PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדליק My first mugi

ben
14-12-2011, 22:01:38
כן כן אני יודע מוגי שייך לעבר אבל בכל זאת בבניה של הטיסן הראשון שלי החלטתי ללכת על המוגי
נישאר לחכות רק למנוע ובקר להוסיף דבק סיבים ולאוויר.
מקווה רק שיטוס בערך כמו שהוא ניראה :D

adibenbasat
14-12-2011, 22:09:31
נראה מעולה, מקווה שהגדלת את התוכנית המקורית ל-120%-125% שזה עדיף לדעתי מ-100%,
שים לב שמדובר על כנף והקיזוז ההתחלתי (ה-0) צריך להיות מעט ב-UP, וכמובן CG מדוייק.
שיהיה בהצלחה עם הטסט, אם אתה רוצה עזרה עם זה דבר איתי..:)

royby12
14-12-2011, 22:18:43
נראה מליון דולר!!

אני גיליתי את המוגי ממש לא מזמן....שלי לא יפה ומדוייק כמו שלך
אבל עם מנוע ערסי ופרופ 6X4 הוא טיל! (עקום...אבל טיל!)
טס זוועת עולם!(בגלל הצורה המעפנה שבניתי אותו) אבל עדיין כיפי בטירוף...
אם אתה רוצה להשקיע בו אז את ההגהים תקשיח קצת....בנה אותם מבלזה או שני פרופילים של פוליגל בצורת שתי וערב
כי אם צוללים איתו אז טיפה קשה לו לצאת מהצב הזה....(דבר שהוא לא כ"כ נורא כי למוגי פשוט לא קורה לו כלום לא משנה כמה תתעלל בו)

תהנה ממנו...יופי של בניה!

ben
14-12-2011, 22:24:38
נראה מעולה, מקווה שהגדלת את התוכנית המקורית ל-120%-125% שזה עדיף לדעתי מ-100%,
שים לב שמדובר על כנף והקיזוז ההתחלתי (ה-0) צריך להיות מעט ב-UP, וכמובן CG מדוייק.
שיהיה בהצלחה עם הטסט, אם אתה רוצה עזרה עם זה דבר איתי..:)

מצחיק בדיוק אני רואה את הטירטון שלך עם המוגי והמנוע הקידמי.........
תאמת לא הגדלתי לא חשבתי על זה ובכלל לא הייתי בטוח שיצא משהו אבל ככל שהתקדמתי ראיתי שזה מקבל צורה.
לגבי ה-CG כן אני יודע שחייב להיות מדוייק ולגבי הקיזוז ההתחלתי גם את זה ראיתי שכתוב אבל לא כל כל הבנתי,
הכוונה היא שאם אני מסתכל על המאזנות בפרופיל המאזנות צריכות להיות קצת כלפי מעלה?

__Tal__
14-12-2011, 22:28:19
איזה אלקטרוניקה הזמנת לו?
נראה טוב..

ben
14-12-2011, 22:30:04
נראה מליון דולר!!

אני גיליתי את המוגי ממש לא מזמן....שלי לא יפה ומדוייק כמו שלך
אבל עם מנוע ערסי ופרופ 6X4 הוא טיל! (עקום...אבל טיל!)
טס זוועת עולם!(בגלל הצורה המעפנה שבניתי אותו) אבל עדיין כיפי בטירוף...
אם אתה רוצה להשקיע בו אז את ההגהים תקשיח קצת....בנה אותם מבלזה או שני פרופילים של פוליגל בצורת שתי וערב
כי אם צוללים איתו אז טיפה קשה לו לצאת מהצב הזה....(דבר שהוא לא כ"כ נורא כי למוגי פשוט לא קורה לו כלום לא משנה כמה תתעלל בו)

תהנה ממנו...יופי של בניה!

