)

מושיק
04-12-2011, 20:30:17
מעניין שבשירשור הזה http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?44836-The-Israeli-Sheep-טיסת-כדורגל
התגובות היו הפוכות:confused:
אני מצטט את מנהל הפורום-
שרון מותח את הגבולות...? תמשיך! :p
גם בסירטון הזה יש הטסה מעל אנשים והכי גרוע מעל בניינים וכבישים...אז מה ההבדל?
אני אגיד מה הבדל שטיסן FPV עוד לא התרסק על בית/כביש סואן ,אבל כשזה יקרה אני לא רוצה לחשוב מה יהיו ההשלכות על התחביב שלנו.

מעשה שהיה כך היה:
אף אחד מהטיסנים לא טס מעל הראש שלנו!
מה שאתם רואים זה שהטיסן שצילם בא לפנות שמאלה לפני המסלול בכדי לעקוב אחרי דאון שטס במקביל למסלול,אבל מה לעשות שבדיוק הגיח הטיסן השני ונכנס בו והתוצאה הייתה שהוא המשיך ישר לכיוון שלנו ללא שליטה!

saportas
04-12-2011, 20:31:48
טוב מהיום כל מי שיעלה סרטון מאיזה כביש צדדי תדברו על בטיחות.
כל מי מטיס מנחת מסודר ושומר על כללי הבטיחות ירים יד :confused:

adibenbasat
04-12-2011, 21:00:30
אז הנה עוד סרטון מיני רבים שעלה פה בפורום מעל ראשי אנשים,
כן, כול המטיסים בצוק בת ים מטיסים מעל אנשים ומכוניות ועוד שמרוכזים יפה ככה שאם יתרסק גם לא יפספס,
וככה כול סופ"ש באופן קבוע, ונדמה לי שגם אתה MASTE_BEBE מטיס שם מידי פעם (לא?), בכול מקרה לעניין איפה האחריות כאן? ותאונות לא סתם קורות..

http://www.youtube.com/watch?v=vEbuDJod9ZE

דבר נוסף, אפשר להתברבר ולא להסכים ולדון בלה בלה..

asafh1 את ההערות הנמוכות שלך תשמור למקום אחר, זה לא מכבד אף אחד פה בטח לא את אותך.

alexk
04-12-2011, 21:28:41
מה כולם מבלבלים...

איפה הסרטון מהטיסן השני...

מחכה בקוצר רוח

master_bebe
05-12-2011, 05:01:10
אני עדיין לא הטסתי בבת ים, ולא כתבתי כאן את מה שכתבתי בשביל להתנגח, סה"כ זה בשביל שאנשים ישמרו על התחת שלהם, תאונה רצינית יכולה להשפיע על כל הענף כולו.
בסופו של דבר, אנשים לוקחים סיכון בתביעה אישית במקרה של תאונה רצינית.

סבא זיו
05-12-2011, 10:35:29
חבל שלא ראיתי את הביצוע של מושיק ישר לתחרות ברייק דנס

ilan_l
05-12-2011, 12:44:07
דווקא ת'סרטון שלי מצאת לצורך הסבר על פעילות פלילית :)
לפחות נהנת ? :)

אני מקווה שאנשים לא יחששו להעלות בעתיד סרטונים בגלל הביקורת , גם אם זה "לא לפי הכללים" ,
סה"כ תחביב , בסופו של יום אנחנו פה בשביל להשוויץ :)
הגבול מבחינתי , סרטונים של רוע (תראו איזה קטעים נכנסתי במישהו בשביל להשוויץ לכם /בשביל הצחוקים ) ,
רק אז אבין שיש בעיה .

קחו ת'חיים בקלות ותמשיכו להנות

אילן .

עמוס201
05-12-2011, 13:45:37
שלום לכולם
אני רוצה להבין מה לא בסדר כאן .
הטיסן סט במקביל למסלול על השטח עפר רואים בבירור שהוא פונה קצת שמאלה בכדי להיתרחק מעט מעל המסלול ואז הטיסן השני מגיח מאחורי המטיסים חוצה מסלול ופוגע בטיסן השני מעל קצה המסלול לכיוון השטח ומרוחק מהמטיסים .
עד כאן הכל ברור אבל תשימו לב שהאירוע קורה בקצה מסלול לכיוון השטח והנפילה הראשונית היא לכיוון המסלול ריק מאדם , וברגע האחרון עובר לכיוון המטיס והחברים סביבו .
אז לזה אתם רואים הטסה לא בטוחה ?
אתם יודעים מה זה הטסה לא בטוחה ?
אני גם אענה לכם .
הטסה לא בטוחה ומסוכנת זה כששולחים טיסן ועליו ציוד FPV וכל אחד כאן מתגאה ששלו יותר גדול ( בטווח ) ושולחים את הטיסן הזה לכיוון מסוים "באופן בטיחותי" בוודאי לא מעל המטיסים ולא מעל המסלול .
אלה למרחק של ..
ארבע קילומטר עד כמעט 10 קילומטר וזה מזה "מרגש " אבל לא חושבים שבגובה 200 מטר ויש גם יותר, ובמרחק שציינתי יש כלי טייס אמיתיים עם אנשים בתוך למרות שהטיסן רחוק משדה תעופה,
כי יש חובבי טייס שטסים להנאתם בגבהים שונים ולהבדיל הם מתואמים עם מגדל הפיקוח , וטיסן יכול פתאום להפתיע את הטייס ולגרום לתאונה קטלנית ביותר , שתעלה בחייה אדם .
והאמת מה שראיתם בסרטון של ההתנגשות זה בדיוק מה שיכול לקרות רק תדמיינו לכם שהטיסן ניכנס במטוס אמיתי והיו בו 4 נוסעים או אפילו טייס בודד.
ואז באמת זה יקפיץ לנו את התחביב לאלף עזאזל ,
ויותר לא יהיה טיסנאות בארץ ...כי היה אסון מחריד ומיותר .
זה מה שצריך להדאיג אותכם .
לא איזה 2 טיסנים מושטנים מקלקל שפגעו בקצה מסלול וניסחף אחד מהם לכיוון החברים ,שזה גם לא טוב אבל זו הייתה תאונה וכלום לא נעשה בכוונה.
אבל לשלוח טיסן למרחקים ולגבהים שאין לך ידיעה מה יש שם בסביבה ועלול להרוג בוודאות זה חוסר אחריות של המטיס .
ותחשבו על זה, אבל טוב טוב .
ועכשיו תגידו לי אם אני טועה .
ואם מישהו ניפגע מדברי אני מראש מתנצל.
תודה
עמוס

guyst
05-12-2011, 14:48:42
הנושא מוצה.
ננעל

guyst
05-12-2011, 14:49:40
.