כן תאמת חשבתי על זה כשחתכתי את המאזנות היה ניראה לי מאוד חלש............אולי אני באמת יחזק אותם
תודה.:)

ben
14-12-2011, 22:35:00
סרוואים זה הדרדסים
מנוע 2200KV של rc
בקר 30A גם כן של rc

adibenbasat
14-12-2011, 22:46:54
אם אתה לא רוצה להחליף את המאזנות לקשיחות, אתה יכול להדביק שיפוד במבוק לאורך המאזנת בחלק האחורי שלה (ושל הטיסן),
להצמיד לאחורה של המאזנת עם טייפ סיבים, זה לא "פותר" את הבעיה אבל משפר מאוד.
לגבי הקיזוז, שאתה מסתכל בפרופיל והטיסן במאוזן, המאזנות צריכות ל"הצביע" כלפי מעלה מעט (בקצבות שלהן), הייתי מתחיל עם 10%-15% לטסט.

danoneyal
15-12-2011, 00:18:52
למה שייך לעבר , אני בעליו הגאה של מוגי וזה כלי כל כך כיפי שאפשר אפילו לרדוף אחרי ציפורים
http://www.efly.co.il/forums/album.php?albumid=314
דרך אגב יצא לך מוגי יפיפה , לקנא , תחדש ותהנה

כן כן אני יודע מוגי שייך לעבר אבל בכל זאת בבניה של הטיסן הראשון שלי החלטתי ללכת על המוגי

ben
15-12-2011, 05:46:21
אני מאוד מקווה שגם אני יוכל להיות גאה במוגי ושלא יעשה לי פאדיחות...:D

guyst
15-12-2011, 07:15:13
תן למישהו מנוסה לעשות לך טסט פלייט ולקזז אותו ובנוסף תלמד ממנו איך להמריא - מאתגר משו... :)

תהנה!

guy1a
15-12-2011, 07:50:16
מזל טוב על עוד קלסר מעופף :)

מזכיר נישכחות ...

59373

ben
15-12-2011, 07:54:13
תן למישהו מנוסה לעשות לך טסט פלייט ולקזז אותו ובנוסף תלמד ממנו איך להמריא - מאתגר משו... :)

תהנה!

תודה.....אני יקח את זה לתשומת ליבי:)

haimz24
15-12-2011, 08:05:54
תתחדש, נראה מאד יפה ואיכותי עדכן מהטסט...

אטקין ש
15-12-2011, 08:24:48
בהחלט נראה כלי יפה מאוד :D

בהצלחה.

ben
15-12-2011, 09:39:59
תודה חברים...:)

wind556
15-12-2011, 10:34:28

המוגי אכן שייך לעבר, אבל את זה יודעים רק אלו שהתקדמו לעתיד :cool:

אבל בלי כל קשר, עשית עבודה יפה מאד. אם תשקיע את הכישרון הזה גם בדברים מתקדמים יותר, מובטחת לך הנאה לכל אורך הדרך (גם עכשיו)
טיסנים שבנויים בצורה מדוייקת טסים טוב, גם המוגי שלך יטוס טוב, בוודאות.
קבל טיפ חשוב ביותר לפני שאתה ממריא: אתה חייב שיהיה הבדל דרמטי בצבעים בין החלק העליון לתחתון.
האפשרות הכי בולטת וקלה לאבחנה באויר זה חלק תחתון כהה, כחול, ירוק, ואפילו שחור , וחלק עליון בהיר ככל האפשר. צהוב זה מצויין ועדיף שהחלק העליון יהיה נטול רעשים או תוספות צבע מרובים. שלך טיפה מוגזם מבחינה זו, אבל יפה ביותר :).

ודבר נוסף שלא ניתן לוותר עליו, זה הקשחת המאזנות. הטוב ביותר זה מאזנות בלזה קשיחה (לא בלזה רכה) וברירת המחדל המינימלית זו שיכבת פוליגל כפולה עם סיבים צולבים.
רק כשתטיס תבין את החשיבות העצומה שבתיכנון הצבעים

אם תרצה טסט פלייט והסבר על המראה נכונה, אתה מוזמן

razor1
15-12-2011, 11:26:32
בהחלט עושה חשק לבנות אחד גם כן.
יש למישהו המלצה על מנוע ופרופ למוגי 150%?
(חיפשתי בשרשורים הישנים של המוגי אבל קשה להבין מכל מיליון התגובות
מה גם שרוב הקישורים נורא ישנים ומנועים שלא במלאי כבר)
מעוניין בטיסה איטית ובתקווה גם המראה יחסית קלה.

ben
15-12-2011, 12:03:41
[QUOTE=wind556;320643]

ודבר נוסף שלא ניתן לוותר עליו, זה הקשחת המאזנות. הטוב ביותר זה מאזנות בלזה קשיחה (לא בלזה רכה) וברירת המחדל המינימלית זו שיכבת פוליגל כפולה עם סיבים צולבים.

עודד תודה על התגובה, לגבי המאזנות ניראה לי שזה מה שאני יעשה באמת אני יוסיף עוד מאזנת לכל צד עם סיבים לאורך
ואני מקווה שזה יהיה בסדר.
בכל מקרה אני ממש לא מצפה שבטיסה הראשונה הוא יהיה מושלם בטוח יהיה צורך בשיפורים אבל אם אני יצליח להביא אותו למצב של טיסה "טובה" אני השגתי את מה שרציתי
(בהתחלה כמובן) אחרי זה השמיים הם הגבול (תרתי משמע :))

adibenbasat
15-12-2011, 13:40:29
אם הפתרון הכי טוב למאזנת קשיחה היא מאזנת בלזה, אז למה לשים שכבה כפולה של פוליגל??? הרי המאזנת כבר ממוקמת זה משהו שלא תכננת מהתחלה, אתה רוצה לפתור בעיה מסויימת,
אז אתה מדביק עוד שכבה של מה שפחות חזק.. תדביק כבר מאזנת בלזה:rolleyes:
אותו עובי, משקל דומה.. אם הפוליגל הוא הבעיה, אז למה לתקן איתו שיש לך אפשרות להשתמש בבלזה שהיא פתרון יותר טוב, על זה אין ויכוח..

ben
15-12-2011, 14:25:14
אם הפתרון הכי טוב למאזנת קשיחה היא מאזנת בלזה, אז למה לשים שכבה כפולה של פוליגל??? הרי המאזנת כבר ממוקמת זה משהו שלא תכננת מהתחלה, אתה רוצה לפתור בעיה מסויימת,
אז אתה מדביק עוד שכבה של מה שפחות חזק.. תדביק כבר מאזנת בלזה:rolleyes:
אותו עובי, משקל דומה.. אם הפוליגל הוא הבעיה, אז למה לתקן איתו שיש לך אפשרות להשתמש בבלזה שהיא פתרון יותר טוב, על זה אין ויכוח..

צודק זה מה שאני יעשה יש לחבר בלזה אני יכין מאזנות...
עוד שאלה, יש איזו שהיא בעיה אם אני עושה חורים קטנים בדיוק מעל הזרועות של הסרוואים? כי זה קצת משפשף את הפוליגל.

liorz055
15-12-2011, 15:46:19
אפשר גם להשתמש בקאפה 5מ״מ לא מקולפת עבור מאזנות. מומחה המוגים מספר אחד בארץ- חיים גיל לימד אותי את זה.

עמי
15-12-2011, 17:31:39
צודק גם קאפה לא מקולפת טוב
ממליץ לחזק בעזרת קיסמי שיניים בבסיס חיבורי ההורנים

adibenbasat
15-12-2011, 18:00:01
הבעיה עם קאפה שאין לה כיוון ממש חזק, היא כולה הומוגנית וברמת חוזק שווה אך בינונית, בלזה (גם פוליגל) לכיוון אחד חלש ולכיוון השני (לאורך הסיבים) חזק יותר מקפה, לכן בלזה עדיף,
דבר נוסף, אפשר להשתמש בבלזה יותר דקה מ-5מ"מ של הפוליגל, גם כך המאזנת תהייה עבה מאוד אחרי עיבוי, התוספת שכבה למאזנת פוליגל שכבר הקיים.

ben
15-12-2011, 20:07:21
אני לא בטוח שהבנתי נכון בלזה למאזנות בעובי 2.5 מ"מ מספיק או שצריך 5 מ"מ?

adibenbasat
15-12-2011, 20:31:25
מספיק, לא צריך 5מ"מ..

haimgil
15-12-2011, 22:11:19
אפשר גם להשתמש בקאפה 5מ״מ לא מקולפת עבור מאזנות. מומחה המוגים מספר אחד בארץ- חיים גיל לימד אותי את זה.
תודה על המחמאה ליאור:o
אכן מוגי טיסן מגניב שכיף להטיס בניתי יותר מ30 מוגים למכירה כמובן משופרים מאוד ומהירים מאוד וכמובן עם תאורת לילה נישלטת מהשלט ומפוצלת לאזורים מסויימים.הייתי בונה אותם למטרות שונות כאלה עם חתך נמוך למהירות גבוהה וכאלה עם חתך עבה לטיסות איטיות וגם כאלה עם כנף חצי סימטרית ועוד כל מיני שיפורים וביצועים .אפילו היו כאלה עם גלגלים.אבל עוג לא בניתי אחד עם EDF.מה אתה אומר אדי שווה לנסות?:cool:
ועכשיו למה שבאמת חשוב,עבודה יפה ליפי התמונות אכן נראה מרשים ,אני מקווה שתהנה.עם לא צור איתי קשר ונעשה מעשה.

ben
15-12-2011, 22:24:14
תודה.
שאלה, יש לי מנוע בבית שכרגע לא בשימוש והשאלה שלי היא האם אני יכול להשתמש איתו על המוגי ביחד עם פרופ 6X4?
http://www.rcbaron.com/turnigy2830b1050kvbrushlessmotor-p-2876.html

wind556
15-12-2011, 22:25:17

ליאור ידידי, עם כל הכבוד לחיים זה פתרון ירוד
אין שום סיבה בעולם לעשות את זה, לא חוזק ולא איכות

haimgil
15-12-2011, 22:51:49
ירוד או לא המוגי שלי טס 170 קמש עם סוללות 40 סי ולא עשה פלטר ולא התפרק או ניפגע והוא פגש את אמא אדמה אין ספור פעמים.ככה זה שמטיסים כמה סנטימטרים מהאדמה ועושים רולים מהירים.אין ספק שבלזה טוב אבל גם שתי שיכבות של פוליגל עשו את העבודה יופי בלי שום בעיה וגם הכפה.הכל טוב.בשביל אר סי 2200 הפוליגל יספיק אפילו שיכבה אחת.למרות שהייתי ממליץ על שניים.

ben
16-12-2011, 11:48:12
תודה.
שאלה, יש לי מנוע בבית שכרגע לא בשימוש והשאלה שלי היא האם אני יכול להשתמש איתו על המוגי ביחד עם פרופ 6X4?
http://www.rcbaron.com/turnigy2830b1050kvbrushlessmotor-p-2876.html

מישהו יכול לעזור לי עם השאלה?

Boogle
16-12-2011, 17:40:47
מבלי להכנס ללינק אני רואה שכתוב בלינק 1050kv אם אכן כך, הוא לא מתאים, אתה צריך את ה2200kv לפרופ וה. והסטאפ הנל.

Sent from my mobile, please excuse typos

ben
07-01-2012, 17:08:54
אז קצת עידכונים בנוגע לטיסת מיבחן:
קמנו בבוקר הגענו לשטח (בבצת) חיברתי ציוד בדקתי כיוונים ומנוע......הכל ניראה תקין.
בעזרת חבר שזרק לי אותו זריקה ראשונה עלה 10 מטר ולאחר מכן קיבל הטייה ימינה והיזדקרות עצבנית ישר לריצפה.
לאחר בדיקה שהכל תקין זריקה שניה אותו דבר וכך גם השלישית (אחרי הזריקה השלישית היה צריך להחליף פרופ)
לשמחתי בשטח היה גם מדריך והלכתי אליו לקבל קצת עזרה אחרי בדיקה קצרה הוא שם לב שהפרופ הורכב הפוך (וכך הוא נותן רק 30% בערך מהכוח שלו)
סידרתי את זה והשארתי לבחור את הניסיון הרביעי אחרי זריקה שלו הוא הרים אותו לאוויר לאני חייב לציין שהוא טס פשוט מדהים.....
מהיר בטרוף פשוט מגניב, כמובן שגם אני הטסתי אחריו היה ממש ממש כיף.
מקווה להסריט בטיסה הבאה.